PSG – Man Utd 1:3 (koniec) | Porto – AS Roma 3:1 (po dogrywce)
koniec po dogrywce
FC Porto
3:1 (1:1)
AS Roma
Środa 06.03.2019, 21:00 • Estádio do Dragão, Porto • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Czas wyłonić kolejnych ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów! W elitarnym gronie zameldowały się już Tottenham i Ajax Amsterdam. Kto dołączy do tej dwójki? Przed nami rewanżowe starcie FC Porto z AS Romą!

FC Porto

Podopieczni Sérgio Conceição mogli mówić o masie szczęścia przy losowaniu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Co prawda mieli miejsce w pierwszym koszyku, jednak trafili na prawdopodobnie jedne ze słabszych zespołów jakie były możliwe. Mowa tutaj o Schalke 04 Gelsenkirchen, Galatasaray i Lokomotivie Moskwa. Portugalczycy wygrali grupę bez jakichkolwiek problemów sięgają po pięć zwycięstw i tylko raz remisując, a było to w starciu z niemiecką ekipą. Zanotowali oni bilans bramkowy 15:6 co było jednym z lepszych wyników jeśli chodzi o gole strzelone. "Smoki" to nieobliczalna drużyna z wieloma bardzo utalentowanymi zawodnikami, których uzupełniają weterani tacy jak Iker Casillas czy Pepe. Oczywiście trudno przewidywać by Porto zawojowało Champions League, lecz awans do ćwierćfinału na pewno będzie uznawany za sukces.
    Na przedmeczowej konferencji prasowej pojawił się opiekun Porto, który twierdzi, że szanse są wyrównane. Wtórował mu Otavio.

AS Roma

Rzymianie z kolei zasłynęli w zeszłym roku z tego, że zameldowali się w półfinale elitarnych rozgrywek, eliminując w niesamowity sposób FC Barcelonę. Jednak w tym sezonie nie jest to już ten sam zespół, co widać chociażby w rodzimej Serie A. W grupie "Giallorossi" trafili na obrońcę tytuł Real Madryt, a także Victorię Pilzno i CSKA Moskwa. Rywalizacja o awans toczyła się niemal do ostatniej kolejki i ostatecznie dalej zagrali Hiszpanie i właśnie AS Roma. Co prawda triumfowała ona tylko trzykrotnie, a także tyle samo razy musiała uznać wyższość przeciwników, ale pomimo to udało się nieznacznie przeskoczyć Czechów i Rosjan. Zdobyła ona jedenaście goli, lecz straciła aż osiem, co pokazuje, że występują spore braki w obu formacjach. Ekipa ze Stadio Olimpico tym razem raczej nie zadziwi Europy i awansuje maksymalnie do ćwierćfinału. Oczywiście jeśli uda się odprawić z kwitkiem Portugalczyków.
    Goście we wtorkowe popołudnie zameldowali się w Porto.

Pierwsze starcie pomiędzy tymi ekipami odbyło się trzy tygodnie temu i oczywiście miało miejsce na Stadio Olimpico w Rzymie. W tym meczu częściej piłkę przy swoich nogach mieli Portugalczycy, jednak pod bramką przeciwnika więcej potrafili zrobić gospodarze. To właśnie oni dzięki składnym akcjom zdołali strzelić dwa gole w sześć minut. Oba były autorstwa Nicolo Zaniolo. Wynik 2:0 długo się nie utrzymał, gdyż zaledwie po trzech minutach odpowiedział Adrian i na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:1. Utrzymał się on do końcowego gwizdka, co sprawia, że w nieco lepszej sytuacji jest AS Roma, jednak Porto absolutnie nie stoi na straconej pozycji.

Na relację z tego miejmy nadzieję świetnego spotkania zapraszamy Państwa bardzo serdecznie jak zwykle na godzinę 21:00. Czy "Smoki" odrobią niewielkie straty i postraszą Romę? A może to rzymianie przypieczętują swój awans? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy niebawem. Do usłyszenia na lajfach!

Tak prezentują się pierwsze "jedenastki" obu drużyn!

FC Porto:
    Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – J. M. Corona, Herrera (C), Danilo, Otávio – Marega, Tiquinho Soares.

AS Roma:
    Olsen – Juan Jesus, Manolás, Marcano – Karsdorp, N'Zonzi, De Rossi (C), Kolarov – Zaniolo, Perotti – Džeko
    Ostatnie chwile rozruchu gości.

Do odrobienia strat gospodarze potrzebują świetnej dyspozycji Casillasa w bramce.

Ostatnimi czasy rzymianie nie radzą sobie zbyt dobrze w wyjazdowych spotkaniach Ligi Mistrzów. Jak będzie tym razem?

Piłkarze wychodzą na murawę. Świetna atmosfera na Estádio do Dragão!
    Wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania!

1

2
    Od razu ruszają do przodu przyjezdni. Zagranie do Kolarova, który rozpędza się na skrzydle. Faulowany Serb i będzie rzut wolny dla Romy.

3
    Spokojnie wybijają dośrodkowywaną piłkę stoperzy miejscowych. Od razu rusza kontra ekipy "Smoków". Zabrakło jednak koncepcji na jego rozegranie.

4
    Mają korner gospodarze. Agresywna centra zostaje wybija z "piątki", a futbolówka trafia na siedemnasty metr. Natychmiastowe uderzenie Corony z woleja! Piłka przechodzi obok słupka.
    4. Pierwsza szansa na zagrożenie bramce Olsena.

5
    Spokojne rozciągniecie gry na lewą stronę boiska. Tam znów pokazuje się Kolarov. Szybko zatrzymany jest jednak Serb przez Militao.

6
    Faulowany przy linii bocznej boiska był teraz Perotti. Nie przebierał w środkach Felipie, lecz na pewno nie był to faul zasługujący na kartkę.

7
    Faulowany w środku pola jeden z graczy Porto. Sędzia stosuje przywilej korzyści, mamy centrę z prawego skrzydła w poszukiwaniu Maregi. Piłka pada jednak łupem Olsena.

8
    Wchodzi w drybling z obrońcą Corona. Wrzuca futbolówkę Meksykanin w pole karne. Tam otoczony Marega nie ma szans walki o piłkę.

9
    Przerzucił teraz całe boisko swoim wybiciem Olsen. Od razu stracili przez to piłkę goście. Ruszają do ataku pozycyjnego "Smoki".

10
    Jak na razie sporo dośrodkowań sunie w "szesnastkę" rzymian. Tym razem na wrzutkę zdecydował się Telles. Zbyt płasko i znów bez uderzenia na bramkę Olsena.

11
    Sporo przypadku w polu karnym Romy. Do piłki dociera ostatecznie Telles, który jest na siódmym metrze i mocno uderza z ostrego kąta! Prosto w boczną siatkę.
    11. Niewiele zabrakło gospodarzom do objęcia prowadzenia.

12
    Ryzykowna zabawa we własnym polu karnym w wykonaniu obrońców gości. Strata piłki i decyduje się na uderzenie Herrera! Prosto w nogi rywala.

13
    Wścieka się przy linii bocznej Eusebio Di Francesco. Jego podopieczni pozwalają bowiem na sporo rywalom we własnym polu karnym.

14
    Do końcowej linii drybluje Telles. Wszystko wyglądało obiecująco, lecz zabrakło miejsca obrońcy Porto. Futbolówka ląduje na aucie bramkowym.

15
    Ostre wejście w nogi przeciwnika notuje Zaniolo. Zasłużona kartka dla zawodnika rzymian.

17
    Dośrodkowuje na pole karne jeden z graczy gospodarzy. Tam spora walka o pozycję do oddania strzału. Ostatecznie jednak oddalają zagrożenie obrońcy.

18
    Kartka dla Herrery, który zdecydowanie za ostro potraktował rywala w okolicach koła środkowego.

19
    Kartka dla Herrery oznacza, że opuści on najbliższe spotkanie Ligi Mistrzów w przypadku awansu Porto.

21
    Korner dla ekipy z Włoch. Dośrodkowanie Kolarova na piąty metr. Głęboko bita piłka pada łupem wychodzącego z bramki Casillasa.

23
    Znalazł teraz sporo miejsca w polu karnym Corona. Obrót w kierunku bramki i mocne uderzenie! Piłka przechodzi tuż nad poprzeczką.

25
    Próbują rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska Portugalczycy. Mają wyraźnie przewagę nad boiskowymi wydarzeniami gospodarze od początku spotkania.

26
    Gol dla Porto!
    Dopięli swego gospodarze! Fantastyczna wymiana piłki w "szesnastce" przeciwnika kończy się zagraniem do Maregi. Ten tuż sprzed końcowej linii podaje do TIQUINHO SOARESA, który z najbliższej odległości pokonuje Olsena! 1:0!
    26. Tiquinho Soares (PRT) - 1:0

28
    Trwa weryfikacja decyzji sędziego odnośnie prawidłowości zdobytej bramki. O spalonym jednak nie może być mowy – mamy gola!

29
    Starają się iść za ciosem gospodarze. Świetne podanie w poszukiwaniu Maregi. Ten jednak sprinterem nie jest, dlatego przegrywa pojedynek biegowy z Manolasem.
    Zła seria wyjazdowa Romy w Lidze Mistrzów trwa.

31
    Rzymianie próbują ustabilizować sytuację na boisku. Goście wiedzą, że Porto jest w natarciu i chcą wybić rywali z uderzenia.

32
    Dobry rajd na prawej stronie w wykonaniu Otavio. Szybki drybling na obrońcy i próba centry. Piłka zablokowana i wychodzi na korner.

33
    Piłka wrzucona na pierwszy słupek jest bez problemu wybita przez obrońców. Roma próbuje wyjść z kontrą, ale zabrakło tempa.

35
    Próbują strzałów z dystansu zawodnicy Porto. Dobra próba z okolic osiemnastego metra. Bez żadnego problemu broni jednak Olsen.

36
    Rzut karny dla AS Romy! Wyraźnie podcięty przez Militao był dryblujący w polu karnym Perotti.
    36. Ewidentne przewinienie Militao we własnej "szesnastce".

37
    Gol dla Romy!

Ustawia piłkę na jedenastym metrze od bramki DANIELE DE ROSSI. Doświadczony kapitan rzymian bierze kilka kroków rozbiegu i świetnie wyczekując na ruch Casillasa, oszukuje byłego golkipera Realu. Casillas w prawo, piłka w lewo i mamy 1:1!
    37. Daniele De Rossi (ASR) - 1:1

39
    Kolejne przewinienie Militao na rozpędzonym Perottim. Jak na razie unika kartki zawodnik gości, ale przy kolejnym faulu to może się zmienić.

40
    Próbują dalekiego wyrzutu z autu w "szesnastkę" rywala "Smoki". Pomagał sobie jednak ręką w przyjęciu piłki Marega. Będzie rzut wolny dla przyjezdnych.

41
    Nieźle wygląda akcja Romy. Najpierw rozegranie na prawej, następnie przerzut na lewą flankę. Tam podłącza się Kolarov, lecz jego płaskie dośrodkowanie jest przerwane przez Felipe.

42
    W odpowiedzi lewym skrzydłem ruszają miejscowi. Corona spokojnie mija obrońcę, lecz jego wrzutka przelatuje całą szerokość pola karnego.

43
    Wysoki pressing ze strony Porto. Próbują jeszcze coś zdziałać przed przerwą zawodnicy prowadzeni przez Sérgio Conceição. Roma natomiast czeka na gwizdek.

44
    Przejęcie piłki i rusza atak gospodarzy. Szczelnie jednak ustawili się teraz Włosi. Ciężko jest znaleźć miejsce w defensywie ekipy z Rzymu.

45
    Dwie minuty doliczone do pierwszej odsłony.

45+1
    Wreszcie udało się znaleźć "Smokom" trochę przestrzeni. Natychmiast wykorzystuje to Herrera uderzając z szesnastego metra! Kapitalnie broni Olsen.
    45+1. Niezła próba Herrery.

45+2
    Kartka dla Danilo za agresywną gestykulację w kierunku arbitra po decyzji dotyczącej faulu.

45+3
    Przedłuża się pierwsza połowa ze względu na kontuzję De Rossiego. Ten jak się okazuje nie będzie w stanie kontynuować swojego występu w tym spotkaniu.

45+4
    Wymuszona korekta w składzie rzymian. Do linii bocznej powoli biegnie De Rossi, a w jego miejsce wbiega Pellegrini.

45+5

Za nami pierwsza odsłona rywalizacji w Porto. Jak na razie na boisku przeważają "Smoki", które już od pierwszej minuty szturmują bramkę strzeżoną przez Olsena. Gospodarze dopięli swego w 26 minucie, jednak ich radość nie trwała długo. Jedna szybka akcja Romy zakończyła się faulem i rzutem karnym. Sytuacja miejscowych wciąż jest jednak otwarta. Porto potrzebuje bowiem zaledwie jednego gola, by doprowadzić do dogrywki. Rzymianie z kolei z pewnością będą starali się ukraść jak najwięcej czasu, który będzie pracował na ich korzyść.
    Remis do przerwy na Estádio do Dragão.

46

47
    Zamknęli rywali w pobliżu pola karnego "Smoki". Od razu po przerwie chcą wepchnąć drugiego gola zawodnicy gospodarzy.

48
    Od razu zaniepokojony jest Eusebio Di Francesco. Pokrzykiwania na swoich podopiecznych już w pierwszych minutach drugiej odsłony rywalizacji.

49
    Ależ to była szansa dla miejscowych! Dobre dośrodkowanie Militao z prawego skrzydła. Piłka mija Marege, ale ląduje na głowie Soaresa. Ten myli się z najbliższej odległości!
    49. Powinien zdobyć drugą dziś bramkę Soares.

50
    Wywalczyli korner gospodarze. Dośrodkowanie na "szesnastkę", gdzie skutecznie piąstkuje Olsen. Czas na na kontrę rzymian.

51
    Pociągnął akcję N'Zonzi na prawej stronie. Dalekie podanie w poszukiwaniu Kolarova. Piłka pada łupem rywala.

52
    Znów bliscy gola miejscowi! Marega odwraca się w kierunku bramki z obrońcą na plecach. Płaski strzał w kierunku dalszego słupka! Wyciąga się Olsen i wybija piłkę na korner.
    52. Kapitalne zachowanie Maregi, który mógł dać prowadzenie swojej ekipie.

53
    Tym razem dopięli swego zawodnicy "Smoków"! Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Wrzutka Corony na dalszy słupek, a tam zupełnie gubi krycie MOUSSA MAREGA. Uderzenie z najbliższej odległosci i nie ma żadnych szans Olsen – 2:1!
    53. Moussa Marega (PRT) - 2:1

55
    Kartka dla Karsdorpa, który przerwał dobrze zapowiadającą się kontrę rywala.

56
    Próbuje coś zmienić Eusebio Di Francesco. Zbiega z murawy Karsdorp, a na placu boju pojawia się Florenzi.

57
    Ostre starcie słowne oraz kontakt głowami Pepe oraz Dzeko. Bośniak chwilę później pada na murawę Bośniak sugerując uderzenie przez rywala w twarz. Powtórki pokazują jednak, że to była zwykła symulacja.

58
    Jedyne słuszne wyjście z całej sytuacji – po kartce dla obu zawodników.

60
    Ma teraz sporo pracy na boisku sędzia. Kolejne ostre wejścia i dyskusje piłkarzy. Za chwilę grę z rzutu wolnego wznowi Olsen.

61
    Posiadanie piłki na korzyść "Smoków".

FC Porto 59% – 41% AS Roma

62
    Kolejne dośrodkowanie sunie w "szesnastkę" rzymian. Z lewej strony wrzuca Corona, lecz piłka jest wybijana. Przed polem karnym już czeka Danilo, który natychmiast uderza! Prosto w ręce bramkarza.

63
    Niestety po bramce dla Porto na boisku mamy więcej przerw spowodowanych niż dyskusjami i faulami niż właściwej gry.

65
    Wywalczyli teraz następny rzut rożny zawodnicy miejscowych. Będzie szansa na zagrożenie bramce strzeżonej przez Olsena.

66
    Świetna wrzutka na pole karne z narożnika boiska. Tam do strzału dochodzi Telles! Kozłująca piłka przelatuje ostatecznie nad poprzeczką bramki.

67
    Próbuje teraz zaskoczyć Casillasa Dzeko. Długi rajd Bośniaka i niespodziewane uderzenie z dalekiego dystansu. Piłka wyraźnie mija bramkę.

69
    Korekta w składzie miejscowych. Coronę zastąpi Brahimi.

70
    Dobra wrzutka na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Olsena. Tam próbuje uderzać głową z ósmego metra jeden ze stoperów. Daleko od celu.

71
    Indywidualna akcja w wykonaniu Perottiego. Dośrodkowanie w pole karne jest zablokowane. Będzie szansa na centrę z narożnika.

73
    Wrzutka na dalszy słupek zostaje wybita przez obronę. Chwilę później próba strzału z dystansu w wykonaniu Pellegriniego! Nawet nie musiał drgnąć Casillas.

75
    Starają się naciskać na rywali gospodarze. Wszystko sprowadza się jednak do kolejnych dośrodkowań w pole karne. Niewiele z tego wynika.

76
    Trzecia zmiana w zespole przyjezdnych. W miejsce Marcano wejdzie Cristante.

77
    Kapitalną okazję zmarnował teraz Brahimi! Dobre wysokie podanie do zawodnika Porto w pole karne. Ten będąc na piątym metrze składa się do uderzania z woleja! Prosto w Olsena.
    77. "Setkę" miał teraz na nodze Brahimi.

78
    Zmiana także w barwach Porto. Do linii bocznej wezwany Soares, którego zastąpi Fernando.

80
    Spokojnie wymieniają piłkę zawodnicy Romy. Rzymianie nie próbują forsować tempa, tak jakby czekali na dogrywkę.

81
    Kartka dla Pellegriniego za faul przy linii bocznej.

82
    Spory błąd we własnym polu karnym popełnia Pepe. Strata piłki na rzecz Perottiego, który zamiast podać do wychodzącego partnera sam kończy akcję strzałem! Daleko od słupka bramki.
    82. Zupełnie zepsuł dobrą okazję na rozstrzygnięcie meczu Perotti.

84
    W odpowiedzi z dystansu uderza rozpędzony Brahimi. Świetnie broni jednak Olsen! Będzie jeszcze korner dla Porto.

86
    Dośrodkowanie na pole karne, ale bez sukcesu w postaci uderzenia na bramkę. Wygląda na to, że zbliżamy się do dogrywki.

88
    Rozpędza się Dzeko po dalekim na wolne pole. Ma na przeciwko siebie dwóch obrońców Bośniak. Ostatecznie wszystko kończy się faulem Pepe.

89
    Sędzia musi znów uspokajać zawodników obu ekip. Gracze Romy domagają się wyrzucenia z boiska Pepe. Zupełnie odmienne zdanie ma arbiter.

90
    Trzy minuty dorzucone do drugiej części meczu.

90+1
    Piłka uderzona z rzutu wolnego trafia prosto w mur ustawiony przez zawodników Porto. Szansa na rozstrzygnięcie dwumeczu w końcówce przez Rome niewykorzystana.

90+2
    Zagranie w pole karne Olsena. To była piłka ostatniej szansy dla "Smoków". Tu już się nic nie zmieni.

90+3
    Druga połowa skończona.

Dziewięćdziesiąt minut rywalizacji w Porto za nami, ale wciąż nie mamy rozstrzygnięcia. Gospodarze po strzeleniu drugiego gola nie byli już w stanie zagrozić na poważnie bramce Olsena poza sytuacją Brahimiego. Roma z kolei prezentuje się dziś po prostu słabo i wygląda to trochę tak, jakby goście czekali na rzuty karne.
    Czeka nas dodatkowe pół godziny emocji.

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

92
    Od razu dalekie zagranie w kierunku rozpędzonego na skrzydle Brahimiego. Ten pojedynek szybkościowy wygrywa, ale piłka ląduje na aucie.

93
    Próba odpowiedzi w wykonaniu Romy. Rozegranie futbolówki na małej przestrzeni i przerzut na lewo. Nie zrozumiał jednak intencji kolegów Kolarov.

94
    Trzecia zmiana w Porto staje się faktem. Hernani w miejsce Otavio.

95
    Świetną piłkę dostał teraz Marega na szósty metr. Od razu uderza snajper "Smoków", lecz piłka przelatuje nad poprzeczką bramki!
    95. Szuka swojego drugiego dziś gola Malijczyk.

96
    Uraz mięśniowy złapał teraz Pellegriniego. Będzie potrzebna zmiana, a do wejścia już gotowy Schick.

97
    Bierze się za rozegranie akcji Pepe. Portugalczyk wchodzi środkiem pola na połowę rywali. Jego podanie na skrzydło ląduje jednak na aucie.

98
    Przewracany był teraz Marega przez N'Zonziego. Domagają się kartki gospodarze, ale sędzia jest innego zdania.

100
    Ładnie teraz wyglądała akcja zawodników De Francesco. Kilka składnych podań na połowie rywala. Rozrzucenie do Perottiego, a ten wrzuca na pole karne. Strzał zablokowany.

101
    Dalekie prostopadłe podanie w kierunku wychodzącego Dzeko. Wydawało się, że będzie miał szansę na sytuację jeden na jeden Bośniak, lecz wychodzący z bramki Casillas zażegnuje niebezpieczeństwo.

102
    Chciał teraz wymusić rzut karny wbiegający w pole karne Fernando. Niezłe dośrodkowanie od Militao i przewraca się rezerwowy gracz Porto! Sędzia nakazuje kontynuację gry.

103
    Ostatnia zmiana w tym spotkaniu stała się faktem. Pereira zastąpił Militao.

104
    Walczą o pozycję w narożniku boiska N'Zonzi oraz Fernando. Sporo agresji w poczynaniach obu z nich. Ostatecznie mamy faul w ataku.

105
    Minuta doliczona do pierwszej części dogrywki.

105+1
    Czas doliczony upływa nam głównie pod znakiem dyskusji z arbitrem. Wydaje się, że za chwilę ten zakończy pierwszy kwadrans gry.

105+2
    Pierwsza dogrywka skończona.

Ciekawy kwadrans za nami. Oba zespoły mocno się otworzyły, co stwarzało sporo miejsca na boisku i sytuacje strzeleckie. Wyraźnie widać już jednak zmęczenie po zawodnikach obu ekip, co może mieć kluczowe znacznie przy ostatecznym rozstrzygnięciu.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

107
    Spore przepychanki w okolicach narożnika boiska. Tam walczy Florenzi z obrońcą. Koniec końców udało się zawodnikowi Romy ugrać korner.

108
    Dośrodkowanie na "szesnastkę" i od razu wybija poza boiska Pepe. Za chwilę jeszcze jedna wrzutka, tyle że z drugiej strony.

109
    Dokładnie bita piłka na siódmy metr od bramki. Wysoko skacze Dzeko, który dochodzi do uderzenia głową! Piłka przechodzi pół metra obok słupka.

111
    Ratuje teraz swój zespół Pepe! Doskonałą piłkę na jedenastym metrze dostaje Dzeko. Bośniak widząc wychodzącego golkipera, lobuje Casillasa, a piłka leci wprost do bramki. Wracający Pepe wybija ją tuż przed linią!
    111. Wszystko idealnie zrobił tu Dzeko. Na posterunku był jednak Pepe.

112
    Od razu wzmógł się doping na Estádio do Dragão. Kibice chcą dodać nieco otuchy swoim pupilom, którzy wznieśli głośny doping.

113
    Trudna do oceny sytuacja dla głównego sędziego. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie Fernando próbując dojść do strzału jest pociągany za koszulkę przez Florenziego! VAR w użyciu.

114
    Sędzia prosi o samodzielne podejście do ekranu i sprawdzenie całej sytuacji.

115
    Rzut karny dla FC Porto! Po dłuższym namyśle arbiter podejmuje decyzję o "jedenastce" dla gospodarzy.

116
    Jeszcze kartka dla Florenziego, winowajcy całego zajścia.
    116. Stykowa sytuacja w "szesnastce", lecz wydaje się, że sędzia podjął właściwą decyzję.

117
    Bierze na siebie odpowiedzialność za ten rzut karny ALEX TELLES. Spory rozbieg Brazylijczyka, który mocnym strzałem w lewą stronę bramki nie daje szans bramkarzowi. Olsen nie wyczuwa intencji rywala i gospodarze bliscy awansu do ćwierćfinału – 3:1!
    117. Alex Telles (PRT) - 3:1

118
    Zdjął koszulkę okazując radość po golu Telles. To oznacza obligatoryjną kartkę.

119
    Wcale nie zamierzają spuszczać z tonu gospodarze. Dalekie zagranie w kierunku Brahimiego. Ten jednak nie potrafi opanować piłki i szansa stracona.

120
    Trzy minuty doliczone przez sędziego.

120+1
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne "Smoków". Poszukiwanie rosłego Dzeko, lecz Bośniak nie dochodzi do uderzenia.

120+2
    Znów w użyciu VAR po tym jak możliwie zahaczył Schicka w polu karnym Marega.

120+3
    Arbiter otrzymuje komunikat, że gra ma być kontynuowana. Czy jeszcze zdążą skonstruować jakiś atak rzymianie?

120+4
    Desperackie dośrodkowania w pole karne Romy nie dają efektu. Wszystko kończy się groźną kontrą Porto. Uderzenie Maregi było jednak mocno niecelne.

120+5

Zakończyło się spotkanie rewanżowe 1/8 finału Champions League pomiędzy FC Porto a AS Romą. W końcowym rozrachunku po 120 minutach gry gospodarze wygrywają 3:1 i jak najbardziej zasłużenie przechodzą do kolejnej rundy. Portugalczycy byli dziś lepszą drużyną właściwie przez całe spotkanie. "Smoki" dwoiły się i troiły, by zaskoczyć Olsena, co przyniosło efekt. Z kolei rzymianie w całym meczu oddali jeden celny strzał, który został wykonany z jedenastego metra przez De Rossiego. To wiele mówi o dyspozycji gości w dzisiejszym starciu.
    Porto w gronie ośmiu najlepszych ekip Starego Kontynentu.

To już wszystko z wydarzeń na Estádio do Dragão. Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za uwagę i wspólnie spędzony z nami czas. Zapraszamy na kolejne relacje na lajfach! Życzymy spokojnej nocy. (23:46:12)

Mariusz Nyka

Gole: 26. Tiquinho Soares, 53. Marega, 117. Telles (kar.) – 37. De Rossi (kar.)

Kartki:   18. Herrera (PRT), 45+2. Danilo (PRT), 58. Pepe (PRT), 118. Telles (PRT) – 15. Zaniolo (ASR), 55. Karsdorp (ASR), 58. Džeko (ASR), 81. Lorenzo Pellegrini (ASR), 116. Florenzi (ASR)

Posiadanie piłki: 59 % : 41 %.
    Strzały celne: 9:1. Strzały niecelne: 14:6. Rzuty rożne: 10:8. Spalone: 1:2. Foule: 19:20.