Pogoń – Piast 0:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:2 (0:2)
Piast Gliwice
Poniedziałek 30.07.2018, 18:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 2. runda

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (19:56:43)

Koniec spotkania! Rywalizacja kończy się triumfem Piasta Gliwice. Trafienia padały jedynie w trakcie pierwszego kwadransa. Później mieliśmy trochę emocji, ale na ich nadmiar narzekać nie mogliśmy. Mogło być znacznie ciekawiej. Pogoń próbowała wywalczyć chociażby bramkę honorową, ale nic z tego.

90+6
    90+4. I jeszcze taka ciekawostka.

90+3
    Dwie minuty do zakończenia tego meczu. Przesądzone jest już, że "Portowcy" zakończą go bez dorobku punktowego. Prawdopodobnie nie zdobędą nawet bramki.

90+2
    Raz jeszcze zakotłowało się w polu karnym Piasta Gliwice. Mieliśmy uderzenie, ale piłka poszybowała ponad bramką. Goście mogą odetchnąć z ulgą.

90
    Spotkanie przedłużone o pięć minut.

89
    Żółtą kartkę otrzymuje Zvoninimir Kozulj (Pogoń Szczecin).

87
    Walukiewicz popełnił błąd, Bursztyn wyszedł z bramki i nie trafił w piłkę, a to wszystko próbował wykorzystać Jodłowiec! Niewiele brakowało, a mielibyśmy trafienie numer trzy dla gości! W ostatniej chwili zrehabilitował się Walukiewicz.
    86. Valencia pozostawił dobre wrażenie.

85
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Joel Valencia, na boisku pojawia się Tom Hateley.

84
    Gospodarze z kolejnym nieudanym atakiem.

83
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

82
    Szczecinianie bez wigoru i pomysłu. Tutaj już chyba nic się nie zmieni.

81
    Zakończenie spotkania coraz bliżej. Pogoń Szczecin jakby opadła sił. Chyba te ataki z początku drugiej połowy wyczerpały gospodarzy.

80
    Dośrodkowania: 20-10.

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 7 532 widzów.

78
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Michal Papadopulos, na boisku pojawia się Piotr Parzyszek.

76
    Słyszymy dość głośny doping kibiców Pogoni Szczecin. Oni jeszcze chcą poderwać gospodarzy do ambitniejszej walki. Przez kwadrans można wiele zdziałać.

75
    Czas na nawodnienie organizmów.

74
    Dobra piłka w pole karne gliwiczan! Frączczak zdołał ją trącić, ale Szmatuła znów nie dał się zaskoczyć. Trzeźwa postawa w dzisiejszym meczu tego golkipera.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Czerwiński (Piast Gliwice).

74
    Nie spieszą się teraz goście. Oni wiedzą, że znajdują się w bardzo komfortowej sytuacji.

73
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi David Niepsuj, na boisku pojawia się Marcin Listkowski.

72
    Przyzwoite dośrodkowanie powędrowało w pole karne Pogoni Szczecin, jednak ostatecznie przyjezdni nie zdołali wykreować żadnego zagrożenia.

71
    Rzut rożny dla Piasta Gliwice. Zobaczymy, czy coś ciekawego z tego wyniknie.

70
    Posiadanie piłki: 52-48%

68
    Bez rewelacji. Brakuje celnych strzałów, ale i groźnych ataków. Nieco nudniejszy okres rywalizacji w wykonaniu miejscowych i gości.
    67. Na razie goście są na dobrej drodze.

66
    Faule: 11-10.

65
    Miejscowym brakuje chyba pomysłu. Znów nieco lepiej spisują się gliwiczanie.

64
    Nic się nie zmienia, jeśli chodzi o rezultat, ale w grze widoczne są modyfikacje. Chociażby jeżeli chodzi o częstotliwość ataków gospodarzy. Nie są oni już tak agresywni, jak tuż po przerwie.

62
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Dawid Błanik, na boisku pojawia się Adam Benedyczak.

61
    Strzały: 10-5
    Strzały celne: 2-3

60
    Godzina gry już za nami. Gospodarze próbują, starają się, ale wynik ani drgnie!

58
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jorge Félix, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

56
    Kapitalnie interweniował teraz Szmatuła! Po strzale Drygasa futbolówka zmierzała pod poprzeczkę.

55
    Dziesięć minut drugiej partii tego spotkania już za nami. Gol dla Pogoni wisi w powietrzu. Miejscowi coraz intensywniej nacierają na bramkę gości.

54
    Wszyscy już widzieli futbolówkę w siatce, ale system VAR rozwiał wątpliwości.
    53. Zobaczmy powtórkę.

53
    Co za sytuacja! Futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Piasta, a następnie spadła na linię bramkową i wróciła do gry! Nie ma trafienia!

51
    Majewski otrzymał podanie po dośrodkowaniu w pole karne. Zdecydował się na oddanie strzału sprzed szesnastki, ale do szczęścia zabrakło dużo.

51
    Nie ma mowy o jedenastce. Tylko korner dla Pogoni Szczecin.

50
    Zrobiło się gorąco! Gospodarze twierdzą, że jeden z przyjezdnych zagrywał ręką i trzeba podyktować rzut karny. Jest interwencja VAR!

48
    Pogoń ponownie przyspieszyła. Majewski ruszył prawą flanką, ale nie zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne do Frączczaka. Wolał poszukać faulu.

47
    Piast Gliwice trochę kombinuje. To jednak nie zaskakuje rywali. Pogoń dość ofensywnie.

46
    Wracamy do rywalizacji! Kibice Pogoni pożegnali gospodarzy głośnymi gwizdami. Zobaczymy, czy to ich zmobilizuje do jeszcze większej walki.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania w Szczecinie już za nami. Póki co mamy dwubramkowe prowadzenie Piasta Gliwice. Przypomnijmy, że w 7. minucie wynik meczu otworzył Valencia, natomiast kilka chwil później drugie trafienie zainkasował Mak.

45+2

45+1
    Mocno przymierzył teraz Błanik! Piłka trafiła w poprzeczkę.

45
    Jeszcze jedna akcja gości – niecelny strzał.

43
    Wiemy już, że pierwsza połowa potrwa przynajmniej 60 sekund dłużej.

42
    Chwilami widoczna jest już frustracja po stronie miejscowych. Przed momentem wyładował ją Frączczak. Szkoda, że padło na nogi Dziczka. Słuszna kartka.

41
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Frączczak (Pogoń Szczecin).

40
    Do zakończenia pierwszej połowy zostało już tylko pięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Gospodarze nadal znajdują się w trudnej sytuacji.

39
    Kolejne zamieszanie pod bramką Bursztyna! Gdyby Felix od razu ruszył do futbolówki, to pewnie miałby stuprocentową szansę na zainkasowanie trafienia!

38
    Znów mogło być bardzo gorąco, jednak gra została przerwana, bo przedstawiciel gliwickiego Piasta przebywał na pozycji spalonej. Jak najbardziej słusznie zachowali się teraz sędziowie.

37
    Niecelne uderzenie jednego z zawodników Pogoni. Mieliśmy kontratak gości, jednak on też spalił na panewce. Nieco później gliwiczanie wywalczyli następne wznowienie od rzutu wolnego.

36
    Podania: 143-137
    Celność podań: 83-74%

33
    Nieudana próba natarcia Pogoni Szczecin. Gospodarze starają się zaskoczyć przeciwników, ale wciąż im czegoś brakuje. Często decydującą sprawą jest brak dokładności.

28
    Kąśliwie przymierzył z rzutu wolnego Majewski. Szmatuła wyciągnął się jak struna, co pozwoliło mu sparować futbolówkę.

27
    Goście z kolejnym atakiem. Tym razem dobrze zachował się jednak obrońca Pogoni, który posłał piłkę prosto w dłonie Bursztyna. Potencjalne niebezpieczeństwo zażegnane.

26
    Szczecinianie uporczywie szukają ataków skrzydłami, co nie przynosi efektów.

25
    Gospodarzom udało się dośrodkować, ale było to kompletnie nieudane zagranie. Inicjatywa szybko wróciła w posiadanie prowadzącej drużyny.

24
    Szczelna defensywa gliwickiego Piasta. Pogoń ma teraz kłopot, by przedrzeć się w pole karne. Twardo bronią zawodnicy w czerwonych strojach.

23
    Gliwiczanie centrowali piłkę w pole karne rywala, jednak tym razem defensywa Pogoni stanęła na wysokości zadania i oddaliła niebezpieczeństwo.

22
    Nieco częściej przy futbolówce znajdują się gospodarze, lecz ta przewaga jest praktycznie niewidoczna. Teraz miejscowi znów chcieli zaatakować, jednak nic z tego nie wynikło. Dobrze organizują się w obronie podopieczni Fornalika.

21
    Posiadanie piłki: 52-48%.

19
    Tempo rywalizacji nieco siadło. Teraz atakować próbują przyjezdni.

17
    Trochę walki w środku pola. Kontrolują tę sytuację goście.

16
    Gliwiczanie dość czujni w obronie. Nie pozwalają przeciwnikom na zbyt wiele. Kiedy już Pogoń wypracuje sytuację strzelecką, to uderzenia są blokowane.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. W dalszym ciągu mamy 0:2, choć szczecinianie coraz odważniej nacierają. Muszą szukać okazji do zdobycia bramki kontaktowej.

13
    Piast na razie ze stuprocentową skutecznością. Stworzył dwie sytuacje i obie zakończyły się trafieniami!

12
    Nunes ładnie podał do Majewskiego, który huknął jak z armaty. Piłka trafiła jedynie w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Szmatułę.
    11. Mateusz MAK - 0:2

11
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MAK. Co za sytuacja! Goście dobrze rozegrali rzut rożny, a następnie piłkę do siatki wpakował Mak. Gospodarze w niemałych tarapatach. Otrzymali dwa naprawdę mocne ciosy.

10
    Kolejna akcja podopiecznych Fornalika. Tym razem zdołali wywalczyć wznowienie z narożnika boiska.

9
    Pogoń chciała błyskawicznie odpowiedzieć, ale akcja spaliła na panewce.
    7. Joel VALENCIA - 0:1

7
    Strzelcem bramki JOEL VALENCIA. Pierwsza groźniejsza akcja gości i już mamy trafienie! Ładnie zachował się teraz obcokrajowiec Piasta. Bursztyn został pokonany precyzyjnym uderzeniem. Pogoń już musi gonić.

5
    Pierwsze pięć minut gry już za nami. Gliwiczanie póki co bez polotu. Jakby jeszcze zostali w szatni.

4
    Miejscowi przejęli inicjatywę i szukają szybkiej szansy na zdobycie gola. Póki co gliwiczanie dość dobrze się bronią. Zobaczymy, jak długo "Portowcy" wytrzymają wysokie tempo.

3
    Nieudana akcja gospodarzy.

2
    Początek rywalizacji dość chaotyczny. Futbolówka często zmienia właściciela.

1
    Ruszyli! W Szczecinie jest bardzo gorąco. Miejmy nadzieję, że wysoka temperatura nie wpłynie negatywnie na poziom tego spotkania. Na trybunach całkiem spora rzesza kibiców.

1
    A w takim zestawieniu zagra Pogoń.
    Tak prezentuje się skład Piasta.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Pogoń Szczecin – Piast Gliwice. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!
    Gliwiczanie z apetytami na wyjazdowy triumf.
    "Portowcy" pieczołowicie przygotowywali się do tego meczu.

W lepszych nastrojach do dzisiejszego spotkania przystąpią goście z Gliwic. Piast zainaugurował rozgrywki zwycięstwem 2:1 nad innym z beniaminków – Zagłębiem Sosnowiec. Zeszłosezonowy pierwszoligowiec dobrze rozpoczął rywalizację, bo w 36. minucie na prowadzenie wyprowadził go Vamara Sanogo. Później, w drugiej połowie, inicjatywa została przejęta przez gliwiczan. Najpierw, po rzucie karnym, wyrównał Aleksandar Sedlar, a w 80. minucie gola na wagę triumfu zainkasował Tomasz Jodłowiec.

W pierwszym meczu nowego sezonu Pogoń Szczecin zmierzyła się na wyjeździe z beniaminkiem ekstraklasy – Miedzią Legnica. Pojedynek ten zakończył się skromnym triumfem gospodarzy 1:0. Trafienie w 91. minucie zainkasował Petteri Forsell, a asystował mu Wojciech Łobodziński. Zobaczymy, czy dziś szczecinianie zrehabilitują się za falstart.
    Tak prezentuje się ligowa tabela po dotychczas rozegranych spotkaniach.

Pora zakończyć drugą kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń zmierzy się z Piastem Gliwice. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!