Korona – Cracovia 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Zagłębie L. 2:0 (koniec)
Górnik Zabrze
2:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 28.10.2018, 18:00 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Spotkanie zakończyło się zasłużonym triumfem Górnika Zabrze. Duży wpływ na obraz drugiej połowy miała czerwona kartka tuż przed przerwą dla Balicia. Zabrzanie pewnie dowieźli trzy punkty do ostatniego gwizdka arbitra. (20:05:27)

90+4

90+3
    Już za kilka chwil mecz zostanie zakończony.

90+2
    Ależ zrobiło się gorąco! Niewiele brakowało, a Loska zostałby pokonany po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i groźnym strzale.

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Daniel Liszka (Górnik Zabrze).

90
    Mecz potrwa przynajmniej 3 minuty dłużej.

89
    Spore zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Nie udało się jednak gospodarzom zdobyć trzeciej bramki.

87
    Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Kamil Zapolnik, na boisku pojawia się Konrad Nowak.

86
    Obok bramki uderzył Wolsztyński.

86
    Kolejny nieudany atak Zagłębia. Lubinianie nie są w stanie przedrzeć się przez defensywę Górnika.

85
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 7 241 widzów.

83
    Powiewa nudą. I zimnym powietrzem.

82
    Podania 435-383
    Celność podań: 81-80%

81
    Zagłębie próbuje się poderwać do ataku. Nic z tego jednak nie wynika. Mocno rozbici są podopieczni Lewandowskiego.

80
    Górnik wymienia podania na połowie Zagłębia.

79
    Kibice głośno dopingują piłkarzy Górnika Zabrze. Ci próbują jeszcze zaatakować. Nie widać jednak, by jakoś mocno im zależało na golu numer 3.

77
    Spokojnie rozgrywają piłkę zabrzanie.

76
    Wydaje się, że obie ekipy już tylko wyczekują ostatniego gwizdka sędziego Sulikowskiego.

Mateusz

Gole: 39. Angulo (kar.), 46. Angulo

Kartki:   31. Matuszek (GOR), 60. Zapolnik (GOR), 90+1. Liszka (GOR) – 11. Tosik (ZAG), 28. Balić (ZAG)   45+2. Balić (ZAG)

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 6:4. Strzały niecelne: 9:2. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:1. Foule: 19:20.
    Górnik Zabrze: Loska – Liszka, Bochniewicz, Suarez, Michalski – Jimenez, Żurkowski, Matuszek (51. Ambrosiewicz), Zapolnik (87. Nowak) – L. Wolsztyński (64. R. Wolsztyński), Angulo.
    Zmiany: Bielica – Wiśniewski, Nowak, Smuga, R. Wolsztyński, Ambrosiewicz, Ryczkowski.

Zagłębie Lubin: Hładun – Balić, Guldan, Kopacz, Tosik (45. Tuszyński) – Matuszczyk, Jagiełło (68. Matras) – Bohar (46. Oko), Starzyński, Pakulski – Pawłowski.
    Zmiany: Leciejewski – Tuszyński, Matras, Dziwniel, Slisz, Oko, Moneta.

Sędziowie: D. Sulikowski

Widownia: 7 241