Portugalia – Włochy 1:0 (koniec)
Portugalia
1:0 (0:0)
Włochy
Poniedziałek 10.09.2018, 20:45 • Estadio da Luz, Lizbona • Liga Narodów UEFA - dywizja A • Grupa 3.

Druga połowa zdecydowanie gorsza od pierwszej. Ostatecznie mecz zasłużenie zwyciężają Portugalczycy, którzy tym samym obejmują prowadzenie w grupie C. Dziękuję za uwagę! (22:39:55)

90+3
    Brzydki faul Pepe w środku pola i w pełni zrozumiała decyzja arbitra o upomnieniu go żółtym kartonikiem.

90+2
    Jeszcze jeden rzut rożny dla gości i ponownie Portugalczycy bardzo dobrze radzą sobie z przechwyceniem futbolówki.

90+1
    O cztery minuty przedłużony został ten pojedynek!

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Portugalczycy utrzymują się przy piłce na połowie swoich rywali.

88
    Bardzo mało czasu mają Włosi na doprowadzenie do wyrównania. Portugalczycy z kolei cały czas polują na kontrataki.
    86. Gianluigi Donnarumma (ITA)

86
    Niezwykle czujny jest Donnarumma! Młody golkiper Milanu po raz kolejny popisuje się udaną interwencją po kontrze Portugalczyków.

85
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi William Carvalho, na boisku pojawia się Sérgio Oliveira.

83
    Uderzał Caldara głową po wrzutce ze stałego fragmentu gry, ale w żaden sposób nie zagroził Patricio.

82
    Rzut wolny dla gości nieopodal pola karnego rywali. Może być groźnie pod bramką Portugalczyków!

81
    Tym razem dośrodkowywał Emerson, ale wybijają piłkę poza linię końcową miejscowi. Dziesiąty korner dla Italii!

79
    Zmiana w drużynie Włochy: z boiska schodzi Bryan Cristante, na boisku pojawia się Andrea Belotti.
    78. Simone Zaza (ITA)

78
    Było blisko! Dobrze do strzału głową złożył się Zaza, jednak przeniósł piłkę niewiele ponad poprzeczką!

78
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Włosi wykonywać będą rzut rożny.

77
    Zmiana w drużynie Portugalia: z boiska schodzi Bruma, na boisku pojawia się Gelson Martins.

Gole: 48. André Silva

Kartki:   42. Rúben Neves (POR), 90+3. Pepe (POR) – 42. Criscito (ITA), 58. Chiesa (ITA), 69. D. Berardi (ITA)

Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 3:5. Rzuty rożne: 6:11. Spalone: 2:3. Foule: 16:12.
    Portugalia: Patrício – Cancelo, Pepe (C), Rúben Dias, Rui – Pizzi (74. Sanches), Rúben Neves, W. Carvalho (85. S. Oliveira) – Bruma (77. G. Martins), André Silva, B. Silva.
    Zmiany: Beto, C. Ramos – G. Fernandes, B. Fernandes, Guedes, G. Martins, Mendes, Neto, S. Oliveira, Sanches, Soares.

Włochy: G. Donnarumma – Lazzari, Caldara, A. Romagnoli, Criscito (74. Emerson) – Cristante (79. Belotti), Jorginho, Bonaventura – Zaza, Immobile (C) (59. D. Berardi), Chiesa.
    Zmiany: Perin, Sirigu – Barella, Benassi, D. Berardi, Belotti, Bernardeschi, Bonucci, Gagliardini, Chiellini, L. Insigne, Emerson.

Sędzia główny: William Collum
    Asystenci: David McGeachie, Graeme Stewart
    Sędzia techniczny: Stuart Stevenson