Olimpia E. – Garbarnia 0:2 (koniec) | Gryf – MKS Kluczbork 3:1 (koniec) | Błękitni – Gwardia K. 0:0 (koniec)
Błękitni Stargard
0:0 (0:0)
Gwardia Koszalin
Niedziela 20.05.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • Runda 32

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:54:04)

Bezbramkowe derby Pomorza Zachodniego. Walka, walka i jeszcze raz walka. Sędzia dwoił się i troił przy rozdawaniu kartek, jednak w rubryce gole nie zapisał żadnego zawodnika. W pierwszej połowie Błękitni mogli objąć prowadzenie, ale pudłował Fadecki. Po przerwie odważniej zagrali Gwardziści, ale nie stwarzała fenomenalnych sytuacji podbramkowych.

90+2

90
    Doliczone dwie minuty.

89
    Magnuski zameldował się na boisku faulem w środku pola, za który należała się kartka.

88
    Beznadziejne dośrodkowanie z prawego skrzydła było chyba podsumowaniem ataków Błękitnych w drugiej połowie.

86
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Więcek, na boisku pojawia się Magnuski.

84
    Sędzia orzekł, że zawodnik Błękitnych był na spalonym, więc jego późniejsze płaskie dośrodkowanie i uderzenie nie miało już znaczenia.

80
    Brakuje dokładności w akcjach stargardzian. Żeby zagwarantować sobie utrzymanie muszą zwyciężyć. Na zdobycie decydującego gola zostało im 10 minut regulaminowego czasu.

78
    Kolejna kartka. Shimmura dostał napomnienie od sędziego za faul blisko linii własnego pola karnego.

76
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Szubert, na boisku pojawia się Przyborowski.

75
    Napomniany żółtą kartką Karmański za przewinienie w bocznym sektorze boiska.

72
    Więcek miał otwartą drogę do bramki Gwardii Koszalin, ale kompletnie pogubił się na prawym skrzydle i zamiast euforii, wywołał na trybunach rozczarowanie.

70
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Jaroch, na boisku pojawia się Prawucki.

68
    Nieudane rozrzucenie gry przez Karmańskiego na prawe skrzydło. Więcek nie porozumiał się z młodszym kompanem i tylko popatrzył jak piłka ucieka mu poza boisko.

63
    Nieudane podanie Grzegorza Szymusika w środek pola karnego Gwardii Koszalin. Udało się podopiecznym Tadeusza Żakiety wyekspediować stamtąd futbolówkę.

60
    Minęła godzina twardej, męskiej rywalizacji i wciąż bezbramkowo w derbach Pomorza Zachodniego.

58
    Aktywniejsza jest Gwardia Koszalin w drugiej połowie. Po podaniu Brzeziańskiego mierzył Robert Ziętarski. W ostatnim momencie przyblokowane uderzenie zawodnika wypożyczonego z Puszczy Niepołomice i tylko korner dla gości.

56
    Wybite za krótko dośrodkowanie z rzutu rożnego i jeden z Gwardzistów oddał jeszcze uderzenie zza pola karnego wyraźnie obok bramki Mariusza Rzepeckiego.

54
    Krzysztof Kapusciński zaapelował w pewnym momencie do podopiecznych, żeby skoncentrowali się na graniu w piłkę, a nie na ciągłej walce. Taki klimat derbów.

51
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Baranowskiego. Były zawodnik Błękitnych, a obecnie Gwardii miał problem z podniesieniem się z boiska na własnej połowie.

48
    Odważniej do przodu poszła drużyna z Koszalina. Po płaskim podaniu w pole bramkowe zabrakło odrobiny prędkości Brzeziańskiemu, żeby oddać strzał.

47
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zawahał się na moment Rzepecki. Ostatecznie nie wyszedł z bramki i nie była to zła decyzja, ponieważ obrońcy Błękitnych nie pozwolili na strzał.

46

W rundzie jesiennej Gwardia zagwarantowała sobie zwycięstwo z regionalnym przeciwnikiem w drugiej połowie. Zobaczymy, czy również w niedzielę ruszy do ataku po powrocie z szatni.

Bezbramkowe 45 minut. Królowała w nich przede wszystkim twarda, derbowa walka. Lepsze sytuacje podbramkowe stworzyli sobie Błękitni. Najaktywniejszy spośród nich jest Fadecki, jednak pudłuje. Gwardia odpowiedziała niebezpiecznym atakiem w czasie doliczonym.

45+1

45+1
    W doliczonym czasie Gwardia miała najlepszą szansę na wyrównanie. Zbyt odchylony strzelec przeniósł piłkę z bliska ponad poprzeczką bramki Rzepeckiego.

45
    Doliczona minuta.

44
    Fenomenalna szansa na zdobycie gola. Po dość przypadkowym dośrodkowaniu Więcka dopadł do piłki w polu karnym Wojciech Fadecki. Po przełożeniu sobie przeciwnika miał mało skomplikowaną drogę do bramki. Zamiast dobrego strzału z kilkunastu metrów, spektakularne pudło!

43
    Gwardia głównie z wykorzystaniem lewego skrzydła. Może dlatego, że jest tam więcej cienia. Na pewno nie dlatego, że akcje tą flanką skutkują niebezpiecznymi dośrodkowaniami.

40
    Kartka za twarde wejście i przerwanie ataku Błękitnych.

39
    Wstrzymana akcja Błękitnych, ponieważ blisko koła środkowego zwijał się z bólu jeden z gospodarzy. Sędzia postanowił sprawdzić osobiście, czy wszystko w porządku.

38
    Burzyński napomniany żółtą kartką za przewinienie taktyczne na połowie Gwardii.

36
    Wrzutka z rzutu wolnego w szesnastkę Gwardii Koszalin. Idealnie na głowę defensora w czerwonym stroju. Przyjezdni bezproblemowo wyekspediowali piłkę.

35
    Bezpardonowa gra. Przede wszystkim zbyt agresywne są próby odbioru piłki koszalinian na połowie gospodarzy.

33
    Powstał na równe nogi Brzeziański i razem z kompanami próbuje przebić się w pole karne Błękitnych. Trzeba przyznać, że nie pozwalają na dużo środkowi obrońcy Liśkiewicz oraz Burzyński. Skończyło się na niecelnym strzale z dystansu.

30
    Liśkiewicz staranował próbującego przebić się w pole karne stargardzian Brzeziańskiego. Nie ma złośliwości między byłymi kompanami z szatni.

29
    Niecelne podanie z drugiej linii Błękitnych i futbolówka wylądowała pod nogami grającego aktywnie na przedpolu Hartleba.

27
    Kibice wreszcie podnieśli się z miejsc. Przed polem karnym Gwardii zatańczył z dwoma przeciwnikami Fadecki i znalazł miejsce do oddania strzału. Nieznaczne pudło. Być może wskutek drobnego rykoszetu od nogi defensora gości.

26
    Pojedynek w bocznym sektorze boiska. Górą najbardziej nieopierzony spośród stargardzian, którym jest w tym pojedynku Orłowski.

25
    Cicho zrobiło się na stadionie. Jeżeli publiczność ma reagować na wydarzenia boiskowe, to aktualnie kompletnie nie ma na co reagować.

23
    Jedynym adresatem miękkiego podania w pole karne Błękitnych mógł być pilnujący bramki gospodarzy Mariusz Rzepecki.

20
    Zaostrzyła się rywalizacja w Stargardzie. Ponadto wyrównała. Coraz częściej piłka gości w okolicy pola karnego Błękitnych, więc Gwardziści odgryzają się gospodarzom.

18
    Brutalny wślizg Brzeziańskiego również na połowie przeciwnika i kolejna żółta kartka.

17
    Kartka dla Szuberta za faul na połowie przeciwnika.

17
    Sam na sam z Hartlebem wybiegał Fadecki. Nie pozwolił skrzydłowemu na stoczenie pojedynku z bramkarzem sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego.

15
    Kolejny stały fragment. Po faulu tuż przed linią pola karnego zastanawiali się jak wykorzystać stały fragment Patryk Skórecki oraz Wojciech Fadecki. Na strzał zdecydował się ten pierwszy i trafił w głowę koszalinianina stojącego w murze.

13
    Akcja Gwardzistów z wykorzystaniem ustawionego na lewym skrzydle Roberta Ziętarskiego. Drużyna z Koszalina wywalczyła korner, po którym interweniował Burzyński.

11
    Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Adrian Hartleb w komitywie ze swoimi obrońcami nie dopuścili do strzału żadnego z gospodarzy.

9
    Po stadionie niesie się doping. Stargardzianie są niesieni do ataku, jednak mają problem z przedarciem się przez obrońców w czerwonych strojach.

7
    Wreszcie odpowiedziała drużyna z Koszalina, jednak nie zakończyła swojego ataku strzałem, a trener Krzysztof Kapuściński wymownie wygania Błękitnych tam, gdzie spędzili cały początek spotkania.

5
    Na początku derbów Pomorza Zachodniego futbolówka niemal wyłącznie na połowie zespołu Tadeusza Żakiety.

4
    Po strzale zza pola karnego Adrian Hartleb musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko. Zanim gra zostanie wznowiona sędzia sprawdzi, czy wszystko w porządku z leżącym na murawie Grzegorzem Szymusikiem.

2
    Akcja Błękitnych z wykorzystaniem prawego skrzydła. Podanie stamtąd trafiło do wbiegającego w pole karne Jarocha, którego wzięli w kleszcze dwaj obrońcy Gwardii i nie pozwolili na oddanie uderzenia.

1

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Liśkiewicz, Burzyński, Orłowski – Fadecki, Mosiejko, Karmański, Skórecki, Więcek – Jaroch.

Rezerwowi: Skwirut – Zdunek, Prawucki, Magnuski, Włóka, Węsierski.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Szwak, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg – Kwiatkowski, Shimmura, Poźniak, Ziętarski – Szubert, Brzeziański.

Rezerwowi: Łącki – Dondera, Olszewski, Stańczyk, Mikołajczak, Przyborowski.

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek).

W Stargardzie dojdzie do derbów Pomorza Zachodniego. Walczący o utrzymanie Błękitni podejmą zdegradowaną już Gwardię Koszalin. Piotr Łęgosz rozpocznie mecz w niedzielę o godzinie 17.

Stargardzianie mają pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Trudno będzie zmarnować taką zaliczkę i opuścić szczebel centralny, ale Błękitni nie mogą się jeszcze czuć w stu procentach bezpieczni. Swoją sytuację zamierzają uspokoić w niedzielę.

Błękitni przegrali w środę poprzedni mecz na własnym stadionie z ŁKS. Po pierwszej połowie drużyna Krzysztofa Kapuścińskiego prowadziła z kandydatem do awansu, jednak druga część jej nie wyszła. Tydzień temu ekipa z Pomorza Zachodniego zwyciężyła na wyjeździe z ROW 1964 Rybnik.

Gwardia jest beniaminkiem i już jednocześnie spadkowiczem ze szczebla centralnego. Zdobyła dotychczas 26 punktów. Na wyjazdach była w stanie wygrać zaledwie dwa mecze. Spośród pozostałych 12 zremisowała pięć, a w ośmiu była gorsza od przeciwnika.

W rundzie jesiennej Gwardia wygrała 2:0 z Błękitnymi Stargard. Był to jej pierwszy mecz w Koszalinie od czasu awansu do drugiej ligi. Kluczowa okazała się zmiana Przemysława Brzeziańskiego na Michała Szuberta, po której ataki podopiecznych Tadeusza Żakiety nabrały wyrazu i zaowocowały dwoma golami w ostatnim kwadransie.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole:

Kartki:   38. Burzyński (BSS), 75. Karmański (BSS), 89. Magnuski (BSS) – 17. Szubert (GWA), 18. Brzeziański (GWA), 40. Baranowski (GWA), 78. Shimmura (GWA)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Liśkiewicz, Burzyński, Orłowski – Fadecki, Mosiejko, Karmański, Skórecki, Więcek (86. Magnuski) – Jaroch (70. Prawucki).

Zmiany: Skwirut – Zdunek, Prawucki, Magnuski, Włóka, Węsierski.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Szwak, Wojciechowski, Baranowski, Maciąg – Kwiatkowski, Shimmura, Poźniak, Ziętarski – Szubert (76. Przyborowski), Brzeziański.

Zmiany: Łącki – Dondera, Olszewski, Stańczyk, Mikołajczak, Przyborowski.

Sędziowie: Piotr Łęgosz (Włocławek)