Tottenham – Man City 1:0 (koniec) | Liverpool – Porto 2:0 (koniec)
Tottenham Hotspur
1:0 (0:0)
Manchester City
Wtorek 09.04.2019, 21:00 • Tottenham Hotspur Stadium, Londyn • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Po krótkiej przerwie do gry wraca Liga Mistrzów! We wtorkowy wieczór do boju stanie aż trzech przedstawicieli angielskiej Premier League. Starcie dwóch z nich opisywać będziemy w tej relacji. Na Tottenham Hotspur Stadium miejscowe Koguty podejmą Manchester City.

Gospodarze tego pojedynku do ćwierćfinału Champions League awansowali dzięki uporaniu się we wcześniejszej rundzie z Borussią Dortmund. Tottenham najpierw zwyciężył u siebie 3:0, a następnie w rewanżu przypieczętował awans pokonują rywali 1:0.
    Kilka ujęć z poniedziałkowego treningu miejscowych:

Niemieckiego rywala w 1/8 finału mieli także podopieczni Pepa Guardioli. The Citizens w pierwszym meczu pokonali Schalke 3:2, a w rewanżu, już na własnym stadionie, rozbili przedstawicieli niemieckiej Bundesligi aż 7:0.
    "Obywatele" zapoznali się już z nowym stadionem rywali:

Na krajowym podwórku lepiej radzą sobie przyjezdni, którzy cały czas walczą o tytuł mistrzowski. Tottenhamowi pozostała już tylko walka o utrzymanie się w pierwszej czwórce i awans do Ligi Mistrzów. Poprzednie trzy bezpośrednie mecze pomiędzy tymi ekipami padły łupek Manchesteru.

Obsada sędziowska:

Sędzia główny: Bjorn Kuipers
    Asystenci: Sander van Roekel, Erwin Zeinstra
    Sędzia techniczny: William Collum.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór Państwu! Za niecałą godzinę rozpoczną się zmagania w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Za moment zaprezentujemy składy obydwu zespołów w starciu dwóch angielskich ekip. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks – Alli, Eriksen, S. Heung-Min – Kane.
    Rezerwowi: Gazzaniga – Davies, F. Llorente, Foyth, Lucas Moura, D. Sánchez, Wanyama.

Manchester City F.C.: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) – Mahrez, Agüero, Sterling.
    Rezerwowi: Muric – Jesus, De Bruyne, Foden, Sané, Kompany, Stones.

1

3
    Koguty od autu na własnej połowie boiska. Londyńczycy spokojnie starają się rozgrywać piłkę.

4
    Trippier faulował jednego z rywali w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla ekipy przyjezdnych.

6
    The Citizens również nie chcą forsować tempa za wszelką cenę. Spokojny początek spotkania.

7
    Defensorzy Tottenhamu pewnie wybijają piłkę po dośrodkowaniu Mahreza z rzutu rożnego.

8
    Mieliśmy pierwszy zryw Kogutów! Kane zagrał w pole karne do Alliego, który złożył się do strzału z woleja, ale uderzył ponad poprzeczką!

10
    Próbowali odpowiedzieć goście, ale uderzenie Sterlinga zostało zablokowane. Silva był na ofsajdzie, przepuścił piłkę, a więc rzut rożny będą mieli zawodnicy City.

11
    Konsultacja VAR arbitra! Sprawdzane zostanie ewentualne zagranie ręką jednego z obrońców Tottenhamu przy blokowaniu wspomnianego wcześniej strzału.

12
    Jest rzut karny dla Manchesteru! Piłka wyraźnie odbiła się od ręki Rose'a!
    12. Danny Rose (TOT)

12
    Rose zostaje jeszcze upomniany żółtą kartką za swoje zagranie.

13
    Nie ma gola! Lloris wyczuł intencje Aguero i wynik pozostaje bez zmian!
    13. Sergio Agüero (MAC)

15
    Alli i Kane ucierpieli w szesnastce rywali, jednak arbiter nie dopatrzył się tam przewinienia.

16
    Wyraźnie uskrzydleni obronionym rzutem karnym są gospodarze. Zobaczymy, jak przełoży się to na dalsze losy tego pojedynku.

18
    Zbyt mocne zagranie Trippiera za plecy obrońców na prawe skrzydło i futbolówka opuściła plac gry. Od bramki rozpocznie Ederson.

19
    Nieco spokojniejszy fragment gry. Podopieczni Pepa Guardioli bez pośpiechu wymieniają podania w środku pola.

20
    Dwójkowa akcja Aguero i Silvy skutecznie przerwana przez defensywę rywali.

22
    Manchester od wrzutu z autu na własnej połowie boiska. Czekamy, aż któraś z drużyn zdecyduje się na atak.

24
    Zablokowane dośrodkowanie Rose'a z lewego skrzydła. Jeszcze aut dla Tottenhamu.

24
    To powinien być gol dla Kogutów! Niepilnowany Harry Kane otrzymał piłkę w szesnastce rywali, odwrócił się z nią, ale jego uderzenie bardzo dobrze wybronił Ederson!
    Najważniejszy moment pierwszej połowy spotkania:

26
    Coraz wyżej podchodzą miejscowi, aby przeszkadzać rywalom już na samym początku budowania akcji.
    26. Harry Kane (TOT)

27
    Dużo częściej przy futbolówce jak na razie znajdują się gości. Statystyka posiadania piłki prezentuje się następująco: 34% – 66% na korzyść City.

28
    Dele Alli podcięty na skrzydle przez Laporte. Zawodnik Manchesteru zostaje dodatkowo upomniany żółtą kartką.

29
    Zza pola karnego uderzał Wings, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką bramki rywali.

30
    Zbyt głębokie dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne gości i ze stoickim spokojem łapie piłkę Ederson.

31
    Mamy teraz krótką przerwę w grze związaną z jakimś urazem Trippiera.

33
    Ostre starcie w środku pola zinterpretowane przez arbitra jako faul Fernandinho.

34
    Kolejne dośrodkowanie Rose'a ze skrzydła, ale futbolówka ląduje w objęciach golkipera drużyny gości.

35
    Dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Przyjezdni mieli lepszą okazję na zdobycie bramki, ale wydaje się, że ostatnie minuty należą do Tottenhamu.

36
    Kane faulowany na wysokości trzydziestego metra przez Otamendiego. Blisko całej sytuacji był arbiter, który bez wahania dyktuje rzut wolny.

37
    Ogromne zamieszanie w polu karnym City, ale ostatecznie przyjezdni wychodzą z tego obronną ręka.

38
    Szczęśliwie wyszli z opresji podopieczni Pepa Guardioli we własnym polu karnym. Pressing Kogutów robi wrażenie.

39
    Na strzał z dystansu zdecydował się przed momentem Aguero, ale zaszwankowała skuteczność Argentyńczyka.

41
    Kolejny raz fauluje Fernandinho, który jednak póki co zdołał uniknąć indywidualnego napomnienia.

42
    Rzut wolny dla Tottenhamu, jednak strzał Rose'a zostaje wybroniony przez Edersona.

44
    Rzut rożny dla gospodarzy po zablokowanej centrze w pole karne Manchesteru.

45
    Pierwsza połowa zostaje przedłużona o dwie minuty!

45+1
    Jeszcze raz uderzał Aguero, ale i tym razem nie zdołał on skierować piłki w światło bramki.

45+2

Do przerwy bezbramkowy remis w Londynie! Najlepszą okazję zmarnował w 13. minucie Aguero, którego strzał z rzutu karnego wybronił Lloris. Z gry nieco więcej mieli miejscowi, ale oni również nie zdołali pokonać Edersona. na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Po przerwie liczymy na więcej!

46

47
    Płaskie uderzenie Sterlinga z okolic ósmego metra, ale czujnie interweniuje Lloris.
    47. Raheem Sterling (MAC)

48
    Ależ niewiele brakowało! Zza pola karnego uderzał Heung-Min, ale piłka minimalnie minęła słupek!

49
    Zablokowane uderzenie Mahreza i goście będą wykonywać drugi rzut rożny w krótkim odstępie czasu.

50
    Pewna interwencja Edersona po strzale rywala w środek bramki. Ciekawie zapowiada się druga połowa!

51
    Kane w nieprzepisowy sposób był zatrzymywany przez Otamendiego i arbiter dyktuje rzut wolny dla gospodarzy.

52
    Długa piłka do Alliego, ale bardzo dobrym, pewnym wyjściem z bramki popisuje się Ederson, który niestety przy okazji nieco ucierpiał.

53
    Chwila przerwy związana z drobnym urazem golkipera Manchesteru.

55
    Golkiper City kontynuuje grę, ale jakieś problemy dosięgnęły teraz Harry'ego Kane'a.

57
    W równolegle rozgrywanym spotkaniu Liverpool w dalszym ciągu prowadzi z FC Porto 2:0.

58
    Kane nie jest w stanie niestety kontynuować gry po ostrym wejściu rywala. Jego miejsce zajmie Lucs Moura.

59
    Taktyczny faul Mahreza i w pełni zasłużona żółta kartka dla zawodnika Manchesteru.

61
    Po raz kolejny pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu Ederson.

62
    W posiadaniu futbolówki zawodnicy Tottenhamu. Dla gospodarzy przede wszystkim najistotniejsze będzie zakończyć ten mecz na zero z tyłu.

63
    Ciekawie zapowiadająca się akcja gości przerwana przez arbitra. Ofsajd jednego z zawodników City.

65
    Nieco wolniejszy fragment spotkania. Miejmy nadzieję, że końcowe minuty nam to zrekompensują.

66
    Teraz przy piłce znajdują się przyjezdni, ale oni również nie decydują się atakować za wszelką cenę. Spokojne rozegranie futbolówki.

68
    Gundogan wyraźnie faulowany na własnej połowie i arbiter ponownie zmuszony jest użyć gwizdka.

70
    Premierowa zmiana w Manchesterze City. Gabriel Jesus zastąpi Aguero.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy którejś z drużyn uda się zadać decydujący cios?

72
    Zbyt szybko do podania za plecy obrońców ruszył Gabriel Jesus i został złapany na pozycji spalonej.

73
    Niecelne uderzenie na bramkę Tottenhamu. Z piątego metra piłkę do gry wprowadzi Lloris.

74
    Przejęli teraz kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami przyjezdni. Tottenham zamknięty niemal we własnej szesnastce.

76
    Sterling odgrywa na dwunasty metr do Silvy, który jednak zostaje zablokowany.

77
    Potrzebna pomoc klubowych medyków dla Heunga-Mina.

78
    Gol dla Tottenhamu!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Kane znakomicie zagrał do SONA HEUNG-MINA, który na początku źle opanował futbolówkę, ale następnie naprawił swój błąd, minął jednego z rywali i uderzył pomiędzy nogami Edersona!
    78. Son Heung-Min (TOT) - 1:0

79
    Konsultował jeszcze decyzję o zaliczeniu gola z arbitrami VAR sędzia główny, ale ostatecznie podtrzymał swoją decyzję!

81
    Druga zmiana w drużynie Tottenhamu. Wanyama wchodzi w miejsce Winksa.

82
    Szykuje się nam naprawdę ciekawa końcówka. Nieco otworzyli się goście, chcąc odrobić straty, ale jednocześnie narażając się na kontry.

84
    Zagranie Walkera w pole karne Tottenhamu przecięte przez defensywę Kogutów.
    Tak cieszył się z trafienia strzelec bramki:

86
    Kolejna zbyt wysoka centra w pole karne Manchesteru i piłkę przechwytuje Ederson.

87
    Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Dele Alli zostaje zastąpiony przez Llorente.

87
    Zza linii pola karnego uderzał Heung-Min, ale bardzo wysoko ponad poprzeczką.

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Riyad Mahrez, na boisku pojawia się Leroy Sané.

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi David Silva, na boisku pojawia się Kevin De Bruyne.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Coraz większą liczbą zawodników atakują przyjezdni.

90
    Na murawę wbiegł jeden z kibiców. Arbiter przerywa grę, gdy przy piłce w środku pola byli przyjezdni.
    90.

90+1
    Aż o sześć minut przedłużone zostaje spotkanie w Londynie!

90+3
    Heung-Min przegrywa pojedynek z Edersonem. Golkiper Manchesteru rozegrał dziś dobre zawody, choć przy akcji bramkowej mógł się chyba nieco lepiej zachować.

90+5
    Na pozycji spalonej złapany został Gabriel Jesus. To mogła być jedna z ostatnich okazji Manchesteru na doprowadzenie do remisu.

90+6
    Fauluje Wanyama i rzut wolny będą wykonywać goście.

90+7
    Dośrodkowywał de Bruyne, ale udanie interweniuje Lloris. Nic złego Tottenhamowi już się nie stanie!

Ważny triumf Tottenhamu:

Tottenham zwycięża z Manchesterem City i robi krok w stronę półfinału Champions League! Koguty wygrały dość niespodziewanie, ale absolutnie nie można powiedzieć, że nie zasłużenie. Rewanż już za osiem dni. Dziękuję za uwagę! (22:58:19)

Gole: 78. S. Heung-Min

Kartki:   12. Rose (TOT) – 28. Laporte (MAC), 59. Mahrez (MAC)

Spudłowany karny!: 13. Agüero (MAC), bramkarz Lloris obronił

Strzały celne: 4:2. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 2:6. Foule: 8:11.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose – Moussa Sissoko, Winks (81. Wanyama) – Alli (87. F. Llorente), Eriksen, S. Heung-Min – Kane (58. Lucas Moura).
    Zmiany: Gazzaniga – Davies, F. Llorente, Foyth, Lucas Moura, D. Sánchez, Wanyama.

Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte, Delph – Gündoğan, Fernandinho, D. Silva (C) (89. De Bruyne) – Mahrez (89. Sané), Agüero (70. Jesus), Sterling.
    Zmiany: Muric – Jesus, De Bruyne, Foden, Sané, Kompany, Stones.

Sędzia techniczny: William Collum
    Środa 17.04.2019
    Man City - Tottenham 4:3

Gole: 4. Sterling, 11. B. Silva, 21. Sterling, 59. Agüero – 7. S. Heung-Min, 10. S. Heung-Min, 73. F. Llorente

Kartki:   40. Moussa Sissoko (TOT), 48. S. Heung-Min (TOT), 54. Rose (TOT), 77. Wanyama (TOT)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.