Juventus – Lazio 2:0 (koniec) | Napoli – AC Milan 3:2 (koniec)
AC Milan
Sobota 25.08.2018, 20:30 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 2

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na kolejne relacje na lajfach. Dobrej nocy! (22:31:41)
    Niesamowity comeback nepolitańczyków i drugie zwycięstwo w drugim meczu!

Dobiegło końca kapitalne spotkanie na zakończenie sobotniego dnia! Świetna postawa szczególnie gospodarzy dostarczyła nam bardzo dużo emocji, gdyż ze stanu 0:2 potrafili oni zmienić wynik na własną korzyść zwyciężając ostatecznie 3:2. Wydaje się, że z przebiegu całego starcia jest to zasłużony rezultat, ponieważ to "Azzurri" niemal bez przerwy przeważali. Goście z kolei wychodzili tylko z kontrami, które były zabójczo skuteczne. W pierwszej połowie wyglądali oni dodatkowo dobrze w obronie, lecz po przerwie wszystko się posypało przez co wracają do domu nawet bez punktu. Man of the match zdecydowanie Piotr Zieliński – autor dwóch trafień dla Napoli.

90+4

90+3
    Mertens na przebój wpada w szesnastkę pomiędzy obrońców i tam szuka miejsca na uderzenie. Wyblokowana próba Belga.

90+2
    Koulibaly dał się wyprzedzić Cutrone i musiał go sfaulować Senegalczyk. Zasłużona żółta kartka dla czarnoskórego zawodnika.

90+1
    Kapitalna wymiana Insigne z Mertensem na lewej stronie! Uderzenie pierwszego z nich instynktownie broni golkiper mediolańczyków!

90
    Sędzia dolicza cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

89
    Milik walczył w powietrzu z Musacchio i zdołał wywalczyć stały fragment gry dla swojej ekipy reprezentant Polski.

88
    Higuain będąc tyłem do bramki jakoś zdołał się odwrócić i uderzył z lewej nogi. Ta próba nie miała szans zaskoczyć Ospiny.

87
    Allan ruszył na przebój środkiem boiska i zdołał oddać strzał. Po rykoszecie futbolówkę dogonił Donnarumma i nadal Milan będzie konstruować akcje.

86
    Laxalt świetnie rozpędził się lewą flanką i płasko podał na szesnasty metr do niepilnowanego Higuaina! Argentyńczyk fatalnie spudłował.

85
    Allan sprytnie dogrywa za linię obrony do wbiegającego tam Mertensa! Belg mógł strzelić gdzie tylko chciał, a trafił wprost w Donnarummę!

84
    Nie popisał się teraz Ospina. Jego dalekie zagranie okazało się zupełnie niecelne i nikt nie miał szansy na dojście do futbolówki.

82
    Odważnie przed siebie ruszył Insigne, który był osamotniony i nie miał dużych szans na powodzenie. Łatwo powstrzymał go Romagnoli.

81
    Trzecia zmiana u mediolańczyków. Za Bonaventurę wchodzi Cutrone.
    80. Dries Mertens (NEA) - 3:2

80
    Gol dla Napoli!

Wreszcie wychodzą na prowadzenie gospodarze! Diawara fenomenalnie obsłużył wpadającego w pole karne Allana, który miał sporo miejsca! Płasko zacentrował wzdłuż bramki, gdzie na dalszym słupku zamykał akcję DRIES MERTENS i pewnie wpakował piłkę do siatki! 3:2!

79
    Milik do Mertensa, a Belg chciał momentalnie mu odegrać. Na posterunku Calabria, oddalając zagrożenie chociaż na chwilę.

Mateusz Nyka

Gole: 53. P. Zieliński, 67. P. Zieliński, 80. D. Mertens – 15. Bonaventura, 49. Calabria

Kartki:   31. L. Insigne (NEA), 90+2. Koulibaly (NEA) – 31. Suso (ACM), 66. Ricardo Rodríguez (ACM)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 12:4. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 3:2. Foule: 12:9.