Sandomierz – Odra O. 0:1 (koniec) | Termalica – Lechia 1:3 (koniec) | Chrobry – Legia 0:3 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
1:3 (0:1)
Lechia Gdańsk
Środa 05.12.2018, 17:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:01:36)
    Lechia pozostaje w grze o trofeum.

Lechia Gdańsk awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ważna była bramka Daniela Łukasika zdobyta tuż przed przerwą. W drugiej połowie na Bruk-Bet Termalicę Nieciecza spadło kilka plag z golem Tomasza Makowskiego na czele. Gospodarze nie poddali się i jeszcze odpowiedzieli trafieniem kontaktowym, ale na więcej nie było ich stać. W doliczonym czasie goście ustalili wynik na 3:1. Dalej o trofeum walczy zatem ekipa z Trójmiasta, która nie zagrała widowiskowo, ale skutecznie. Jej bronią okazały się uderzenia spoza pola karnego. Zakończyła się pucharowa przygoda pierwszoligowca, a Marcinowi Kaczmarkowi nie udał się prestiżowy bój z klubem z Trójmiasta.

90+7

90+7
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ WOLSKI.

Trafienie zmiennika w doliczonym czasie. Wymanewrował on Michała Leżonia i strzelił do odsłoniętej bramki. Fatalnie zachował się przed własnym polem karnym Mateusz Kupczak, który sprezentował gola pomocnikowi Lechii Gdańsk.

90+4
    Przemysław Szarek walczy z powodzeniem, wygląda to jak drybling, tyle że dzieje się to na własnej połowie, a Bruk-Bet Termalica potrzebuje ekspresowego wyrównania.

90+3
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza stara się jeszcze zaatakować. Grająca w jedenastu przeciwko dziesięciu Lechia Gdańsk radzi sobie z tymi akcjami.

90
    Doliczone siedem minut.

89
    Poradzili sobie gdańszczanie z dośrodkowaniami Jacka Kiełba oraz Bartosza Szeligi. Jeszcze doszło do niebezpiecznego zderzenia przed szesnastką Lechii.

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Skóraś.

86
    Zablokowane uderzenie z rzutu wolnego. Po nim przerwa w grze, ponieważ próbujący również interweniować Michał Leżoń został boleśnie znokautowany przez Stevena Vitorię.

86
    Przewinienie na Rafale Wolskim blisko linii pola karnego niecieczan.

85
    Całe ofensywne trio Lechii Gdańsk zostało wymienione. Na desancie pozostał Flavio Paixao. Pomaga mu Lukas Haraslin, który przed momentem oddał uderzenie i zostało ono z trudem zablokowane.

84
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Wolski.

83
    Lechia Gdańsk stara się uspokoić sytuację na boisku. Nie do końca się to udaje. Po przewinieniu Bruk-Bet Termalica wznowił grę od rzutu wolnego.

81
    Michał Leżoń piąstkował w gąszczu zawodników po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

80
    Bardzo ambitnie podopieczni Marcina Kaczmarka i za to należą im się słowa uznania.

79
    Tym razem Jacek Kiełb nie podawał, a sam oddał uderzenie po podaniu Przemysława Szarka. Doświadczony pomocnik nie zrobił tego dobrze, a wystrzelił futbolówkę w powietrze.

77
    Jovanović napomniany żółtą kartką za przewinienie w środkowej strefie boiska.

75
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki PATRIK MISAK.

Nie poddali się gospodarze i fundują chwile radości swoim kibicom. Po dośrodkowaniu Jacka Kiełba gola kontaktowego strzelił Patrik Misak. Nie udało się Joao Nunesowi zatrzymać rozpędzonego w polu karnym zawodnika Bruk-Betu Termaliki. Jeszcze jest iskierka nadziei w osłabionym zespole z Niecieczy.

73
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Fila, na boisku pojawia się Paixao.

72
    Zmarnowana sytuacja podbramkowa, czerwona kartka, stracony gol i kontuzja Romana Gergela. Tyle nieszczęść dotknęło niecieczan w 10 minut. Pozostało już tylko dokończyć to spotkanie.

71
    Przykro zakończył się piłkarski rok dla Romana Gergela. Napastnik Bruk-Betu Termaliki nie dokończył meczu z powodu kontuzji, która wygląda na poważną.

70
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Vilhjalmsson.

68
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Purece, na boisku pojawia się Jovanović.

67
    Strzelcem bramki TOMASZ MAKOWSKI.

Lechia Gdańsk podwoiła swoją przewagę. Tomasz Makowski strzelił ze znacznej odległości po ziemi w narożnik bramki Michała Leżonia. Młody zawodnik był nieco zasłonięty przez Joao Nunesa i nie zdążył do piłki. Pasmo nieszczęść Bruk-Betu Termaliki prawdopodobnie przekreśla jego szansę na awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

65
    Artem Putiwcew napomniany żółtą kartką za brutalne wejście wślizgiem w nogi Karola Fili.

62
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Piotr Wlazło (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).

Pomocnik już opuścił boisko po nieco ponad godzinie spędzonej na nim. Druga żółta kartka za próbę wymuszenia rzutu karnego. Piotr Wlazło przewrócił się w pojedynku z Danielem Łukasikiem, ale przesadził.

62
    Szansa pierwszoligowca na wyrównanie z rzutu rożnego. Po wrzutce Jacka Kiełba dwa uderzenia zablokowane przez Lechistów. Do bramki nie udało się trafić Romanowi Gergelowi, który strzelał mocno, ale prosto w przeciwników.

60
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Michalak, na boisku pojawia się Haraslin.

58
    Jakub Arak dostał podanie na wolne pole i nie dał się złapać Artemowi Putiwcewowi. Po strzale napastnika Lechii Gdańsk interweniował ostatkiem sił Ukrainiec i łupem przyjezdnych był wyłącznie korner. To była dobra szansa na drugiego gola.

57
    Nie wyglądały dobrze ostatnie kontrataki Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Gospodarze gubią piłkę, a w ten sposób na pewno nie zranią zdyscyplinowanego przeciwnika.

55
    Piotr Wlazło napomniany żółtą kartką za przewinienie na Jakubie Araku.

55
    Mateusz Kupczak poradził sobie na własnej połowie z Konradem Michalakiem. Pomocnikowi Bruk-Betu Termaliki Nieciecza nie udało się zainicjować niebezpiecznego ataku gospodarzy.

53
    W odpowiedzi strzał z dystansu zawodnika Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Pewnie interweniował Dusan Kuciak.

53
    Przeciągnięte dośrodkowanie Konrada Michalaka. Po nim interweniował Bartosz Szeliga, który nie miał obok siebie żadnego zawodnika z Gdańska.
    Lechia ma czego bronić.

49
    Pojedynek Jakuba Araka z Artemem Putiwcewem. Zdaniem sędziego Tomasza Musiała faulował były napastnik Stali Mielec.

48
    Zbiegał na krótki słupek Jacek Kiełb, jednak nie udało mu się wepchnąć futbolówki z bliska do bramki po dośrodkowaniu Patrika Misaka.

47
    Po przerwie futbolówka w polu karnym przedstawiciela Lotto Ekstraklasy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał wyraźnie ponad bramką Dusana Kuciaka.

46
    Lechia Gdańsk bliżej awansu!

Niewiele wskazywało na prowadzenie Lechii Gdańsk po 45 minutach, a jednak, lider Lotto Ekstraklasy punktuje swoich przeciwników jak wytrawny bokser. Do przerwy jest 1:0 po uderzeniu Daniela Łukasika. W drugiej połowie Bruk-Bet Termalica spróbuje odrobić stratę. Nie grał źle, ale w przeciwieństwie do przeciwnika przerosło go skierowanie piłki do siatki.

45

45
    Strzelcem bramki DANIEL ŁUKASIK.

Trudno uwierzyć w taki obrót wydarzeń. Lechia Gdańsk zrobiła to z zimną krwią po okresie naporu przeciwnika. Klasyczna bramka do szatni Daniela Łukasika. Dostał on podanie na linię pola karnego i huknął w samo okienko. Pięknym trafieniem okrasił on 100. występ w barwach Lechii.

43
    Końcówka pierwszej części odrobinę wynagradza wcześniejszy fragment spotkania. Jacek Kiełb wpadł rozpędzony w pole karne Lechii Gdańsk i poczęstował Dusana Kuciaka mocnym uderzeniem. Nie daje się pokonać golkiper znad morza!

42
    Karol Fila przebiegł się przed polem karnym Bruk-Betu Termaliki i zdecydował się na uderzenie. Futbolówka przeturlała się nieznacznie obok bramki gospodarzy.

40
    Akcja Bruk-Betu Termaliki zakończona zablokowanym strzałem. Próbowała skontrować Lechia Gdańsk, ale przerwał to Artem Putiwcew.

39
    Dusan Kuciak! Świetna reakcja bramkarza Lechii Gdańsk po chytrym zagraniu Romana Gergela w kierunku Jacka Kiełba. Słowak sprzątnął piłkę, która szybowała w kierunku byłego zawodnika Korony Kielce.

39
    Ponownie Michał Leżoń nie pomylił się po mocnym dośrodkowaniu Konrada Michalaka. Nie daje się zdekoncentrować młodzieżowiec.

37
    Bardzo jałowy fragment spotkania. Rozczarowuje Lechia Gdańsk, ponieważ to wobec lidera Lotto Ekstraklasy są większe oczekiwania niż wobec średniaka pierwszoligowego.

35
    Jeszcze 10 minut regulaminowego czasu w pierwszej połowie. Brakuje trochę klarownych sytuacji podbramkowych. Najbliżej to było gola samobójczego, a najgłośniej na stadionie po nieprzepisowym trafieniu.

33
    Dośrodkowanie Filipa Mladenovicia prosto do koszyczka skoncentrowanego Michała Leżonia.

32
    Podanie Filipa Mladenovicia do Dusana Kuciaka, którego wybicie nie zainicjowało ataku Lechii Gdańsk. Futbolówka ponownie w posiadaniu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.
    Pomocnik po raz 100. w barwach Lechii.

29
    Pewny chwyt Michała Leżonia po prostopadłym podaniu Jarosława Kubickiego.

28
    Gwizdek sędziego po przewinieniu Mateusza Kupczaka na połowie przeciwnika.

26
    Michał Leżoń! Dobra reakcja młodego zawodnika Bruk-Betu Termaliki Nieciecza po niebezpiecznym zagraniu Piotra Wlazły w kierunku własnej bramki. Udało się golkiperowi sparować futbolówkę na korner.

24
    Wstrzelenie Filipa Mladenovicia z rzutu wolnego prosto pod nogi pierwszego stojącego jeszcze przed polem karnym zawodnika Bruk-Betu Termaliki.

23
    Mniej interesujące minuty spotkania. Akcję Lechii Gdańsk przerwał Patrik Misak. Jeszcze będzie szansa dla lidera Lotto Ekstraklasy na gola po wrzutce z rzutu wolnego.

20
    Bardzo korzystnie prezentuje się Bruk-Bet Termalica, jednak nie potrafi tego udokumentować prowadzeniem. W miarę spokojnie broni się Lechia Gdańsk.

18
    Florin Purece zamiast zdobyć gola z rzutu wolnego, to znokautował stojącego w murze Jakuba Araka. Przerwa w grze po potężnym ciosie.

17
    Szansa dla Bruk-Betu Termaliki na gola z rzutu wolnego. Faul Vitorii na Piotrze Wlazło i jeszcze żółta kartka.

15
    Uśpili gdańszczan gospodarze, po czym przyspieszył w centrum boiska Roman Gergel. Napastnik Bruk-Betu Termaliki ominął dwóch przeciwników, ale w momencie oddawania uderzenia został wybity z rytmu przez ostatniego defensora.

15
    Przewaga niecieczan pod kątem posiadania piłki. Długo budują swoje ataki gospodarze.

13
    Rozegranie futbolówki przez Bruk-Bet Termalicę Nieciecza na lewej stronie boiska. Podopieczni Marcina Kaczmarka nie zamierzają cofać się przed przedstawicielem Lotto Ekstraklasy.

11
    Dostali ostrzeżenie przyjezdni i odpowiadają atakiem. Zablokowane uderzenie z kilkunastu metrów przez czujnych niecieczan.

10
    Piłka w bramce Lechii Gdańsk, ale nie ma gola. Przed zgraniem do strzelającego Piotra Wlazły futbolówka zdążyła opuścić już boisko.

8
    Florin Purece próbował uruchomić dośrodkowaniem z drugiej linii Romana Gergela. Słowaka wyprzedził jeden ze środkowych obrońców Lechii Gdańsk.

6
    Nieudana wymiana podań zawodników Lechii Gdańsk. Próbowali przyspieszyć grę na lewym skrzydle, jednak zabrakło odrobiny dokładności w działaniach na jeden kontakt.

5
    Premierowe uderzenie na bramkę Dusana Kuciaka. Nie pozwolił sobie Słowak na pomyłkę po próbie z dystansu Jacka Kiełba.

4
    W posiadaniu piłki głównie ekipa z Niecieczy, jednak ma problem z przetransportowaniem jej w pole karne Lechii Gdańsk.

3
    Interwencja Joao Nunesa na połowie Lechii Gdańsk. Rafał Grzelak wznowił atak niecieczan wrzutem z autu, ale nie pchał piłki do przodu.

2
    Bruk-Bet Termalica w białych strojach z pomarańczowymi akcentami, a jego przeciwnik na szaro. Dobrze przygotowane boisko w porównaniu z tymi, które obserwowaliśmy we wcześniejszych spotkaniach.

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Leżoń – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Grzelak – Kupczak, Purece – Kiełb, Wlazło, Misak – Gergel.

Rezerwowi: Trela – Jovanović, Mróz, Słaby, Iwanicki, Skóraś, Vilhjalmsson.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes, Nalepa, Vitoria, Mladenović – Makowski, Łukasik, Kubicki – Fila, Arak, Michalak.

Rezerwowi: Alomerović – Chrzanowski, Maulana, Haraslin, Wolski, Paixao, Żukowski.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
    Lechiści przed meczem.

Zapraszamy na relację na żywo z Niecieczy. Konfrontacja Bruk-Betu Termaliki z Lechią Gdańsk to druga w tej rundzie przedstawiciela Fortuna 1. ligi z zespołem z Lotto Ekstraklasy. Tomasz Musiał rozpocznie mecz w środę o godzinie 17.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza odżył po zmianie trenera Jacka Zielińskiego na Marcina Kaczmarka. Ekipa spod Tarnowa zaczęła regularnie punktować i na zakończenie rundy jesiennej przeskoczyła do górnej połowy tabeli na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Przed nią jeszcze szansa na zaskoczenie w Pucharze Polski.
    Bruk-Bet Termalica chce postawić się rywalowi.

Marcin Kaczmarek to osoba mocno związana z Pomorzem. Konfrontacja jego zespołu z Lechią Gdańsk jest prestiżowa. Niecieczanie dostali się do najlepszej szesnastki Pucharu Polski dzięki zwycięstwom z Turem Bielsk Podlaski oraz Cracovią.

Lechia Gdańsk jest liderem Lotto Ekstraklasy. Koncentruje się na walce o mistrzostwo Polski, co nie oznacza, że rezygnuje z walki na drugim froncie. Świadczą o tym już dwie wygrane z Wisłą Kraków w konkursie rzutów karnych i z Resovią w podstawowym czasie.
    Lechiści są od wtorku na południu Polski.

Lechia Gdańsk jest niepokonana od 28 września. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca regularnie punktuje w Lotto Ekstraklasie, a jakby tego było mało, wygrała sześć poprzednich spotkań. W weekend ekipa z Pomorza triumfowała 2:0 w meczu na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 75. Misak – 45. Łukasik, 67. Makowski, 90+7. Wolski

Kartki:   55. Wlazło (BRK), 65. Putiwcew (BRK), 77. Jovanović (BRK) – 17. Vitoria (LGD)   62. Wlazło (BRK)

Bruk-Bet Termalica: Leżoń – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Grzelak – Kupczak, Purece (68. Jovanović) – Kiełb, Wlazło, Misak (88. Skóraś) – Gergel (70. Vilhjalmsson).

Zmiany: Trela – Jovanović, Mróz, Słaby, Iwanicki, Skóraś, Vilhjalmsson.

Lechia Gdańsk: Kuciak – Nunes, Nalepa, Vitoria, Mladenović – Makowski, Łukasik, Kubicki – Fila (73. Paixao), Arak (84. Wolski), Michalak (60. Haraslin).

Zmiany: Alomerović – Chrzanowski, Maulana, Haraslin, Wolski, Paixao, Żukowski.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)