Zagłębie L. – Lechia 2:1 (koniec)
Zagłębie Lubin
2:1 (1:1)
Lechia Gdańsk
Poniedziałek 04.03.2019, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • PKO Ekstraklasa • 24. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Więcej bramek już dzisiaj nie zobaczymy. Spotkanie kończy się jednobramkowym triumfem Zagłębia Lubin. Lider z Gdańska musi obejść się smakiem i przełknąć gorycz porażki. (19:55:34)

90+4

90+4
    Za momencik spotkanie zostanie zakończone. Tutaj już chyba nic się nie zmieni.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Filip Mladenović (Lechia Gdańsk).

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin).

90
    Spotkanie przedłużone o co najmniej 3 minuty.

89
    Ciekawe, czy gdańszczanie jeszcze zdołają zagrozić Zagłębiu Lubin.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Bartłomiej Pawłowski, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

85
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Daniel Łukasik, na boisku pojawia się Konrad Michalak.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Damjan Bohar (Zagłębie Lubin).
    82. Damjan BOHAR - 2:1

82
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki DAMJAN BOHAR. No i proszę! Bardzo ładna akcja gospodarzy i mamy trafienie. Bohar wykorzystał kapitalne podanie, kierując futbolówkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.

81
    Podania: 397-432
    Celność podań: 80-84%

79
    Nuda.

77
    Żółtą kartkę otrzymuje Filip Starzyński (Zagłębie Lubin).

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 4 053 widzów.

74
    Jeszcze mamy kolejne ataki, ale wciąż niewiele z nich wynika.

73
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Damian Oko, na boisku pojawia się Maciej Dąbrowski.

72
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Artur Sobiech, na boisku pojawia się Jakub Arak.

71
    Posiadanie piłki: 47-53%.

70
    Za około dwadzieścia minut dzisiejsza potyczka w Lubinie zostanie zakończona. Końcowy rezultat nadal pozostaje sprawą otwartą.

69
    Może przydałaby się jakaś zmiana? Czasem powiew świeżego powietrza może czynić cuda.

68
    Zaczyna przyciskać lubińskie Zagłębie. Przed momentem gospodarze dzisiejszego spotkania wywalczyli wznowienie z narożnika boiska.

67
    Taktyczne przewinienie zapisał na swoim koncie Jarosław Kubicki.

66
    Konkrety, panowie, konkrety. Nie wygląda to zbyt ciekawie.

65
    Niespełna pół godziny do zakończenia spotkania. Nadal mamy remis.

63
    Kolejna kiepska akcja gospodarzy. Pomylił się jeden z "Miedziowych". Tymczasem na murawie leży Fila, który został uderzony przez rywala.

62
    Zagłębie znów zwolniło.

61
    Strzały: 5-9
    Strzały celne: 1-2

59
    Przyspieszyli zawodnicy Zagłębia Lubin. Można było pomyśleć o zakończeniu akcji groźnym uderzeniem, ale ostatecznie skończyło się pudłem.

58
    Ależ teraz zrobiło się groźnie! Zamykał akcję Sobiech, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

57
    Lechia Gdańsk znów zdecydowała się na krótkie rozegranie rzutu rożnego. Później centrował Mladenović, ale nic ciekawego z tego nie wynikło.

56
    Na razie jest to mecz średniej, by nie powiedzieć niewielkiej, intensywności. Brakuje konkretów.

55
    Próbują nacierać gdańszczanie, lecz rywale dobrze organizują się w obronie.

54
    W dalszym ciągu mamy remis. I ponownie tempo spotkania nam siadło. Aktualnie goście spokojnie wymieniają podania na własnej części boiska.

53
    Głośny doping na trybunach. Kibice nieustannie wspierają Zagłębie.

52
    Akcja Zagłębia Lubin przerwana. Ofsajd.

50
    Pięć minut gry w ramach drugiej połowy już za nami. Dość dynamicznie.

49
    Chybienie Starzyńskiego. Miał ułamek sekundy na podjęcie decyzji i zdecydował się oddać strzał.

48
    Balić ponownie przekroczył wyznaczone przepisy. Sędzia Stefański na razie nie pokazał mu drugiej żółtej kartki. Zawodnik Zagłębia musi być jednak zdecydowanie uważniejszy.

47
    Wystartowała druga partia dzisiejszej potyczki w Lubinie. Wierzymy, że będzie ona bardziej atrakcyjna od tej pierwszej.

46
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Michał Mak, na boisku pojawia się Lukas Haraslin.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego spotkania dobiegła końca. Póki co mamy remis 1:1. Emocji, niestety, brakuje.

45+2

45+1
    Kolejna nieudana akcja w wykonaniu lubińskiego Zagłębia. Połowa doliczonego czasu już za nami. Czekamy na przerwę.

45
    Pierwsza połowa przedłużona o co najmniej dwie minuty.

44
    Paixao zagrywał prostopadle w kierunku Sobiecha, lecz ten nie zdołał opanować futbolówki.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Karol Fila (Lechia Gdańsk).

42
    Ostatnie fragmenty pierwszej partii. Zagłębie dostało gola tuż przed przerwą. Czy zdoła jeszcze jakoś odpowiedzieć?
    41. Jarosław KUBICKI - 1:1

41
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki JAROSŁAW KUBICKI. Mladenović ładnie poprowadził akcję. Później posłał piłkę w pole karne, gdzie doskonale odnalazł się Kubicki. Świetne trafienie.

40
    Za około pięć minut pierwsza połowa zostanie zakończona. Tymczasem rozkręca nam się Lechia Gdańsk.

38
    A jednak nie dośrodkowywał Mak. Zdecydował się na krótkie rozegranie. Później dopiero miało dojść do centry. Miało, bo zablokował ją Pawłowski.

37
    Rzut rożny dla Lechii Gdańsk. Może być ciekawie, bo za moment piłkę dośrodkowywać będzie Mak. Kotłuje się już w polu karnym Zagłębia Lubin.

36
    Podania: 170-158
    Celność podań: 84-88%

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Saša Balić (Zagłębie Lubin).

35
    Kolejny faul w wykonaniu zawodnika Zagłębia Lubin.

34
    Brzydko faulował Balić. Ostatecznie jednak sędzia Stefański nie pokazał mu kartki. Tymczasem gra jest kontynuowana.

33
    Nadal brakuje emocji. Lechia jakoś mocno nie zmieniła się po utracie trafienia.

32
    Statystyki mówią same za siebie. Zaledwie jedno celne uderzenie, i to jeszcze z rzutu karnego, przez ponad 30 minut. Słabo, no słabo...

31
    Strzały: 1-1
    Strzały celne: 1-0

30
    Lechia Gdańsk musi gonić wynik. Może ta bramka sprawi, że dzisiejsze spotkanie zacznie być ciekawsze.
    28. Filip STARZYŃSKI - 1:0

28
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa FILIP STARZYŃSKI. Pewnie wykonana jedenastka. Kuciak absolutnie nie wyczuł intencji przeciwnika.
    27. Ewidentny faul.

27
    Rzut karny dla Zagłębia Lubin! Sędzia Daniel Stefański dopatrzył się przewinienia.

26
    Czekamy, nadal czekamy na jakieś konkrety.

25
    Dośrodkowanie Mladenovica. Pomysł może i był całkiem dobry, jednak wykończenie już niekoniecznie. Zabrakło groźnego uderzenia. Takiego, które mogłoby zaskoczyć.

24
    Nieudana akcja Lechii. Wcześniej na panewce spalił atak Zagłębia.

23
    Nie da się tego oglądać. Nuda...

22
    Na trybunach nadal panuje świetna atmosfera. Zgromadzeni kibice nawet przez moment nie rezygnują z głośnego dopingu.

21
    Posiadanie piłki: 51-49%

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami. Na tablicy wyników w dalszym ciągu bezbramkowy remis. Na razie żadna z ekip nie zdołała wypracować jakiejś ewidentnej przewagi.

19
    Teraz spokojnie wymieniają się podaniami zawodnicy lubińskiego Zagłębia.

18
    Cóż tu wiele komentować... Obecnie brakuje emocji. Zdecydowanie brakuje. Ani jedni, ani drudzy nie potrafią stworzyć większego niebezpieczeństwa.

17
    Lechia Gdańsk pozostaje drużyną, która w tym sezonie nie straciła gola w trakcie pierwszego kwadransa.

16
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Jagiełło, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

16
    Lechia Gdańsk od kilku minut przesuwa się w kierunku pola karnego przeciwników. Zagłębie Lubin jednak w dalszym ciągu dobrze się broni.

15
    Jagiełło doznał kontuzji. Potrzebna będzie zmiana. Wiele wskazuje na to, że zastąpi go Poręba.

13
    Aktualnie brakuje większych emocji. Trochę za dużo chaosu.

12
    Gdańszczanie wymieniają się podaniami na własnej połowie. Nie ma pośpiechu.

11
    "Gaz na całego i walczyć do upadłego" śpiewają teraz kibice Zagłębia Lubin. Miejscowi kibice chcą zmobilizować swoich ulubieńców, by ci sprawili niespodziankę w starciu z Lechią.

10
    Obecnie tempo rywalizacji troszeczkę siadło. Przed momentem sędzia Stefański przerwał grę, bo Mladenović zagrywał ręką.
    9. Cóż...

8
    Nieudane natarcie Zagłębia Lubin. Piłka wróciła w posiadanie gości z Trójmiasta.

7
    Nieco częściej w posiadaniu piłki znajdują się zawodnicy Lechii Gdańsk. Zagłębie Lubin ma kłopot by wyjść z własnej połowy.

6
    Pierwsze minuty dość dynamiczne. Zanosi się na dobrą, otwartą konfrontację. Czekamy na poważniejsze zagrożenia.

5
    Na trybunach panuje świetna atmosfera. Dzisiejsze spotkanie przyciągnęło całkiem liczne grono kibiców.

4
    Lechia próbuje podkręcić tempo, lecz przeciwnicy dobrze organizują się w okolicach własnego pola karnego.

3
    Mocno przycisnęli teraz lubinianie, ale przyjezdnym udało się oddalić niebezpieczeństwo. Ucierpiał jeszcze Kuciak, gra przerwana.

2
    Jeżeli Lechia Gdańsk wygra ten pojedynek, to dopisze do swojego dorobku punktowego kolejne trzy "oczka" i będzie już pewna miejsca w grupie mistrzowskiej.

1
    Pojedynek zaczęty. Goście zagrają dziś w białych strojach z zielonymi akcentami, natomiast miejscowi prezentować się będą w miedziowych kompletach.

1

Za moment sędzia Daniel Stefański rozpocznie to spotkanie!

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk. Początek rywalizacji o godzinie 18:00. Koniecznie bądźcie z nami, do usłyszenia!

W zdecydowanie lepszym położeniu znajduje się Lechia Gdańsk. Zespół z Trójmiasta to lider LOTTO Ekstraklasy. Lechia przed dzisiejszym meczem ma cztery punkty przewagi nad drugą Legią Warszawa. Śmiało można stwierdzić, że gdańszczanie znajdują się w komfortowym położeniu. Póki co zainkasowali czternaście triumfów, siedem remisów oraz dwie przegrane.

Zagłębie Lubin nie błyszczy w trwającym sezonie ekstraklasowych zmagań. Dotychczas "Miedziowi" zapisali na swoim koncie 30 punktów. Na dorobek ten złożyło się dziewięć zwycięstw, trzy remisy, a także jedenaście porażek. Aktualnie ekipa z Lubina jest dziesiątą siłą najsilniejszej polskiej klasy rozgrywkowej.
    Tak obecnie prezentuje się ligowa tabela.

Kończymy 24. kolejkę LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie zmierzy się z Lechią Gdańsk. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji z pewnością nie zabraknie.