Miedź – Śląsk 0:5 (koniec) | Jagiellonia – Legia 1:1 (koniec)
Jagiellonia Białystok
1:1 (1:0)
Legia Warszawa
Piątek 26.10.2018, 20:30 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka
    Statystyki końcowe:

Lider na razie pozostaje w Białymstoku, ale gospodarze mają na pewno olbrzymi niedosyt po tym meczu:

Legia Warszawa ostatecznie remisuje z Jagiellonią Białystok 1-1. Na gola Runje z pierwszej połowy odpowiedział w samej końcówce dżoker w talii Pinto – Kulenović. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy com. (22:23:25)

90+5

90+4
    Zbyt mocne uderzenie bezbarwnego po wejściu Bezjaka. Posłał futbolówkę wysoko nad bramkę.

90+3
    Awantura przy linii bocznej. Najlepsze podsumowanie występu Złotka, którego ten mecz dzisiaj zupełnie przerósł.

90+2
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Przemysław Frankowski, na boisku pojawia się Mateusz Machaj.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez Złotka do regulaminowego czasu gry.

90
    Groźna próba Frankowskiego sprzed pola karnego. Uderzał technicznie, ale futbolówka przeleciała tuż obok słupka.
    89. Sandro KULENOVIĆ - 1:1

89
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki SANDRO KULENOVIĆ.

Martins z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę! Do odbitej piłki dopadł Kulenović i z bliskiej odległości wpakował ją głową do siatki. Wyrównujące trafienie gości, ale czy faktycznie należał im się ten stały fragment gry?
    88. W tej sytuacji Złotek dopatrzył się faulu Runje:

88
    Nagy był według Złota faulowany przez Runje przed polem karnym. Czy jednak na pewno tam doszło do przewinienia gracza Jagiellonii?!

85
    Novikovas był faulowany przez Cafu na połowie leginistów. Ostatnie minuty regulaminowego czasu gry.
    84. Główka Kante:

84
    Kapitalna interwencja Kelemena! Wyłapał piłkę po główce Kante z bliskiej odległości. Legia ciągle w natarciu!

84
    Bezjak zgrał do Kwietnia w szesnastkę gości, a ten fatalnie przyjmował futbolówkę. Odskoczyła mu na kilka metrów i wyszła za linię końcową.

83
    Słabe dośrodkowanie legionistów z lewego skrzydła. Futbolówka posłana prosto w ręce Kelemena.

82
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Marko Vešović, na boisku pojawia się Sandro Kulenović.

81
    Kante próbował uderzać z pola karnego przeciwników, ale został zablokowany. Ofiarna interwencja jednego z zawodników Jagiellonii.

80
    Rzuty rożne: 4 – 4

80
    Dziesięć minut do zakończenia regulaminowego czasu gry. Na tablicy wyników wciąż utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie białostoczan.

79
    Efektowna akcja gospodarzy. Ładnie wymieniali się podaniami. Zakończyła się niecelnym strzałem Poletanovicia, ale wcześniej wyglądało to naprawdę bardzo dobrze.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 16 862 widzów.

78
    Kucharczyk faulował Mitrovicia przed polem karnym Jagiellonii.

75
    Nagy próbował szczęścia strzałem z ostrego kąta. Piłka przeleciała ostatecznie obok słupka. Kelemen może odetchnąć z ulgą.
    73. Pudło Szymańskiego:

73
    Ależ pudło Szymańskiego! Kante doskonale wyłożył mu futbolówkę, a młody pomocnik Legii przestrzelił z dziesięciu metrów! Wielka nadzieja legionistów zawiodła.

72
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Karol Świderski, na boisku pojawia się Roman Bezjak.

71
    Kelemen wychodzi z bramki i pewnie wyłapuje futbolówkę po dośrodkowaniu Szymańskiego.

70
    Posiadanie piłki: 41% – 59%

69
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Carlitos, na boisku pojawia się Michał Kucharczyk.

69
    Groźna akcja gospodarzy. Po wrzutce z prawego skrzydła futbolówka przeszła do zamykającego akcję Frankowskiego. Skrzydłowy próbował uderzyć słabszą stopą i zrobił to nieczysto. Piłka poszybowała obok bramki.

67
    Trener gości przygotowuje kolejną zmianę. Przy okazji jednej z najbliższych przerw na placu gry pojawi się Kucharczyk.

66
    Faule: 13 – 11

65
    Kibice Legii pogodzili się chyba z niekorzystnym rezultatem i próbują zadowolić się swoimi osiągnięciami na trybunach. To pewnie ta sławetna "piłka nożna dla kibiców".
    63. Próba Świderskiego:

63
    Ładna akcja Jagiellonii! Dośrodkowanie Kwietnia z prawej strony boiska. W środku sprytnym strzałem popisał się Świderski. Jego próba zatrzymała się jednak na słupku!

62
    Strzały: 8 – 7
    Strzały celne: 3 – 2

61
    Katastrofalne wykonanie stałego fragmentu przez Novikovasa. Posłał futbolówkę bardzo wysoko nad bramkę.

60
    Kwiecień nieprzepisowo powstrzymywany przez Martinsa. Rzut wolny Jagiellonii z niebezpiecznej pozycji.

59
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Martin Pospisil, na boisku pojawia się Marko Poletanović.

57
    Przez moment w polu karnym Jagiellonii było bardzo gorąco. Ostatecznie gościom nie udało się wykorzystać dużego zamieszania. Tylko korner.

56
    Sędzia Złotek próbuje najwidoczniej dostosować się do poziomu kibiców ze stolicy. Odgwizdał przewinienie Burligi, którego nie było, a następnie podarował obrońcy Jagi żółtą kartkę za nerwową reakcję.
    56. Żółta kartka Burligi:

56
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok).

54
    Na razie sytuacja na placu gry nie zmienia się. Legioniści starają się prowadzić grę, ale ciężko jest im przedostać się pod pole karne gospodarzy.
    53. Mogielnicki prowadzący 90minut.pl najwidoczniej wciąż jest dumny z zachowania kibiców Legii:

Okazało się, że tych spalonych flag było więcej:

Kibicom Legii ostatecznie udało się wnieść flagę Jagiellonii i ją spalić na trybunach. Ciekawe, czy dziennikarze broniący kibiców ze stolicy są teraz z siebie dumni?!

49
    Świderski próbował od razu zaskoczyć Malarza. Zrobił to jednak zbyt słabo i niecelnie. Futbolówka wylądowała na bocznej siatce. Malarz kontrolował jej tor lotu.

49
    Wieteska zdecydował się na dyskusję ze Złotkiem i zakończyło się to dodatkowo żółtym kartonikiem. Faul był jednak ewidentny.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Mateusz Wieteska (Legia Warszawa).

48
    Niepotrzebny faul Wieteski w środkowej strefie boiska. Świderski już pozbywał się futbolówki, ale sprytnie wykorzystał wślizg rywala.

47
    Zbyt mocne podanie w wykonaniu gracza Legii. Nagy nie miał szans, aby dojść do piłki. Uprzedził go Kelemen.

46
    Trener Mamrot nie zdecydował się na żadną zmianę, zatem gospodarze wznowili grę w tym samym składzie.

46
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Domagoj Antolić, na boisku pojawia się Jose Kante.

46

W zespole gości dojdzie do premierowej rotacji. Na drugą odsłonę wybiegnie od początku Kante.

Piłkarze wracają z szatni. Niebawem wznowią grę.
    Statystyki pierwszej połowy:

Lider prowadzi do przerwy:

Jagiellonia Białystok prowadzi z Legią Warszawa 1-0. Wynik otworzył już w pierwszej minucie Ivan Runje po dośrodkowaniu Guilherme. Goście próbują odpowiedzieć, ale póki co, to nie zdążyli poważniej zagrozić Kelemenowi. Najciekawsza próba Szymańskiego okazała się bowiem niecelna.

45+2

45+2
    Sędzia nie pozwolił dokończyć ostatniej akcji gospodarzom i zaprosił wszystkich do szatni.

45
    Złotek dorzucił minutę do pierwszej części gry.

43
    Niezła próba Szymańskiego z dalszej odległości. Próbował dokręcić piłkę, ale zabrakło centymetrów. Futbolówka poszybowała obok słupka.

43
    Jednak uraz Szymańskiego wynikał bardziej z decyzji sędziego o niepodyktowaniu rzutu karnego, niż z bólu. Pomocnik Legii już się podniósł i pognał sprintem niczym na początku spotkania.

42
    Szymański przewraca się na murawę i sygnalizuje kontuzję. Niezbędna będzie pomoc medyczna. To wynik starcia z Mitroviciem.

40
    Ostatnie minuty pierwszej odsłony. Piłkarze nie zwalniają tempa. Liczymy, że utrzymają ten poziom do ostatniego gwizdka sędziego.

38
    Faul taktyczny Jędrzejczyka na Świderskim, ale Złotek nie wyciąga z kieszonki żółtego kartonika. Kibice Jagi mają o to pretensje do arbitra.

38
    Podania: 138 – 151
    Dokładność podań: 77% – 77%

37
    Nagy ma mnóstwo szczęścia. Symulował przy próbie wymuszenia jedenastki. Złotek nie dał się nabrać, ale gracz Legii ma na swoim koncie żółty kartonik i za te nurkowanie mógłby obejrzeć drugi.
    36. Piłka po strzale Szymańskiego jednak nie zmierzała w światło bramki:

36
    Celny strzał Szymańskiego z rzutu wolnego! Kelemen wyciągnął się i odbił futbolówkę do boku. Efektowna parada golkipera Jagiellonii.

35
    Żółta kartka dla Runje oznacza, iż nie będzie mógł wystąpić w kolejnym ligowym spotkaniu swojej drużyny.

35
    Przyjezdni będą mieli kolejną okazję z rzutu wolnego, ponieważ Nagy został ostro potraktowany przez Runje. Legioniści będą mieli szansę na bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Ivan Runje (Jagiellonia Białystok).

34
    Kontra Jagiellonii. Długie prostopadłe podanie do Świderskiego. Piłkarz gospodarzy szukał szczęścia uderzeniem światło bramki, ale Malarz poradził sobie z tym strzałem.

34
    Strzały: 5 – 4
    Strzały celne: 2 – 1

33
    Mitrović był nieprzepisowo potraktowany przez Jędrzejczyka, natomiast Nagy po gwizdku sędziego zachował się niesportowo, rzucił piłką i został ukarany żółtym kartonikiem.

32
    Żółtą kartkę otrzymuje Dominik Nagy (Legia Warszawa).

32
    Frankowski faulował Vesovicia. Legia będzie miała okazję na precyzyjne dośrodkowanie w pole karne ze stałego fragmentu gry.

30
    Kwadrans do zakończenia pierwszej odsłony. Legia częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie potrafi stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką Kelemena.
    29. Główka Świderskiego:

29
    Jeszcze jedno świetne dośrodkowanie Guilherme z rzutu rożnego. Świderski próbował przedłużyć to głową, ale żaden z jego kolegów nie zamknął akcji. Było bardzo groźnie.

28
    Frankowski centrował z lewej strony boiska. Legionistów uratowała udana interwencja Jędrzejczyka, który przeciął podanie skrzydłowego Jagi.

27
    Kwiecień przewrócił się w szesnastce przeciwników, ale nie było tam mowy o przewinieniu.

25
    Jagiellończycy próbują uspokoić grę i nakręcających się przeciwników. Nie spieszą się z rozgrywaniem ataków pozycyjnych, z zastrzeżeniem błyskawicznych kontr.

22
    Posiadanie piłki: 42% – 58%

22
    Piłka wyszła przed pole karne. Dopadł do niej Burliga, ale oddał koszmarny strzał. Futbolówka zmierzała niemalże na aut.
    21. Strzał Novikovasa:

21
    Śmiała próba Novikovasa z dalszej odległości. Malarz odbił futbolówkę na rzut rożny.

20
    Carlitos został złapany w pułapkę ofsajdową.

20
    Novikovas ruszył z kontrą, ale przy próbie ogrania przeciwnika poślizgnął się i stracił futbolówkę.

19
    Jagiellończycy pozwolili na przejęcie inicjatywy przez gości. Legioniści teraz organizują kolejne, coraz groźniejsze akcje ofensywne.

18
    Efektowna akcja gospodarzy. Novikovas ładnie zgrał w pole karne, ale później legioniści poradzili sobie z powstrzymaniem tego szybkiego ataku.

16
    Śmiałe wejście Vesovicia na prawej flance. Pognał przed siebie, nie szukał podania i oddał celny strzał. Próba jednak zbyt słaba, aby mogła zaskoczyć Kelemena.

14
    Tym razem bardzo słabo zza pola karnego strzelał Carlitos. Nie trafił czysto w piłkę, a ta poleciała bardzo wolno i obok bramki. Kelemen zdążył ją jeszcze wyłapać.

12
    Fatalne uderzenie Szymańskiego. Futbolówka po jego próbie poszybowała bardzo wysoko w trybuny, na których siedzą najbardziej zagorzali fani Jagiellonii.

11
    Szybka akcja gospodarzy. Burliga miękko dorzucał w pole karne, ale Świderski nie sięgnął odpowiednio futbolówki głową.

11
    Zupełnie nieudany przerzut Runje na lewą stronę do Novikovasa. Futbolówka poszybowała za linię boczną.

9
    Kelemen przytomnie wybiegł z bramki i uprzedził interwencją nadciągającego zawodnika Legii. Chwilę wcześniej dobrym wyjściem popisał się Malarz.
    8. Rzekoma główka Runje:

8
    Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego odbiła się od pleców Cafu i wyszła za linię końcową. Arbiter uznał, że to Runje strzelał i wskazał na piąty metr. Futbolówka przeleciała blisko słupka. Było blisko podwyższenia prowadzenia!

7
    Romanczuk zgrał futbolówkę głową do Świderskiego, a ten próbował oddać strzał po odwróceniu się. Został przyblokowany. Korner.
    6. Sektor gości:

4
    Kibice nie zdążyli wygodnie usiąść na krzesełkach, a już cieszyli się z otwarcia wyniku. Trafienie Runje padło jeszcze przed upływem pierwszej minuty.

3
    Bardzo brzydki faul Kwietnia przy linii bocznej. Wyciął przeciwnika równo z trawą. Nagy poturbowany, ale na szczęście nie skończyło się to kontuzją.
    3. Spóźniony wślizg Kwietnia:

3
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok).
    1. Ivan RUNJE - 1:0

1
    Gol dla Jagiellonii!
    Strzelcem bramki IVAN RUNJE.

Ależ rozpoczęcie białostoczan! Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Runje. Stoper skierował głową futbolówkę do siatki!

1
    Zablokowana centra Frankowskiego. Premierowy korner Jagiellonii.

1
    Gospodarze w żółto-czerwonych strojach, legioniści na szaro.

1

Kibice Legii zdecydowali się wejść na stadion, zatem Malarz nie musi znowu klaskać przed pustymi trybunami.

Piłkarze już na murawie. Lada moment zaczynamy!
    Czy legioniści przełamią się?

Pół godziny do pierwszego gwizdka:

Pełne zestawienie:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Romanczuk – Frankowski, Pospisil, Novikovas – Świderski.
    Rezerwowi: Sandomierski – Böðvarsson, Klemenz, Poletanović, Grzyb, Machaj, Bezjak.

Legia Warszawa: Malarz – Vešović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Antolić, Cafú – Szymański, Martins, D. Nagy – Carlitos.
    Rezerwowi: Majecki – Astiz, Stolarski, Pazdan, Kulenović, Kante, Kucharczyk.

Sędzia główny: Mariusz Złotek (Gorzyce).
    Jedenastka Legii:

W jedenastce Jagiellonii zabrakło miejsca zarówno dla Bezjaka, jak i Sheridana.
    Ustawienie gospodarzy. Do składu wraca Burliga:

Czy tym razem kibice Legii zdecydują się na wejście na stadion?

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok: Kelemen – Frankowski, Mitrović, Runje, Guilherme – Romanczuk, Kwiecień – Bezjak, Pospisil, Novikovas – Sheridan.

Legia Warszawa: Malarz – Stolarski, Jędrzejczyk, Wieteska, Hlousek – Martins, Cafu – Kucharczyk, Szymański, Nagy – Carlitos.

Serdecznie zachęcam do śledzenia relacji z tego meczu na portalu Lajfy com. Start w piątek o godz. 20:30, zaś odpowiednio wcześniej zostaną uzupełnione składy obu ekip. Liczymy na wielki mecz. Bądźcie z nami!
    Konferencja z udziałem trenera Legii:

W Internecie toczy się dyskusja na temat stanowiska Jagiellonii ws. uniemożliwienia wniesienia przyjezdnym flag. Dziennikarze sportowi (głównie z portalu weszło) podnoszą larum, iż "piłka nożna dla kibiców", a zachowanie białostoczan jest karygodne i poniżej jakiegokolwiek poziomu. Ci sami dziennikarze zapominają jednocześnie, jak na antenie radia weszło.fm krytykowali władze Piasta Gliwice za to, że nie zdołali zapobiec sytuacji, w której ich kibice wbiegli na murawę i przerwali mecz z Górnikiem Zabrze (po tym jak kibice gości ich skutecznie do tego sprowokowali spalonymi szalikami). Gliwiczanie zostali wówczas ukarani walkowerem, a dziennikarze codziennie głowili się, jak mogło dojść do tego typu sytuacji. Teraz, kiedy włodarze Jagiellonii spodziewają się podobnego scenariusza i próbują temu zapobiec, słyszymy, że jest to zamach na kibiców ze stolicy.

Legioniści mieli okazję do przeskoczenia Jagi i objęcie prowadzenia w tabeli. Jednak mimo prowadzenia z Wisłą Kraków 2-0 po 23 minutach, gospodarzom z Łazienkowskiej nie udało się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść. Po zmianie stron Wiślacy mieli swoje pięć minut (od 57. do 62. minuty), które wstrząsnęło stolicą. Imaz trafił do bramki Malarza dwukrotnie, a jednego gola dołożył Kostal. Kiedy wydawało się już, że Biała Gwiazda ma za sobą fenomenalny comeback i do Krakowa wrócą z kompletem punktów, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry do wyrównania doprowadził Carlitos (to był jego drugi gol w tym meczu). Mecz zakończył się remisem 3-3.
    Tabela po 12. kolejce:

Jagiellonia Białystok jest aktualnym liderem rozgrywek, ale jej przewaga do wiceliderujących Lechii Gdańsk i Legii Warszawa wynosi zaledwie oczko. Czwarta Wisła i piąty Piast mają natomiast tylko dwa punkty straty do żółto-czerwonych. Czoło tabeli jest mocno spłaszczone i z kolejki na kolejkę zespoły mogą się wymieniać pozycjami, a podium zmieniać.

Podopieczni Mamrota w ostatniej kolejce pokonali przed własną publicznością Pogoń Szczecin 2-1. Wynik otworzył tuż po przerwie Przemysław Frankowski, który z uwagi na kontuzję Jakuba Wójcickiego w trakcie meczu został ponownie przesunięty na bok obrony. Portowcy odpowiedzieli w 64. minucie trafieniem Kozulja po kapitalnej asyście Kowalczyka. W końcówce udało się gospodarzom zdobyć decydującego gola. Jego autorem był kapitan (pod nieobecność Romanchuka) Jagi, Ivan Runje.
    Trener Mamrot jest dobrej myśli:

W stolicy Podlasia nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać do przyjścia na Stadion Miejski przy ul. Słonecznej w dniu spotkania ze znielubioną przez kibiców Jagi Legią. Fani gospodarzy od tygodni polują na wejściówki, a klub głowi się, jak w tej sytuacji odpowiednio faworyzować ludzi, którzy wspierają drużynę w starciach z mniej popularnymi zespołami. Wielu kibiców Jagiellonii ma pretensje do pozostałych, iż ci drudzy traktują mecze ze stołecznym klubem jako okazję do tzw. lansowania się poprzez chociażby robienie zdjęć z trybun i udostępnianie w mediach społecznościowych. Organizatorzy blokują miejsca kibicom, którzy uczęszczają na inne mecze, ale praktycznie we wszystkich ostatnich domowych starciach Jagi, większość krzesełek pozostawiały puste.

W piątkowy wieczór czeka nas absolutny hit 13. kolejki polskiej LOTTO Ekstraklasy. W tym wypadku połączenie piątku i "trzynastki" nie może być pechowe. Wierzymy, że Jagiellonia Białystok i Legia Warszawa zgotują nam niezapomniane widowisko. Przed nami pojedynek mistrza z wicemistrzem..

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Krzysztof

Gole: 1. Runje – 89. Kulenović

Kartki:   3. Kwiecień (JAG), 34. Runje (JAG), 56. Burliga (JAG) – 32. D. Nagy (LEG), 48. Wieteska (LEG)

Posiadanie piłki: 37 % : 63 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 11:8. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 0:2. Foule: 18:16.
    Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Kwiecień, Romanczuk (C) – Frankowski (90+2. Machaj), Pospisil (59. Poletanović), Novikovas – Świderski (72. Bezjak).
    Zmiany: Sandomierski – Böðvarsson, Klemenz, Poletanović, Grzyb, Machaj, Bezjak.

Legia Warszawa: Malarz (C) – Vešović (82. Kulenović), Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Antolić (46. Kante), Cafú – Szymański, Martins, D. Nagy – Carlitos (69. Kucharczyk).
    Zmiany: Majecki – Astiz, Stolarski, Pazdan, Kulenović, Kante, Kucharczyk.

Główny: Mariusz Złotek (Gorzyce)

Widownia: 16 862