Bayern – Bayer 3:1 (koniec) | Düsseldorf – Hoffenheim 2:1 (koniec) | Mainz – Augsburg 2:1 (koniec)
RB Lipsk – Hannover 3:2 (koniec) | Wolfsburg – Hertha 2:2 (koniec) | Borussia M. – Schalke 04 2:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:1 (2:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 15.09.2018, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 3

Bayern Monachium pokonuje gości z Leverkusen 3:1. Trzecia kolejka i trzecie zwycięstwo podopiecznych Nico Kovaca. Dzisiaj na listę strzelców nie wpisał się Robert Lewandowski. Uczynili to jednak kolejno Tolisso, Robben oraz James. Dla Leverkusen z rzutu karnego trafił Wendell i to był jedyny pozytyw w wykonaniu przyjezdnych. Bayer zagrał fatalne zawody, poza kilkoma minutami na początku meczu, oddał całkowicie pole gry Bawarczykom. Momentalnie wyglądało to wręcz kuriozalnie, a gospodarze zachowywali się tak, jakby najmniej ukarać rywali. Zakończyło się na 3:1 i z przebiegu gry, to zdecydowanie najmniej surowa kara dla Bayeru Leverkusen, który zanotował trzecią kolejną porażkę w obecnej kampanii Bundesligi. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! (17:29:30)

90+5

90+4
    Piłka w bramce Bayeru Leverkusen, lecz gol nie zostaje uznany. Miękka wrzutka w pole karne w wykonaniu Alaby i James, który pokonał Hradecky'ego był na spalonym.

90+4
    Ostro wbita piłka w pole bramkowe przez Alabę i niewiele brakowało, by Mueller dołożył stopę.

90+3
    Robben szukał dośrodkowaniem Lewandowskiego, ale dobrą interwencję na przedpolu zanotował Hradecky.

90+2
    Jeszcze dwie, z czterech doliczonych minut. Tutaj już nic się nie zmieni. Tiki-taka Bayernu.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego. Piłkarze Bayeru wyglądają tak, jakby słaniali się na nogach.
    89. James Rodríguez (BAY) - 3:1

89
    Gol dla Bayernu!

Strzelcem gola JAMES RODRIGUEZ.

Kolumbijczyk dobija Aptekarzy. Robben ładnie wypuścił pod linię końcową Thiago, a ten miękko posłał piłkę na głowę Jamesa, który dopełnił formalności.

88
    Mueller nieco niedokładnie odegrał do Lewandowskiego, który nie opanował piłki na 13. metrze.

86
    Bayern bez pełnej determinacji, by zdobyć kolejne gole. Podopieczni Kovaca wyglądają, jakby jak najmniejszym nakładem sił chcieli zdobyć trzy punkty. Leverkusen kompletnie nie istnieje w drugiej połowie.

84
    Centra Alaby przechodzi przez dwójkę obrońców Leverkusen, ale Robben nieczysto trafił w piłkę.

83
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Leon Bailey, na boisku pojawia się Paulinho.

82
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się David Alaba.

82
    Nie jest w stanie kontynuować gry Rafinha. Przy pomocy klubowych fizjoterapeutów opuszcza boisko, a za chwilę w jego miejsce pojawi się Alaba.

81
    Przerwa w grze. Cierpi teraz Rafinha.
    80. Karim Bellarabi (LEV)

80
    Niech będzie to najlepsze podsumowanie fatalnej gry Leverkusen. Brutalne wejście w nogi Rafinhi w wykonaniu sfrustrowanego Bellarabiego i arbiter nie waha się – sięga po czerwoną kartkę! 7 minut "pograł" dziś dziewięciokrotny reprezentant Niemiec.

79
    Jeden z nielicznych ataków Leverkusen. Havertz uderzył sprzed pola karnego, ale bez zagrożenia dla bramki Neuera.

77
    Niewiele brakowało, by Mueller dopadł do piłki i stanął oko w oko z Hradeckym.

77
    Tiki-taka w wykonaniu Bayernu. Przyglądają się od dłuższej chwili przyjezdni.

74
    Kompletnie nic nie zmienia się gra Bayeru. Ciężko choć o odrobinę nadziei dla Leverkusen w kontekście końcowego wyniku meczu.

73
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Kevin Volland, na boisku pojawia się Karim Bellarabi.

70
    I kolejny korner dla Bawarczyków, lecz Hradecky znów nie musiał interweniować.

70
    Najpierw rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego, a kilka chwil później korner dla Bayernu. Nic nie wynika z tych akcji.

67
    Nie zmienia się obraz gry. Aptekarze zamknięci w obrębie własnej połowy boiska. W drugiej połowie aż 75% posiadania piłki na korzyść podopiecznych Kovaca.

64
    Piłka błyskawicznie odzyskana przez Bawarczyków i po chwili Boateng uderzył ze sporej odległości – bardzo niecelnie.

63
    Robben minął dwóch rywali i świetnie wpadł w pole karne, wyłożył futbolówkę na 12. metr Lewandowskiemu, który źle przyjął, musiał poprawić i w efekcie został zablokowany. Bayern bił jeszcze korner, z którego nic nie wynikło.

62
    Bayer ma spore problemy z opuszczeniem własnej połowy boiska, gdy przed chwilą to się udało, to na spalonym złapany został Kevin Volland.

60
    Robben uderzał z ostrego kąta – wprost w rękawice Hradecky'ego. Bayern nie zwalnia tempa. Leverkusen "przygląda" się grze.

59
    Mueller szukał w polu karnym Lewandowskiego, lecz zabrakło precyzji i nie był w stanie przejąć piłki reprezentant Polski.

59
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Serge Gnabry, na boisku pojawia się Javi Martínez.

55
    Teraz Kimmich dobrze interweniuje w defensywie i Robben już popędził z kontratakiem. Holender nieprzepisowo powstrzymany przez Wendella. Żółta kartka dla piłkarza Aptekarzy.

54
    Kimmich bił piłkę z rzutu rożnego, ale w polu karnym pojedynek główkowy przegrał Suele. Zamknąć akcję jeszcze próbował Robben, lecz i jego uderzenie sprzed pola karnego nie przyniosło pożądanego efektu.

53
    Strata Kimmicha w okolicach środka pola i przez moment Leverkusen wyszło czterech na czterech, ale goście zwolnili kontratak i nic z tego nie wyszło.

53
    Niezła centra Jedvaja, ale wzorowo w linii piłki ustawiony Boateng. Bayern już rusza z odpowiedzią.

52
    Nie zmienia się obraz gry. Absolutna hegemonia w wykonaniu Bayernu.

50
    Osamotniony Volland walczył aż z czwórką graczy Bayernu. Napastnik Leverkusen padł na 20. metrze, ale nie wymusił faulu.

49
    Ładna akcja Kimmich – Lewandowski – Robben. Ten trzeci w ostatniej chwili powstrzymany na skraju pola bramkowego.

47
    Hradecky pewnie interweniuje po strzale głową Gnabry'ego. W górę jeszcze powędrowała chorągiewka sędziego liniowego – ofsajd.

46
    Bayern już od początku drugiej połowy chce zaakcentować swoją dominację. Mnóstwo podań wymienianych przez podopiecznych Nico Kovaca.

46

Bayern prowadzi do przerwy z Bayerem 2:1. Zaczęło się dość nieoczekiwanie dla gospodarzy, bowiem w 6. minucie w kontrowersyjnych okolicznościach Wendell zamienił rzut karny na bramkę. Bawarczycy od razu rzucili się do odrabiania strat, co zaowocowało golem wyrównującym już po czterech minutach gry. Na listę strzelców wpisał się Tolisso, a dziewięć minut później podopiecznym Kovaca prowadzenie dał Robben. Bayern po małych perturbacjach na początku spotkania gra pewnie i absolutnie zasłużenie prowadzi. Ciężka przeprawa czeka Leverkusen w drugiej odsłonie meczu, by coś zmienić na Allianz Arena w Monachium.

45+5

45+4
    Jeszcze rzut rożny dla Bayernu, ale nic z niego nie wynika.

45+3
    Doliczony czas gry pod dyktando Bayernu. Aktywny jest Arjen Robben, ale dobrze podwajają go rywale.

45+1
    Mueller szukał w polu karnym Lewandowskiego, ale szybsi byli obrońcy gości.

45
    5 minut dorzucone do pierwszej odsłony meczu.

45
    Robben próbował wedrzeć się na skraju pola karnego pomiędzy trójkę rywali i w swoim stylu, padł na murawę, niczym rażony piorunem. Arbiter nie dopatrzył się faulu – gramy dalej!

44
    Gnabry ładnie wyłuskał piłkę na wysokości pola karnego, ale nie udało mu się znaleźć żadnego z partnerów.

43
    Nieźle w dzisiejszym meczu współpracują Kimmich i Robben. Przed momentem dwukrotnie na prawej flance postraszyli rywali.

42
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Corentin Tolisso, na boisku pojawia się James Rodríguez.

40
    Będzie konieczna zmiana w Bayernie. Kontuzjowany jest Toilsso, który nie podnosi się z murawy. Ucierpiało jego kolano w spięciu z Vollandem.

38
    Dobra interwencja Suele we własnym polu karnym.

35
    Za wysokie dośrodkowanie w pole karne i bez zagrożenia dla bramki strzeżonej przez wielokrotnego reprezentanta Niemiec.

35
    Złe odegranie Boatenga do Neuera i goście mają rzut rożny.

33
    Coraz bardziej uwidacznia się przewaga Bayernu, można rzec już chyba śmiało o dominacji.

30
    Kombinacyjna akcja Bayernu zakończona świetnym uderzeniem Muellera, ale jeszcze lepsza interwencja Hradecky'ego! Golkiper Bayeru ratuje swoją drużynę przed utratą trzeciego gola!

30
    Uzupełnienie informacji sprzed chwili – zmiana w Leverkusen wymuszona kontuzją Bendera. Pracują na ławce rezerwowych fizjoterapeuci Aptekarzy.

29
    Nie zwalniają tempa Bawarczycy. Próba Tolisso sprzed pola karnego, ale powiedzieć, że chybił mocno, to nie powiedzieć nic.

29
    Rzut rożny dla Bayernu i mamy dobrą centrę na bliży słupek. Zdecydowanie jednak przestrzelił tam Boateng.

27
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Lars Bender, na boisku pojawia się Julian Brandt.

27
    Bayern długo konstruował atak na 25. metrze przed bramką Leverkusen, ale nic z tego nie wynikło.

25
    Szykuje się nam pierwsza zmiana w szeregach gości. Na placu gry zameldować powinien się za chwilę Brandt.

23
    Kiks Tolisso, ale w porę naprawia swój błąd, zapobiegając groźnej kontrze rywali.

22
    Volland próbował napędzać się na lewej stronie, ale dobrze ustawiony Suele odegrał głową do Neuera.
    19. Arjen Robben (BAY) - 2:1

19
    Strzelcem bramki ARJEN ROBBEN.

Długi przerzut Kimmicha w pole karne, gdzie niefortunnie interweniuje Tah – piłka spada na 16. metr, pod nogi Robbena, a Holender z prostego podbicia pakuje ją w samo okienko! Hradecky nawet nie drgnął!

18
    Dobry pressing Bayeru, ale skiksował Wendell po odbiorze piłki w okolicach 20. metra.

15
    Gnabry napomniany słownie za faul na Benderze. Następne takie zagranie skończy się z pewnością karą indywidualną, w postaci żółtej kartki.

15
    Kwadrans gry za nami. Bayern po perturbacjach na początku spotkania, gra swoją piłkę. Wyrównał i konsekwentnym atakiem pozycyjnym szuka kolejnego gola.

14
    Na spalonym złapany Volland.
    10. Corentin Tolisso (BAY) - 1:1

10
    Strzelcem bramki CORENTIN TOLISSO.

Seria błędów Aptekarzy przed własnym polem karnym. Najpierw niefrasobliwa strata na 18. metrze, a później goście dali mijać się jak tyczki. Ostatecznie Robert Lewandowski w polu karnym odegrał do Corentina Tolisso, a ten technicznym strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi!

9
    Bayern po stracie gola niemalże w nieustannym ataku. Szybko chcą wyrównać gospodarze.

7
    Ładna akcja Tolisso i Rafinhy, ten drugi powstrzymany faulem przez Kohra.
    6. Wendell (LEV) - 0:1

6
    Gol dla Bayeru!

Strzelcem bramki WENDELL.

Neuer poszedł w ten sam róg, co przed chwilą, a Wendell ładnie uderzył w przeciwny. Pewny strzał gracza z numerem 18. na koszulce! Leverkusen niespodziewanie na prowadzeniu! Ależ emocje na początku meczu, czekamy na więcej!

5
    Coś niesamowitego! Rzut karny będzie powtórzony! Pospieszył się ze strzałem Volland! Tym razem Wendell wykonawcą rzutu karnego. Uwaga...

4
    Neuer wyczuwa intencję strzelca i broni rzut karny! Ale co działo się po chwili, Volland dobija i jeszcze raz interweniuje Neuer! Kolejna dobitka i tym razem jeden z obrońców Bayernu wybija piłkę z linii bramkowej!

4
    Podtrzymana decyzja o rzucie karnym! Neuer kontra Volland już za sekundę!

3
    Jeszcze konsultuje się arbiter z systemem VAR.

2
    A teraz atak Leverkusen i coś niesamowitego – mamy rzut karny! Volland poradził sobie z Suele, a Thiago próbował powstrzymać rywala wślizgiem i zagrał piłkę ręką!

2
    Najpierw Robben, a po chwili Mueller próbowali przedzierać się na prawym skrzydle – bez powodzenia. Bayern od początku ofensywnie.

1

Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng, Süle, Rafinha – Alcántara, Tolisso – Robben, Müller, Gnabry – Lewandowski.
    Rezerwowi: Ulreich – Wagner, Ribéry, Javi Martínez, James Rodríguez, Alaba, Sanches.

Bayer 04 Leverkusen: Hradecky – Bender (C), Jedvaj, Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Bender, Kohr – Volland, Bailey.
    Rezerwowi: R. Özcan – Paulinho, Brandt, Alario, Weiser, Bellarabi, Kiese Thelin..
    Zestawienie gości:

Wyjściowa jedenastka Bayernu. Zgodnie, z oczekiwaniami, Robert Lewandowski od pierwszej minuty:

Zapraszamy do śledzenia relacji w naszym portalu!

Oprócz wielkich emocji w starciu Bayern – Bayer, liczymy też na gole Roberta Lewandowskiego. Kapitan Reprezentacji Polski na starcie sezonu ma już dwa trafienia i po ustabilizowaniu swojej sytuacji w Monachium, wydaje się, że ma chrapkę na kolejny tytuł króla strzelców.

Leverkusen na Allianz Arena przyjeżdża w roli kopciuszka. Popularne Aspirynki notują fatalny start sezonu. Ekipa z Leverkusen przegrała obydwa spotkania, w pierwszej kolejce uznając wyższość Gladbach (0:2), a w drugiej Wolfsburga (1:3). Również statystyka ostatnich spotkań nie przemawia za przyjezdnymi. Biorąc pod uwagę tylko poprzedni sezon, Bayer trzykrotnie musiał uznawać wyższość Bayernu Monachium.

Przed nami trzecia kolejka Bundesligi. W jednym, z ciekawiej zapowiadających się spotkań, Bayern Monachium przed własną publicznością podejmie Bayer Leverkusen. Zdecydowanym faworytem tej konfrontacji są podopieczni Niko Kovaca. Bawarczycy po dwóch kolejkach mają w dorobku komplet punktów – na inaugurację sezonu pokonali 3:1 Hoffenheim, a w drugiej serii spotkań okazali się zdecydowanie lepsi od Stuttgartu, wygrywając 3:0.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Piotr

Gole: 10. Tolisso, 19. Robben, 89. James Rodríguez – 6. Wendell

Kartki:   55. Wendell (LEV)   80. Bellarabi (LEV)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 4:1. Foule: 4:12.
    Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng, Süle, Rafinha (82. Alaba) – Alcántara, Tolisso (42. James Rodríguez) – Robben, Müller, Gnabry (59. Javi Martínez) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Wagner, Ribéry, Javi Martínez, James Rodríguez, Alaba, Sanches.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Bender (C) (27. Brandt), Jedvaj, Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Bender, Kohr – Volland (73. Bellarabi), Bailey (83. Paulinho).
    Zmiany: R. Özcan – Paulinho, Brandt, Alario, Weiser, Bellarabi, Kiese Thelin.