Olimpia E. – Garbarnia 0:2 (koniec) | Gryf – MKS Kluczbork 3:1 (koniec) | Błękitni – Gwardia K. 0:0 (koniec)
Błękitni Stargard
0:0 (0:0)
Gwardia Koszalin
Niedziela 20.05.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • Runda 32

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:54:04)

Bezbramkowe derby Pomorza Zachodniego. Walka, walka i jeszcze raz walka. Sędzia dwoił się i troił przy rozdawaniu kartek, jednak w rubryce gole nie zapisał żadnego zawodnika. W pierwszej połowie Błękitni mogli objąć prowadzenie, ale pudłował Fadecki. Po przerwie odważniej zagrali Gwardziści, ale nie stwarzała fenomenalnych sytuacji podbramkowych.

90+2

90
    Doliczone dwie minuty.

89
    Magnuski zameldował się na boisku faulem w środku pola, za który należała się kartka.

88
    Beznadziejne dośrodkowanie z prawego skrzydła było chyba podsumowaniem ataków Błękitnych w drugiej połowie.

86
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Więcek, na boisku pojawia się Magnuski.

84
    Sędzia orzekł, że zawodnik Błękitnych był na spalonym, więc jego późniejsze płaskie dośrodkowanie i uderzenie nie miało już znaczenia.

80
    Brakuje dokładności w akcjach stargardzian. Żeby zagwarantować sobie utrzymanie muszą zwyciężyć. Na zdobycie decydującego gola zostało im 10 minut regulaminowego czasu.

78
    Kolejna kartka. Shimmura dostał napomnienie od sędziego za faul blisko linii własnego pola karnego.

76
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Szubert, na boisku pojawia się Przyborowski.

75
    Napomniany żółtą kartką Karmański za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

72
    Więcek miał otwartą drogę do bramki Gwardii Koszalin, ale kompletnie pogubił się na prawym skrzydle i zamiast euforii, wywołał na trybunach rozczarowanie.

70
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Jaroch, na boisku pojawia się Prawucki.

68
    Nieudane rozrzucenie gry przez Karmańskiego na prawe skrzydło. Więcek nie porozumiał się z młodszym kompanem i tylko popatrzył jak piłka ucieka mu poza boisko.

63
    Nieudane podanie Grzegorza Szymusika w środek pola karnego Gwardii Koszalin. Udało się podopiecznym Tadeusza Żakiety wyekspediować stamtąd futbolówkę.

60
    Minęła godzina twardej, męskiej rywalizacji i wciąż bezbramkowo w derbach Pomorza Zachodniego.

58
    Aktywniejsza jest Gwardia Koszalin w drugiej połowie. Po podaniu Brzeziańskiego mierzył Robert Ziętarski. W ostatnim momencie przyblokowane uderzenie zawodnika wypożyczonego z Puszczy Niepołomice i tylko korner dla gości.

56
    Wybite za krótko dośrodkowanie z rzutu rożnego i jeden z Gwardzistów oddał jeszcze uderzenie zza pola karnego wyraźnie obok bramki Mariusza Rzepeckiego.

Gole:

Kartki:   38. Burzyński (BSS), 75. Karmański (BSS), 89. Magnuski (BSS) – 17. Szubert (GWA), 18. Brzeziański (GWA), 40. Baranowski (GWA), 78. Shimmura (GWA)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Liśkiewicz, Burzyński, Orłowski – Fadecki, Mosiejko, Karmański, Skórecki, Więcek (86. Magnuski) – Jaroch (70. Prawucki).

Zmiany: Skwirut – Zdunek, Prawucki, Magnuski, Włóka, Węsierski.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Szwak, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg – Kwiatkowski, Shimmura, Poźniak, Ziętarski – Szubert (76. Przyborowski), Brzeziański.

Zmiany: Łącki – Dondera, Olszewski, Stańczyk, Mikołajczak, Przyborowski.

Sędziowie: Piotr Łęgosz (Włocławek)