Francja – Australia 2:1 (koniec) | Argentyna – Islandia 1:1 (koniec) | Peru – Dania 0:1 (koniec)
Chorwacja – Nigeria 2:0 (koniec)
Peru
0:1 (0:0)
Dania
Sobota 16.06.2018, 18:00 • Mordowija Ariena, Sarańsk. • Mistrzostwa Świata • Grupa C

Dziękuję za uwagę i zapraszam na pozostałe relacje na naszej stronie internetowej! (20:02:00)

Peru - Dania 0:1.

Po kapitalnym spotkaniu Peru ostatecznie przegrało z Danią 0:1 po trafieniu z 59 minuty Yussufa Poulsena. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale pod koniec rzut karny zmarnował Christian Cueva. Drugą połowę lepiej rozpoczęli Duńczycy, dzięki czemu wspomniany Poulsen trafił do siatki, a po tym Peru przejęło inicjatywę, miało mnóstwo kapitalnych okazji do zmiany wyniku, jednak było nieskutecznie lub kapitalnie bronił Kasper Schmeichel.

90+5

90+4
    Żółtą kartkę za kolejne przewinienie otrzymuje Yussuf Poulsen (Dania).

90+3
    Po krótko rozegranym rzucie rożnym przez Christiana Eriksena faulował Yussuf Poulsen na połowie rywala i od rzutu wolnego szybko wznowili grę Peruwiańczycy.

90+1
    Co najmniej 5 minut doliczone do drugiej połowy rywalizacji.

89
    Raúl Ruidíaz zagrał ręką w polu karnym Duńczyków po podaniu od Luisa Advínculi i spokojnie od rzutu wolnego wznowił grę Kasper Schmeichel.

87
    Zmiana w drużynie Peru: z boiska schodzi Renato Tapia, na boisku pojawia się Pedro Aquino.
    86. Christian Eriksen mógł podwyższyć wynik spotkania, jednak kapitalnie obronił Pedro Gallese!

86
    Żółtą kartkę za faul na Andre Carillo otrzymuje Thomas Delaney (Dania).

85
    Po świetnym podaniu od Nicolaia Jörgensena w pole karne wszedł Christian Eriksen, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, oddał strzał, jednak znów świetnie obronił Pedro Gallese!

85
    Zmiana w drużynie Peru: z boiska schodzi Jefferson Farfán, na boisku pojawia się Raúl Ruidíaz.
    84. Jefferson Farfán znów nie dał rady pokonać Kaspra Schmeichela!

84
    Po kolejnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła uderzał Jefferson Farfán, jednak znów świetnie – tym razem nogami – interweniował Kasper Schmeichel!
    82. Nicolai Jörgensen zmarnował kapitalną okazję do podwyższenia rezultatu!

82
    Po dośrodkowaniu z prawej strony Christiana Eriksena lewą nogą z kilkunastu metrów uderzał Nicolai Jörgensen, ale świetnie interweniował Christian Ramos!

81
    Zmiana w drużynie Dania: z boiska schodzi Andreas Christensen, na boisku pojawia się Mathias Jørgensen.

Radosław Radczak

Gole: 59. Y. Poulsen (Eriksen)

Kartki:   38. Tapia (PER) – 86. Delaney (DEN), 90+4. Y. Poulsen (DEN)

Spudłowany karny!: 45+1. Cueva (PER), nietrafiony

Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 3:7. Spalone: 5:3. Foule: 10:18.
    Peru: Gallese – Advíncula, A. Rodríguez (C), Ch. Ramos, Trauco – Tapia (87. Aquino), Yotún – Carillo, Cueva, E. Flores (62. Guerrero) – Farfán (85. Ruidíaz).
    Zmiany: Cáceda, Carvallo – Corzo, Santamaría, Araujo, Hurtado, Guerrero, Ruidíaz, Polo, Cartagena, Loyola, Aquino.

Dania: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Christensen (81. Jørgensen), Stryger Larsen – Kvist (36. Schoene), Eriksen, Delaney – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Sisto (67. Braithwaite).
    Zmiany: Lössl, Rönnow – Krohn-Dehli, Vestergaard, Knudsen, Braithwaite, Dolberg, Jørgensen, Fischer, Lerager, Schoene, Cornelius.

Sędziowie: Główny: Bakary Gassama.
    Asystent 1: Jean-Claude Birumushahu.
    Asystent 2: Abdelhak Etchiali.
    Techniczni: Mehdi Abid Charef oraz Anouar Hmila.