Wigry – Stal M. 0:1 (koniec) | Chojniczanka – Termalica 1:1 (koniec) | Sandecja – Warta 2:1 (koniec)
Odra O. – GKS K. 0:4 (koniec) | Stomil – Jastrzębie 1:1 (koniec) | Raków – Garbarnia 1:0 (koniec)
GKS T. – Bytovia 1:0 (koniec)
Odra Opole
0:4 (0:3)
GKS Katowice
Sobota 30.03.2019, 17:45 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 26. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

W przedostatni dzień marca, w ramach 26. kolejki Fortuna 1 Ligi spotkają się drużyny Odry Opole i GKS-u Katowice. Początek meczu na Stadionie Miejskim w Opolu zaplanowano na godzinę 17:45. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji live.

Obie ekipy plasują się w dolnej połowie ligowej tabeli. Lepiej jednak wygląda sytuacja Odry Opole, która zgromadziła do tej pory 30 punktów i zajmuje 11 miejsce. Katowiczanie mają w swoim dorobku 21 "oczek" i przed rozpoczęciem weekendowej serii gier zajmowali przedostatnie miejsce – z jednym punktem przewagi nad Garbarnią Kraków i siedmioma straty do bezpiecznej pozycji.

Dla GKS-u zatem każda zdobycz punktowa może być na wagę zbawienia, a każda kolejna porażka znacząco oddalić ich od utrzymania. Katowiczanie w poprzedniej kolejce przerwali serię pięciu gier bez ligowego zwycięstwa, zdobywając komplet punktów w Jastrzębiu Zdroju. Mecz z imiennikiem zakończył się zwycięstwem 2:! po dwóch golach Adriana Błąda.

Odra w poprzedniej rundzie zremisowała bezbramkowo w Niepołomicach, z tamtejszą Puszczą, a wcześniej aż 3:0 rozprawiła się z Chojniczanką. Biorąc pod uwagę fakt, że to drużyny z góry tabeli, to gospodarze będą zdecydowanym faworytem starcia z GKS-em Katowice.
    Skład gospodarzy:

I graficzne zestawienie składu przyjezdnych:

Odra Opole: Krysiak – Mikinic, Baranowski, Szota, Brusiło – Błanik, Czyżycki, Trojak, Janus – Urynowicz, Martin Gomez.

GKS Katowice: Pawełek – Jędrych, Mączyński, Anon, Błąd, Poczobut, Puchacz, Lisowski, Habusta, Dejmek, Woźniak.

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódzki ZPN)

1

2
    Niefortunna interwencja Krysiaka przed własnym polem karnym, ale źle piłkę przyjmował Puchacz. Po chwili jeszcze w szesnastce, bez powodzenia szarżował Błąd.

4
    Bardzo niefrasobliwie w defensywie grają miejscowi. Anon prostopadłą piłką wypuścił Poczobuta, lecz ten uprzedzony przez Krysiaka.

4
    Zabrakło precyzji Anonowi. Ładnie próbował uruchomić na skrzydle Woźniaka.

10
    10 minut w Katowicach za nami. Póki co brak sytuacji bramkowych.

12
    Mamy przerwę w grze. Opatrywany Dejmek, który niefortunnie upadł na bark.

14
    Dejmek już nie zagra. Kontuzja barku. W jego miejsce za moment pojawi się Jakub Wawrzyniak.

14
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Dejmek, na boisku pojawia się Wawrzyniak.

15
    Kwadrans gry za nami. Niezłe tempo meczu, ale obaj golkiperzy jeszcze nie zostali poważnie zatrudnieni.

16
    Ładna akcja opolan na lewym skrzydle. Wyjaśnił wszystko interwencją w polu karnym Jędrych.

16
    Odpowiedź Gieksy. Uderzenie z ostrego kąta i na raty broni Krysiak.

18
    Rzut rożny dla GKS-u.

18
    Piłka przeszła głęboko przez pole bramkowe, nie dostawił tam nogi żaden z graczy.

18
    Nieudany kontratak Odry. W ofensywie przewinił Błanik.

20
    Zmarnowane dośrodkowanie Lisowskiego. Miał sporo miejsca w prawym sektorze boiska.

21
    Kolejny korner dla katowiczan.

21
    Za krótkie dośrodkowanie i przy bliższym słupku głową wyjaśnił Baranowski.

22
    Nieźle zapowiadający się kontratak Odry. Zwolnił nieco Czyżycki i poczekał za partnerami, odegrał do Janusa, który sprzed pola karnego mocno przestrzelił.

23
    Defensywie rywali urwał się Anon, ale arbiter liniowy zasygnalizował ofsajd.

25
    Coraz większa przewaga gości. Póki co nie przekłada się to kompletnie na sytuacje bramkowe.

27
    Korner dla Gieksy.

27
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki DAVID ANON.

Gieksa obejmuje prowadzenie. Dośrodkowanie Błąda z rzutu rożnego, piłka przedłużona przez Jędrycha, a do pustej bramki nogę na dalszym słupku dostawia wspomniany Anon!

29
    Strzelcem samobójczej bramki PAWEŁ BARANOWSKI.

Wstrząśnięci gospodarze, bowiem jest już 0:2! Prostopadłe podanie do Anona, którego blokować próbował Baranowski, ale tak niefortunnie dostawił nogę do strzału rywala, że piłka przelobowała Krysiaka.

30
    Rzut wolny dla Odry nieopodal linii bocznej.

31
    Futbolówka kąśliwie wbita w pole karne, kozłowała, odbijała się od nóg, ale ostatecznie nie zagroziła bramce katowiczan.

32
    Brzydki atak Habusty. Żółta kartka.

33
    Strzelcem bramki TYMOTEUSZ PUCHACZ.

Zabójczy kontratak katowiczan! Puchacz szczęśliwie w polu karnym przełożył sobie Brusiło, po czym w sytuacji jeden na jeden, pewnym strzałem nie dał szans Krysiakowi!

36
    Niezrozumiałe zachowanie Habusty, który mając na koncie żółtą kartkę, w niegroźnej sytuacji w środku pola, spóźniony atakuje rywala. Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka. Powiew nadziei dla miejscowych, gdyż rywale przez prawie godzinę będą grali w osłabieniu.

40
    Jeszcze 5 minut regulaminowego czasu gry w pierwszej połowie. Sporo chaosu w ostatnich fragmentach meczu.

41
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Anon, na boisku pojawia się Rzonca.

41
    Zmiana podyktowana czerwoną kartką Habusty. Rzonca jest pomysłem trenera na lepsze zabezpieczenie "tyłów".

42
    Na wiwat sprzed pola karnego opolanie.

44
    Lisowski w dogodnej sytuacji pudłuje główką! Gieksa mimo gry w osłabieniu nadal stwarza sporo problemów defensywie gospodarzy.

45
    5 minut doliczone przez sędziego. To następstwo przerwy, jaką wywołała kontuzja Dejmka.

45+1
    Rzut rożny dla Odry.

45+1
    Pewnie na przedpolu interweniuje Pawełek. Rusza dwójkowa kontra GKS-u.

45+1
    Puchacz zdecydował się na indywidualny rajd, ale stracił piłkę.

45+2
    Błąd ratował się faulem przy linii bocznej. Odra z szansą na dobre dośrodkowanie przed bramkę Pawełka.

45+3
    Mocno bita wrzutka Janusa, ale w powietrzu górą katowiczanie.

45+3
    Brusiło brzydkim faulem przerywa kontrę rywali. Zasłużone żółtko.

45+4
    Błąd ładnie dorzucił piłkę do wchodzącego w pole karne Woźniaka, a ten uderzył z woleja wprost w bramkarza. Jeszcze sędzia zasygnalizował spalonego.

45+5

Działo się w pierwszej połowie! Katowiczanie na przestrzeni 6 minut zdołali wbić rywalom trzy gole i są bardzo blisko dopisania do swojego dorobku 3 punktów. Promyk nadziei w szeregach Odry zapaliła czerwona kartka dla Habusty. Póki co jednak, opolanie grając nawet w przewadze liczebnej nie są w stanie zdominować rywali. Zasłużone prowadzenie przyjezdnych.

46

46
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Urynowicz, na boisku pojawia się Niziołek.

50
    Niewiele ciekawego, póki co dzieje się pod bramkami obu ekip.

52
    Żółta kartka dla Wawrzyniaka za faul w okolicach 35. metra.

52
    Dobra interwencja Pawełka na przedpolu po przypadkowym zagraniu opolan.

54
    Odra coraz odważniej poczyna sobie w defensywie. Chaos wdarł się w szeregi GKS-u.

54
    Martin Gomez wyszedł na czystą pozycję, ale wobec presji Wawrzyniaka nie był w stanie zaskoczyć Pawełka! Stracił piłkę gracz Odry tuż przed bramkarzem GKS-u!

55
    Kolejny atak odmienionej Odry. Zablokowane płaskie uderzenie Janusa.

57
    Do defensywy cofnięci katowiczanie. Odra szuka gola, ale póki co nadal na tablicy 0:3.

58
    Mączyński szukał w bocznym sektorze Puchacza. Wmieszali się we wszystko rywale. Korner dla Gieksy.

60
    Zablokowany strzał Błanika. Korner dla Odry.

61
    Za krótkie dośrodkowanie Janusa. Biją głową w mur gospodarze.

61
    Trojak z woleja sprzed szesnastki, ale futbolówka powędrowała wprost w rękawice dobrze ustawionego Pawełka.

63
    Kontratak GKS-u. Zwolnił jednak Woźniak, zdołał odegrać do Błąda, który huknął z 20. metra i na raty interweniował Krysiak.

64
    Indywidualny rajd Rzoncy, którego powstrzymał dopiero czwarty zawodnik rywali.

65
    Katowiczanie po okresie zepchnięcia do defensywy w drugiej połowie, teraz znów zaatakowali. Na spalonym Mączyński.

66
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Czyżycki, na boisku pojawia się Skrzypczak.

66
    Odra biła rzut rożny, po którym niecelnie głową strzelał Baranowski.

68
    Odra w inicjatywie, a Gieksa groźnie kontratakuje. Póki co przewaga jednego zawodnika nie przekłada się na gole dla Odry.

70
    Woźniak wypchnięty przez dwójkę rywali ze światła bramki.

71
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Śpiączka.

73
    Powinno być 1:3, ale świetnie broni Pawełek!

73
    Błanik urwał się obrońcom, ale nie zdołał dopaść do piłki w dobrej sytuacji. Coraz groźniej Odra, jakby opadli z sił, grając w osłabieniu rywale.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Rośnie przewaga miejscowych, ale też coraz mniej czasu.

76
    Martin Gomez zablokowany w szesnastce.

76
    Dobra wrzutka Mikinicia i niewiele brakowało, by jego partnerzy dopadli do piłki.

78
    Strzelcem bramki ADRIAN BŁĄD.

Odra atakowała i atakowała, a GKS skontrował. Kapitalny rajd Puchacza, który minął trzech piłkarzy Odry, po czym wypuścił na wolne pole Błąda, a ten ze stoickim spokojem przelobował Krysiaka! Gieksa podwyższa prowadzenie grając w osłabieniu!

80
    Jeszcze 10 minut gry. Zgasły nadzieje gospodarzy.

84
    Zmiana w drużynie Odra Opole: z boiska schodzi Trojak, na boisku pojawia się Bonecki.

85
    Błanik dopadł do piłki w polu karnym, ale z woleja uderzył na wiwat.

88
    Siadło nam tempo spotkania.

88
    Na spalonym Śpiączka.

89
    Fenomenalna interwencja Mariusza Pawełka! Sytuacyjnie z 5. metra uderzał Skrzypczak, a kapitalnym refleksem wykazał się doświadczony golkiper! To powinien być gol honorowy dla Odry!

90+1

GKS Katowice wysoko pokonuje Odrę Opole. Katowiczanie w pierwszej połowie, na przestrzeni kilku minut zdobyli trzy gole, co ułożyło to spotkanie. Promyk nadziei dla Odry zatlił się, kiedy w 36 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Habusta. Odra nie potrafiła jednak wykorzystać gry w przewadze, choć przez większą część drugiej połowy atakowała, to Gieksa skutecznie skontrowała, podwyższając na 4:0 i ostatecznie gasząc nadzieje miejscowych. Zasłużone zwycięstwo przyjezdnych z Katowic. Dziękujemy za wspólne emocje! (19:39:12)

Piotr

Gole: 27. Anon, 29. Baranowski (sam.), 33. Puchacz, 78. Błąd

Kartki:   45+3. Brusiło (ODO) – 32. Habusta (KAT), 52. Wawrzyniak (KAT)   36. Habusta (KAT)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 6:2. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 0:5. Foule: 17:15.
    Odra Opole: Krysiak – Mikinic, Baranowski, Szota, Brusiło – Błanik, Czyżycki (66' Skrzypczak), Trojak (84' Bonecki), Janus – Urynowicz (46' Niziołek), Martin Gomez.
    Zmiany: Szromik, Żemło, Niziołek, Rybicki, Bonecki, Winiarczyk, Skrzypczak.

GKS Katowice: Pawełek – Jędrych, Mączyński, Anon (41' Rzonca), Błąd, Poczobut, Puchacz, Lisowski, Habusta, Dejmek (14' Wawrzyniak), Woźniak (71' Śpiączka).
    Zmiany: Baran, Rzonca, Łyszczarz, Piesio, Tabiś, Śpiączka, Wawrzyniak.