Szczecin – FC Toruń 2:3 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 2:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – AZS UŚ 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Red Devils 3:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:3 (1:3)
FC Toruń
Sobota 13.10.2018, 15:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:45:24)

FC Toruń zmazał plamę po nieudanym występie w poprzedniej kolejce i zatriumfował w Szczecinie 3:2. W drugiej połowie stracili przyjezdni część swojej zaliczki, ale dzięki Nicolae Neagu nie pozwolili Pogoni na wyrównanie. Sytuacja zero-czwórki w tabeli jest coraz bardziej skomplikowana.

40:00

38:26
    Rehabilituje się Nicolae Neagu i obronił strzał Daniela Szklarza z przedłużonego rzutu karnego. Kapitalna interwencja bramkarza FC Toruń!

38:26
    Przewinienie Nicolae Neagu i przedłużony rzut karny dla Pogoni. Na dodatek żółta kartka.

37:45
    Pogoń z wycofanym bramkarzem w końcówce meczu.

37:40
    Domagali się szóstego przewinienia gospodarze, ale sędzia uznał, że Mateusz Gepert został zatrzymany zgodnie z przepisami.

36:45
    Zdecydowanie zbyt delikatne uderzenie Konrada Prawuckiego prosto w dłonie bramkarza Nicolae Neagu. Po niej przerwa na żądanie trenera Pogoni.

35:39
    Piąte przewinienie FC Toruń na Mateuszu Gepercie.

34:57
    Przerwa w grze po tym jak Marcin Mikołajewicz zatrzymał głową potężne uderzenie Karola Czyszka.

34:25
    Interweniował z powodzeniem nogą Nicolae Neagu po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i strzale celnym Mateusza Geperta.

34:10
    Przewinienie Mateusza Jakubiaka na Michale Wojciechowskim. Po nim trzy faule ma Pogoń, natomiast cztery jej przeciwnik z miasta Kopernika.

33:00
    Nie zmienia się nastawienie FC Toruń, który stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki.

32:02
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Bramka kontaktowa i jeszcze może być interesująco w hali przy Twardowskiego. Mateusz Jakubiak wepchnął piłkę z bliska do bramki i przywrócił nadzieję gospodarzom na jakiś punkt.

30:40
    Mniej niż 10 minut do końca spotkania w Szczecinie. Pogoń próbuje zorganizować się do ataku, ale to okazuje się być trudne zadanie.

29:12
    Tym razem słupek po uderzeniu Marcina Mikołajewicza. Zatańczyła piłka blisko linii bramkowej Pogoni, ale nie wtoczyła się za nią!

27:19
    Mnóstwo czasu miał Mateusz Jakubiak na pokonanie Nicolae Neagu w sytuacji sam na sam, tymczasem kapitan Pogoni skierował piłkę w pierś doświadczonego bramkarza FC Toruń.

26:30
    Daniel Maćkiewicz strzelił z ostrego kąta w słupek bramki FC Toruń. Poprawka tego samego zawodnika już zdecydowanie bardziej niecelna.

25:45
    Akcja indywidualna Karola Czyszka dała Pogoni wznowienie z autu. Po nim uderzenie i z trudem interweniował po kąśliwym uderzeniu Nicolae Neagu.

24:30
    Trzy przewinienia na koncie FC Toruń mogą nieco stresować Łukasza Żebrowskiego.

23:50
    Z trudem przychodzi Pogoni odebranie piłki przyjezdnym, a ci przybliżają się dzięki rozsądnej grze do zwycięstwa.

23:11
    Hirka napomniany żółtą kartką za przewinienie na własnej połowie.

23:00
    Piłka utrzymywana na połowie Pogoni 04 Szczecin, a taka sytuacja sprzyja oczywiście będącym na prowadzeniu torunianom.

21:50
    Świetna interwencja w obronie Krzysztofa Elsnera zainicjowała kontratak zespołu z Torunia zakończony strzałem z ostrego kąta w dłonie Szklarza.

21:10
    Po przerwie uderzenia ostrzegawcze Marcina Mikołajewicza oraz Konrada Prawuckiego wyraźnie obok bramki przeciwnika.

21

Dwubramkowe prowadzenie FC Toruń po pierwszej połowie. Przyjezdni są skuteczniejsi, a ponadto to oni nadal ton wydarzeniom przez większą część pierwszej części spotkania. Pogoń odgryza się, ale dopiero w ostatnich minutach była w stanie przerwać swój impas strzelecki.

20:00

19:43
    Gol dla FC Toruń!
    Bramkę z 10 metrów zdobywa REMIGIUSZ SPYCHALSKI.

Pewne uderzenie z przedłużonego rzutu karnego obok Szklarza w narożnik bramki Pogoni.

19:42
    Przewinienie Czyszka na Elsnerze i przedłużony rzut karny dla FC Toruń.

19:05
    Ostatnia minuta w pierwszej połowie. Zmęczeni są futsaliści rywalizacją i celebrują każde wznowienie.

17:58
    Marcin Mrówczyński poszedł wślizgiem w kierunku piłki w polu bramkowym Pogoni. Spóźnił się delikatnie aktywny zawodnik z Torunia.

17:20
    Seria zablokowanych strzałów FC Toruń. Jeszcze okazja na zaskoczenie Pogoni z rzutu rożnego, ale Daniel Szklarz wyjaśnił zamieszanie swoim chwytem.

16:43
    Strzelcem bramki DANIEL MAĆKIEWICZ.

Zamieszali przez rzutem wolnym gospodarze aż Maćkiewicz oddał potężne uderzenie ze stałego fragmentu do siatki. Nie udało się interweniować na linii bramkowej gościom.

16:41
    Kriezel napomniany żółtą kartką za faul na Jakubiaku.

16:05
    Mateusz Cyman strzelił po ekspresowym kontrataku nieznacznie obok bramki Pogoni 04 Szczecin. Była to odpowiedź na niebezpieczny atak gospodarzy.

15:50
    Za próbę wymuszenia szóstego przewinienia kartka dla Mateusza Cymana.

15:30
    Niewiele czasu ma już drużyna Romana Smirnowa na zdobycie jakiegokolwiek gola w pierwszej połowie.

15:10
    Mikołajewicz starał się oddać uderzenie będąc w parterze. Zabrakło odrobiny wygimnastykowania czołowemu snajperowi Futsal Ekstraklasy.

13:59
    Strzelcem bramki MICHAŁ WOJCIECHOWSKI.

Rośnie przewaga zespołu z Torunia. Zaskakujące uderzenie z prawego skrzydła Michała Wojciechowskiego wpadło za kołnierz Daniela Szklarza. Najpewniej autorowi trafienia delikatnie pomógł rykoszet.

13:33
    Przerwa w grze spowodowana urazem Marcina Mikołajewicza.

12:40
    Starają się odzyskać gospodarze inicjatywę. Szarża Mateusza Jakubiaka przyniosła granatowo-bordowym tylko korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska zablokowane uderzenie Karola Czyszka.

12:15
    Piąte przewinienie Pogoni 04 Szczecin. Mateusz Gepert dobił do limitu taranując blisko linii bocznej boiska Marcina Mrówczyńskiego.

11:35
    W posiadaniu piłki przyjezdni, których składna akcja zakończyła się uderzeniem Mrówczyńskiego zatrzymanym przez Szklarza.

10:40
    Po zmianie wyniku nieudane próby wyprowadzenia ciosu kontrującego przed drużynę ze Szczecina. Brakuje dokładności gospodarzom.

09:47
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni.

09:46
    Strzelcem bramki MATEUSZ WASZAK.

Po podaniu Wojciechowskiego sporo miejsca w polu karnym Pogoni 04 Szczecin miał Mateusz Waszak i ominął Daniela Szklarza dokładnym strzałem. FC Toruń na prowadzeniu.

08:25
    Nie po raz pierwszy starli się na granicy pola karnego Szklarz z Wojciechowskim. Jakoś radzi sobie bramkarz gospodarzy z zawodnikiem gości.

07:55
    Po przechwycie pomknął Mateusz Gepert i oswobodził się spod opieki Krzysztofa Elsnera. Swój rajd zakończył strzałem z ostrego kąta nieznacznie obok bramki FC Toruń.

07:15
    Drugi faul również na koncie FC Toruń. Mateusz Gepert został sprowadzony do parteru przez Krzysztofa Elsnera.

06:30
    Delikatne spowolnienie na boisku. Od ponad minuty bez groźnych strzałów po obu stronach placu.

05:50
    Akcja indywidualna Mateusza Jakubiaka na prawym skrzydle została zatrzymana po profesorsku przez podopiecznych Łukasza Żebrowskiego.

05:25
    Drugie przewinienie na koncie zespołu ze Szczecina. Faulowany był Mrówczyński blisko linii bocznej boiska.

04:40
    Kolejne ataki w dynamicznym pojedynku. Mrówczyński zabrał piłkę Gepertowi, po czym przegrał w sytuacji sam na sam ze Szklarzem. W odpowiedzi Neagu poradził sobie z uderzeniem Hirki.

04:10
    Zatańczyła piłka blisko linii bramkowej FC Toruń po akcji Daniela Maćkiewicza z Mateuszem Jakubiakiem. Publiczność widziała już piłkę w bramce przyjezdnych.

03:30
    Bardzo niebezpieczne uderzenie po ziemi z rzutu wolnego, na które zareagował w odpowiednim momencie Daniel Szklarz. Pierwszy trudny egzamin dla bramkarza Pogoni 04 Szczecin.

03:20
    Remigiusz Spychalski dostał piłkę na lewym skrzydle i oddał niecelne uderzenie. Po chwili ten sam zawodnik sprowokował do przewinienia Mateusza Jakubiaka.

02:45
    Dość wyrównany początek spotkania, a drużyny stać najwyżej na oddawanie strzałów zza pola bramkowego. Musiał wykazać się raz Nicolae Neagu.

02:00
    Mocne uderzenie ze skraju pola karnego Karola Czyszka i musiał interweniować w bramce przyjezdnych Nicolae Neagu. Dobrze sparował on piłkę na korner.

01:50
    Pojedynek Wojciechowskiego ze Szklarzem, po którym FC Toruń miał szansę na zdobycie prowadzenia z rzutu rożnego. Nie wykorzystali przyjezdni tej okazji.

01:30
    Walka o piłkę na połowie FC Toruń. Agresywni gospodarze nie wywalczyli tam nic ponad wznowienie zza linii bocznej boiska.

00:30
    Po przechwycie błyskawiczne uderzenie z dystansu Wojciechowskiego. Bramkarz Pogoni musiał wyłącznie odprowadzić piłkę wzrokiem poza boisko.

1

Przed meczem oficjalne pożegnanie byłego zawodnika Pogoni Artura Jurczaka.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Kondiuch, Sobieraj, Dąbrowski, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Czepielewski, Hirka, Gepert, Czajkowski, Chrzczon, Maćkiewicz.

FC Toruń: Neagu (Wędołowski) – Iwański, Wojciechowski, Domański, Cyman, Mikołajewicz, Zboralski, Waszak, Kwiatkowski, Elsner, Spychalski, Kriezel, Mrówczyński.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Kofluk, Sobinek.

Zapraszamy na relację na żywo ze Szczecina. Pogoń 04 spotka się w hali przy ulicy Twardowskiego z FC Toruń. Początek meczu w ramach Futsal Ekstraklasy w sobotę o godzinie 15.

Pogoń 04 Szczecin jeszcze nie wygrała meczu w tym sezonie Futsal Ekstraklasy. Jest tego coraz bliżej, ale nie potrafi wywalczyć kompletu punktów. Po porażce na inaugurację 3:4 z Orłem Futsal Jelcz-Laskowice drużyna Romana Smirnowa zremisowała z Gattą Active Zduńska Wola i z Red Dragons Pniewy.

W poprzedniej kolejce futsaliści ze Szczecina stracili prowadzenie dwie sekundy przed końcem meczu. W efekcie ich konfrontacja z Red Dragons Pniewy zakończyła się remisem 3:3. W tabeli Pogoń znajduje się na miejscu barażowym.

FC Toruń przegrał poprzedni mecz w poniedziałek aż 1:6 z Clearexem Chorzów. Do Szczecina wybiera się, żeby zmazać plamę i odzyskać miejsce w górnej połowie tabeli Futsal Ekstraklasy. Przed wyjściem na boisko podopieczni Łukasza Żebrowskiego są na 7. miejscu z czterema punktami.
    FC Toruń przegrał wysoko poprzedni mecz.

Mecze szczecinian z torunianami to od lat okazja do spotkań znajomych. Łukasz Żebrowski, Nicolae Neagu i Marcin Mikołajewicz byli w przeszłości zawodnikami Pogoni. Z Torunia do stolicy Pomorza Zachodniego przeniósł się natomiast Karol Czyszek, który w tym tygodniu dostał powołanie do reprezentacji Polski.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 17. Maćkiewicz, 33. Jakubiak – 10. Waszak, 14. Wojciechowski, 20. Spychalski (10 m rzut karny)

Kartki:   24. Hirka (SZC) – 16. Cyman (TOR), 17. Kriezel (TOR), 39. Neagu (TOR)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Czyszek, Jakubiak, Gepert, Prawucki – Kondiuch, Sobieraj, Dąbrowski, Czepielewski, Hirka, Czajkowski, Chrzczon, Maćkiewicz.

FC Toruń: Neagu (Iwański, Wędołowski) – Wojciechowski, Mikołajewicz, Elsner, Spychalski – Domański, Cyman, Zboralski, Waszak, Kwiatkowski, Kriezel, Mrówczyński.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Kofluk, Sobinek