Raków – Stal M. 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
1:1 (1:1)
Stal Mielec
Niedziela 16.09.2018, 12:30 • Miejski Stadion Piłkarski, Częstochowa • Fortuna 1 Liga • 10. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Niedziela, 16 września. 10 kolejka Fortuna 1 Ligi. W ostatnim ze spotkań w tej kolejce zmierzą się dziś Raków Częstochowa ze Stalą Mielec.

Gospodarze niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania i tak pozostaną na szczycie tabeli, mają jednak szansę na odskoczenie od drugiej Bytovii Bytów na cztery punkty – aby tak się stało muszą pokonać dziś swoich przeciwników.
    Raków dotychczasowych 9. spotkaniach zdobył 20 punktów – 6 razy wygrywając, dwa spotkania remisując. Częstochowianie w tym sezonie raz musieli zaznać goryczy porażki.

Goście z Mielca, którzy zajmują dotychczas 13 miejsce z 10 punktami mają jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Dotychczas trzy razy wygrali, raz zremisowali i cztery razy schodzili z murawy pokonani.

Odnosząc się do poprzedniego sezonu na Limanowskiego górą byli biało-niebiescy, czyli drużyna Stali – wygrali 2-1. W rewanżu w Mielcu z kolei zwyciężyli czerwono-niebiescy (Raków) 3:2.

Kto dziś wygra spotkanie? Na relację zapraszamy tuż przed początkowym gwizdkiem. Początek spotkania o 12:30.

Znamy już składy wyjściowe obu drużyn:

Raków Częstochowa: Gliwa – Kasperkiewicz, Niewulis, Góra, Mondek, Sapała, Schwarz, Kun, Listkowski, Szczepański, Lewicki
    Rezerwowi: Szumski, Petrasek, Malinowski, Bartl, Musiolik, Radwański, Domański

Stal Mielec: Kiełpin – Dobrotka, Gąsior, Gancarczyk, Sojlic, Nowak, Getinger, Mendiguchia, Wroński, De Amo, Bergier
    Rezerwowi: Primel, Prokić, Sadłocha, Tomasiewicz, Kuświk, Banaszewski, Grodzicki

Mecz sędziować będą: Główny: Dominik Sulikowski, Asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos, Techniczny: Filip Kaliszewski (Poznań).

Witam w bezpośredniej relacji ze stadionu Rakowa Częstochowa. Na spotkanie zaprasza Jan Starzomski.

Do rozpoczęcia spotkania pozostało niecałe 15 minut. Zawodnicy obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni.

Obie drużyny są już na murawie: Raków na czerwono-niebiesko, Stal w całych białych strojach.

Spotkanie rozpoczną zawodnicy gości.

1

1
    Pierwsze dośrodkowanie gospodarzy, bramkarz Stali jednak na posterunku, spokojnie łapie piłkę.

2
    Patryk Kun wychodząc sam na sam przewrócił się w starciu z obrońcą gości, sędzia nie widział jednak w tym zagraniu faulu.

3
    Kontratak Stali, Bergier podaje bardzo niecelnie.

4
    Trener Rakowa, Marek Papszun zachęca zawodników swojej drużyny do gry środkiem.

5
    Dwa dośrodkowania Petera Schwarza w pole karne gości, dwa razy obrońcy stali wybijali piłkę głową.

6
    Raków w swoim stylu, od pierwszych minut próbuje zdominować rywala i narzucić swój styl gry.

7
    De Amo Perez odgrywa do tyłu do Kiełpina, ten bardzo niecelnie wybija piłkę. Aut dla Rakowa.

8
    Atak środkiem boiska Rakowa, Peter Schwarz traci piłkę.

9
    Gol dla Rakowa!
    Strzał z okolic dwudziestego metra, piłka odbija się od nóg obrońcy gości i mija Kiełpina – strzelcem bramki MARCIN LISTKOWSKI!!!

11
    Na murawie leży Szymon Lewicki, piłkarze gości nie wybijają piłki.

12
    Lewicki wstaje, Stal cały czas w posiadaniu piłki.

13
    Sędzia upomina De Amo Pereza – wraca do wcześniejszej sytuacji.

14
    Strzał Igora Sapały zablokowany.

15
    Faulowany Wroński, od rzutu wolnego rozpocznie Stal Mielec.

15
    Na spalonym Sergio Mendiguchia.

16
    Na spalonym Patryk Kun (Raków).

19
    Rzut wolny dla Stali z wysokości pola karnego: piłkę wrzuca Getinger, wybijają goście.

20
    W polu karnym Rakowa ucierpiał Łukasz Wroński (Stal). Pomoc medyczna nie była jednak potrzebna.

21
    Stal Mielec w natarciu: dwa dośrodkowania w pole karne – dwa razy obrońcy Rakowa wybijali piłkę głową.

22
    Brzydki faul De Amo Pereza, sędzia mimo wcześniejszych upomnień tego zawodnika nie pokazuje kartki.

22
    Niewulis w ataku fauluje jednego z zawodników Stali.

23
    Raków w ataku pozycyjnym.

24
    Kun wrzucał piłkę w pole karne, ta jednak wybita przez obrońców Stali.

24
    Zablokowany strzał Mendiguchia (Stal).

25
    Faulowany Gąsior tuż przed narożnikiem pola karnego Rakowa. To może być szansa na bramkę dla Stali.

26
    Gol dla Stali Mielec!
    Bramkę z rzutu wolnego dla gości zdobywa BARTOSZ NOWAK!

27
    Jak to powiedział jeden z kibiców Stali "mecz zaczyna się od nowa".

28
    Nieudany atak gospodarzy, od bramki rozpocznie Stal.

29
    Listkowski w rajdzie z piłką pada przed polem karnym, sędzia nie odgwizduje faulu.

30
    Kontratak Rakowa, Patryk Kun wrzuca piłkę w pole karne, ta jednak wybita przez gości.

32
    Nieudane rozegrania rzutu wolnego przez gospodarzy.

33
    Dobre wyjście Michała Gliwy.

33
    Stal poczuła swoją szansę, odważnie atakuje.

34
    Raków w ataku, rozpocznie od rzutu rożnego.

35
    Stal Mielec w kontrataku 4 na 4, Mendiguchia strzela jednak Gliwa pewnie łapie piłkę.

37
    Mielec gra pressingiem, Raków traci piłkę.

38
    Atak Stali, podanie Gancarczyka niedokładne.

39
    Niecelny strzał Karola Mondka. Od bramki rozpocznie bramkarz Stali.

40
    Faulowany Marcin Listkowski. Szansa na bramkę dla Rakowa z rzutu wolnego.

41
    Fantastyczna centra, Niewulis strzela głową minimalnie obok słupka.

42
    Walka o piłkę w środku boiska wygrana przez Raków.

43
    Który po chwili traci jednak piłkę. Stal rozpocznie od rzutu z autu.

44
    Błąd w defensywie Stali i Raków ponownie odzyskuje piłkę,

45

Faworyzowany Raków do przerwy remisuje z ambitnie grającą Stalą Mielec 1:1. Po bramce w 9. minucie Listkowskiego strzałem z rzutu wolnego wyrównał grający w Stali Nowak.

Czy Raków pokaże na co go stać i zdobędzie trzy punkty? Czy też może to ambitnie grająca Stal Mielec sprawi niespodziankę? Na drugą połowę zapraszam za niecałe 15 minut.

Wracamy do relacji ze Stadionu Miejskiego w Częstochowie. Piłkarze Rakowa jako pierwsi wybiegli na murawę.

Na murawie są już także zawodnicy Stali Mielec. Za chwilę druga część spotkania.

Nie mamy zmian, obie drużyny w tych samych składach.

46

46
    Raków próbował długim zagraniem uruchomić swojego napastnika, obrońcy Stali jak i bramkarz czujnie się w tym połapali.

47
    Patryk Kun wyszedł sam na sam z Kiełpinem, sędzia odgwizdał jednak spalonego. Od rzutu wolnego pośredniego rozpocznie Stal.

48
    Niedokładne zagranie zawodnika Stali, Michał Gliwa pewnie złapał piłkę.

49
    Gospodarze w ataku pozycyjnym.

50
    Dośrodkowanie Kuna z lewej strony boiska przecięte, będzie rzut rożny dla Rakowa.

52
    Wrzutka w pole karne z rożnego, piłkę pewnie łapie Kiełpin.

53
    Faulowany Peter Schwarz około 40 metrów od bramki Stali Mielec.

54
    Bardzo nieudane podanie Listkowskiego. Od bramki rozpocznie Kiełpin.

55
    Raków ponownie w ataku pozycyjnym, Szczepański upadł na boisko, sędzia nie widział faulu.

56
    Nieudane podanie piętką Łukasza Góry.

Za chwilę będzie miała miejsce pierwsza zmiana w drużynie gości.

57
    Niebezpieczna akcja Stali, Nowak zagrywał w pole karne – obrońcy Rakowa na posterunku.

58
    Zbyt mocne zagranie Łukasza Góry.

59
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Mendiguchia, na boisku pojawia się Kuświk.

60
    Nieudane dośrodkowanie Pereza w pole karne Rakowa.

61
    Sędzia uznał, że Karol Mondek przyjął piłkę ręką. Z mojego punktu widzenia ręki nie było.

62
    Nieudany kontratak Rakowa.

63
    Stal wychodzi z akcją mimo pressingu Rakowa.

64
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Banaszewski.

65
    Mamy przerwę w grze, na boisku leży zawodnik Rakowa, konieczna jest pomoc masażysty.

66
    Bardzo nieudane podanie Getingera. Bramkarz Rakowa przejmuje piłkę.

67
    Ładny drybling Szczepańskiego, podanie do Kuna, ten jednak stracił piłkę.

68
    Błąd obrońców Rakowa i niewiele brakowało, a Bergier mógłby zapytać Gliwę w który róg bramki ma strzelać.

69
    Dośrodkowanie Patryka Kuna przecięte przez obrońców Stali.

70
    Niecelne podanie Banaszewskiego, zbyt łatwa strata piłki Stali.

71
    Nieskuteczny atak pozycyjny Rakowa.

72
    Przy linii bocznej przygotowany do zmiany Maciej Domański (Raków)

73
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Listkowski, na boisku pojawia się Domański.

73
    Rzut wolny dla Rakowa z okolic linii środkowej boiska. Gospodarze zapewne będą wrzucać piłkę w pole karne, mają w składzie kilku wysokich zawodników.

74
    Dośrodkowanie zbyt krótkie, połapali się w tym goście.

75
    Kontratak i Gliwa pewnie broni.

76
    Bardzo niecelny strzał Marcela Gąsiora. Raków rozpocznie od bramki.

Do końca spotkania niecałe 15 minut, gospodarzom zaczyna się spieszyć.

77
    Dośrodkowanie w pole karne Stali, według sędziego faulowany jeden z zawodników gości.

78
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Lewicki, na boisku pojawia się Musiolik.

79
    Bardzo nieudane dośrodkowanie Musiolika.

80
    Na spalonym Bergier (Stal Mielec).

81
    Niecelny strzał Schwarza (Raków).

82
    Getinger nieudanie przyjmuje piłkę. Od autu rozpocznie Raków.

83
    Schwarz dośrodkowuje wprost w ręce Kiełpina.

84
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Mondek, na boisku pojawia się Malinowski.
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Prokić.

85
    Atak Stali Mielec nieudany, piłkę w ręce łapie Gliwa.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 2894 widzów.

87
    Dobre dośrodkowanie Malinowskiego przecięte przez obrońców Stali, rzut rożny dla Rakowa.

88
    Dośrodkowanie z rożnego Patryka Kuna zbyt płaskie, drugie jego zagranie wyłapane przez Kiełpina.

89
    Faulowany Prokić. Szansa dla Stali Mielec.

89
    Dośrodkowanie wybite przez obrońców Rakowa.

90
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry.

90
    Do podstawowego czasu gry sędzia dolicza co najmniej 3 minuty.

90+1
    Kasperkiewicz zatrzymuje Prokicia, to mogła być szansa na bramkę dla Stali.

90+2
    Raków przy piłce, jednak ich ataki nie zagrażają bramce Stali.

90+3
    Długa piłka Gliwy, obrońcy Stali wybijają przed siebie.

90+3

Mamy niespodziankę: Raków tylko remisuje ze Stalą 1:1. Tylko, gdyż był uważany za wyraźnego faworyta tego spotkania. Ambitnie i pewnie grająca Stal pokazała jednak, że jej zawodnicy nie są chłopcami do bicia i wywalczyła w tym spotkaniu jeden punkt.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas. Na kolejne relacje zaprasza Jan Starzomski. (14:24:20)

Jan Starzomski

Gole: 9. Listkowski – 26. Nowak

Zmiany: Szumski, Petrasek, Malinowski, Bartl, Musiolik, Radwański, Domański

Zmiany: Primel, Prokić, Sadłocha, Tomasiewicz, Kuświk, Banaszewski, Grodzicki

Sędziowie: Główny: Dominik Sulikowski, Asystenci: Bartosz Heinig, Dariusz Bohonos, Techniczny: Filip Kaliszewski (Poznań)