Szczecin – FC Toruń 2:3 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 2:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – AZS UŚ 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Red Devils 3:1 (koniec)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
5:3 (0:2)
AZS UŚ Katowice
Sobota 13.10.2018, 18:00FOGO Futsal Ekstraklasa

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z jednego z sobotnich meczów 4. kolejki Futsal Ekstraklasy. Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice na własnym terenie podejmie AZS UŚ Katowice.

Mecz ten będzie starciem drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. AZS UŚ Katowice ma sześć punktów i plasuje się na trzeciej lokacie, z kolei gospodarze, mający tyle samo oczek, ale gorszy bilans bramkowy, zajmują czwarte miejsce.

Obie ekipy zwyciężyły swoje mecze w poprzedniej kolejce. Beniaminek wygrał w Gliwicach z Piastem 4:3, natomiast katowiczanie rozprawili się u siebie 7:2 z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Składy obydwu zespołów podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

1

2
    Bardzo wysoko podszedł Piskorz, próbując zmusić do błędu Andrade.

3
    Gładczak znakomicie interweniował w okolicach własnego pola karnego. Od autu gospodarze.

4
    Dobrze po strzale z prawego skrzydła interweniował Charrier.

4
    Ostre przewinienie Kucharskiego na własnej połowie boiska i arbiter słusznie sięga po kartkę.

5
    Na sporo póki co pozwalają sędziowie. Miejmy nadzieję, że nie stracą oni kontroli nad tym spotkaniem.

5
    Rzut wolny na wysokości dziesiątego metra wywalczyli miejscowi. Po krótkim zagraniu Andrade do jednego z kolegów skutecznie blokuje piłkę Wojtyna.

6
    Słupek uratował gospodarzy przed utratą gola!

6
    Obie ekipy mają już na swoim koncie po trzy przewinienia.

8
    Zbyt mocne zagranie Lasika do Dubiela i od autu wznawiają grę miejscowi.

8
    Uderzał Szczurek, ale ponownie drużyną gospodarzy uratował słupek!

9
    Kontratak gości. Jasiński znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale świetnie broni Charrier!

11
    Bardzo dobrze Piskorz zablokował Hakateyamę.

11
    Żółtym kartonikiem za faul nieopodal własnego pola karnego upomniany został Barbosa.

12
    Uderzenie Amantesa zablokowane przez Gładczaka, ale w dalszym ciągu napierają gospodarze.

13
    Gol dla AZS-u UŚ!
    Goście wychodzą na prowadzenie! Jonczyk świetnie wyłożył piłką do TOMASZA SZCZURKA, który pokonuje Charriera!

13
    Przerwa na życzenie szkoleniowca gospodarzy.

15
    Podwyższają prowadzenie przyjezdni! Tym razem na listę strzelców wpisał się ADAM JONCZYK!

15
    Z ostrego kąta uderzał Jonczyk, ale trafił jedynie w słupek!

16
    Jasiński powstrzymywany przez rywala na połowie Orła. Domagali się odgwizdania faulu katowiczanie, ale arbiter pozostał niewzruszony.

17
    Niemal z zerowego kąta uderzał Wojtyna, piłka poszybowała jednak obok słupka bramki Orła.

18
    Faule: 4-3.

19
    Amantes przechwycił piłkę na siódmym metrze, ale jego płaski strzał bezbłędnie wybronił Lasik!

19
    Morozov wzięty "w kleszcze" przez dwóch rywali. Upomniany kartką za to zagranie Gładczak.

20
    Piętnaście sekund do końca pierwszej połowy spotkania. O czas poprosił opiekun drużyny gości. Po krótkiej przerwie przyjezdni wykonywać będą rzut rożny.

20
    Niezbyt udane wykonanie rzutu rożnego przez katowiczan. Nic już przed przerwą nie powinno się wydarzyć.

20

Jako pierwsi do ataku ruszyli gospodarze, jednak to katowiczanie z każdą kolejną minutą zyskiwali przewagę i stawali się coraz bardziej konkretni. Do przerwy to właśnie AZS prowadzi 2:0. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

21
    Zbyt mocne zagranie Andrade do Morozova i od własnej bramki wznowi grę Lasik.

22
    Gospodarze z całą pewnością będą walczyć o odrobienie strat. Ekipa z Jelcz-Laskowic długo utrzymuje się przy piłce, konstruując kolejne akcje.

23
    Dubiel próbował ruszyć z akcją na prawym skrzydle, ale ostatecznie cofnął piłkę do Szczurka.

23
    Co za bramka! Jasiński z autu zagrał daleko do DANIELA WOJTYNY, który przyjął piłkę na klatkę piersiową, minął Charriera i ze spokojem umieścił piłkę w bramce!

23
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Błyskawicznie odpowiadają miejscowi! Skutecznie uderza HENRY HAKATEYAMA!

25
    Mocne uderzenie Morozova i piłka po rykoszecie wychodzi poza linię końcową.

26
    Z coraz większym naporem atakują miejscowi! Strzały Andrade i Morozova, ale ostatecznie tylko korner dla Orła.

26
    Amantes powstrzymany na skrzydle przez Piskorza. Aut dla gospodarzy.

27
    Kontaktowe trafienie Orła! Po wstrzeleniu piłki przez Andrade do bramki kierują ją NUNO BARBOSA!

29
    Cały czas zamknięci niemal całkowicie we własnym polu karnym są goście. Zobaczymy, czy Akademicy zdołają utrzymać prowadzenie.

29
    Huknął z dużej odległości Hewlik, jednak piłka poszybowała obok słupka!

30
    Niecelnie z lewej flanki uderzał tym razem Szczurek.

32
    Znakomitym uderzeniem z większej odległości popisuje się SERGIO SOLANO i mamy remis!

33
    Faule: 2-3.

34
    Zablokowanie zagranie Kędry na lewej flance i od autu rozpoczną miejscowi.

35
    Coś niesamowitego! Znakomicie rozegrali ten wrzut z autu gospodarze i po trafieniu HENRY'EGO HAKATEYAMY wychodzą na prowadzenie!

36
    Ucierpiał w jednym ze starć Hakateyamy i mamy przerwę w grze.

38
    Dwie minuty pozostały do końca tego pojedynku. Zobaczymy, czy katowiczanie będą w stanie doprowadzić do wyrównania.

39
    Z lotnym golkiperem przez niemal 120 sekund grać będą przyjezdni.

40
    Faul Szczurka we własnym polu karnym i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie!

40
    Potężne uderzenie VICTORA ANDRADE z rzutu wolnego i nie miał szans na skuteczną interwencją Lasik!

40

Znakomicie po przerwie zagrali gospodarze! Miejscowi przegrywali 0:3, ale w świetnym stylu odwrócili losy spotkania i zwyciężyli 5:3. Dziękuję za uwagę! (19:44:31)

Gole: 23. Hakateyama, 27. Barbosa, 32. Solano, 35. Hatakeyama, 40. Andrade (kar.) – 13. Szczurek, 15. Jonczyk, 23. Wojtyny

Kartki:   4. Kucharski (JLA), 11. Barbosa (JLA) – 19. Gładczak (KAT)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Charrier (Goliński) – Kucharski, Luchena, Pastars, Morozov, Shoji, Hatakeyama, Amantes, Barbosa, Garcia, Kędra, Coelho
    AZS UŚ Katowice: Lasik (Bendarczyk, Gruszczyński) – Jasiński, Podobiński, Szczurek, Jonczyk, Gładczak, Musiał, Wojtyna, Pękala, Dubiel, Hewlik, Piskorz