Pogoń – Zagłębie S. 1:0 (koniec) | Korona – Wisła Pł. 2:2 (koniec) | Wisła K. – Jagiellonia 2:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 08.12.2018, 15:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 18. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. W pierwszym sobotnim pojedynku Pogoń Szczecin na własnym terenie podejmie Zagłębie Sosnowiec.

Gospodarze spisują się póki co przyzwoicie. Pogoń z dorobkiem 25 punktów plasuje się obecnie na ósmej lokacie. Przed tygodniem szczecinianie ulegli liderującej Lechii Gdańsk 0:2.

Dużo gorzej radzą sobie przyjezdni. Beniaminek Ekstraklasy mało punktuje i z dwunastoma oczkami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce drużyna z Sosnowca przegrała 1:2 z Zagłębiem Lubin.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi ekipami odbył się 3. sierpnia. Zagłębie rozegrało wtedy bardzo dobre zawody i zwyciężyło 3:0. Póki co jest to jedna z dwóch wygranych, jakie w tym sezonie odnieśli w lidze sosnowiczanie.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

1

2
    Na połowie rywali znajdują się goście, ale jak na razie nic z tego nie wynika.

4
    Mocna centra Pawłowskiego z prawego skrzydła, jednak w polu karnym Pogoni nie znajdował się żaden z jego kolegów.

5
    Ładnie w szesnastce Pogoni walczył Sanogo, jednak nie zdołał zakończyć tego wszystkiego strzałem zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej.

6
    Mamy przerwę w grze, gdyż na dwudziestym metrze z murawy nie podnosi się wspomniany wcześniej Sanogo. Potrzebna interwencja masażystów.

7
    Sanogo już na murawie, a przyjezdni wznawiają grę od rzutu rożnego.

8
    Faulował Milewski wyprowadzającego kontra rywala, jednak arbiter nie decyduje się na sięgnięcie po kartkę.

10
    Ależ niewiele brakowało! Z ostrego kąta uderzał Guarrotxena, ale piłka w minimalnej odległości mija słupek bramki Zagłębia!

11
    Kolejne uderzenie na bramkę drużyny gości, jednak tym razem brakowało dużo więcej.

13
    Portowcy wywalczyli rzut wolny na prawym skrzydle, ale niewiele mieli z niego pożytku. Piłkę wyłapuje Kudła.

14
    Kolejny raz groźnie szczecinianie! W boczną siatkę uderzał Matynia.

15
    Fenomenalne uderzenie Podstawskiego z dystansu i piłka trafia w słupek! Cóż to mogło być za trafienie!

17
    Jakiś uraz dopadł Delewa, na szczęście wszystko wskazuje na to, że będzie w stanie grac dalej.

19
    Szczecinianie rozpoczynają od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

20
    Właśnie mija dwudziesta minuta gry tego spotkania. Trzeba przyznać, że póki co oglądamy naprawdę przyzwoite zawody. Zobaczymy co przyniosą kolejne minuty.

21
    Polczak uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale w sam środek bramki, przez co kłopotów z interwencją nie miał Bursztyn.

22
    Mraz faulował na prawym skrzydle, niedaleko linii pola karnego. Za moment może być naprawdę groźnie pod bramką sosnowiczan.

24
    Zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie od bramki grę wznawiać będzie golkiper Zagłębia.

26
    Idealna piłka na dziewiąty metr do Majewskiego, który jednak w ostatniej chwili uprzedzony został przez jednego z defensorów!

27
    Matynia faulował taktycznie i w pełni zasłużenie został upomniany kartką.

28
    Sanogo także upomniany przez arbitra za faul w środku pola.

30
    Nieco uspokoiła się sytuacja na boisku w Szczecinie. Gra przeniosła się do środkowego sektora boiska.

31
    Zakotłowało się pod bramka Pogoni po rzucie rożnym dla rywali, ale ostatecznie miejscowi oddalają zagrożenie.

32
    Kolejny raz dłuższy czas na murawie leży Sanogo. Tym razem niestety nie będzie happy endu – napastnik Zagłębia najprawdopodobniej opuści murawę.

33
    Z indywidualną akcją ruszył Drygas, który jednak przewrócił się na nierównej murawie. Goście wyprowadzają kontrę.

34
    Jednak jeszcze pogra Sanogo. Jak na razie bez przymusowej zmiany w drużynie Zagłębia.

35
    Na minimalnym spalonym znajdował się Pawłowski.

36
    Szczecinianie przy piłce, ale póki co na własnej połowie boiska. Ostatnie dziesięć minut niezbyt udane w wykonaniu Portowców.

37
    Na noszach zmuszony jest opuścić murawę Sanogo! Niestety nie jest to uraz, który idzie rozbiegać.

38
    Udovicić szarżował lewym skrzydłem, a po wbiegnięciu z ostrego kąta uderzył ponad bramką.

38
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Vamara Sanogo, na boisku pojawia się Alexandre Cristovao.

39
    Rzut wolny dla Pogoni z okolic 30. metra.

40
    Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez Pogoń nie przyniosło efektu. Parę chwil później z dystansu uderzał Majewski, ale przytomnie bronił Kudła.

40
    Jak to nie wpadło?! Z kilku metrów uderzał Wrzesiński, ale trafił prosto w Bursztyna! Tylko korner dla przyjezdnych.

42
    Ładnie dośrodkowywał Matynia z lewej flanki, ale nie opanował piłki Delew.

43
    Wrzesiński zagrał w pole karne do Pawłowskiego, który jednak nie trafił czysto w futbolówkę. Od bramki Bursztyn.

45
    Za lekko uderzał Cristovao po podaniu od Wrzesińskiego.

45+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45+3

Do przerwy bez goli w Szczecinie! Trzeba przyznać, że nie oglądamy nudnego meczu, choć z całą pewnością brakuje skuteczności pod bramką. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Statystyki pierwszej części spotkania:

46

47
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Spokojne te pierwsze minuty drugiej połowy spotkania. Miejmy nadzieję, że zawodnicy szybko wrócą do poziomu sprzed przerwy.

50
    Nieprzepisowo faulowany w środku pola Podstawski przez Milewskiego. Arbiter był blisko całej sytuacji i odgwizdał przewinienie.

51
    Zbyt mocne zagranie Udovicicia do Cristovao i futbolówkę pewnie wyłapał Bursztyn.

53
    Z dystansu uderzał Radosław Majewski, ale skutecznie został zablokowany.

55
    Rozpędzają się Portowcy. To oni kreują teraz więcej sytuacji i częściej znajdują się przy piłce.

56
    Nie mogą sosnowiczanie przechwycić futbolówki. Zagłębie nastawione na kontry, ale póki co bez okazji.

57
    Delew dośrodkowywał ze skrzydła, ale zupełnie nieudanie. Kudła rozpocznie od bramki.

60
    Stec zarobił żółtą kartkę za faul na rywalu. Przy okazji zawodnik Pogoni sam ucierpiał w tej sytuacji.

62
    Dość ostro zagrał teraz Matynia, ale uniknął drugiej żółtej kartki za swoje zagranie.

63
    Tym razem w walce o górną piłkę faulował Cristovao. Niezbyt ciekawy fragment gry w Szczecinie.

63
    Gol dla Pogoni!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Po mocnym uderzeniu Majewskiego piłkę wyrzucił przed siebie Kudła. do dobitki ruszył SPAS DELEW, który pewnie umieścił piłkę w siatce!
    63. DELEW - 1:0

64
    Nie wiadomo, czy nie będzie weryfikacji VAR, ponieważ w momencie uderzenia Majewskiego na minimalnym spalonym znajdował się Delew.

65
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Radosław Majewski, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

66
    Bardzo długo to wszystko trwa. Cały czas nie ma decyzji odnośnie gola. Dziwne, że arbiter nie decyduje się na osobiste obejrzenie powtórki.

67
    Jest bramka! Arbiter nie zmienia decyzji, Pogoń na prowadzeniu.

69
    Nieudanie odpowiadają na trafienie rywali sosnowiczanie. Niewiele powodów do optymizmu mogą mieć obecnie kibice Zagłębia.

70
    Dobrym wyjściem poza pole karne popisał się przed momentem Bursztyn. Goście od autu.

71
    Spóźniony wślizg Mraza i żółty kartonik dla zawodnika Zagłębia.

73
    Cristovao nastąpił na Walukiewicza, który teraz mocno cierpi. Kartka dla zawodnika Zagłębia.

74
    Zmienia decyzję arbiter i wyrzuca z boiska zawodnika Zagłębia! Paweł Raczkowski zinterpretował zagranie Cristovao jako celowe!

76
    Bardzo ciężka sytuacja przyjezdnych. Goście przegrywają, na dodatek grają w osłabieniu.

77
    Kowalczyk przewracany w środku pola. Rzut wolny dla Pogoni.

78
    Zmiana w drużynie gości. Kumor wchodzi za Udovicicia.

79
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Delew, na boisku pojawia się Soufian Benyamina.

80
    W znakomitej sytuacji strzeleckiej znalazł się Guarrotxena, ale uderzył obok bramki!

82
    Coraz bliżej końcowego triumfu są gospodarze. Wydaje się, że szczecinianie kontrolują to, co dzieje się na boisku.

84
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Patrik Mráz, na boisku pojawia się Bartłomiej Babiarz.

86
    Potężne uderzenie z rzutu wolnego na bramkę Pogoni, ale piłka zatrzymuje się na murze złożonym z zawodników gospodarzy.

87
    Jeszcze pojedyncze zrywy prezentują sosnowiczanie, ale bez konkretów. Pogoń nastawiona z kolei na kontrataki.

89
    Minimalnie niecelnie uderzał z siedemnastego metra Guarrotxena!

90
    Aż o sześć minut przedłużony został pojedynek w Szczecinie!

90+1
    Ostry wślizg Kumora i arbiter bez wahania sięga po kartkę.

90+2
    Znów sporo ostrej gry zamiast okazji podbramkowych. W taki sposób sosnowiczanie nie odrobią strat.

90+3
    Spóźniona interwencja Heinlotha we własnym polu karnym i arbiter dyktuje jedenastkę dla Pogoni!

90+4
    Nie ma gola! Kudła wyczuł intencje Drygasa i wybronił jedenastkę! Tylko korner dla drużyny ze Szczecina.

90+6
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Walukiewicz, na boisku pojawia się Sebastian Rudol.

90+7
    Trzy punkty dla Pogoni:

Koniec starcia w Szczecinie! Pogoń zwycięża po kontrowersyjnym golu Delewa z 63. minuty! Szczecinianie mogli prowadzić nawet wyżej, ale rzut karny wykonywany przez Drygasa świetnie wybronił Kudła. (17:30:05)