Skra – Olimpia G. 0:4 (koniec) | ROW Rybnik – Toruń 0:1 (koniec) | Stal S. W. – Błękitni 4:2 (koniec)
Rozwój – Siarka T. 6:0 (koniec) | Olimpia E. – Radomiak 2:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Ruch 1:0 (koniec)
Znicz – Pogoń Sdl. 0:2 (koniec)
Olimpia Elbląg
2:1 (2:0)
Radomiak Radom
Sobota 02.03.2019, 17:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 22. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wracają rozgrywki II ligi! W sobotę Olimpia Elbląg podejmie Radomiaka Radom.

Oba zespoły mają za sobą ciężki okres przygotowawczy. W lepszych warunkach do wiosny przygotowywał się Radomiak, który trenował na zgrupowaniu we Włoszech.

Zimą większych zmian dokonała Olimpia. Elblążanie pozyskali m.in. Damiana Szuprytowskiego z Radomiaka.

Kreatywny pomocnik w sobotę najprawdopodobniej nie zagra. W umowie wypożyczenia zawarta została klauzula, wobec której zawodnik nie będzie mógł wystąpić w meczu inaugurującym rundę wiosenną, chyba że klub z Elbląga dokona stosownej opłaty wskazanej w umowie.

Faworytem będą goście. Radomiak to w końcu lider II ligi. Olimpia gra natomiast o utrzymanie.

Początek meczu o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy na naszą relację!

Witam ze Stadionu Miejskiego w Elblągu!

Olimpia Elbląg:
    Madejski – Jurek, Lewandowski, Markowski, Balewski, Zaremba, Kuczałek, Nowicki, Ressel, Bojas, Fidziukiewicz

Rezerwowi: Rutkowski, Kapłon, Wenger, Sedlewski, Korkliniewski, Sochań, Prytulak, Filipczyk,Demianiuk

Radomiak Radom:
    Kochalski – Jakubik, Klabnik, Świdzikowski, Grudniewski – Banasiak, Makowski, Karwot – Leandro, Sokół, Luz

Rezerwowi: Haluch, Wawszczyk, Winsztal, Filipowicz, Kaput, Mikita, Rolinc.

Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk).

Znamy już składy obu drużyn.

Piłkarze są już na boisku. Za chwilę pierwszy gwizdek sędziego.

1

1
    Rozpoczeli goście.

2
    Piłka po za boiskiem. Od rzutu z autu zacznie Radomiak.

3
    Bardzo czujnie w obronie Olimpia. Jak na razie gra toczy się w środku pola.

5
    Kartą za faul ukarany Maciej Świdzikowski.

6
    Rzut wolny zakończony niepowdzeniem. Sędzia dopatrzył się spalonego.

8
    Fidziukiewicz uderzał na bramkę Zielonych, ale prosto w ręce Kochalskiego.

10
    Leo wpada w pole karne Olimpii, ale za brakło kolegi z drużyny, który wpakował by tę piłkę do siatki.

12
    Bojas i Balewski mieli przed sekundą ładnie zapowiadającą się dwójkową akcję na bramkę gosci. Obrona Radomiaka wyjaśniła sytuację.

14
    Starcie między Sokołem, a Lewandowskim. Gwizdek sędziego milczy.

16
    Fidziukiewicz otrzymał dalekiego podanie. Świdzikowski zatrzymał zawodnika gospodarzy w polu karnym Radomiaka. .

18
    Uderzenie głową Lewandowskiego, ale trafił tylko w górną siatkę.

20
    Radomiak pozwala Olimpii na co raz więcej. Zawodnicy z Elbląga atakują bramkę Kochalskiego.

22
    Zaremba szybko przebija sie na połwę rywali. Podaje do Fidziukiewicza, ale ten nie zakończył tej akcji.

23
    Ukarany Balewski za faul na Leandro.

25
    Mnóstwo podań w tej pierwszej połowei i zdecydowana przewaga Olimpii. Jendak brak poważnych akcji.

27
    Zespół gości szuka ofensywnych akcji.

29
    Rzut wolny dla Radomiaka około 25 metrów do bramki.

30
    Uderzenie Banasiaka nad bramką.

31
    Olimpia od bramki. Madejski nie ma dzis za dużo roboty.

32
    Gol dla Olimpii!
    Madejski daleko podaje do wychodzącego na czystą pozycję Fidziukiewicza. Świdzikowski i Grudniewski zderzyli się głowami co spowodowało, że MICHAŁ FIDZIUKIEWICZ został sam na sam z bramkarzem i wykorzystał szansę!

35
    Rzut rożny dla Radomiaka. Karwot uderza w boczną siatkę. Mało brakowało...

38
    Tempo gry nieco siadło. Olimpia ewidentnie gra na czas i twardo brpni dostępu do swojej bramki.

40
    Rzut rożny Olimpii.

41
    Nowicki nie uderzył z pierwszej piłki. Ta akcjas nie mogła sie już udać.

43
    Sędzia dopatrzył sie przewinienia w polu karnym. Rzut karny dla Elbląga.

44
    JAKUB BOJAS zdecydowanie pakuje piłkę do bramki i podwyższa wynik spotkania.

45
    Awantura na boisku.Na boisko wtargnął trener Radomiaka. Chwila przerwy w grze.

45+1

Po pierwszej połowie. Elbląg prowadzi 2:0 z Radomiakiem. Wracamy za chwilę, tuż po krótkiej przerwie.

46

46
    Karwot został ukarany kartką w przerwie za dyskusję.

48
    Rzut rożny dla Radomiaka. Goscie zmotywowani do odrobienia straty w tej drugiej odsłonie meczu.

50
    W starciu ucierpiał zawodnik Radomiaka. Chwila przewry i gramy dalej.

51
    Groźnie w polu karnym. Strzał Świdzikowskiego broni Madejski.

54
    Gospodarze groźnie uderzają z dystansu, ale obok bramki.

56
    Bojas zatrzymany przez Karwota. Niestety do piłki nie doszedł Jakubik.

58
    Kaput zmienia Banasiaka.

61
    Kartką ukarany Lewandowski.

62
    Gol dla Radomiaka!
    MEIK KARWOT zdobywa pierwszego gola dla Radomiaka po stałym fragmencie gry! Radomiak goni swojego rywala.

65
    Rzut wolny ponownie dla Zielonych. KArtką jeszcze uakarany został Ressel.

66
    Bramkarz Olimpii pewnie broni ten strzał . Rezultat bez zmian.

68
    Radomiak nie może poradzić sobie w polu karnym rywali. Gra toczy się w środkowej części boiska.

70
    Jakubik ukarany żółtą kartką.

72
    Kochalski broni strzał Olimpii, ale z wielkimi trudami. Minimalnie i był by gol.

73
    Strzał Leandro prostwo w ręce Madejskiego.

74
    Jakub Rolinc zmienia Dominika Sokoła.

76
    Kolejny rzut wolny dla Radomiaka. Leandro w pole karne, Karwot zgrywa na dalszy słupek, ale nikt tego nie dobił.

78
    Korkliniewski zmienia Nowickiego.

80
    Ostatnie 10 minut gry przed nami. Jak na ten moment gra już wygląda zupełnie inaczej. Typowe spotkanie polskiej ligii.

81
    Bruno Luz zostaje zmieniony przez Mikitę.

82
    Jeszcze jedna zmiana Prytulak wchodzi za Ressela.

85
    Winsztal za Grudniewskeigo.

86
    Posypaly się nam zmiany w końcówce tego meczu.

87
    Demianiuk zmienia Fidziukiewicza.

89
    Podanie w pole karne Olimpii. Madejski przytomnie wychodzi i łapie piłkę.

90+1
    Faulowany jeden z zawodników gospodarzy. Wunsztal o dziwo nie zobaczył kartki.