Pogoń Sdl. – Podbeskidzie 0:0 (koniec) | Puszcza – Bytovia 2:0 (koniec) | Raków – Chrobry 1:3 (koniec)
Górnik Ł. – Ruch 0:0 (koniec)
Górnik Łęczna
0:0 (0:0)
Ruch Chorzów
Niedziela 15.04.2018, 19:00 • Stadion Górnika, Łęczna • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

Witamy. Mecz rozpocznie się o 19:00 i będziemy informować o zmianach stanu.

Niezwykle ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Nice 1 Lidze. Do Łęcznej na spotkanie z Górnikiem przyjedzie Ruch Chorzów. W zeszłym roku oba kluby mierzyły się ze sobą w grupie spadkowej Ekstraklasy, a dziś muszą drżeć o byt na niższym szczeblu rozgrywkowym. Na zmiany stanu zapraszamy od godziny 19:00.

Górnik Łęczna:

Gospodarze fatalnie spisują się w obecnym sezonie. Zaledwie 4 zwycięstwa i 8 remisów sprawia, że piłkarze z województwa lubelskiego zdobyli zaledwie 20 punktów. Łęcznianie z pewnością będą chcieli przełamać serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Trener Bogusław Baniak będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, więc jest to dobry prognostyk przed niedzielnym meczem.

Ruch Chorzów:

Drużyna ze Śląska w głównej mierze swoje kłopoty zawdzięcza samej sobie. To przez niewypłacenie na czas pensji Komisja Ligi ukarała chorzowian sześcioma punktami kary. Gdyby nie to ich sytuacja wyglądałby nieco lepiej, byliby ponad kreską. Ruch zremisował dwa ostatnie mecze, co również nieco utrudniło im walkę o ligowy byt.
    Dariusz Fornalak będzie mógł również skorzystać z prawie wszystkich swoich podopiecznych, zabraknie jedynie wracającego po urazie Przybeckiego oraz zawieszonego za kartki Kowalczyka.
    Jedenastka Ruchu:

A w takim zestawieniu wyjdzie Górnik:

1

13
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Sosnowski (Górnik Łęczna).

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartek Kulejewski (Ruch Chorzów).

15
    Dużo walki z obu stron. Na razie wydaje się, że to Ruch częściej przebywa na połowie rywala, ale to Mosnikov z Górnika wykreował sobie sytuację do strzelenia, ale nieznacznie pomylił się się Estończyk.

22
    Majewski zgrywał głową do nieobstawionego Wojciechowskiego, a ten nie trafia w bardzo dogodnej sytuacji!

23
    Dobre minuty gości. Kulejewski został w szesnastce Górnika po rzucie rożnym, dostał świetne podanie w polu karnym i świetnie miedzy słupakmi spisał się Prusak!

30
    Przez ostatnie piętnaście minut mecz zdecydowanie się ożywił. Lepsze sytuacje zdecydowanie wykreowali sobie Niebiescy, ale ich nieskuteczność w ofensywie sprawia, że wciąż mamy 0:0. Łęczna stara się odgrażać, ale na razie nie mogą przebić się przez dobrze dysponowaną dziś defensywę gości.

36
    Świetne dośrodkowanie na głowę Szysza i napastnik gospodarzy nieznacznie się myli!

45

Pierwsza połowa w Łęcznej zakończona. Zarówno Ruch i Górnik miał swoje groźne sytuacje na strzelenie gola, jednak obu stronom zabrakło chłodnej głowy pod bramką przeciwnika. Miejmy nadzieję, że po przerwie zawodnicy będą nieco skuteczniejsi.
    Do przerwy bez bramek w Łęcznej:

46

49
    W ostatniej chwili Kulejewski zdejmuje piłkę z głowy napastnika Górnika. Pachniało bramką dla gospodarzy!

55
    Świetne uderzenie z powietrza Grzegorza Bonina i kapitalnie na linii bramkowej interweniował Hrdlicka.

60
    Obudzili się po przerwie podopieczni Bogusława Baniaka. To oni mieli za sprawą Bonina szansę na objęcie prowadzenia. Chorzowianie jakby jeszcze zostali w szatni.

60
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Wojeciechowski, na boisku pojawia się Trojak.

67
    Żółtą kartkę otrzymuje Mosnikov (Górnik Łęczna).

68
    Trener gospodarzy wyrzucony na trybuny!

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Trojak (Ruch Chorzów).

70
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Mosnikov, na boisku pojawia się Pitry.

75
    Dużo walki w środku pola, żadna z drużyn nie może zdominować spotkania. Odesłanie trenera na trybuny może mieć negatywny na grę gospodarzy w końcówce meczu.

77
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Lebedyński, na boisku pojawia się Wereszczak.

78
    Żółtą kartkę otrzymuje Pisarczuk (Górnik Łęczna).

80
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Słoma, na boisku pojawia się Mello.

85
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bonin, na boisku pojawia się Jarecki.

85
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Bogusz, na boisku pojawia się Balicki.

90
    4 minuty doliczone

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Pruchnik (Górnik Łęczna).

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Majewski (Ruch Chorzów).

90+4

Koniec spotkania w Łęcznej. Oznacza to, że Górnik i Ruch przesuwają się o jedno oczko w górę tabeli, spychając Stomil Olsztyn na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Oba zespoły odrobiły także jeden punkt do będącej na piętnastej pozycji Olimpii Grudziądz.