Bytovia – Chojniczanka 2:1 (koniec) | ŁKS – Raków 2:0 (koniec) | Stomil – Termalica 3:0 (koniec)
ŁKS Łódź
2:0 (2:0)
Raków Częstochowa
Sobota 27.04.2019, 17:45 • Stadion MOSiR, Łódź • Fortuna 1 Liga • Runda 31

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.

Zapraszamy na relację z meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi: wicelider ŁKS Łódź zagra z liderem rozgrywek Rakowem Częstochowa.

Raków w środę zapewnił sobie awans do ekstraklasy, wygrywając 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do momentu pierwszej bramki spotkanie było dość nudne, widać było spore ciśnienie w głowach zawodników z Częstochowy – jednak w momencie strzelenia pierwszej, a po chwili drugiej bramki zawodnicy zdecydowanie się rozluźnili, stadion eksplodował i przedłużyły się w Częstochowie święta wielkanocne. Medaliki walczą jeszcze o jedno – tytuł mistrza rozgrywek, i wyprzedzić ich w tabeli może tylko i wyłącznie ŁKS.

ŁKS z jednej strony traci do Rakowa 9 punktów i nawet w przypadku wygranej strata będzie i tak spora (dodajmy, że zostały jeszcze tylko cztery kolejki do końca sezonu). Ale to nie jest teraz najważniejsze: najważniejsze dla zespołu z Łodzi jest zapewnienie sobie awansu: 7 punktów przewagi nad Stalą Mielec to naprawdę spora przewaga ale nadal brak pewności dotyczący końcowego rozstrzygnięcia w tabeli. Jest jednak szansa, by ŁKS zapewnił sobie awans już w sobotę: musi wygrać z Rakowem i liczyć na porażkę Stali (gra z Chrobrym Głogów).

Relację z tego spotkania rozpoczniemy tuż przed pierwszym gwizdkiem, który zaplanowany został o godzinie 17:45. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

ŁKS Łódź:
    Kołba (C) – Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak, Ramirez, Kalinkowski, Piątek, Bielak, Bryła, Sekulski

Rezerwowi:
    Budzyński – Rozmus, Łuczak, Radionov, Koprowski, Pyrdoł, Rozwandowicz

Raków Częstochowa:
    Gliwa – Noiszewski, Petrasek (C), Kasperkiewicz – Malinowski, Schwarz, Sapała, Bartl – Listkowski, Eze, Szczepański

Rezerwowi:
    Szumski – Figiel, Domański, Wróblewski, Kun, Lewicki, Musiolik

Tomasz Marciniak (Płock).

1

2
    Eze naciskał Kołbę i golkiper ŁKS-u bliski był kiksu przy wybiciu futbolówki na linii pola karnego.

4
    Przy piłce łodzianie, ale daleko od pola karnego rywali.

6
    Gol dla ŁKS-u!
    ŁUKASZ SEKULSKI otrzymuje podanie na piąty metr i mocnym uderzeniem pokonuje Gliwę!

8
    Raków od rzutu wolnego na własnej połowie boiska.

9
    Ogromne zamieszanie pod bramką Rakowa, ale ostatecznie jakimś cudem wybronili się przyjezdni!

11
    Próbują w jakiś sposób odpowiedzieć na ataki rywali częstochowianie, ale jak na razie średnio im to wychodzi.

13
    Na pozycji spalonej złapany jeden z zawodników ŁKS-u i arbiter przerywa akcję gospodarzy.

15
    Kwadrans gry już za nami. Póki co wyraźnie przeważają gospodarze, czego dowodem jest wynik.

16
    Ucierpiał w starciu w środku pola Friday, ale arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

18
    Na raty, ale skutecznie interweniuje Gliwa po uderzeniu jednego z rywali zza pola karnego.

19
    Zupełnie nieudane uderzenie na bramkę ŁKS-u. Z piątego metra grę wznowi Kołba.

20
    Seria wrzutów z autu dla Rakowa na wysokości pola karnego rywali.

21
    Fenomenalna kontra gospodarzy! W decydującym momencie Bryła zagrał do ŁUKASZA PIĄTKA, a ten podwyższa prowadzenie swojej drużyny!

22
    Ostre wejście Sapały w nogi rywala i arbiter po raz pierwszy w tym spotkaniu sięga po kartkę.

23
    Sekulski cały czas nie podnosi się z murawy po wejściu Sapały. Miejmy nadzieję, że gracz ŁKS-u będzie w stanie kontynuować grę.

25
    Malinowski faulowany w walce o górną piłkę przez Bryłę. Rzut wolny dla Rakowa.

27
    Większość pojedynków w środkowej strefie boiska zwyciężają gospodarze.

28
    Grzesik pomysłowo chciał zagrać w pole karne do Sekulskiego, ale ten w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez jednego z rywali.

29
    Listkowski w czysty sposób powstrzymywany na dwudziestym metrze.

31
    Dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego, ale lepiej w powietrzu we własnym polu karnym radzą sobie miejscowi.

32
    Sapała dość ryzykownie pod własnym polem karnym, ale ostatecznie Ramirez nie zdołał odebrać mu futbolówki.

34
    Częstochowianie przy piłce na własnej połowie boiska. Nieco ponad dziesięć minut do końca pierwszej połowy spotkania.

35
    Grzesik świetnie zatrzymał Malinowskiego na skrzydle i łodzianie przechwytują futbolówkę.

35
    Sekulski zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale wykonanie okazało się fatalne.

38
    Nie spieszą się z wyprowadzaniem kolejnych akcji gospodarze. Trudno się dziwić – obecny rezultat jest naprawdę dobry dla ŁKS-u.

39
    Zamknięci w okolicach własnego pola karnego są miejscowi. Zobaczymy, co wyniknie z tej chwilowej przewagi gości.

40
    Pięć minut do końca pierwszej połowy spotkania. Przy piłce Raków, ale nie zanosi się na to, aby goście zdołali strzelić kontaktowego gola jeszcze przed przerwą.

41
    Rzut rożny dla gospodarzy, ale obyło się bez zagrożenia pod bramką rywali.

42
    Zbyt lekkie uderzenie Bryły z dystansu i spokojnie wyłapuje futbolówkę Gliwa.

44
    Spokojna wymiana podań podopiecznych Kazimierza Moskala w środkowej strefie boiska.

45
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1

Do przerwy ŁKS prowadzi z Rakowem 2:0. Gospodarze znakomicie weszli w mecz i obie bramki zdobyli w nieco ponad dwadzieścia minut. Na drugą odsłonę tego pojedynku wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Łodzianie bliżej końcowego triumfu:

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Od razu po wznowieniu gry do przodu ruszyli częstochowianie. Wygląda na to, że Raków chce powalczyć o zdobycz punktową.

49
    Groźnie zaatakowali łodzianie, ale ostatecznie nie musiał interweniować Gliwa.

50
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

51
    Nieudane wykończenie akcji przez gospodarzy i z piątego metra wznawia grę Gliwa.

52
    Fatalnie pogubili się blisko własnego pola karnego przyjezdni. Oddana piłka rywalom za darmo. Auto dla ŁKS-u.

53
    Zrobiło się gorąco pod bramką ŁKS-u! Do piłki odbitej przez Kołbę dopadł Szczepański, ale jego dobitka niecelna!

54
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Malinowski, na boisku pojawia się Kun.

55
    Ramirez wystawił piłkę na siedemnasty metr do Kalinkowskiego, ale ten zostaje skutecznie zablokowany.

56
    Mocno zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, ale ostatecznie wyłapuje piłkę Kołba!

59
    Kolejny raz udanie interweniuje Kołba. Ożywili się nieco częstochowianie, ale w dalszym ciągu nie stwarzają sobie jakichś ciekawszych akcji.

59
    Bielak pomagał sobie ręką przy polu karnym rywali i arbiter przerywa akcję gospodarzy.

60
    Godzina gry za nami. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat sprzed przerwy.

61
    Znakomita okazja gospodarzy po błędzie rywali, ale Bryła nie zdołał skierować piłki w światło bramki!

63
    Spokojnie wymieniają podania w środkowej strefie boiska częstochowianie. Gospodarze próbują wywrzeć presję na rywalach.

64
    Zablokowane uderzenie Kuna z ostrego kąta. Rzut rożny dla Rakowa.

65
    Schwarz faulowany przy linii bocznej. obaczymy, jak wykonają ten stały fragment gry przyjezdni.

66
    Zupełnie nieudane wykonanie rzutu wolnego przez lidera zaplecza Ekstraklasy.

67
    Listkowski uderzał zza linii pola karnego, ale piłka poszybowała bardzo wysoko ponad poprzeczką bramki rywali.

68
    Przy piłce na połowie rywali łodzianie. Nieustający doping niesie się z trybun. Czy gospodarze pokuszą się o trzeciego gola?

69
    Fatalnie uderzał z rzutu wolnego Kalinkowski. Sporo luzu wkradło się już w poczynania łodzian.

71
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali. Niespełna dwadzieścia minut do końca drugiej odsłony spotkania.

72
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Schwarz, na boisku pojawia się Musiolik.

74
    Petrasek ucierpiał w starciu z Sekulskim. Nie brakuje ostrej gry w dzisiejszym spotkaniu.

75
    Nieudane wykończenie akcji przez częstochowian i z piątego metra piłkę do gry wprowadzi Kołba.

77
    Kołba pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

78
    Coraz bliżej końcowego triumfu są łodzianie. Trzy punkty jeszcze nie zapewnią gospodarzom awansu, ale bardzo ich przybliżą do Ekstraklasy.

79
    Musiolik faulowany przez Sobocińskiego. Rzut wolny dla Rakowa nieopodal pola karnego rywali.

80
    Za mocne dośrodkowanie Kuna, nie zdołał uratować sytuacji Petrasek. Nie wychodzą Rakowowi dziś stałe fragmenty.

80
    Petrasek zbyt ostro protestował przeciwko decyzji arbitra i od razu ogląda czerwoną kartkę!

82
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Łuczak.

83
    Ależ niewiele brakowało! Fenomenalna kontra zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Ramireza!

83
    Żółtym kartonikiem za faul w środku pola upomniany został Kalinkowski.

84
    Na pozycji spalonej złapany jeden z zawodników Rakowa.

86
    Grający w przewadze łodzianie nie rezygnują z kolejnych ataków. Być może będziemy świadkami kolejnych trafień.

86
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Bartl, na boisku pojawia się Wróblewski.

87
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Sekulski, na boisku pojawia się Radionov.

89
    Ależ było gorąco! Szczepański wparował w pole karne rywali, ale jego zagranie do Eze zostało przecięte przez Kalinkowskiego! Korner dla Rakowa.

90
    Spotkanie w Łodzi przedłużone zostało o trzy minuty!

90+2
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Ramirez, na boisku pojawia się Pyrdoł.

90+3
    Jeszcze rzut wolny dla Rakowa z okolic dwudziestego piątego metra.

90+4
    Niezwykle ważne zwycięstwo ŁKS-u:

ŁKS zwycięża z Rakowem 2:0 i jest już naprawdę o krok od awansu do Ekstraklasy. Oba trafienia padły jeszcze przed przerwą, ale po zmianie stron emocji również nie brakowało. Dziękuję za uwagę! (19:38:51)

Gole: 6. Sekulski, 21. Piątek

Kartki:   83. Kalinkowski (LKS) – 22. Sapała (RAK)   80. Petrasek (RAK)