Borussia D. – Augsburg 4:3 (koniec) | Düsseldorf – Schalke 04 0:2 (koniec) | Hannover – Stuttgart 3:1 (koniec)
Mainz – Hertha 0:0 (koniec) | Bayern – Borussia M. 0:3 (koniec)
Bayern Monachium
0:3 (0:2)
Borussia Monchengladbach
Sobota 06.10.2018, 18:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 7

Koniec! Bayern zagrał dziś fatalnie i przegrywa z Borussią Monchengladbach aż 3:0! Przyjezdni dzięki tej wygranej plasują się obecnie na pozycji wicelidera. Dziękuję za uwagę! (20:35:00)

90+3
    Dośrodkowanie Kimmicha, ale radzą sobie z przejęciem futbolówki przyjezdni.

90+1
    O cztery minuty przedłużone zostaje to spotkanie!

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Denis Zakaria (Borussia Mönchengladbach).

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje James Rodríguez (Bayern Monachium).

90
    Przepychanki w środku pola. Zdenerwowany Sanches ruszył do rywala, ale na szczęście nie doszło do poważniejszych incydentów.

89
    Mieliśmy jeszcze konsultację VAR, zbiegł obejrzeć powtórkę arbiter, ale ostatecznie decyzja została podtrzymana, nie było zagrania ręką Herrmanna!
    88. Patrick Herrmann (MNC) - 0:3

88
    Gol dla Borussii M.!
    Dobijają rywali przyjezdni! PATRICK HERRMANN był zupełnie osamotniony w polu karnym rywali po dośrodkowaniu z narożnika boiska i pewnym, mocnym uderzeniem pokonał Neuera!

87
    Błyskawiczny kontratak gości prawym skrzydłem i rzut rożny dla Monchengladbach.

86
    Niesamowicie mądrze grają goście. Borussia świetnie broni dostępu do własnej bramki, a po przejęciu futbolówki efektywnie zabiera rywalom czas.

85
    Niewykorzystana okazja Sanchesa i od razu z kontratakiem ruszają przyjezdni.

84
    Bardzo dobre piąstkowanie Sommera po dośrodkowaniu z lewej flanki.

83
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Thorgan Hazard, na boisku pojawia się Ibrahima Traoré.

81
    Staranowany w środku pola podczas walki o piłkę został Wendt i mamy krótką przerwę w grze.

80
    Nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki po strzale z dystansu Sommer.

79
    Rośnie napór Bawarczyków. Dzielnie jednak blokują uderzenia rywali obrońcy Monchengladbach.

78
    Za nieprzepisowe zagranie na własnej połowie boiska upomniany przez arbitra zostaje Hofmann.

76
    Błąd przy wrzucie piłki z autu popełnia Goretzka. Piłka za darmo oddana rywalom.

75
    Nieporozumienie przyjezdnych w środkowej strefie boiska i od autu grać będzie Bayern.

74
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Florian Neuhaus, na boisku pojawia się Patrick Herrmann.

74
    Napierają gospodarze. Tym razem Bayern próbuje przedrzeć się pod szesnastkę rywali lewą flanką.

73
    Monchengladbach od autu na własnej połowie boiska. Coraz mniej czasu mają podopieczni Niko Kovaca na strzelenie choćby kontaktowego gola.

71
    Rzut wolny dla Borussii blisko linii końcowej. Bardzo powolnie zabierają się do wznowienia gry goście.

70
    Kontratak Borussii. Rozpędził się z piłką Neuhaus, ale uderzył obok słupka bramki strzeżonej przez Neuera.

70
    Seria strzałów na bramkę Monchengladbach, ale fantastycznie bronią się przyjezdni!

69
    Po kolejnym nieudanym wykończeniu akcji przez monachijczyków z piątego metra wznawia grę Sommer.
    67. Robert Lewandowski (BAY)

67
    Robert Lewandowski z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki, ale gol nie zostaje uznany! Milimetr na spalonym znajdował się reprezentant Polski!

66
    Zmiana w drużynie Borussia Mönchengladbach: z boiska schodzi Lars Stindl, na boisku pojawia się Denis Zakaria.

65
    Coraz mniej czasu mają Bawarczycy na odrobienie strat. W dalszym ciągu bezbłędnie grają w defensywie przyjezdni.

64
    To mógł być gol! Bliski skierowania piłki do bramki po zagraniu z narożnika pola karnego był Lewy, jednak Polak minimalnie minął się z futbolówką!

62
    Gra przeniosła się na połowę gospodarzy, ale nie musiał interweniować Neuer. Obaj golkiperzy nie mają dziś zbyt wiele do roboty.

61
    Małe zamieszanie w polu karnym ekipy goście, ale ostatecznie defensorzy Monchengladbach wybijają piłkę na aut.

60
    Godzina gry za nami. Scenariusz nie ulega zmianie – Bayern jest przy piłce, ale nie potrafi w żaden sposób zagrozić Borussii.

58
    Kolejny raz umiejętnie łapią rywali na spalonym przyjezdni.

56
    Nie zgadzał się z decyzją arbitra o faulu Ribery, ale meczowy rozjemca pozostał nieugięty. Ponadto Francuz obejrzał żółtą kartkę.

55
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi David Alaba, na boisku pojawia się Renato Sanches.

54
    Bardzo długo wymieniają się podaniami zawodnicy Bayernu przez polem karnym rywali. Skutecznie bronią dostępu do własnej bramki gracze Borussii.

53
    Domagali się przyznania rzutu rożnego gospodarze, ale arbiter nakazuje grać Sommerowi od bramki.

51
    Niewiele, a właściwie to nic dobrego nie można powiedzieć o obecnej grze Bayernu. Monachijczycy są bezzębni.

49
    Zbyt szybko ruszył do podania Ribery i został złapany w pułapkę ofsajdową.

48
    Z własnej połowy zaskoczyć próbował Neuera jeden z zawodników Borussii, ale uderzył bardzo niecelnie.

46
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Arjen Robben, na boisku pojawia się Franck Ribéry.

46
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Serge Gnabry.

46

Czarna passa Bayernu trwa! Nie mogą się podnieść monachijczycy. Z początku wydawało się, że może uda się dziś wygrać, ale proste błędy w defensywie sprawiły, że podopieczni Niko Kovaca zeszli na przerwę z dwubramkowym bagażem. Na drugą odsłonę tego widowiska wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

45+2

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter do pierwszej połowy tego spotkania.

45
    Na pozycji spalonej złapany Mueller.

42
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości, ale znów bezbłędnie radzą sobie z wyekspediowaniem futbolówki gracze Monchengladbach.

40
    Bardzo daleko poza własne pole karne wybijają futbolówkę przyjezdni.

39
    Bardzo spokojne tempo gry obserwujemy na murawie Allianz Areny. Wszystko wskazuje na to, że Borussia utrzyma do przerwy dwubramkową przewagę.

37
    Robben ostro potraktował Wendta w środkowej strefie boiska. Błyskawicznie podbiegł do Holendra arbiter, ale upomniał go jedynie słownie.

36
    Wreszcie jakaś okazja gospodarzy! Goretzka zagrał w pole karne do Lewandowskiego, jednak tym uderzył płasko w sam środek bramki, czym ułatwił interwencję Sommerowi!

35
    W dalszym ciągu niewiele do roboty ma Sommer. Bayern ma piłkę, ale nie potrafi stworzyć zagrożenia pod bramką Borussii.

33
    Naciskany przez Lewandowskiego Sommer wypuścił piłkę z rąk po dośrodkowaniu ze skrzydła, ale fatalnie z kilku metrów uderzył Hummels.

32
    Zablokowane zagranie Robbena w centralną część pola karnego. Od rzutu rożnego rozpoczną grę monachijczycy.

30
    Kwadrans do końca pierwszej połowy. Całym zespołem na własnej połowie boiska znajdują się obecnie goście.

28
    Przyjezdni wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska. Komfortową sytuacje maja goście, choć nie mogą oni zapominać o sile rywali.

26
    Faul Alcantary na połowie Borussii. Zawodnicy z Monchengladbach spokojnie wznawiają grę od rzutu wolnego.

25
    Pierwsze gwizdy zaczynają być słyszalne. Kibice Bayernu domagają się czegoś więcej od swoich ulubieńców, aniżeli wymieniania podań w odległości czterdziestu metrów od bramki rywali.

23
    Kolejny raz w dziecinny sposób pod własną bramką tracą piłkę obrońcy tytułu. Do futbolówki dopadł Plea i mocnym uderzeniem próbował pokonać Neuera, jednak piłka poszybowała obok bramki.

22
    Dobra długa piłka Alaby do Lewandowskiego, który jednak niedokładnie zgrał do wbiegającego w szesnastkę Muellera.

21
    Miejscowi rozpoczynają budowę pozycyjnego ataku na własnej połowie boiska.

20
    Wielu zastanawiało się, czy w tym meczu Bayern się przełamie. Przed meczem gospodarze byli typowani na faworytów, jednak jak widać, było to na wyrost!

18
    Puszczają nerwy gospodarzom. Brzydki faul Goretzki, a następnie żywiołowa gestykulacja. Póki co arbiter nie sięga jednak po kartkę.
    16. Lars Stindl (MNC) - 0:2

16
    Neuer szybko chciał wznowić grę od bramki i zagrał do Alcantary. Ten nie zauważył nadbiegającego rywala, który natychmiast odegrał do LARSA STINDLA. Napastnik Borussii ładnie przełożył piłkę na drugą nogę i pewnie pokonał bramkarza Bayernu!

15
    Kwadrans gry za nami. Mistrzowie Niemiec znajdowali się przy piłce przez 65%, ale nie ma to żadnego przełożenia na wynik.

14
    Podopieczni Niko Kovaca łatwo stracili teraz futbolówkę na prawym skrzydle. Bawarczycy zachowują się obecnie jak ogłuszony na ringu bokser.

13
    Przy piłce znajdują się obecnie przyjezdni. Mecz znakomicie się dla nich zaczął i z całą pewnością powalczą o to, aby prowadzenie utrzymać.

12
    Z dystansu uderzał teraz Mueller, ale było to bardzo niecelne uderzenie.
    10. Alassane Pléa (MNC) - 0:1

10

To jest coś zupełnie niespodziewanego! Jedna akcja gości i już jest bramka! ALASSANE PLEA wyśmienitym, płaskim uderzeniem tuż przy słupku z osiemnastu metrów pokonał Neuera!

8
    Niewiele do powiedzenia mają zawodnicy z Monchengladbach. Przyjezdni jak na razie skupiają się jedynie na bronienia dostępu do własnej bramki.

7
    Centra w pole karne gości, którzy jednak wybijają futbolówkę poza własne pole karne.

6
    Uderzał zza pola karnego Alaba, ale przytomnie zablokował go jeden z defensorów Borussii.

4
    Już byli blisko Bawarczycy! Robben idealnie zagrał piłkę na głowę ustawionego na siódmym metrze Mullera, którego uderzenie wybronił jednak Sommer!

3
    Spokojny początek spotkania w Monachium. Przy piłce gospodarze. Widać, że miejscowi sa zdeterminowani, aby w końcu odnieść zwycięstwo.

1

Protokół meczowy:

Bayern Monachium:
    Neuer – Kimmich, Suele Niklas, Hummels, Alaba – Alcantara, Mueller, Goretzka – Robben, Lewandowski, Rodriguez

Rezerwowi:
    Ulreich – Gnabry, Martinez, Meier, Ribery, Sanches, Wagner

Borussia Mönchengladbach:
    Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer, Hofmann, Neuhaus – Stindl, Plea, Hazard

Rezerwowi:
    Sippel – Cuisance, Herrmann, Jantschke, Strobl, Traore, Zakaria

Sędzia główny: Frank Willenborg
    Asystenci: Guido Kleve, Markus Sinn
    Sędzia techniczny: Timo Gerach.

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 18:30. Kilkanaście minut wcześniej zaprezentujemy składy obydwu zespołów. Bądźcie z nami!

Obsada sędziowska:

Przyjezdni znajdują się niedaleko za gospodarzami. Borussia jest na piątym miejscu z jedenastoma punktami na koncie i dwoma oczkami straty do Bayernu. W ostatniej kolejce goście zremisowali z Wolfsburgiem 2:2.
    Czy jutro także doczekamy się wielu goli?

Bawarczycy mają za sobą średnio udany okres. Bayern w ostatnich dwóch meczach Bundesligi zdobył jeden punkt i spadł na trzecią lokatę. Ponadto, monachijczycy jedynie zremisowali w minioną środę w domowym meczu Ligi Mistrzów przeciwko Ajaxowi.

Serdecznie zapraszam Państwa na mecz 7. kolejki niemieckiej Bundesligi. Na Allianz Arenie w Monachium Bayern zmierzy się z Borussią Monchengladbach. Będzie ciekawie!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Gole: 10. Pléa, 16. Stindl, 88. Herrmann

Kartki:   56. Ribéry (BAY), 90+1. James Rodríguez (BAY) – 78. J. Hofmann (MNC), 90+1. Zakaria (MNC)

Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 1:3. Spalone: 10:2. Foule: 7:5.
    Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba (55. Sanches) – Alcántara – Robben (46. Ribéry), Müller (46. Gnabry), Goretzka, James Rodríguez – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Wagner, Ribéry, Javi Martínez, Gnabry, Meier, Sanches.

Borussia Monchengladbach: Sommer – Lang, Ginter, Elvedi, Wendt – J. Hofmann, Kramer, Neuhaus (74. Herrmann) – Stindl (66. Zakaria), Pléa, T. Hazard (83. Traoré).
    Zmiany: Sippel – Strobl, Herrmann, Zakaria, Traoré, Cuisance, Jantschke.

Sędzia techniczny: Timo Gerach