Warta Poznań
1:1 (0:1)
Garbarnia Kraków
Piątek 27.07.2018, 17:45 • Grodzisk Wielkopolski • Fortuna 1 Liga • 2. runda

Remisem zakończył się pojedynek Warty z Garbarnią. Dla obu drużyn jest to pierwsza zdobycz punktowa w obecnym sezonie. Dziękuję za uwagę! (19:43:27)

90+4

90+2
    Sanocki dopadł do piłki spadającej przed linię pola karnego, ale uderzył fatalnie.

90
    O cztery minuty przedłużony został mecz w Grodzisku Wielkopolskim.

88
    Przy piłce znajdują się krakowianie. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że jeśli już ktoś ma zdobyć zwycięskiego gola, to właśnie oni.

87
    Niecelne uderzenie na bramkę Warty. Grę z piątego metra wznawiać będzie Lis.

86
    Bardzo dużo walki, ale też niestety i fauli oglądamy w tej drugiej części spotkania.

85
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kalemba, na boisku pojawia się Garzeł.

83
    Groźne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego, ale ostatecznie żaden z zawodników nie zdołał przeciąć tego zagrania.

82
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Wróbel, na boisku pojawia się Wójcik.

80
    Dziesięć minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Obie ekipy sprawiają wrażenie chcących walczyć o pełną pulę. Nas może to tylko cieszyć!

78
    Zablokowane uderzenie na bramkę Warty i od rzutu rożnego wznowią grę przyjezdni.

77
    Gol dla Warty!

Miejscowi doprowadzają do wyrównania! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego precyzyjnym strzałem głową popisał się BARTOSZ KIELIBA!

76
    Grobelny ostro zaatakowany przez Węsierskiego, który zostaje upomniany żółtym kartonikiem.

75
    Zupełnie nieudane uderzenie Fadeckiego i z piątego metra wznawiać grę będzie Cabaj.

74
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Garbarni, ale obronną ręką wychodzą z tego przyjezdni!

73
    Zmiana w drużynie Garbarnia Kraków: z boiska schodzi Kostrubała, na boisku pojawia się Masiuda.

72
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Piceluk, na boisku pojawia się Janicki.

70
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na trafienie rywali Poznaniacy, ale w dalszym ciągu robią to bardzo nieskutecznie.

68
    Bardzo ładna akcja Warty! Kiełb otrzymał podanie w pole karne, ale zdecydował się na strzał w kierunku dłuższego słupka i nie trafił w bramkę!

67
    Ucierpiał w starciu z rywalem Pietras, ale raczej nie będzie miał kłopotów z kontynuowaniem gry.

65
    Lis nie miał kłopotów z wyłapaniem piłki uderzonej prosto w niego.

63
    Zrobiło się nieco gorąco pod bramką gospodarzy, ale piłka dośrodkowywana przez Kiebzaka nie trafiła do adresata.

62
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Zulciak, na boisku pojawia się Marciniak.

58
    Znakomitym podaniem z własnej połowy boiska obsłużony został Tomasz Ogar, który jednak zakończył tę akcję fatalnym uderzeniem.

57
    Zmiana w drużynie Warta Poznań: z boiska schodzi Biegański, na boisku pojawia się Sanocki.

55
    Ależ niepewnie przy wyjściu na przedpole zachował się Cabaj, ale ostatecznie naprawił swój błąd.

54
    Sporo niedokładności wkradło się w grę obydwu zespołów. Od autu na wysokości linii środkowej boiska wznawiają grę Poznaniacy.

52
    Brzydko faulowany w środku pola był Kiebzak. Od rzutu wolnego przyjezdni.

50
    Spokojny początek drugiej połowy spotkania.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Do przerwy gospodarze przegrywają z Garbarnią 0:1. Trzeba przyznać, że krakowianie prowadzą zasłużenie. Wartę stać jednak na odrobienie strat, liczymy więc na więcej emocji po przerwie. Zostańcie z nami!

45+2

45+1
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45
    Było groźnie! Nie sięgnął piłki Biegański na piątym metrze po kąśliwej centrze w szesnastkę Garbarni.

44
    Kolejne zbyt mocne zagranie w pola karne Poznaniaków i piłka bezpiecznie ląduje w objęciach Lisa.

43
    Spokojnie utrzymują piłkę na własnej połowie boiska krakowianie. Wygląda na to, że niewiele może się tu wydarzyć jeszcze przed przerwą.

41
    Lis bardzo pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

39
    Jakiegoś urazu nabawił się golkiper gości. Mamy krótką przerwę w grze, a przy Cabaju od razu pojawiła się pomoc medyczna.

38
    Bardzo dobra okazja Piceluka, który po zagraniu ze skrzydła uderza prosto w Cabaja!

36
    Ostre starcie w szesnastce Garbarni, niewiele brakowało też do tego, aby piłka ugrzęzła w siatce!

35
    Gol dla Garbarnii!

Przyjezdni obejmują prowadzenie! W zamieszaniu w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego najlepiej odnalazł się TOMASZ WRÓBEL, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce!

33
    W ostatnich minutach coraz częściej do głosu dochodzą gospodarze, ale póki co bez większego efektu.

30
    Dobrą okazję mieli Poznaniacy, ale wyprowadzający akcję zawodnik Warty potknął się w polu karnym.

29
    Lis popisuje się dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

27
    Cały czas częściej przy piłce znajdują się krakowianie. Przed momentem kolejne niecelne uderzenie na bramkę Warty.

25
    Na pozycji spalonej złapany został jeden z zawodników Garbarni.

24
    Nieudane wybicie piłki przez Lisa. Futbolówki przy linii bocznej nie zdołał opanować Piceluk i od autu rozpoczną rywale.

23
    Przy piłce krakowianie. Gołym okiem widać, że przyjezdni chcą się zrehabilitować za porażkę sprzed tygodnia.

21
    Zza pola karnego na drugą bramkę uderzał przed momentem Kiebzak, ale jego próba okazała się niecelna.

18
    Na strzał z dystansu zdecydował się Fadecki, ale jego płaskie uderzenie zostało wybronione przez Cabaja.

17
    Krakowianie wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

16
    Sporo strat w środkowej strefie boiska. Miejmy nadzieję, ze scenariusz gry ulegnie zmianie i zobaczymy więcej sytuacji podbramkowych.

14
    Niezbyt udane dośrodkowanie w pole karne Garbarni, a po chwili faulowany zostaje Wróbel.

13
    Kiełb w brzydki sposób zatrzymywany przez rywala na lewej flance. Arbiter przerywa grę i dyktuje rzut wolny dla miejscowych.

11
    Kolejne ataki konstruują zawodnicy z Krakowa, ale póki co niewiele do roboty ma Lis.

8
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę z Poznania i od bramki wznowi grę Cabaj.

7
    Fadecki nieprzepisowo walczył o piłkę z jednym z rywali, ale ostatecznie arbiter przyznaje Garbarni jedynie wrzut z autu.

5
    Pierwsze pięć minut starcia w Grodzisku już za nami. Póki co częściej starają się atakować przyjezdni.

1

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:45. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy, w jakich wystąpią obydwie drużyny. Bądźcie z nami!

To będzie pierwszy mecz gospodarzy w bieżącej kampanii. Ich mecz ze Stomilem został przełożony na inny termin. Garbarnia już grała, ale nie spisała się najlepiej. Przyjezdni ulegli na Stadionie Miejskim w Krakowie 0:2 Stali Mielec.

W zeszłorocznych meczach tych drużyn lepiej wypadli Poznaniacy. W meczu u siebie zwyciężyli oni 1:0, z kolei w rundzie rewanżowej padł remis 1:1. Tym razem również Warcie daje się większe szanse na końcowy triumf.

Obie ekipy to tegoroczni beniaminkowie zaplecza Ekstraklasy. Warta wywalczyła awans dzięki zajęciu trzeciego miejsca w lidze, z kolei Garbarnia była czwarta i o awans musiała walczyć w barażach. Tam okazała się lepsza od Pogoni Siedlce.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu rozpoczynającego drugą kolejkę zmagań pierwszoligowych. W Poznaniu miejscowa Warta zmierzy się z Garbarnią Kraków. Liczymy na wiele emocji!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Gole: 77. Kieliba – 35. Wróbel

Kartki:   76. Węsierski (GRB)

Warta Poznań:
    Lis – Dejewski, Kiełb, Kieliba (C), Grobelny, Zulciak (62. Marciniak), Piceluk (72. Janicki), Biegański (57. Sanocki), Cierpka, Fadecki, Wypych