Górnik Z. – Zagłębie S. 2:1 (koniec) | Lech P. – Legia 2:0 (koniec) | Lechia – Wisła K. 1:0 (koniec)
Lech Poznań
2:0 (1:0)
Legia Warszawa
Sobota 23.02.2019, 18:00 • Stadion Poznań, Poznań • PKO Ekstraklasa • 23. kolejka

Polskie Gran Derbi nie było porywające. Fragmentami mieliśmy emocje, ale generalnie można było spodziewać się zdecydowanie więcej. Lech Poznań zwyciężył zasłużenie. Legia Warszawa była bezradna, nie potrafiła stworzyć sytuacji i nie pokazała swojej wartości. (20:04:07)

90+5

90+5
    Żółtą kartkę otrzymuje Iuri Medeiros (Legia Warszawa).

90+2
    Na trybunach rozpoczyna się świętowanie. Kibice Lecha czują, że sukces jest na wyciągnięcie ręki.

90+1
    Wydaje się, że goście nie są w stanie zrobić Lechowi żadnej krzywdy.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o cztery minuty.

89
    Lech jest niesamowicie bliski sukcesu. Legia ma już szalenie mało czasu, by odwrócić losy tego pojedynku.

88
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 24 164 widzów.

87
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Kamil Jóźwiak, na boisku pojawia się Filip Marchwiński.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa).

86
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Marcin Wasielewski.

85
    Szymański dobrze dośrodkował w pole karne Lecha Poznań, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać celnego uderzenia. Ponownie na posterunku defensywa Kolejorza.
    84. Gytkjaer zachował zimną krew i z łatwością zamienił jedenastkę na trafienie.

83
    Lech kiepsko wszedł w ten rok. Jeżeli jednak pokona Legię, to sympatycy Kolejorza choć w jakimś stopniu puszczą w niepamięć wcześniejsze niepowodzenia.

82
    Legia jest w trudnej sytuacji. Bardzo ciekawe, czy ekipa ze stolicy naszego kraju zdoła się jeszcze z tego wykaraskać. Łatwo na pewno nie będzie, bo Lech poczuł wiatr w żaglach.

81
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Andre Martins, na boisku pojawia się Iuri Medeiros.

81
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Darko Jevtić, na boisku pojawia się Vernon De Marco.

80
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Michał Kucharczyk, na boisku pojawia się Sandro Kulenović.
    79. Christian GYTKJAER - 2:0

79
    Gol dla Lecha!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa CHRISTIAN GYTKJAER. Pewnie wykonana jedenastka. Majecki nie wyczuł intencji przeciwnika.
    78. Szkolny błąd popełnił Nagy.

78
    Jóźwiak wywalczył rzut karny dla Lecha!

77
    Za kilka chwil czeka nas kolejna zmiana. Tym razem w Lechu Poznań.

76
    Wynik ani drgnie. Legia trochę lepsza niż w ostatnich minutach. Lech jednak nie popełnia większych błędów.

75
    Za około kwadrans już wszystko będzie jasne. Odkąd na boisku pojawił się Nagy, Legia wygląda lepiej.

74
    Pogorszyło się z bieganiem, jeżeli chodzi o Legię. Wcześniej wyglądało to dużo, dużo lepiej.

73
    Statystyka strzałów mówi wiele... Zaledwie trzy celne uderzenia przez ponad 70 minut to zdecydowanie za mało jak na taki pojedynek. Spodziewaliśmy się więcej.

72
    Strzały: 5-3
    Strzały celne: 2-1

71
    Vesović nieźle zgrywał piłkę przed bramkę Jasmina Buricia, ale ostatecznie na nic się to zdało. Inicjatywa wróciła w posiadanie Kolejorza.

70
    Do zakończenia rywalizacji około 20 minut. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie Lecha Poznań.

69
    Lech próbuje zaatakować, lecz rywale dobrze się bronią. Przed momentem chybił Jevtić.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Robert Gumny (Lech Poznań).

68
    Faule: 13-8.

67
    W drugiej połowie Lech kontroluje to spotkanie. Legia cały czas nie potrafi stworzyć większego zagrożenia.

66
    Żółta kartka dla Tiby oznacza, że zabraknie go w kolejnym meczu Lecha Poznań, kiedy to ekipa ze stolicy Wielkopolski zmierzy się z Arką Gdynia.

65
    Żółtą kartkę otrzymuje Pedro Tiba (Lech Poznań).

65
    Agra nadawał się do zmiany już po pierwszej połowie. Nie pokazał dziś nic, za co można by go pochwalić. Jeden z najsłabszych zawodników w talii Sa Pinto.

64
    Zmiana w drużynie Legia Warszawa: z boiska schodzi Salvador Agra, na boisku pojawia się Dominik Nagy.

63
    Posiadanie piłki: 53-47%.

62
    Mięciutkie dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Lecha. Nic z tego nie wynikło. Później jeszcze główkował Cafu, ale Buric nie miał kłopotu ze skuteczną paradą.

61
    To zupełnie inny mecz niż w pierwszej połowie. Lech gra lepiej. Legia natomiast nie ma pomysłu, by stworzyć jakiekolwiek niebezpieczeństwo. Goście są bezzębni.

60
    Płasko dośrodkował Szymański. Zrobił to bardzo źle. Gospodarze nie mieli najmniejszego kłopotu z oddaleniem niebezpieczeństwa.

59
    Rzut wolny dla Legii. Niewielka odległość do bramki strzeżonej przez Jasmina Buricia. Za moment może być niebezpiecznie!

58
    Teraz można powiedzieć, że Legia jest schowana i nieśmiała.

57
    Uderzał Jevtić, ale jego strzał został zablokowany. Ofensywnie nastawiony jest zespół gospodarzy. Widać, że są mocno rozochoceni i mają zamiar powalczyć o drugiego gola.

56
    Jak najbardziej zasłużona kartka. Spóźniony był reprezentant poznańskiego Lecha. Sędzia Musiał nie mógł podjąć innego werdyktu.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Nikola Vujadinović (Lech Poznań).

54
    Lech w natarciu.

53
    Burić na razie jest bezrobotny. Goście nie mają pomysłu, by jakoś niebezpiecznie zaatakować i oddać skuteczny strzał.
    52. Dobra sytuacja Jóźwiaka!

52
    Ładny kontratak gospodarzy! Uderzył Jóźwiak, jednak na posterunku był Majecki. Kapitalna parada bramkarska w wykonaniu bramkarza Legii Warszawa.

51
    Legia Warszawa ponownie przyspieszyła. Znów przyspieszyła i nie zdołała zagrozić poznańskiemu Lechowi. Dobrze zachowali się gospodarze.

50
    Pięć minut rywalizacji po przerwie już za nami. Carlitos znalazł się na pozycji spalonej.

49
    Lech wymienia podania na połowie Legii.

48
    Nieudany atak poznańskiego Lecha. Od bramki grę rozpoczął Majecki. Jego dalekie wybicie było dość celne. W natarciu goście.

47
    Jevtić na moment zbiegł z murawy, ale szybko na nią powrócił. Chyba nic poważniejszego mu nie dolega.

46
    Ruszamy z drugą partią! Jevtić upadł na murawę i gra została przerwana.

46

Za kilka chwil rozpoczniemy drugą połowę.

Premierowa odsłona dzisiejszego starcia w stolicy Wielkopolski już za nami. Do przerwy poznaniacy prowadzą z Legią Warszawa 1:0. Nie jest to zbyt porywające widowisko. Mamy nadzieję, że druga połowa dostarczy nam zdecydowanie większych wrażeń.

45+5

45+4
    Gramy dalej.

45+1
    Wymuszona przerwa. Pirotechnika wzbudziła kłęby dymu nad murawą.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o dwie minuty.

43
    Kolejny słaby mecz rozgrywa Agra. Nie był to najlepszy transfer w wykonaniu ekipy z Łazienkowskiej.
    42. Oprawa Lecha.

41
    Za około pięć minut sędzia Musiał zakończy tę połowę. Legia dobrze gra pressingiem, ale jest nieskuteczna w natarciu.

40
    Miejmy nadzieję, że po przerwie tempo rywalizacji znów będzie wysokie. Obecny poziom widowiska pozostawia sporo do życzenia.

39
    Kiepsko rozegrany korner przez warszawską Legię. Szybko przechwycili futbolówkę gracze Lecha Poznań. Bez najmniejszego zagrożenia.
    38. Kolejne spojrzenie na trybuny.

36
    Zamarło nam to spotkanie. Jakby nie było pomysłu, co dalej robić. Obie ekipy zdecydowanie spuściły z tonu. Mecz ma wyrównany charakter.

35
    Rzut rożny dla Legii Waszawa. Może być bardzo ciekawie. Kotłuje się w polu karnym poznańskiego Kolejorza!

33
    Tempo rywalizacji minimalnie siadło.

32
    Legia próbuje nacierać, lecz niewiele z tego wynika. Dotychczas przyjezdni nie oddali ani jednego celnego uderzenia. To chyba mówi samo za siebie.

31
    Za około kwadrans obie ekipy zejdą na przerwę. Sporo wskazuje na to, że po pierwszej połowie na prowadzeniu znajdować się będzie zespół poznańskiego Kolejorza.

30
    Groźnie zaatakował Lech Poznań, ale ostatecznie gospodarzom nie udało się zaskoczyć Majeckiego. Trochę zabrakło pomysłu w decydującym momencie.

29
    Strzały: 2-1.
    Strzały celne: 2-0.

28
    Kolejne wymiany zdań, jakieś przepychanki i nerwy. Sędzia Musiał ma sporo pracy.

27
    Kolejny faul. Jędrzejczyk przekroczył przepisy w walce z Jevticiem. Przy okazji piłką oberwał Adam Nawałka. Zawodnik Legii przeprosił szkoleniowca Lecha.

26
    W dalszym ciągu nieco częściej przy piłce znajdują się gospodarze.

25
    25 minut gry już za nami. Z minuty na minutę robi się ciekawiej. Widać, że absolutnie nikt tutaj tanio punktów nie sprzeda.

23
    Groźne starcie Makuszewskiego z Jędrzejczykiem. Koniec końców skończyło się bez kartek.

23
    Legia wygląda dziś solidnie. Obecnie goście mają jednak spory problem, by wyprowadzić groźny atak. Dobrze organizują się w obronie podopieczni Adama Nawałki.

22
    Posiadanie piłki: 51-49%.

21
    Makuszewski mocno potraktował Jędrzejczyka.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Makuszewski (Lech Poznań).
    21. Kolejne migawki z Poznania.

20
    Niecelne uderzenie jednego z reprezentantów Legii.

19
    Próbują podkręcić tempo reprezentanci warszawskiej Legii. Widać, że są zdeterminowani, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania.

18
    Zaczyna iskrzeć między zawodnikami. Można się jednak spodziewać, że w tym meczu nie będzie brakować zaczepek.

17
    Kolejne powtórki wykazują, że jednak trafienie trzeba zapisać na konto Vujadinovica.

16
    Są kontrowersje związane z bramką dla Lecha Poznań. Tak naprawdę nie ma stuprocentowego przekonania, że słusznie zapisano go Vesovicovi.

15
    Od pierwszego gwizdka sędziego Musiała minął już kwadrans. Póki co jesteśmy świadkami całkiem niezłego widowiska.

14
    Rozkręcają się gracze prowadzeni przez Adama Nawałkę. W tym fragmencie spotkania przeważają nad Legią Warszawa. Pozytywnie wpłynął na nich gol.

13
    Dośrodkowanie w pole karne Legii, gdzie na posterunku był Majecki.

12
    Już mamy brzydkie przewinienie. Ostro potraktowany został Cafu. Sędzia przerwał grę, ale kartki nie pokazał. Mocno zapachniało żółtkiem.
    11. Tak prezentowały się trybuny przed pierwszym gwizdkiem.

10
    Dziesiąta minuta dzisiejszego starcia przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Kilka chwil temu na trybunach pojawiła się pirotechnika.

9
    Lech rozpoczął słabo, ale mimo to otworzył wynik dzisiejszego pojedynku. Legia jakby odważniej, jakby lepiej pod kątem piłkarskim.
    8. NIKOLA VUJADINOVIĆ - 1:0

8
    Strzelcem bramki NIKOLA VUJADINOVIĆ. Spore zamieszanie w polu karnym gości z Warszawy. Vujadinović zdołał to wykorzystać i władował piłkę do siatki. Miejscowi na prowadzeniu, szybkie otwarcie wyniku!

7
    Korner dla Lecha.

6
    Przed momentem niezbyt wymagające uderzenie oddał Tiba. Pewnie interweniował Majecki.

5
    Początek spotkania dość dynamiczny. Dodajmy jeszcze, że gospodarze grają dziś w niebiesko-białych strojach, natomiast goście prezentują się w bordowych kompletach.

2
    Na trybunach szalenie głośno, ale to żadna niespodzianka. Przecież meczom Lecha z Legią zawsze towarzyszy wyjątkowa atmosfera. To takie polskie Gran Derbi.

1
    Ruszyli! Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie nawet przez chwilę.

1

Lech Poznań: Burić – Gumny, Rogne, Vujadinović, Kostewycz – Makuszewski, Gajos, Tiba, Jóźwiak – Jevtić – Gytkjaer.

Rezerwowi: Szymański – De Marco, Žamaletdinov, Amaral, Janicki, Marchwiński, Wasielewski.

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Hloušek – Agra, Martins, Cafú, Kucharczyk – Szymański – Carlitos.

Rezerwowi: Cierzniak – Antolić, D. Nagy, Hamalainen, Astiz, I. Medeiros, Kulenović.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków).

Mecze Lecha Poznań z Legią Warszawa zawsze dostarczają ogromu wrażeń. Możemy być praktycznie pewni, że także i tym razem emocji nie zabraknie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Pierwsze raporty w naszej relacji znajdziecie już pół godziny wcześniej. Do usłyszenia!
    Dzisiejsze spotkanie poprowadzi...
    Ciekawy humor Lecha.

Legia Warszawa to wicelider ekstraklasowego zestawienia. Aktualnie "Wojskowi" mają na swoim koncie 42 "oczka". Do liderującej Lechii Gdańsk tracą cztery punkty. Póki co warszawiacy zainkasowali dwanaście zwycięstw, sześć remisów, a także cztery przegrane. Zeszłej kolejki Legia na pewno nie zaliczyła do udanych, bo przegrała w niej 0:2 z Cracovią.

Lech Poznań pod wodzą Adama Nawałki miał odzyskać dawny blask, a tymczasem ma duży problem, by inkasować ligowe zwycięstwa. Ostatnie wyniki ekipy ze stolicy Wielkopolski nie napawają optymizmem sympatyków Kolejorza. Obecnie poznaniacy plasują się na siódmym miejscu w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Grozi im, że za moment opuszczą czołową ósemkę.
    Tak prezentuje się tabela po piątkowych meczach.

Trwa 23. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Poznaniu, gdzie miejscowy Lech zmierzy się z drużyną Legii Warszawa. Początek spotkania o godzinie 18:00. Emocji na pewno nie zabraknie!