Śląsk – Pogoń 0:0 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:0 (0:0)
Pogoń Szczecin
Poniedziałek 20.08.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 5

To wszystko na dziś, jeśli chodzi o polskie boiska. Dziękuję za uwagę! (19:57:58)

Faule: 13:12.

Ciężko oglądało się ten mecz. Gwizdy żegnają zawodników obydwu drużyn. Była walka, ale zdecydowanie zabrakło jakości piłkarskiej. Po bezbramkowym remisie obie ekipy zgarniają po punkcie.

90+3

90+2
    Szczecinianie znajdują się obecnie w posiadaniu futbolówki. Zobaczymy, czy Pogoń zdoła jeszcze w jakiś sposób zagrozić bramce rywali.

90+1
    O trzy minuty przedłużona została drugą połowa tego spotkania.

90
    Efektownie piąstkuje piłkę Słowik po dośrodkowaniu ze skrzydła.

89
    Przypadkowo trafił Pałaszewskiego kolanem w głowę Błanik. Zawodnik Śląska wymaga pomocy medycznej.

87
    Z pozycji spalonej uderzał Pich, ale i tak bardzo dobrze bronił Załuska.

86
    Ładna centra Cholewiaka z lewej flanki, ale Ahmadzadeh przegrywa pojedynek główkowy z jednym z defensorów.

85
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Tomasz Hołota.

84
    Zamknięci we własnym polu karnym są teraz wrocławianie. Zobaczymy, co uda się wywalczyć przyjezdnym.

82
    Pachniało golem! Robak minął Załuskę, a następnie uderzał z ostrego kąta, ale jego strzał wślizgiem zablokował Rudol!

81
    Od razu odpowiedź gospodarzy, ale Pich posyła piłkę obok słupka.

81
    Kontratak Pogoni, ale fatalnie akcję szczecinian kończy Frączczak. Zdecydowanie za lekkie uderzenie kapitana gości.

80
    Miejscowi w dalszym ciągu znajdują się w ofensywie. Jeśli ktoś miałby strzelić tu zwycięskiego gola, to wydaje się, że właśnie zawodnicy Śląska.

78
    Mocne uderzenie Cholewiaka zza linii pola karnego, ale piłka poszybowała ponad bramką Pogoni.

77
    Nieco ponad dziesięć minut pozostało do końca spotkania we Wrocławiu. Nieco więcej zaangażowania w ofensywie prezentują obecnie miejscowi.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 7888 widzów.

74
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zvoninimir Kozulj, na boisku pojawia się Dawid Błanik.

73
    Niedokładne zagranie Kozulja do Frączczaka i wrocławianie mają okazję na wyprowadzenie kontrataku.

72
    Bardzo ładne uderzenie Kozulja, ale piłka minimalnie poszybowała ponad poprzeczką bramki Śląska!

70
    Zagranie Drygasa do Buksy przecięte, ale utrzymują się przy piłce przyjezdni.

69
    Ładne dośrodkowanie Cholewiaka, ale skutecznie wybijają futbolówkę defensorzy Pogoni.

67
    Sporo fauli, a zdecydowanie za mało gry oglądamy w ostatnich minutach. Coraz mniej wskazuje na to, że zobaczymy dziś choćby jednego gola.

66
    Gąska faulowany przez jednego ze szczecinian i Tomasz Musiał przerywa akcję Pogoni.

64
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Damian Gąska.

64
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Arkadiusz Piech, na boisku pojawia się Marcin Robak.

62
    Osamotniony w ofensywie Frączczak. Kapitan Pogoni musiał poczekać na kolegów z drużyny i akcja straciła na dynamiczności.

61
    Piech ładnie zbiegł w pole karne rywali, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

58
    Płaska centra w pole karne Pogoni, ale po raz kolejny bezbłędnie zachowuje się Załuska.

57
    Zablokowane zagranie jednego z zawodników gości, ale jeszcze od autu grać będą szczecinianie.

56
    Niepotrzebnie spowolnił akcję Guarrotxena i Portowcy muszą budować akcję od zera.

54
    Atakują w dalszym ciągu miejscowi. Trzeba przyznać, że po przerwie gra wyraźnie stała się szybsza.
    53. Znakomita okazja Piecha:

53
    To powinien być gol! Znakomitym podaniem za plecy obrońców został obsłużony Piech, ale przegrał pojedynek sam na sam z Załuską!
    51. Ładna próba Kozulja:

51
    Uderzał z okolic dwudziestego metra Kozulj, ale przytomnie broni jego strzał Słowik.

51
    Bardzo dobrym wyjściem z bramki popisał się Załuska, który wyłapał piłkę spod nóg Picha.

50
    Stec upada na murawę w polu karnym Śląska, ale nie ma mowy o odgwizdaniu jedenastki.

48
    Fatalny błąd Buksy, ale strzał Radeckiego broni Załuska! Jak się jednak okazuje, gol nie zostałby uznany, gdyż asystent dopatrzył się spalonego!

48
    Rzut wolny dla Śląska z prawej strony boiska.

46
    Drugą połowę od bardzo nieudanego uderzenie z dystansu rozpoczął Guarrotxena.

46

Do przerwy bez bramek we Wrocławiu. Niestety, wynik odzwierciedla to, co dzieje się na murawie. A dzieje się naprawdę niewiele. Cały czas wierzymy, że w drugiej połowie zawodnicy obu drużyn spisywać będą się dużo lepiej. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Wymuszona zmiana w drużynie Pogoni. Z powodu kontuzji boisko opuszcza Dvali, a w jego miejsce pojawia się Walukiewicz.

45+1
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza odsłona tego pojedynku.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy. Wydaje się, że nic ciekawego do przerwy już się tu nie wydarzy.

43
    Nieudane dośrodkowanie Dankowskiego i piłka spokojnie ląduje w objęciach Załuski.

42
    Festiwal błędów mamy w stolicy Dolnego Śląska. Naprawdę słabo to wygląda. Obie ekipy nie popisują się dokładnością.

41
    Piech zagrał piłkę ręką na wysokości linii środkowej boiska. Portowcy ruszają z kolejną akcją.

40
    Ogromne zamieszanie w polu karnym Śląska. Ostatecznie defensorzy gospodarzy oddalają zagrożenie.

38
    Próbował uderzać Chrapek zza pola karnego, ale skutecznie został zablokowany przez jednego z rywali.

37
    Nieudane wybicie piłki przez Słowika, którego naciskało dwóch rywali i golkiper Śląska podarował rywalom wrzut z autu.

36
    Wieje nudą ze stadionu we Wrocławiu. Bardzo wolno grają obydwie drużyny.

34
    Guarrotxena zdecydował się na uderzenie z większej odległości, ale trafił w sam środek bramki Śląska, gdzie dobrze ustawiony był Słowik.

32
    Wrocławianie od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego. Mają kłopot z opuszczeniem własnej połowy w ostatnich minutach gospodarze.

31
    Przeszło pół godziny gry za nami. Mieliśmy parę ciekawych okazji, ale ogólny obraz gry nie jest za ciekawy. Z całą pewnością liczymy na więcej!

29
    Faulowany w środku pola Frączczak przez Cholewiaka.

28
    Dogodna sytuacja Picha, ale strzał Słowaka niecelny!

27
    Drygas uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale wyraźnie zabrakło skuteczności.
    Poniedziałkowy termin z całą pewnością nie sprzyja stadionowej frekwencji:

25. Pudło Rudola:

25
    Jak to nie wpadło?! Rudol otrzymał znakomite podanie w pole karne gospodarzy, ale nie trafił czysto w piłkę i uderzył obok bramki!

25
    Bezpośrednio z rzutu wolnego Majewski, ale trafił prosto w mur.

24
    Golla w nieprzepisowy sposób zatrzymywał Buksę i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie. Może być groźnie pod bramką Śląska po tym rzucie wolnym.

23
    Zbyt mocne dośrodkowanie w pole karne Śląska i od autu rozpoczną miejscowi.

22
    Kapitan Śląska zasygnalizował, że jest już w stanie kontynuować grę. Przy piłce Portowcy, którym Celeban podarował ją w geście fair play.

21
    Ucierpiał w walce o górną piłkę Celeban po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Miejmy nadzieję, ze to nic poważnego.

20
    Guarrotxena wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu po akcji na lewej flance.

19
    Póki co obie ekipy stwarzają sobie okazje strzeleckie głównie dzięki błędom rywali.

17
    Guarrotxena przegrał pojedynek z Pałaszewskim przy próbie wyprowadzenia kontrataku na lewym skrzydle.

17
    Dvali bardzo dobrze blokuje strzał Piecha. Kolejny rzut rożny dla ekipy z Dolnego Śląska.

16
    Ryzykownie zagrał Kozulj we własnym polu karnym, ale nie wykorzystał tego Ahmadzadeh.

15
    Udanie w obronie Dvali. Próbował jeszcze utrzymać się przy piłce Pich, ale ostatecznie od autu wznowią grę Portowcy.

14
    Indywidualnie próbował ruszyć w kierunku bramki rywali Pałaszewski, ale nadział się na dwóch defensorów Pogoni.

14
    Kolejna akcja gospodarzy, ale przerywa ją Frączczak wybiciem piłki na rzut rożny.

12
    Kąśliwa centra Cholewiaka z lewej flanki, ale przytomnie wyłapuje piłkę Załuska.

11
    Miękka wrzutka Nunesa z rzutu wolnego, ale zdecydowanie zbyt lekko uderzał Dvali. Bez najmniejszych kłopotów broni Słowik.

10
    Taktyczny faul Chrapka i w pełni zasłużony żółty kartonik dla zawodnika Śląska.

10
    Zupełnie nieudane zagranie Ahmadzadeha i od bramki wznowi grę golkiper Pogoni.

9
    Wrocławianie wznawiają grę od wrzutu z autu na połowie rywali.

7
    Ależ mogli odpowiedzieć zawodnicy Śląska! Chrapek zagrał w pole karne do Picha, którego strzał wybronił jednak Załuska!

6
    Sporo błędów w obronie popełniają miejscowi. Po złym zagraniu Pałaszewskiego futbolówkę przechwycił Majewski. Był zawodnik Lecha ruszył na bramkę gospodarzy, ale uderzył niecelnie.

5
    Dośrodkowanie Majewskiego, ale Drygas przegrywa walkę o piłkę z jednym z defensorów drużyny gospodarzy.

4
    Z dystansu uderzał Frączczak. Futbolówka odbiła się od Celebana i wyszła poza linię końcową. Korner dla Pogoni.

4
    Piłka znajduje się w posiadaniu szczecinian. Czekamy na pierwsze ciekawsze akcje.

3
    Nunes nieprzepisowo atakowany w środkowej strefie przez Piecha.

1

Protokół meczowy:

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban (C), Golla, Cholewiak – Pich, Radecki, Chrapek, Ahmadzadeh – Pałaszewski – Piech.
    Rezerwowi: Wrąbel – Gąska, Łabojko, Łuczak, Pawelec, Robak, Szczepan.

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Rudol, Dvali, Nunes – Drygas, Kozulj – Frączczak (C), Majewski, Guarrotxena – Buksa.
    Rezerwowi: Budziłek – Matynia, Walukiewicz, Kowalczyk, Hołota, Błanik, Benedyczak.

Tomasz Musiał (Kraków).

Dzień dobry Państwu! Zawodnicy obydwu zespołów za moment pojawią się na murawie, aby rozegrać mecz kończący piątą kolejkę zmagań Lotto Ekstraklasy. Liczymy na sporą dawkę emocji!

Gole:

Kartki:   10. Chrapek (SLA)

Strzały celne: 2:3. Strzały niecelne: 8:10. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 2:1. Foule: 13:12.
    Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski, Celeban (C), Golla, Cholewiak – Pich, Radecki, Chrapek (64. Gąska), Ahmadzadeh – Pałaszewski – Piech (64. Robak).
    Zmiany: Wrąbel – Gąska, Łabojko, Łuczak, Pawelec, Robak, Szczepan.

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Rudol, Dvali (45+1. Walukiewicz), Nunes – Drygas, Kozulj (74. Błanik) – Frączczak (C), Majewski (85. Hołota), Guarrotxena – Buksa.
    Zmiany: Budziłek – Matynia, Walukiewicz, Kowalczyk, Hołota, Błanik, Benedyczak.