Śląsk – Piast 4:1 (koniec) | Górnik Z. – Jagiellonia 1:3 (koniec)
Górnik Zabrze
1:3 (1:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 23.09.2018, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 9. kolejka
    Statystyki końcowe:

Trzy punkty wędrują do stolicy Podlasia:

Jagiellonia Białystok liderem LOTTO Ekstraklasy! Rewelacyjna druga połowa w wykonaniu żółto-czerwonych. Odwrócili losy pojedynku w pięknym stylu. Na gola Angulo odpowiedzieli Bezjak, Novikovas i na koniec Frankowski. (19:52:24)

90+4

90+2
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Roman Bezjak, na boisku pojawia się Patryk Klimala.

90+1
    Trzy minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry. Nic już tutaj nie odbierze gościom zwycięstwa.

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Mile Savković (Jagiellonia Białystok).

90
    Bezjak do gola dokłada przepiękną asystę. Znakomita akcja i jej zakończenie przez podopiecznych Mamrota.
    89. Przemysław FRANKOWSKI - 1:3

89
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI.

Białostoczanie liderem Ekstraklasy! Fantastyczna akcja gości. Frankowski wspaniale wymienił się podaniami z Bezjakiem, a skrzydłowy na koniec technicznym uderzeniem daje zwycięstwo żółto-czerwonym!

88
    Obrona Kelemena po strzale Smugi. Mocny strzał, ale piłka leciała blisko dobrze ustawionego bramkarza Jagiellonii.

87
    Zupełnie nieudany strzał Urynowicza sprzed pola karnego. Futbolówka poszybowała daleko obok bramki. Teraz to Kelemen nie spieszy się ze wznowieniem gry.

85
    Szybka kontra Jagi. Z lewej strony wbiegał Kwiecień. Dostał podanie, a następnie próbował jeszcze zacentrować. Zrobił to jednak bardzo niedokładnie i jego kolega nie sięgnął futbolówki.

84
    Bezjak został złapany na pozycji spalonej. Końcowe minuty tego pojedynku. Czy gospodarzom uda się jeszcze zmienić wynik? Mają na to coraz mniej czasu.

83
    Starcie Frankowskiego ze Smugą. Bardzo brzydki wślizg przy linii bocznej. W pełni zasłużona żółta kartka.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Smuga (Górnik Zabrze).

82
    Burliga miękko dorzucał w pole karne. Loska przytomnie wybiegł z bramki i wyłapał futbolówkę.

80
    Duży kiks Jimeneza w polu karnym Jagiellonii. Fatalnie przestrzelił. Chwilę wcześniej faulowany był gracz gości, lecz Frankowski nie przerwał gry.

79
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Maciej Ambrosiewicz, na boisku pojawia się Marcin Urynowicz.

Krzysztof

Gole: 3. Angulo – 54. Bezjak, 62. Novikovas, 89. Frankowski

Kartki:   5. Suarez (GOR), 33. Gryszkiewicz (GOR), 83. Smuga (GOR) – 40. Kwiecień (JAG), 68. Novikovas (JAG), 90. Savković (JAG)

Posiadanie piłki: 52 % : 48 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 3:4. Rzuty rożne: 6:6. Spalone: 5:4. Foule: 11:14.
    Górnik Zabrze: Loska – Wiśniewski (58. Smuga), Suarez, Bochniewicz, Gryszkiewicz – Nowak (46. Wolniewicz), Matuszek (C), Ambrosiewicz (79. Urynowicz), Jimenez – Zapolnik, Angulo.
    Zmiany: Bielica – Wolniewicz, Koj, Urynowicz, Smuga, Wolsztyński, Ryczkowski.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje (C), Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Pospisil – Novikovas (76. Savković), Machaj (73. Świderski), Frankowski – Bezjak (90+2. Klimala).
    Zmiany: Sandomierski – Grzyb, Klemenz, Savković, Böðvarsson, Świderski, Klimala.

Główny: Bartosz Frankowski

Widownia: 11 963