UKS PCM – KPR G.K. 28:33 (koniec) | Młyny Stoisław – MKS Perła 16:30 (koniec) | KPR Ruch – Zagłębie 24:32 (koniec)
Korona – Piotrcovia 31:29 (po rz.)
Młyny Stoisław Koszalin
16:30 (7:14)
MKS Perła Lublin
Sobota 02.02.2019, 17:00 • Hala Widowiskowo-Sportowa, Koszalin • PGNiG Superliga kobiet • 16. kolejka

MKS Perła Lublin pokazał, że nadal jest zespołem, który potrafi zdominować swoje rywalki. Energa AZS nie miała dzisiaj argumentów i zasłużenie została rozbita przez aktualnego mistrza Polski (18:30:14)

56
    Ponownie do siatki trafia Volovnyk (15:28)
    55
    Volovnyk trafia dla akademiczek (14:28)
    53
    Nocuń z kolejnym trafieniem (13:28)

52
    2 minuty kary dla Szarawagi (13:27)
    50
    Nocuń i już czternaście trafień przewagi MKS-u. To jest nokaut (13:27)
    49
    Gęga podwyższa prowadzenie MKS-u (13:26)
    47
    Urbaniak trafia dla akademiczek (13:25)

47
    Sach broni rzut Stasiak w sytuacji sam na sam ze Stasiak (12:25)
    46
    Kowalska podwyższa prowadzenie MKS-u (12:25)
    46
    Królikowska trafia dla przyjezdnych (12:24)
    45
    Smbatian odpowiada trafieniem (12:23)
    43
    Gęba podwyższa prowadzenie MKS-u (10:21)
    40
    Michałów z drugiej linii pokonuje Gawlik (10:20)
    39
    Potężne uderzenie Gęgi z drugiej linii. Piłka ląduje w górnym okienku bramki (9:20)
    38
    Silne uderzenie z biodra Stasiak i Sach nie zdołała odbić piłki (9:19)
    38
    Energa AZS odpowiada trafieniem Nowickiej (9:18)
    37
    Spokojnie lobem rzuca Gęga, Sach bez szans (8:18)

37
    2 minuty kary dla Urbaniak (8:17)
    36
    Michałów zmniejsza dystans do MKS-u (8:17)
    35
    Królikowska i już dziesięć bramek przewagi mistrzyń Polski (7:17)

35
    Han ze skrzydła, ale Gawlik broni (7:16)

35
    Kowalska trafia w słupek. Szansa dla gospodyń (7:16)

34
    Michałów rzuca Gawlik broni do piłki dopada Mazurek i trafia jedynie w słupek. (7:16)
    33
    Szarawaga z kolejnym trafieniem (7:16)

32
    Po zmianie stron nadal nerwowość w grze akademiczek, błąd podań (7:15)
    31
    Stasiak otwiera wynik w drugiej połowie (7:15)

31
    Druga połowa rozpoczęta. (7:14)

W pierwszym kwadransie MKS Perła Lublin wypracował sobie cztery bramki przewagi. Następnie akademiczki starały się "obudzić", ale to MKS powiększał przewagę, która do przerwy wynosi siedem trafień.

30
    Pierwsza połowa skończona. (7:14)
    30
    Smbatian trafia z rzutu karnego (7:14)

30
    Rzut karny dla Energi AZS w ostatniej sekundzie pierwszej połowy (6:14)
    30
    Moldrup podwyższa prowadzenie przyjezdnych (6:14)

29
    2 minuty kary dla Gęgi (6:13)

26
    Urbaniak ze skrzydła nie trafia w bramkę (5:13)
    26
    Gęga ponownie trafia do siatki (5:13)
    25
    MKS grał bez bramkarki. Akademiczki przechwytują piłkę długie podanie do Urbaniak, a ona trafia do pustej bramki (5:12)

24
    Szarawaga z koła podwyższa prowadzenie (4:12)
    23
    Urbaniak trafia ze skrzydła (4:11)
    23
    Gęba pięknym rzutem w samo okienko bramki i Sach bez szans (3:11)
    22
    Nestsiaruk rzuca i pokonuje wprowadzoną do bramki Sach (3:10)

21
    Kolejny rzut karny dla gości, a 2 minuty kary otrzymuje Adrianna Nowicka (3:9)
    21
    Smbatian trafia dla akademiczek (3:9)

21
    Powiedzieć o grze akademiczek, ze jest słaba to tak jakby nic nie powiedzieć. Coś złego dzieje się w głowach gospodyń (2:9)

20
    O czas prosi Anita Unijat (2:9)
    20
    Stasiak rzuca, Prudzienica bliska obrony, ale piłka wturlała się do bramki (2:9)
    18
    Kolejny raz skuteczna Gęga w kontrze (2:8)

15
    Błąd kroków Gęgi. Akademiczki w szybkim ataku, ale Rycharska faulowana i gospodynie budują atak (2:6)

15
    MKS popełnia błąd gry pasywnej. Energa AZS nie wykorzystuje szansy, kolejny błąd w podaniach (2:6)
    13
    Mazurek zdobywa bramkę i jest to jej druga bramką w dzisiejszym meczu przerywa niemoc Koszalina (2:6)

13
    2 minuty dla Szarawagi (1:6)
    12
    Energa AZS gubi piłkę i w ataku Gęga nie popełnia błędu i trafia (1:6)
    11
    Gęga pewnym rzutem pokonuję Prudzienicę (1:5)

11
    Nowicka ukarana 2 minutami i karny dla MKS-u (1:4)
    10
    Gęga z drugiej linii i Prudzienica bez szans (1:4)

9
    Kolejny błąd przy rozegraniu akademiczek (1:3)

9
    O czas poprosiła Anita Unijat (1:3)

9
    Szarawaga uderza z koła, ale Prudzienica fantastycznie broni (1:3)

8
    Gra pasywna akademiczek i piłka dla Lublina (1:3)
    6
    Piłka trafia na koło i Szarawaga podwyższa prowadzenie mistrza Polski (1:3)

6
    Kolejny faul tym razem na Gędze (1:2)

6
    Nestsiaruk faulowana MKS przy piłce (1:2)
    5
    Urbaniak mocno między nogami Gawlik i pierwszy gol dla akademiczek (1:2)

5
    Rzut karny dla gospodyń (0:2)
    4
    Kolejny błąd Smbatian wykorzystany przez przyjezdne. Gol Kowalskiej po kontrze (0:2)

4
    Prudzienica broni groźny rzut z narożnika boiska (0:1)

3
    Akademiczki ponownie gubią się w ataku. Widać nerwowość w grze gospodyń (0:1)
    3
    Wynik spotkania otworzyła Królikowska (0:1)

2
    MKS traci piłkę a ataku. Energa AZS atakuje, ale piłkę traci Smbatian (0:0)

1
    Energa AZS w pierwszej akcji. Michałów rzuca z 2 linii, ale zostaje zablokowana (0:0)

1
    Mecz się właśnie rozpoczął. (0:0)

Oba zespoły już po prezentacji, a więc zaczynamy hit PGNiG Superligi kobiet

Pełne składy:

Energa AZS Koszalin: Sach, Prudzienica – Han, Urbaniak, Mazurek, Budnicka, Kaczanowska, Michałów, Volovnyk, Smbatian, Striukowa, Rycharska, Nowicka, Borysławska, Tomczyk

MKS Perła Lublin: Januchta, Gawlik, Stasiak – Szarawaga, Moldrup, Kowalska, Gęga, Królikowska, Basen, Nestsiaruk, Nocuń.

W najbliższy weekend w Koszalinie dojdzie do hitowego spotkania PGNiG Superligi kobiet. Miejscowa Energa AZS zmierzy się z utytułowany MKS-em Perła Lublin. Trudno wskazać faworyta tego pojedynku, możemy spodziewać się wielkich emocji przez pełne sześćdziesiąt minut.

Drugą rundę trwającego sezonu MKS Perła Lublin rozpoczął od pokonania 22:17 Start Elbląg, następnie pokonał Ruch Chorzów 23:18, a w ostatnim meczu rozbił UKS PCM Kościerzyna 38:18.

Akademiczki drugą rundę zmagań w PGNiG Superliga kobiet rozpoczęły od ogrania Ruchu Chorzów 29:23, po czym wygrały 37:26 z UKS PCM Kościerzyna oraz 28:23 z Koroną Handball Kielce. W ostatniej kolejce Energa AZS niespodziewanie, po 60 minutach gry remisowała 21:21 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, a w serii rzutów karnych lepsze były zawodniczki z Piotrkowa.

Podopieczne Anity Unijat w sobotnim spotkaniu będą chciały udowodnić, że stać je na wygrywanie z najlepszymi drużynami w kraju. W pierwszym meczu Energi AZS Koszalin z MKS-em Perła Lublin, lepsze w rzutach karnych okazały się zawodniczki MKS-u.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Lublina jest obecnie Sylwia Matuszczyk, która rzuciła dotychczas 52 bramki. W ekipie koszalińskiej najskuteczniejsza jest Romana Roszak z 60 trafieniami, ale Romka w trwającym sezonie z powodu ciąży już nie zagra. Drugą najskuteczniejszą akademiczką jest Monika Michałów z 57 trafieniami.

W ligowej tabeli Energa AZS zajmuje drugą lokatę z 35 punktami, zaś MKS Perła zajmuje trzecią pozycję ze stratą trzech punktów do Koszalina. Dodajmy, że zespół z Pomorza Środkowego rozegrał o jedno spotkanie więcej.

Spotkanie odbędzie się 2 lutego o godzinie 17:00 w koszalińskiej Hali Widowiskowo Sportowej.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.