Polska – Ukraina 2:1 (koniec)
Polska
2:1 (1:1)
Ukraina
Poniedziałek 19.11.2018, 19:00 • Stadion Miejski w Bielsku-Białej • Reprezentacja U20

Biało-czerwoni wygrywają z reprezentacją Ukrainy 2:1. Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Steczyk, wyrównał dziesięć minut później Popov. Na przerwę Piotr Lasyk zaprosił przy wyniku 1:1. W drugiej połowie po niezłej akcji Polaków, samobójcze trafienie zanotował Veremienko i jak się później okazało, ustalił on wynik meczu. W pierwszej połowie zdecydowanie lepsi byli Ukraińcy, ale w drugiej odsłonie to Polacy przejęli inicjatywę i wydaje się, że zasłużenie dziś odnosimy zwycięstwo. Dziękujemy za wspólne emocje! (20:57:57)

90+5

90+4
    Złe dośrodkowanie, ale też nie udało się naszym graczom wyjść z kontratakiem.

90+4
    Jeszcze rzut wolny dla Ukraińców. Ostatnia szansa na wyrównanie.

90+3
    Ostatnie 60 sekund. Biało-czerwoni wymieniają kolejne podania. Ukraińcy już nie są tak ruchliwi w pressingu, jak w poprzednich minutach.

90+2
    Polacy starają się teraz szanować piłkę.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kopacz, na boisku pojawia się Strózik.

89
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Zylla, na boisku pojawia się Makowski.

89
    Jeszcze dwie zmiany szykują się w reprezentacji Polski.

87
    Drychliuk napomniany przez sędziego Lasyka.

85
    Ładna centra Slisza, uderzenie głową Sobocińskiego i piłka ląduje na górnej siatce.

85
    Korner dla Polaków. W narożniku Slisz.

80
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Steczyk, na boisku pojawia się Moder.

79
    Rzut wolny dla Ukraińców i przewinienie w walce o piłkę w polu karnym. Od własnej bramki Niemczycki.

77
    W polu karnym padł Sobociński. Ucierpiał w jednym ze starć o piłkę po dośrodkowaniu Puchacza. Mamy przerwę w grze.

77
    Dośrodkowanie Puchacza z rzutu wolnego, lecz poradzili sobie defensorzy rywali.

76
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Kaschuk, na boisku pojawia się Remeniuk.

76
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Buletsa, na boisku pojawia się Ustimenko.

76
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Safronov, na boisku pojawia się Avramenko.

75
    Safronov brzydko podciął napędzającego się na skrzydle Kopacza. Zasłużona żółta kartka dla defensora reprezentacji Ukrainy.
    Gratulacje z Niepołomic dla Niemczyckiego, który zastąpił w bramce Mleczkę:

74
    Ostatnie fragmenty pod dyktando podopiecznych Jacka Magiery. Miejmy nadzieję, że po zdobyciu gola nie cofniemy się, jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie spotkania.

73
    Rzut wolny dla Polaków w okolicach narożnika pola karnego. Rozkręcili się nam biało-czerwoni.

71
    Gol dla Polski!

Samobójcze trafienie zalicza OLEG VEREMIENKO!

Kostorz dostał podanie w pole karne i próbował odegrać w pole bramkowe do Steczyka, ale tego uprzedził Veremienko i niefortunną interwencją zaliczył trafienie samobójcze!

70
    Kolejny świetny atak Polaków! Kostosz podał w pole karne do Steczyka, a ten zablokowany w ostatniej chwili!

68
    Szybki atak reprezentacji Ukrainy! Precyzyjna wrzutka z lewej flanki i w doskonałej sytuacji Kaschuk główkuje obok słupka! Świetnie nabiegł na tą piłkę snajper rywali i mieliśmy sporo szczęścia!

67
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Mleczko, na boisku pojawia się Niemczycki.

66
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Łyszczarz, na boisku pojawia się Slisz.

66
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Stanilewicz, na boisku pojawia się Kostorz.

66
    Kapitalnej sytuacji nie wykorzystuje Tymoteusz Puchacz! Świetne prostopadłe podanie z własnej połowy Sobocińskiego i Puchacz technicznym uderzeniem, będąc oko w oko z bramkarzem, przenosi piłkę obok słupka!

65
    Nieudana centra Łyszczarza. Udało się za to zapobiec kontratakowi.

65
    Rzut wolny dla Polaków na wysokości pola karnego rywali. Szansa na dobre dośrodkowanie.

64
    Przygotowane też zmiany w reprezentacji Polski. Ostatnie wskazówki od asystenta Jacka Magiery.

63
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Chekh, na boisku pojawia się Drychliuk.

63
    Zmiana w drużynie Ukraina: z boiska schodzi Snurnitsyn, na boisku pojawia się Sukhar.

62
    Dobrze na przedpolu interweniuje Mleczko. Akcja za akcję grają teraz obie ekipy.

62
    Świetne podanie Puchacza wzdłuż pola karnego do Kopacza, który nie opanował piłki.

61
    Teraz zablokowany strzał Buletsy sprzed szesnastki.

61
    Dobre prostopadłe podanie w pole karne, gdzie łatwo do piłki dopadł Kaschuk i po długim roku pomylił się o centymetry... Powinno być 1:2.

59
    Puchacz domknął dośrodkowanie z rzutu rożnego na 16. metrze, ale jego strzał na raty wyłapał Ryznik. Rozkręcają się Polacy!

59
    Strata Supriagi w środkowej strefie. Biało-czerwoni przez moment byli w przewadze liczebnej, lecz Puchacz źle podał w polu karnym. Tylko korner.

57
    Ukraińcy wybijają piłkę po stałym fragmencie, ruszają z kontrą, którą błyskawicznie przerywają gospodarze.

57
    Z ostrego kąta uderzał jeden z Polaków, ale dobrze bliższego słupka przypilnował Ryznik. Korner dla naszych.

55
    Druga połowa pod wyraźne dyktando Ukraińców. Ciężka próba dla biało-czerwonej defensywy.

53
    Słupek ratuje Miłosza Mleczkę po strzale z rzutu wolnego Kaschuka!

51
    Sobociński sfaulował rywala, który mógł wyjść na czystą pozycję. Żółta kartka, a rywale będą mieli rzut wolny z 18. metra. Uwaga, to może być groźne!

51
    Ładna akcja Ukraińców na lewej stronie. Podanie w szesnastkę do Supriagi, który nie zdołał się obrócić z piłką. Sfinalizował wszystko strzałem z 18. metra Beliaev – niecelnie.

49
    Za głębokie dośrodkowanie Popova. Sprzed własnej bramki grę wznowi Mleczko.

48
    Sobociński dobrze przerywa prostopadłe podanie, do którego wystartował już napastnik rywali.

47
    Ukraińcy od początku drugiej połowy próbują narzucić swój styl gry.

46
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Kucheruk, na boisku pojawia się Riznyk.

46

Do przerwy w Bielsku-Białej 1:1. Wynik meczu, w 19. minucie z rzutu karnego otworzył Steczyk. Dziesięć minut później Ukraińcy, za sprawą Popova doprowadzili do wyrównania. Zapraszamy za kwadrans na drugą odsłonę spotkania!

45+1

45+1
    Ostro bita centra Buletsy, ale nikt nie przeciął toru lotu piłki.

45+1
    Ukraińcy nie spieszą się z rozegraniem piłki. Grają tak, by nie popełnić błędu w końcowych sekundach pierwszej odsłony.

45
    Symboliczna minuta dorzucona przez Piotra Lasyka.

44
    Za wysokie dośrodkowanie Snurnitsyna. Dobrze ustawieni byli jego partnerzy, ale ten z lewego skrzydła posłał piłkę za linię końcową.

44
    Od dłuższej chwili w posiadaniu piłki Ukraińcy.

41
    Buletsa w środkowej strefie sfaulował Kopacza.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy. Ukraińcy ciągle w wysokim pressingu. Utrzymujemy się przy piłce, ale ciężko nam podejść pod pole karne rywali.

37
    Odważnie w pole karne wpadł Kopacz. Przedryblował rywala i zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, ale futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką. Wydaje się, że innego rozwiązania mógł spróbować nasz skrzydłowy i poszukać podania do partnera.

35
    Ukraińcy zamknęli naszych reprezentantów przed polem karnym.

34
    Uraz mięśniowy wykluczył Bednarczyka z dalszej gry.

33
    Zmiana w drużynie Polska: z boiska schodzi Bednarczyk, na boisku pojawia się Repka.

32
    Ryzykownie rozgrywali przed własnym polem karnym Polacy. Niewiele brakowało, by rywale przejęli piłkę.

30
    Pół godziny gry za nami. Ukraińcy wysokim pressingiem utrudniają biało-czerwonym wyprowadzenie futbolówki.

29
    Gol dla Ukrainy!

Strzelcem bramki DENIS POPOV!

Precyzyjne dośrodkowanie w pole karne, gdzie świetnie wyskoczył Popov i pewnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi!

27
    Chrzanowski sfaulował rywala na wysokości pola karnego. Żółta kartka dla naszego defensora.

25
    Kontratak Ukraińców. Supriaga powalczył z Szotą. Lepszy nasz defensor.

25
    Dwójkowa akcja Puchacza i Bednarczyka, zwieńczona nieudanym dośrodkowaniem tego drugiego.

22
    Od kilku chwil gra toczy się w środku pola.

19

Strzelcem bramki DOMINIK STECZYK!

Pewnie wykonana jedenastka przez Steczyka. W przeciwległy róg pofrunął Kucheruk, a Steczyk tuż przy słupku umieszcza piłkę w siatce!

18
    Rzut karny dla Polski! Centra Bednarczyka z prawej strony boiska i w polu karnym pada Kopacz! Piotr Lasyk wskazuje na "wapno"!

18
    Zablokowany strzał Kopacza.

17
    Dobra interwencja wspomnianego Mleczki na przedpolu.

16
    Poddenerwowany przy linii bocznej Jacek Magiera. Nie układa się gra biało-czerwonym.

15
    Polacy mieli szansę na kontratak. Przez moment byliśmy trzech na trzech, ale dobry powrót zanotował defensywny pomocnik rywali.

15
    Kwadrans gry za nami. Optyczna przewaga Ukraińców, rośnie z minuty na minutę.

12
    Zaskakujące uderzenie Łyszczarza. Dobrze ustawiony Kucheruk wyłapał piłkę.

10
    Zaznaczyła się minimalna przewaga Ukraińców. Warto odnotować, że goście ustawieni dziś trójką obrońców.

9
    Bez zagrożenia dla naszej bramki po tym stałym fragmencie.

8
    Szybka odpowiedź rywali! Po dograniu Kornienki w polu bramkowym nieczyste uderzenie oddał Supriaga! Mleczko wybija na rzut rożny!

8
    Pierwsze ostrzeżenie dla bramki Kucheruka. Z ostrego kąta niecelnie uderzał Zylla.

6
    Pierwsze minuty za nami. Póki co obie ekipy "badają" się.

5
    Ryzykownie wzdłuż pola karnego podawał Sobociński. Na szczęście Ukraińcy nie dopadli do piłki.

3
    Buletsa centrował na bliższy słupek, gdzie pewnie interweniowali defensorzy naszej reprezentacji.

3
    Indywidualna szarża Buletsy, który urwał się Bednarczykowi i odważnie wpadł w pole karne, gdzie został podwojony. Korner dla Ukraińców.

2
    Polacy próbowali zaatakować lewą stroną, ale piłkę stracił Puchacz.

1
    Polacy w tradycyjnych, biało-czerwonych barwach. Ukraińcy dziś na niebiesko. Od środka rozpoczęli nasi piłkarze.

1

Za nami hymny narodowe!
    Tak na kwadrans przed meczem prezentuje się murawa w Bielsku-Białej:

Wyjściowy skład biało-czerwonych: Mleczko – Bednarczyk, Szota, Sobociński, Chrzanowski – Kopacz, Zylla, Stanilewicz, Łyszczarz, Puchacz -Steczyk.

Początek spotkania w Bielsku-Białej zaplanowano na godzinę 19. Zapraszamy na naszą relację z wydarzeń na Stadionie Miejskim. Wspólnie przekonajmy się na jakim etapie przygotowań do młodzieżowego mundialu znajduje się nasza reprezentacja. Do usłyszenia na lajfach!

Ukraina

Naszym najbliższym przeciwnikiem będzie reprezentacja Ukrainy do lat 20, która w ostatnich latach potęgą wśród młodzieżowców na pewno nie była. Od 1995 r. na mundialu w tej kategorii poniedziałkowi goście zagrali zaledwie trzy razy. Co więcej, po 2006 r. problemy były z tym, by nasi wschodni sąsiedzi w ogóle powoływali reprezentację do lat 20. Teraz kadrę prowadzi były reprezentant kraju Ołeksandr Hołowko. Nasi najbliżsi rywale ostatni oficjalny mecz w tej kategorii wiekowej rozegrali dwa lata temu z...Polską U21. Wtedy to "Biało-Czerwoni" okazali się lepsi triumfując 2:0.

Powołania Jacka Magiery na mecz z Ukrainą

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen)
    Adrian Stanilewicz (Bayer 04 Leverkusen)