Błękitni – Ruch 3:1 (koniec) | Siarka T. – Radomiak 0:2 (koniec) | Resovia – Olimpia E. 2:0 (koniec)
ROW Rybnik – Rozwój 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Skra 0:1 (koniec) | Górnik Ł. – Stal S. W. 2:0 (koniec)
Widzew – GKS Bełchatów 0:0 (koniec)
Błękitni Stargard
3:1 (2:1)
Ruch Chorzów
Sobota 27.10.2018, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 16. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Ruch Chorzów zagrał w środku tygodnia i zremisował bezbramkowo z Elaną Toruń. Po tym występie nie został na Pomorzu, a wrócił do bazy zanim ruszył w następną podróż do Stargardu. Niebiescy wygrali dotychczas tylko jedno spotkanie na wyjeździe z Rozwojem Katowice.
    Niebiescy zremisowali poprzedni mecz.

Ekipa z Pomorza Zachodniego nie punktuje na własnym stadionie w zadowalającym stopniu. Błękitni zdobyli osiem punktów w siedmiu meczach za dwa zwycięstwa i tyle samo remisów. Tylko trzy kluby spisują się gorzej u siebie.

Błękitnych Stargard czeka trudna walka o pozostanie na szczeblu centralnym. Podopieczni Adama Topolskiego przegrali poprzedni mecz 0:1 ze Skrą Częstochowa. Nie potrafili przesunąć się w bezpieczniejsze miejsce w tabeli. Kolejna szansa stargardzian na poprawienie swojej sytuacji w sobotę.
    Ruch wyjechał z Chorzowa dobę przed meczem.

Kluby są blisko siebie w tabeli. Ruch Chorzów jest na 10. miejscu i ma nad Błękitnymi Stargard punkt przewagi. Obu drużynom zdecydowanie bliżej do strefy spadkowej niż do miejsc premiowanych awansem.

Zapraszamy na relację na żywo ze Stargardu. Błękitni zmierzą się na stadionie przy ulicy Ceglanej z Ruchem Chorzów. Łukasz Karski rozpocznie mecz w sobotę o godzinie 13.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala – Shimmura, Cywiński – Starzycki, M. Kwiatkowski, A. Kwiatkowski – Kurbiel.

Rezerwowi: Skwirut – Karmański, Gawron, Brzeziański, Orłowski, Włóka, Ostrowski.

Ruch Chorzów: Lech – Duriska, Kulejewski, Obst, Miahkow – Walski, Urbańczyk – Kowalski, Bogusz, Podgórski – Kędziora.

Rezerwowi: Wilk – Jaworek, Małkowski, Mandrysz, Nowakowski, Wdowik, Balicki.

Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk).

1

2
    Pierwsza akcja Błękitnych zakończona strzałem zza pola karnego Michała Cywińskiego. Pomocnik gospodarzy nie przedarł się przez swoisty mur złożony z zawodników w białych strojach.

4
    Od bramki golkiper gospodarzy po nieudanym rozegraniu Ruchu Chorzów. Między słupkami stargardzian Mariusz Rzepecki.

5
    Dalekie podanie na połowę gospodarzy. Przeskoczenie Adriana Kwiatkowskiego nie było trudnym zadaniem. Gorzej ze zgraniem piłki w kierunku wysuniętego Wojciecha Kędziory.

7
    Gol dla Błękitnych!
    Strzelcem bramki PIOTR KURBIEL.

Dobry początek meczu Błękitnych Stargard. Piłka trafiła w pole karne z drugiej linii do niedokładnie pilnowanego Piotra Kurbiela, który na dwa kontakty ułożył ją sobie na stopie i pokonał bramkarza Ruchu Chorzów. Przyjezdni muszą gonić przeciwnika.

10
    Artur Bogusz wycofał piłkę na skraj pola karnego do Macieja Urbańczyka, którego uderzenie ostrzegawcze nie było niebezpieczne dla Mariusza Rzepeckiego. Pewny chwyt bramkarza ze Stargardu.

12
    Rajd Adriana Kwiatkowskiego na lewym skrzydle zakończony płaskim dośrodkowaniem prosto w nogi przeciwnika. W efekcie gospodarze mają jeszcze korner.

13
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dopadł do piłki Michał Cywiński. Jego strzał zneutralizował już Robert Obst, dzięki czemu nie musiał interweniować Kamil Lech.

16
    Crossowe podanie do skrzydłowego Ruchu Chorzów, którego zgranie głową w kierunku Wojciecha Kędziory zostało przecięte przez obrońcę gospodarzy.

17
    W odpowiedzi wrzutka Grzegorza Rogali do Piotra Kurbiela. Obok autora dotychczas jedynego gola znalazło się kilku przeciwników i nie pozwolili na oddanie strzału.

17
    Strzelcem bramki ADRIAN KWIATKOWSKI.

Idzie jak burza drużyna ze Stargardu. Druga bramka była w pewnym stopniu podobna do pierwszej. Środkiem pola przedarł się Michał Cywiński i oddał piłkę ustawionemu przed polem karnym Adrianowi Kwiatkowskiemu. Były skrzydłowy Gwardii Koszalin pokonał Kamila Lecha świetnym uderzeniem prawie w okienko. Błękitni mają dwubramkową przewagę.

19
    Lukas Duriska sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Ruch Chorzów wznowił już grę krótkim podaniem z rzutu wolnego.

21
    Dośrodkowanie z lewego skrzydła Adriana Kwiatkowskiego do Piotra Kurbiela. Napastnik nie wykorzystał szansy na zdobycie trzeciego gola dla zespołu z Pomorza Zachodniego.

22
    Błękitni nie mają na razie problemu w środku pola. Gospodarze dominują w tym sektorze boiska.

23
    Gwizdek sędziego po zbyt agresywnym ataku Junpeiego Shimmury. Japończyk próbował wyłuskać piłkę spod nóg piłkarza Ruchu Chorzów w centrum boiska.

25
    Gol dla Ruchu!
    Strzelcem bramki MATEUSZ BOGUSZ.

Bramka kontaktowa i Ruch Chorzów podejmuje rękawicę rzuconą przez przeciwnika. Mateusz Bogusz dopadł do piłki, której wybicie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przerosło Mariusza Rzepeckiego. Utalentowany piłkarz Niebieskich trafił w narożnik bramki uderzeniem po ziemi.

27
    Kolejny rzut wolny dla chorzowian i ponownie zamieszanie w polu karnym Błękitnych. Sędzia asystent ratuje gospodarzy, sygnalizując spalonego.

28
    Robert Obst wygrał pojedynek z Błażejem Starzyckim i skasował wcześnie akcję Błękitnych Stargard.

29
    Kolejna próba uruchomienia Piotra Kurbiela. Tym razem napastnik Błękitnych polował na piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Szybsi od byłego zawodnika Olimpii Elbląg okazali się obrońcy Ruchu Chorzów.

30
    Dwa kwadranse meczu za kibicami. Nie można narzekać na brak wrażeń. Padły już trzy bramki, a szczególnie Piotr Kurbiel miał szansę na zdobycie kolejnej.

31
    Kamil Lech nie miał problemu z wykonaniem chwytu po miernym dośrodkowaniu z lewego skrzydła. Nikt nie atakował młodego bramkarza Ruchu Chorzów.

32
    Po płaskim podaniu Piotra Kurbiela spod linii bramkowej składał się do uderzenia Mateusz Kwiatkowski. Przed pomocnika Błękitnych wbiegł przeciwnik i nie pozwolił na soczysty strzał.

34
    Rykoszet po strzale Mateusza Bogusza. Po nim Ruch Chorzów miał szansę na wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jakoś wybronili się stargardzianie.

35
    Tym razem beznadziejne wyprowadzenie piłki w wykonaniu Błękitnych. Już pierwsze podanie groziło stratą, która stała się faktem kilka sekund później.

37
    Po wrzutce w pole karne Ruchu Chorzów musiał dwukrotnie interweniować Kamil Lech, żeby zapobiec zdobyciu gola przez stargardzian.

38
    Poradzili sobie gospodarze na lewym skrzydle i nie pozwolili przedrzeć się ustawionemu na tej stronie boiska Jakubowi Kowalskiemu.

40
    Akcja za akcję w tym meczu. Nie kalkulują piłkarze obu klubów. Płaskie podanie w pole karne Błękitnych Stargard przeciął powracający Michał Cywiński. Na dodatek sprowokował przeciwnika do faulu.

41
    Przed golem Mateusza Bogusza nie popisał się na przedpolu Mariusz Rzepecki. Tym razem poprawił się i bez problemu złapał wysoko zawieszoną piłkę.

43
    Nieudana akcja Niebieskich na prawym skrzydle. Udało się zablokować Jakuba Kowalskiego zawodnikom z Pomorza Zachodniego.

44
    Kolejna akcja z wykorzystaniem Jakuba Kowalskiego. Zatańczył z piłką i z przeciwnikiem były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała i wywalczył rzut rożny. Po nim ponownie strzał Mateusza Bogusza, tyle że tym razem ponad bramką Błękitnych.

45
    Doliczona minuta.

45+1

Błękitni Stargard bliżej zwycięstwa po nieco ponad 45 minutach. Bardzo dynamiczna była pierwsza połowa, w której kibice zobaczyli trzy trafienia. Piotr Kurbiel oraz Adrian Kwiatkowski dali gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Ruch potrafił zlikwidować jego połowę, dzięki czemu na pewno ma szansę na zapunktowanie po przerwie.

Pierwsi wynurzyli się z szatni przyjezdni. Ruch Chorzów musi odrabiać po przerwie straty poniesione na początku spotkania.

46

46
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Urbańczyk, na boisku pojawia się Mandrysz.

47
    Pierwsza akcja po przerwie Błękitnych Stargard, którzy najwidoczniej dają do zrozumienia, że nie zamierza się wyłącznie bronić po powrocie z szatni.

50
    Michał Cywiński napomniany żółtą kartką za przerwanie faulem taktycznym rajdu Pawła Mandrysza.

52

Błękitni przeprowadzili kolejną akcję bramkową. Tym razem ekspresową. Błażej Starzycki rozprowadził ją do rozpędzonego Piotra Kurbiela, który swoim strzałem ominął Kamila Lecha. Stargardzianie odzyskali dwubramkowe prowadzenie.

54
    Gospodarze wygrali przebitkę na prawym skrzydle i ponownie nie pozwolili swojemu bardziej utytułowanemu przeciwnikowi przedrzeć się w pole karne.

56
    Po dośrodkowaniu Lukasa Duriski nieodpowiedzialnie wybijał piłkę Wiktor Patrzykąt. Były zawodnik Warty Poznań miał szczęście, że kompan z zespołu zdążył się ustawić i zablokować strzał Mateusza Bogusza.

57
    Kamil Lech spokojnie zatrzymał piłkę po uderzeniu Mateusza Kwiatkowskiego zza pola karnego.

59
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Ruchu Chorzów. Domagali się kibice jeszcze jedenastki, ale nie było tam żadnych podstaw do odgwizdania faulu.

61
    Akcja dwójkowa Błażeja Starzyckiego z Piotrem Kurbielem. W ostatnim momencie Robertowi Obstowi udało się przerwać to rozegranie gospodarzy i uchronić drużynę przed stratą czwartego gola.

63
    Poszanowali piłkę gospodarze, którzy grają odpowiedzialnie w drugiej połowie.

64
    Akcja Błękitnych Stargard zakończyła się uderzeniem zza pola karnego ponad bramką Kamila Lecha. Nie przymierzył tak jak sobie wymarzył Michał Cywiński.

64
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Wdowik.

64
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Kędziora, na boisku pojawia się Balicki.

66
    Rzut wolny dla Błękitnych Stargard, którzy trzymają przeciwnika w bezpiecznej odległości od własnej bramki. Ruch Chorzów ma problem z przeniesieniem piłki w pole karne Mariusza Rzepeckiego.

69
    Coraz mniej czasu pozostało zawodnikom gości. Przycichli poirytowani kibice w sektorze gości po drugim trafieniu Piotra Kurbiela.

72
    Niedokładne podanie Mateusza Kwiatkowskiego do Błażeja Starzyckiego. Młodzieżowiec Błękitnych nie dopadł do piłki zanim ta opuściła boisko.

73
    Przekombinowali gospodarze na obrzeżach pola karnego Ruchu Chorzów. Chyba poczuli się zbyt pewnie i szukają zbyt niekonwencjonalnych rozwiązań.

74
    Przerwa w grze spowodowana urazem jednego z zawodników Błękitnych Stargard.

75
    Po wrzutce Grzegorza Rogali z rzutu wolnego mocno główkował Mateusz Ogrodowski. Piłka nieznacznie ominęła bramkę Kamila Lecha, który mógłby nie zdążyć z interwencją w razie większej precyzji defensora Błękitnych.

76
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Starzycki, na boisku pojawia się Orłowski.

79
    Wielka szansa na skompletowanie hat-tricka przez Piotra Kurbiela. Po strzale byłego napastnika Olimpii Elbląg interweniował Kamil Lech i z najwyższym trudem sparował piłkę na poprzeczkę. Futbolówka odbiła się blisko linii bramkowej, ale jej nie przekroczyła.

80
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Cywiński, na boisku pojawia się Karmański.

80
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Podgórski, na boisku pojawia się Nowakowski.

82
    Ruch Chorzów próbuje to jednym, a to drugim skrzydłem, ale kompletnie nie klei się gra podopiecznym Dariusza Fornalaka.

84
    Gierka Błękitnych na małej przestrzeni. Momentami przewaga gospodarzy w drugiej połowie jest ośmieszająca dla przeciwnika z Górnego Śląska.

86
    Przerwa w grze spowodowana urazem Wiktora Patrzykąta. Szybko pozbierał się prawy obrońca Błękitnych i pomoc medyczna nie była tym razem niezbędna.

87
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi M. Kwiatkowski, na boisku pojawia się Włóka.

90
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Kurbiel, na boisku pojawia się Ostrowski.

90
    Doliczone cztery minuty do regulaminowego czasu.

90+2
    Przewinienie na Adrianie Kwiatkowskim blisko linii pola karnego. Żółta kartka dla Michała Walskiego.

90+4

Błękitni Stargard wygrali w pełni zasłużenie z Ruchem Chorzów 3:1. Po nieco ponad kwadransie mieli dwubramkową przewagę nad Niebieskimi i choć stracili jej część, to nie spanikowali i po przerwie kompletnie zdominowali przeciwnika. Efektem była kolejna bramka Piotra Kurbiela. Lepszy klub wyprzedził pokonanego rywala w tabeli.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:53:37)

Gole: 7. Kurbiel, 17. A. Kwiatkowski, 52. Kurbiel – 25. Bogusz

Kartki:   50. Cywiński (BSS) – 90+2. Walski (RUC)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Patrzykąt, Baranowski, Ogrodowski, Rogala – Shimmura, Cywiński (80. Karmański) – Starzycki (76. Orłowski), M. Kwiatkowski (87. Włóka), A. Kwiatkowski – Kurbiel (90. Ostrowski).

Zmiany: Skwirut – Karmański, Gawron, Brzeziański, Orłowski, Włóka, Ostrowski.

Ruch Chorzów: Lech – Duriska, Kulejewski, Obst, Miahkow – Walski, Urbańczyk (46. Mandrysz) – Kowalski (64. Wdowik), Bogusz, Podgórski (80. Nowakowski) – Kędziora (64. Balicki).

Zmiany: Wilk – Jaworek, Małkowski, Mandrysz, Nowakowski, Wdowik, Balicki.

Sędziowie: Łukasz Karski (Słupsk)