Bytovia – Stal M. 1:2 (koniec) | ŁKS – Stomil 1:0 (koniec) | Wigry – Chrobry 0:1 (koniec)
Jastrzębie – Chojniczanka 0:0 (koniec) | Podbeskidzie – Garbarnia 0:0 (koniec) | Puszcza – Warta 0:1 (koniec)
GKS T. – Termalica 2:1 (koniec) | Sandecja – GKS K. 1:0 (koniec)
GKS Tychy
2:1 (2:1)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 11.08.2018, 19:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna 1 Liga • Runda 4

Wszystkie bramki jakie obejrzeliśmy dzisiaj na stadionie miejskim w Tychach padły w pierwszych 45. minutach. Trzy punkty zostają dzisiaj na Śląsku, ale Termalika może być niepocieszona, bowiem piłkarze z Niecieczy stworzyli sobie dzisiaj sporo sytuacji. Oczywiście swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli także miejscowi. Dla tyszan może to być przełomowy mecz, bowiem odnotowali swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. (20:54:35)

Strzały na bramkę: 3:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 6:4. Faule: 21:23.

90+4

90+4
    Ostatnia szansa dla gości. Rzut wolny na połowie GKS-u. Na własnej połowie tylko Gostomski.

90+3
    Dobrze zapowiadała się ta akcja GKS-u ale ok. 25 metrów od bramki walkę z obrońcą przegrał Staniucha.

90+2
    Źle rozegrali swoją akcję przyjezdni. Z kontrą ruszyli tyszanie.Z dośrodkowanie Grzeszczyka radzi sobie jednak Gostomski.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel (GKS Tychy).

90
    Arbiter dorzuca do regulaminowego czasu gry 4. minuty.

89
    Kontra GKS-u przerwana i będzie aut na połowie Niecieczy.

88
    Misak dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne rywala. Głową uderzał jeden z graczy gości, ale piłka mija bramkę.

87
    Długo przy piłce utrzymują się goście, ale niewiele z tego wynika.

85
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Bernhardt, na boisku pojawia się Staniucha.

84
    Ponownie gracz gości znalazł się na zabronionej pozycji.

83
    Na spalonym złapany został gracz gości.

81
    Ponownie groźnie pod bramką GKS-u, ale tym razem od bramki wznowi grę Jałocha, któremu wyraźnie nie spieszy się ze wznowieniem gry.

80
    Ostatnie minuty to dobry okres gry gości. Trzeci róg dla Termaliki.

80
    Dobrze rozegrany róg. Mieliśmy strzał na bramkę tyszan, ale sytuację ratuje obrońca GKS-u, który skierował piłkę na jeszcze jeden róg.

79
    Teraz będziemy mieli róg dla przyjezdnych.

79
    Kompletnie nieudane rozegranie tego stałego fragmentu gry. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpada w boczną siatkę.

77
    Dobre dośrodkowanie Grzeszczyka z prawego skrzydła w pole karne Termaliki. Bernhardt uprzedzony jednak przez rywala i będzie tylko róg.

76
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Kiełb, na boisku pojawia się Szeliga.

75
    Jałocha wykorzystał swój atut w postaci wzrostu i pewnie wyłapuje dośrodkowanie rywala.

74
    Żółtą kartkę otrzymuje Zapolnik (GKS Tychy).

73
    To rozegranie rzutu rożnego zakończyło się podobnie jak przed chwilą pod drugą bramką.

72
    Wracamy pod bramkę gości. Będzie rzut rożny po zablokowanym dośrodkowaniu Grzybka.

70
    Mieliśmy rzut rożny dla przyjezdnych. Po dośrodkowaniu z narożnika fauluje w polu karnym GKS-u jeden z graczy Termaliki.

68
    Bardzo groźny strzał gości, ale piłka leci minimalnie nad bramką.

68
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Putiwcew, na boisku pojawia się Szarek.

67
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Steblecki, na boisku pojawia się Bogusławski.

66
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Misak.

66
    Ależ okazja dla miejscowych. Po sprytnym odegraniu przez Zapolnika sam na sam wyszedł Piątek, który minimalnie przestrzelił.

63
    Już w górę podskoczyli fani miejscowych. Piłka w siatce, ale wynik nadal 2:1. Po dobrym podaniu z pola karnego w wykonaniu Grzeszczyka, piłkę do pustej bramki skierował Zapolnik, który jak się okazało był na spalonym.

61
    Bardzo groźnie pod bramką gości, ale z uderzeniem Piątka radzi sobie ze sporym trudem Gostomski.

60
    Miković próbował oskrzydlić grę, ale jego podanie na lewą flankę bardzo niecelne.

59
    Długie zagranie w stronę Zapolnika. Zdecydowanie bliżej do piłki miał jednak Gostomski, który przejmuje piłkę.

58
    Spora nieporadność w grze obronnej gości. Na szczęście dla Termaliki sytuacji tej nie wykorzystał najpierw Grzeszczyk, a po chwili Zapolnik.

57
    Steblecki złapany na spalonym.

54
    Jałocha radzi sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego i wypiąstkowuje piłkę poza pole karne

53
    Tyszanie wybijają piłkę na kolejny róg.

53
    Ponownie lewą stroną boiska atakują przyjezdni. Tym razem "słonie" wywalczyli róg.

52
    Mocne dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Śpiączki. Kompletnie nie udane to zagranie i od bramki zacznie Jałocha.

51
    Kupczak faulowany w środkowej części boiska.

50
    Dobrze zapowiadała się akcja tyszan, ale w pobliżu bramki Termaliki walkę z Kupczakiem przegrał Zapolnik.

49
    Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła pewnie piłkę wyłapuje Jałocha.

47
    Bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Jałochy po dośrodkowaniu z prawego skrzydła przez Gergela. Na szczęście dla Ślązaków żaden z piłkarzy gości nie zdołał zamknąć tej akcji.

46
    Tyszanie szybko wywalczyli piłkę i od razu ruszyli z kontrą. Na połowie rywala faulowany Grzeszczyk.

46

Na murawie są również piłkarze z Tych, a więc za parę chwil rozpocznie się druga część tego spotkania.

Na zielonej murawie pojawili się już goście, czekamy nadal na miejscowych.

Spalone: 1:2

Po pierwszej połowie do szatni w lepszych nastrojach schodzą miejscowi, którzy mają na swoim koncie dwie bramki. Obydwa trafienia tyszanie zanotowali uderzając głową. Termalika zdołała tylko raz znaleźć drogę do bramki rywala.

45+1

45
    Sędzia dorzuca do regulaminowego czasu gry jeszcze jedną minutę.

44
    Dobre podanie do Śpiączki, ale ten znalazł się na spalonym.

43
    Śpiączka nie opanował piłki przed polem karnym rywala. Kolejną akcję miejscowych zainicjuje Jałocha.

41
    Gol dla GKS-u!
    Udane dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Grzeszczyka. Najwyżej do piłki wyskoczył DAWID ABRAMOWICZ , który wpakował piłkę do siatki.

40
    Grzeszczyk zagrał z prawego skrzydła w pole karne rywala. Po udanej interwencji defensywy Termaliki będziemy mieli rzut rożny.

39
    Bardzo niedokładne podanie z rzutu wolnego w wykonaniu kapitana miejscowych. Od bramki zacznie Gostomski.

38
    Grzeszczyk ucierpiał w walce o piłkę. Będzie rzut wolny dla miejscowych.

37
    Dobrze zapowiadała się ta akcja przyjezdnych, ale w kluczowym momencie niedokładnie na lewe skrzydło rozegrał któryś z graczy w pomarańczowym stroju. Gospodarze rozpoczną grę od autu.

36
    Grzelak oddał niegroźny strzał z pola karnego. Trzeba przyznać, że zawodnik gości miał trudną pozycję i nie mógł w tej sytuacji zagrozić bramce rywala.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Piątek (GKS Tychy).

33
    Uspokoił się nam nieco mecz. GKS spokojnie rozgrywa swoją kolejną akcję.

31
    Na "uwolnienie" zagrali teraz goście. Bezpańską piłkę przejmuje Jałocha.

29
    Grzybek nie opanował piłki na swojej połowie. Nieciecza zacznie od autu.

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Kupczak (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

27
    Po rzucie rożnym mieliśmy lekki strzał głową Biernata, ale pewnie interweniuje goalkeeper gości.

26
    Po tym wyrzucie z autu było bardzo groźnie i z problemami piłkę nad poprzeczkę przeniósł Gostomski.

26
    Zmiana w drużynie GKS Tychy: z boiska schodzi Mańka, na boisku pojawia się Grzybek.

24
    Mańka podłączył się do akcji na prawym skrzydle. Obrońca gospodarzy wywalczył aut na wysokości pola karnego.

24
    Grzeszczyk faulowany na środku boiska.

23
    Piątek uderzył zza pola karnego, ale daleko od bramki.

22
    Wracamy pod bramkę "Słoni". Będzie kolejny róg.

21
    Mamy wyrównanie! Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła w wykonaniu Piątka akcję uderzeniem głową zamknął KAMIL ZAPOLNIK.

20
    Bernhardt stracił piłkę na połowie rywala. Z kontrą ruszyli przyjezdni. Akcja kończy się uderzeniem z ok. 30 metrów. Czujny w bramce Jałocha, który odbił to uderzenie.

18
    Daniel wypuścił na prawym skrzydle Mańkę. Mańka obił rywala i wywalczył róg.

17
    Dobre dośrodkowanie z lewego skrzydła Stebleckiego. Sędzia przerywa jednak grę dopatrując się spalonego.

16
    W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Grzeszczyk. "Słonie radzą sobie w tej sytuacji i oddalają zagrożenie.

14
    Kolejny raz gorąco pod bramką Jołochy. Tym razem tylko w słupek uderzył piłkarz z Niecieczy.

13
    Niedokładne podanie Grzeszczyka. Od bramki zacznie Gostomski.

11
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ŚPIĄCZKA. Piękne podanie z własnej połowy otrzymał BARTOSZ ŚPIĄCZKA, który wyszedł sam na sam z Jałochą. Śpiączka zachował zimną krew i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Śpiączka (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

9
    Mamy pierwszy spalony w tym spotkaniu. Na spalonym złapany Putiwcew.

8
    Kupczak faulowany w pobliżu linii środkowej boiska.

6
    Tym razem krótko rozegrany corner, ale ponownie nic z tego nie wyszło.

6
    Daniel popełnił błąd we własnym polu karnym, ale na swoje szczęście po chwili naprawił błąd i ratuje się wybiciem piłki na kolejny róg.

5
    Niezbyt dokładne było to dośrodkowanie z rzutu rożnego. Z kontrą ruszyli miejscowi, ale po chwili piłkę odzyskuje Nieciecza, która zacznie grę od autu.

4
    Pressing w wykonaniu gości przyniósł korzyść. Tyszanie stracili piłkę na własnej połowie i przyjezdni zaczną grę od rzutu rożnego.

3
    W pole karne z rzutu wolnego dośrodkowywał Grzeszczyk. Spore zamieszanie, ale najlepiej odnalazł się w tej sytuacji Gostomski.

1
    Teraz mieliśmy niedokładne rozegranie akcji przed tyszan, którzy tracą piłkę. Po chwili po źle rozegranym aucie przez gości GKS odzyskuje piłkę. Tyski klub będzie miał rzut wolny na połowie Termaliki.

1
    GKS od razu próbuje przedostać się pod bramkę rywali. Gospodarze, wywalczyli aut na połowie gości.

1

Jesteśmy już po losowaniu kapitanów. Wygląda na to, że spotkanie rozpoczną gospodarze.

Na zielonej murawie pojawili się aktorzy dzisiejszego widowiska. Na pomarańczowo zaprezentują się nam dzisiaj przyjezdni, a w strojach czarnych zagrają miejscowi.

Piłkarze obydwóch drużyn zakończyli w tym momencie rozgrzewkę i udali się jeszcze na chwilę do szatni, gdzie usłyszą ostatnie wskazówki od swoich trenerów.

Na płycie boiska pojawili się także piłkarze GKS-u, którzy w tym momencie rozpoczynają swoją rozgrzewkę.

Przed chwilą na stadionie w Tychach pojawili się sympatycy klubu z Niecieczy, którzy właśnie w tym momencie brawami przywitali swoich idoli.

Do meczu pozostało już mniej niż godzina. Na trybunach jeszcze pustki i powoli pojawiają się pierwsi fani piłki nożnej z Tych. Miejmy nadzieję, że o godzinie 19:00 stadion przy ul. Edukacji będzie wypełniony i tętnił życiem.

Dzień dobry Państwu! Witamy serdecznie z Tych. Na murawie jeszcze nie widzimy piłkarzy, ale już dosłownie za parę minut powinna rozpocząć się rozgrzewka.

Rozjemcą sobotnich zawodów będzie Sebastian Tarnowski. Arbiter wywodzący się z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozstrzygał w tym sezonie dopiero jedno spotkanie na poziomie Fortuna 1 liga.

W barwach tyskiego klubu znajduje się Dawid Abramowicz, który w sezonie 2015/2016 znajdował się w kadrze "słoni". Natomiast Termalikę od kilku sezonów reprezentuje Mateusz Kupczak, który w sezonach 2011/2012 oraz 2012/2013 przywdziewał barwy klubu ze Śląska.

Do tej pory obydwie drużyny stawały naprzeciw siebie sześć razy. Wszystkie te spotkania miały miejsce na zapleczu ekstraklasy. Lepsze wspomnienia z tej rywalizacji mają "słonie". Termalica wygrała cztery spotkania, natomiast tyszanie tylko dwa.

W ostatniej kolejce obydwie drużyny odnotowały taki sam wynik. Termalica grała u siebie z beniaminkiem – ŁKS-em Łódź. Natomiast tyszanie udali się do sąsiednich Katowic. W obydwóch tych spotkaniach padł remis 1:1. O sporym szczęściu mogą mówić goście sobotniego spotkania, którzy uratowali jeden punkt strzelając gola w 90. minucie.

Spójrzmy na ligową tabelę. Po rozegranych trzech kolejkach na czele ligowej stawki znajdują się piłkarze Bytovii oraz Odry Opole. Wszystkie te trzy drużyny są niepokonane i mają na swoim koncie 7. oczek. W górnej części tabeli znajdują się piłkarze Termaliki, którzy zgromadzili do tej pory 4. punkty, co przekłada się na 7. miejsce w tabeli. Gorzej w tej chwili wygląda sytuacja tyszan, którzy mają tylko dwa punkty i znajdują się na odległym – 15. miejscu. Ligową stawkę zamykają beniaminkowie – Garbarnia oraz GKS Jastrzębie. Obydwie te drużyny zdobyły tylko po jednym punkcie.

Przed nami 4. seria gier na zapleczu ekstraklasy. W najbliższą sobotę na stadion w Tychach przyjadą piłkarze z Niecieczy. Kibice, którzy pojawią się w sobotni wieczór na stadionie przy ul. Edukacji mogą się spodziewać sporych emocji, bowiem gospodarze w tym sezonie powinni liczyć się w walce o awans do elity. Natomiast Termalica będzie próbowała w tym sezonie powrócić do ekstraklasy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Damian Apostolski

Gole: 21. Zapolnik, 41. Abramowicz – 11. Śpiączka

Kartki:   35. Piątek (GKT), 74. Zapolnik (GKT), 90+1. Daniel (GKT) – 10. Śpiączka (BRK), 28. Kupczak (BRK)

Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 6:4. Foule: 21:23.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka (26. Grzybek), Biernat, Tanżyna, Abramowicz – Daniel, J. Piątek – Bernhardt (85. Staniucha), Steblecki (67. Bogusławski) – Grzeszczyk – Zapolnik.

Zmiany: Igaz – Kowalczyk, Giel, Grzybek, Staniucha, K Piątek, Bogusławski.

Bruk-Bet Termalica: Gostomski – Jovanović, Gergel (66. Misak), Miković, Śpiączka, Kiełb (76. Szeliga), Gutkovskis, Kupczak, Sadzawicki, Grzelak, Putiwcew (68. Szarek).

Zmiany: Trela – Mróz, Misak, Szeliga, Słaby, Szymonowicz, Szarek.

Sędziowie: Sebastian Tarnowski – Adam Karasewicz, Bolesław Rosa