Rozwój – Widzew 0:4 (koniec) | Stal S. W. – Resovia 2:1 (koniec) | Gryf – ROW Rybnik 1:0 (koniec)
Ruch – Radomiak 0:2 (koniec) | Olimpia G. – Pogoń Sdl. 2:0 (koniec) | Znicz – Toruń 0:2 (koniec)
GKS Bełchatów – Siarka T. 2:0 (koniec) | Górnik Ł. – Skra 2:1 (koniec)
Górnik Łęczna
2:1 (1:1)
Skra Częstochowa
Sobota 28.07.2018, 20:00 • Stadion Górnika, Łęczna • 2. Liga • 2. runda

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Sobotnie starcia drugoligowców zakończy mecz w Łęcznej. Tutejszy Górnik zmierzy się ze Skrą Częstochowa. Gospodarze typowani są na faworytów tego starcia.

Górnik Łęczna:

Miejscowi mają za sobą dwa nieudane sezon. Najpierw spadek z Ekstraklasy, następnie od razu spadek także z jej zaplecza. Tym razem powinno być inaczej, chociaż trzeba też zwrócić uwagę na to, że o powrót do pierwszej ligi będzie niezwykle ciężko.
    Tak prezentuje się stadion w Łęcznej:

Skra Częstochowa:

Przyjezdni to zeszłoroczni zwycięzcy rozgrywek trzeciej ligi grupy III. Jako beniaminek nie daje im się zbyt wielkich szans na wywalczenie czegokolwiek, ale z pewnością stać ich na niespodzianki. Nie udało si,ę takowej sprawić w pierwszej kolejce. Skra uległa Radomiakowi 0:1.

Początek meczu o godzinie 20:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy składy obu drużyn. Bądźcie z nami!

1

3
    Nieudane wykończenie akcji przez częstochowian i Prusak wznawia grę z piątego metra.

5
    Lepiej w pierwszych minutach grają przyjezdni, którzy właśnie wywalczyli rzut rożny.

6
    Strzał na bramkę gospodarzy, ale najmniejszych kłopotów z interwencją nie miał golkiper Górnika.

7
    Małe zamieszanie w polu karnym drużyny z Łęcznej i jeszcze jeden korner dla gości.

8
    Bardzo dobre wyjście z linii bramkowej zanotował Prusak, który pewnie przechwycił futbolówkę.

10
    Coraz śmielej zaczynają podchodzić pod pole karne rywali miejscowi, ale póki co bez celnych strzałów.

12
    Kowalczyk nieprzepisowo powstrzymywał w środku pola Szysza i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

13
    Dwa rzuty rożne z rzędu dla Górnika.

15
    Bardzo powoli wchodzą w ten pojedynek obydwie ekipy. Miejmy nadzieję, że z każdą kolejną minutą emocji przybędzie.

17
    Gol dla Łęcznej!

Gospodarze obejmują prowadzenie! Przepiękne uderzenie ŁUKASZA SOSNOWSKIEGO z dystansu i Biegański nie miał szans na skuteczną interwencję!

18
    Zza pola karnego próbował uderzać teraz Łuszkiewicz, ale zupełnie nieudanie.

21
    Ucierpiał jeden z zawodników Skry w walce o piłkę we własnym polu karnym i mamy chwilową, przymusową przerwę.

22
    Znów było groźnie pod bramką częstochowian, ale ostatecznie piłka mija słupek.

24
    Nieudane wykończenie akcji przez drużynę gości i od bramki rozpocznie golkiper Górnika.

24
    Mocna wrzutka w pole karne Skry, ale minął się z futbolówką Chrzanowski i wyłapał ją Biegański.

27
    Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale wychodzą z tego obronną ręką gospodarze.

28
    Zagórski ucierpiał teraz po interwencji Prusaka, ale na szczęście nie jest to nic poważnego i zawodnik Górnika tylko na chwilę opuści plac gry.

31
    Gol dla Skry!

Doprowadzają do remisu częstochowianie! DAMIAN NOWAK wykorzystuje nieudane wyjście Prusaka z bramki i pakuje piłkę między słupki!

33
    Miejscowi wymieniają się podaniami w środkowym sektorze boiska. Do końca pierwszej połowy spotkania niespełna piętnaście minut.

34
    Starcie Noconia z Łuszkiewiczem w środku pola. Arbiter uznał, że to gracz Skry faulował i upomniał go żółtym kartonikiem.

36
    Próbują jakoś odpowiedzieć na wyrównującego gola rywali gospodarze, ale dobrze spisuje się Biegański.

37
    Bezpośrednie uderzenie Tymosiaka z rzutu wolnego, ale piłka szybuje ponad poprzeczką bramki Skry.

39
    Ucierpiał przed momentem Sosnowski, który jest teraz opatrywany poza linią boczną.

40
    Nieprzepisowo atakowany na trzydziestym metrze Nocoń. Może być groźnie pod bramką drużyny z Łęcznej.

42
    Sporo fauli w ostatnich minutach. Tym razem atakował Ogłaza, którego arbiter uspokaja żółtą kartką.

43
    Jeden z zawodników Skry faulowany po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego i arbiter przerywa grę.

45

Do przerwy w Łęcznej mamy remis! Trzeba przyznać, że oglądamy dziś przyzwoite zawody, choć może trochę brakuje większej skuteczności. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za piętnaście minut, zostańcie z nami!

46

46
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Ogłaza, na boisku pojawia się Zalewski.

46
    Długie podanie za plecy obrońców do Chrzanowskiego, który jednak znajdował się na ofsajdzie.

47
    Woldan zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale posłał piłkę ponad poprzeczką.

49
    Woldan zagrał piłkę ręką nieopodal własnego pola karnego. Sędzia, po krótkim namyśle, podyktował rzut wolny dla Górnika.

50
    Łuszkiewicz bezpośrednio uderzał z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur złożony z zawodników Skry.

52
    W dalszym ciągu próbują stwarzać sobie okazje strzeleckie zawodnicy z Łęcznej.

53
    Mają kłopoty w defensywie częstochowianie i po raz kolejny ratują się faulem. Zobaczymy, czy to się zemści.

55
    Czekamy na jakieś przyspieszenie gry. Obecnie przy piłce utrzymują się gospodarze, ale z ich posiadania futbolówki niewiele wynika.

57
    Ładnie zapowiadała się kontra miejscowych, ale fatalnie zagrywał jeden z zawodników Górnika i piłka trafiła w objęcia Biegańskiego.

58
    Z dystansu uderzał Dzięgielewski, ale Biegański przytomnie sparował piłkę na rzut rożny.

59
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Mastalerz, na boisku pojawia się Jurek.

61
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Chrzanowski, na boisku pojawia się Wojciechowski.

62
    Pechowo trafiony przed momentem piłką w twarz Wojciechowski, na szczęście zawodnik Skry szybko doszedł do siebie.

64
    Kolejne przewinienie gości z lewej strony boiska. Zobaczymy, jak tym razem miejscowi wykorzystają stały fragment gry.

65
    Jurek faulował niemal przy narożniku pola karnego i słusznie został upomniany żółtym kartonikiem.

66
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Sasin, na boisku pojawia się Pisarczuk.

67
    Niezbyt udana wrzutka w pole karne częstochowian i ostatecznie piłka ląduje w objęciach Biegańskiego.

68
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Niedbała.

70
    Bardzo ładna indywidualna akcja Szysza, ale jego strzał z piętnastego metra świetnie wybronił Biegański!

71
    Kowalczyk zgrał piłkę na do Noconia, ale jego strzał nogami wybronił Prusak! Zrobiło się ciekawie w ostatnich minutach!

73
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Utrzymuje się rezultat remisowy, ale ostatnie akcje dają nadzieję na ciekawą końcówkę.

75
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Sosnowski, na boisku pojawia się Bętkowski.

76
    Nieudane uderzenie na bramkę Skry i z piątego metra wprowadzi piłkę do gry 16-letni golkiper częstochowian, Mikołaj Biegański.

77

Drugi raz w tym spotkaniu na prowadzenie wychodzą miejscowi! PAWEŁ WOJCIECHOWSKI wepchnął piłkę do siatki po zagraniu Pisarczuka z prawego skrzydła.

78
    Dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale nieczysto trafiał w piłkę Nocoń i futbolówka trafia jedynie w boczną siatkę.

80
    Dziesięć minut do końca spotkania. Muszą ruszyć do przodu częstochowianie, jeśli myślą o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

81
    Centra Dzięgielewskiego z lewej flanki, ale wybijają piłkę obrońcy Skry.

82
    Żółtym kartonikiem upomniany został Kamil Bętkowski (Górnik Łęczna).

84
    Próbują, walczą częstochowianie strzelić gola wyrównującego, ale wydaje się, że zostało im na to zbyt mało czasu. Dobrze bronią się miejscowi.

85
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu niemal na wysokości pola karnego Górnika.

86
    Wojciechowski pomagał sobie ręką przy próbie opanowania futbolówki, co nie uszło uwadze arbitra.

87
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Szysz, na boisku pojawia się Korczakowski.

88
    Pisarczuk nie zdołał utrzymać piłki na placu gry i od autu rozpoczną częstochowianie.

90
    O trzy minuty przedłużony zostaje mecz w Łęcznej!

90+1
    Akcję częstochowian faulem przerywa Łuszkiewicz, który dodatkowo zostaje upomniany przez arbitra.

90+2
    Pechowe piąstkowanie Prusaka, jednak na jego szczęście arbiter dopatrzył się faulu. Rzut wolny dla Górnika.

90+4
    Jeszcze rzut rożny mają częstochowianie. Nawet golkiper Skry wbiega w pole karne Górnika.

90+5
    Nie wykorzystują ostatniej okazji goście i arbiter kończy mecz!

90+5
    Górnik zwycięża i zdobywa niezwykle cenne punkty:

Koniec meczu w Łęcznej! Byliśmy świadkami ciekawego pojedynku, który kończy się ostatecznie zwycięstwem Górnika 2:1. Trzeba jednak przyznać, że goście również spisywali się dobrze. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje z drugoligowych boisk na nasz portal! (21:49:19)

Gole: 17. Sosnowski, 77. Wojciechowski – 31. Nowak

Kartki:   82. Bętkowski (LCZ), 90+1. Łuszkiewicz (LCZ) – 34. Nocoń (SKC), 42. Ogłaza (SKC), 65. Jurek (SKC)

Prusak – Zagórski, Waleńcik, Pajnowski, Sasin (66. Pisarczuk), Tymosiak, Łuszkiewicz, Sosnowski (75. Bętkowski), Szysz (87. Korczakowski), Dzięgielewski, Chrzanowski (61. Wojciechowski)

Zmiany:
    Podleśny – Zuber, Pisarczuk, Korczakowski, Wojciechowski, Bętkowski, Rogala

Biegański – Woldan (C), Mastalerz (59. Jurek), Nocoń, Kowalczyk, Nowak (68. Niedbała), Tomczyk, Napora, Błaszkiewicz, Ogłaza (46. Zalewski), Olejnik