Śląsk – Lechia 0:2 (koniec) | Jagiellonia – Arka 3:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:2 (0:2)
Lechia Gdańsk
Piątek 30.11.2018, 18:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 17. kolejka

Pora rozpocząć 17. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy we Wrocławiu, gdzie miejscowy Śląsk zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Lechia Gdańsk bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie. Póki co ekipa znad morza wywalczyła 34 punkty. Na rezultat ten złożyło się dziesięć zwycięstw, cztery remisy i zaledwie dwie porażki. Gdańszczanie zasiadają na fotelu lidera bieżącego sezonu LOTTO Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław na razie notował znacznie słabsze rezultaty od drużyny z Gdańska. "Wojskowi" są aktualnie jedenastą siłą ekstraklasowych rozgrywek. Ich dorobek wynosi połowę punktów zdobytych przez Lechię. Wrocławianie zainkasowali cztery triumfy, pięć remisów oraz siedem porażek.

Ostatnią ligową porażkę Lechia Gdańsk poniosła 28 września. Bez wątpienia goście są faworytem dzisiejszego spotkania. Śląsk w ostatnich trzech meczach dwa razy remisował i raz przegrał. Zobaczymy, czy miejscowi zdołają się postawić liderowi.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 18:00. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z nami. Do usłyszenia!

Śląsk Wrocław: Wrąbel – Broź, Celeban, Golla, Čotra – Pich, Tarasovs, Pałaszewski, Gąska – Piech, Robak.

Rezerwowi: Szczerbal – Augusto, Cholewiak, Szczepan, Radecki, Pawelec, Ahmadzadeh.

Lechia Gdańsk: Alomerovic – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Haraslin, Kubicki, Łukasik, Makowski, Wolski – F. Paixao.

Rezerwowi: Woźniak – Chrzanowski, Vitoria, Borysiuk, Maulana Vikri, Michalak, Arak.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski.

1

1
    Mecz rozpoczęli wrocławianie. Miejmy nadzieję, że będzie to interesujący pojedynek.

2
    Początek meczu dość chaotyczny.

3
    Śląsk chciał zaatakować, ale goście zaliczyli dobry powrót do defensywy.

4
    Bardzo ładnie dogrywał teraz Cotra. Piłka zmierzyła w kierunku Robaka, który nie zdołał oddać uderzenia.

5
    Faulował Rafał Wolski.

6
    Odważnie zaczęli zawodnicy Śląska Wrocław. Widać, że są mocno rozochoceni, by przerwać dobrą passę rywala z Trójmiasta.

7
    Rzut wolny dla Śląska Wrocław. Może być groźnie. Za moment dośrodkowywać będzie Gąska.

8
    Gąska nieźle centrował, ale nie przyniosło to jego drużynie żadnych korzyści.
    9. Frekwencja mizerna.

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Nalepa (Lechia Gdańsk).

11
    Wrocławianom udało się wywalczyć wznowienie z narożnika boiska. Może być ciekawie.

12
    Korner nie przyniósł wrocławianom żadnych korzyści.

13
    Bardzo dobry strzał Wolskiego! Wrąbel wyciągnął się we właściwym kierunku i sparował piłkę na rzut rożny.

14
    Ładnie odpowiedzieli goście na te częste natarcia wrocławian. Dobry początek rywalizacji. Zarówno jedni, jak i drudzy nie boją się atakować. Oby tak dalej.

15
    Kwadrans gry już za nami. Przed momentem ładnie przyspieszył Haraslin, jednak ostatecznie wywalczył tylko korner.

15
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki MICHAŁ NALEPA. Przepiękne uderzenie zza pola karnego. Lechia nie przeważała, ale to właśnie goście wysforowali się na prowadzenie.
    15. Michał NALEPA - 0:1

16
    Zobaczymy, jak na utratę bramki zareagują piłkarze Śląska.

17
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Fila (Lechia Gdańsk).

20
    Dwadzieścia minut gry za nami. Śląsk częściej znajduje się przy piłce, jednak obecnie ma kłopot z wyprowadzeniem składnego ataku.

21
    Rzut wolny dla Śląska.

22
    Cotra ostemplował poprzeczkę! Bardzo ładne uderzenie!

23
    Przedobrzył teraz Robak. Inicjatywa wróciła w posiadanie przeciwników.

24
    Posiadanie piłki: 51-49%.

25
    Strzelcem bramki LUKAS HARASLIN. Karygodny błąd jednego z wrocławian. Haraslin zagarnął futbolówkę, ruszył w kierunku bramki i pewnie wpakował ją do siatki. Zasłużone trafienie numer dwa dla gości.
    25. Lukas HARASLIN - 0:2

26
    Ładnie zaatakowali wrocławianie, ale znów nic sensownego z tego nie wynikło.

27
    Nietęgą minę ma Pawłowski. Nic dziwnego. Śląsk gra nieźle, ale mimo to przegrywa już 0:2.

28
    Żółtą kartkę otrzymuje Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław).

29
    Strzały: 3-4
    Strzały celne: 0-3

30
    Ależ teraz zrobiło się gorąco! Wrocławianie stanęli przed znakomitą szansą na zdobycie gola, ale tym piłka nie znalazła drogi do siatki.

32
    Niespełna kwadrans do końca pierwszej połowy.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Rafal Wolski (Lechia Gdańsk).

34
    Pałaszewski zagrał do Robaka, który nie zdołał przechytrzyć przeciwników.

35
    Trener Pawłowski zachęca swoich podopiecznych, by trochę intensywniej się poruszali.

36
    Lechia nie daje się zaskoczyć. Trudne zadanie przed gospodarzami.

37
    Spokojnie wymieniają teraz podania zawodnicy gdańskiej drużyny.

38
    Obecnie bez fajerwerków.

40
    Za pięć minut już sędzia Kwiatkowski zaprosi obie ekipy do szatni.

41
    Golla trafił w poprzeczkę! Znowu zdrzemnęła się defensywa Lechii Gdańsk!

42
    Czekamy na rozwój wydarzeń. Trzeba przyznać, że wrocławianie mają sporo pecha, bo już trzy razy ostemplowali poprzeczkę.

43
    Nie będzie doliczonego czasu w pierwszej połowie.

44
    A jednak będzie jedna minuta doliczona.

45
    Wydaje się, że do przerwy już nic się tu nie zmieni.

45+1

46

46
    Bez zmian w obu zespołach. Grę wznowili goście z Gdańska.

47
    Miejmy nadzieję, że nadchodzące 45 minut przyniesie nam jeszcze więcej wrażeń niż pierwsza odsłona tego pojedynku.

48
    Nieudany atak Śląska.

49
    Lechia operuje piłką na własnej części boiska.

50
    Goście egzekwowali rzut wolny, ale nie zdołali zbudować jakiegokolwiek zagrożenia.

51
    Niezbyt wymagające uderzenie Haraslina. Pewnie interweniował bramkarz.

53
    Lechia ma korzystny wynik i nie musi się już nigdzie spieszyć.

54
    W posiadaniu inicjatywy wrocławianie. Trener Pawłowski wciąż zachęca swoich zawodników do intensywniejszej gry.

55
    Lechia Gdańsk kiepsko wykonała rzut rożny.

56
    Kompletnie nie klei się gra wrocławianom.

57
    Był potencjał na groźną akcję Śląska, ale ostatecznie nic z tego nie wynikło.

58
    Utrzymuje się dwubramkowe prowadzenie gdańskiej Lechii.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Flavio Paixao (Lechia Gdańsk).

60
    Godzina gry za nami. Czekamy na rozwój sytuacji. Obecnie tempo spotkania nie porywa.

67
    Trener Pawłowski czeka ze zmianami. A może właśnie coś by się przydało zmienić.

68
    Kibice odpalili fajerwerki, są serpentyny. Sędzia przerwał mecz.

69
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Daniel Szczepan.

70
    Czekamy na wznowienie spotkania.

71
    Za kilka chwil boisko opuści Pałaszewski.

72
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Maciej Pałaszewski, na boisku pojawia się Farshad Ahmadzadeh.

74
    Nareszcie gramy!

75
    Posiadanie piłki: 61-39%.

76
    Pewnie sędzia doliczy tutaj około 8 minut. Śląsk ma zatem mniej więcej 20 minut, by odwrócić losy tego spotkania.