Rekord – Jelcz-Laskowice 5:3 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
5:3 (3:3)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Poniedziałek 13.05.2019, 20:00 • Centrum Sportu REKORD, ul. Startowa 13 • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 25

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na naszym portalu! (21:51:31)

Świetnie rozpoczął mecz zespół z Jelcza-Laskowic, ale później obudził się Rekord i nie dość, że odrobił stratę, to jeszcze wyszedł na prowadzenie i ostatecznie zgarnął trzy oczka. Tym samym bielszczanie są niepokonani na własnym parkiecie i brakuje im jeszcze jednego meczu, aby zakończyć sezon z kompletem punktów w meczach domowych. Na uznanie zasługuje postawa Acany Orła w pierwszych minutach, ale później wygrało doświadczenie i zgranie Rekordu.

39:12
    Andrade rozejrzał się, nikt do niego nie doskoczył, więc huknął ze środka, ale piłka zatrzymała się na słupku!

36:17
    Ostre wejście Popławskiego przy linii i piąte przewinienie Rekordu. Każde kolejne zakończy się przedłużonym rzutem karnym.

36:13
    Świetną okazję miał Wojciechowski, ale ją zmarnował! Mógł wykorzystać błąd przeciwników, którzy zatrzymali się w oczekiwaniu na gwizdek arbitra, ale uderzył niecelnie! Pretensje miał Sergio Solano, który był na czystej pozycji, jednak nie doczekał się podania od kolegi.

35:58
    Cały czas rozgrywają piłkę goście, ale na razie dobrze ustawiają się w obronie Rekordziści.

32:11
    Z lotnym bramkarzem zagrają goście. W tej roli Foglia.

32:11
    O czas poprosił Jesus Lopez Garcia.
    Faule: 4:0.

30:03
    Niewiele brakowało, a Viana zdobyłby bramkę strzałem spod bocznej linii! Piłka minęła jednak dalszy słupek.

28:47
    Alex Viana faulował dryblującego przy linii przeciwnika i sędzia ukarał go żółtą kartką.

28:19
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MAREK. Pierwsze uderzenie zostało obronione przez Foltyna, a kiedy bramkarz próbował zorientować się, gdzie jest piłka, Marek bezlitośnie uderzył i podwyższył prowadzenie!

27:59
    Nieco przypadkowa akcja Rekordzistów mogła zakończyć się bramką, ale łapie futsalówkę Foltyn.

26:12
    Strzelcem bramki POPŁAWSKI. Przerzut do Popławskiego z rzutu rożnego, ten składa się do woleja i precyzyjnym strzałem wyprowadza Rekord na prowadzenie!

23:48
    Szybkie rozegranie rzutu z autu i uderzenie Orła, ale niecelnie.

22:45
    Dwójkowa akcja Budniaka i Marka, ale piłka mija słupek!

20:40
    Solano mógł mieć dobrą okazję, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

20:25
    Z dystansu huknął Popławski, ale nie trafił w światło bramki.

20:01

Co za pierwsza połowa w Bielsku-Białej! Po kilku minutach Orzeł prowadził już 3-0 i szykowała nam się sensacja, ale z minuty na minutę Rekord dochodził do coraz klarowniejszych sytuacji i do przerwy wyrównał wynik na 3-3. Miejmy nadzieję, że druga połowa będzie równie emocjonująca!

20:00

18:37
    Strzelcem bramki BUDNIAK. Drybling Budniaka w środku pola, piłka po strzale jeszcze odbiła się od Wojciechowskiego i zaskoczyła Foltyna, wpadając przy słupku. Mamy już remis!

17:58
    Budniak dostał piłkę pod samą linię końcową i oddał techniczny strzał, ale minimalnie się pomylił!

17:39
    Nie miał innego wyjścia Barbosa i fauluje Budniaka przy linii.

15:33
    Kontratak Rekordu 3 na 1, ale niedokładne podanie na dalszy słupek i zmarnowana okazja!

15:04
    Szybki kontratak Gąsiora, ale Foltyn wygrał z nim pojedynek sam na sam na linii pola karnego!

14:55
    Foglia wyprowadził znakomitą okazję, ale nie zamknął jej Walty!

12:58
    Strzelcem bramki BONDAR. Popławski pobiegł lewym skrzydłem, podał do Janovskiego, który doskonale dostrzegł Bondara. Ukrainiec miał przed sobą prawie pustą bramkę i strzelił gola kontaktowego!

10:48
    Strzelcem bramki POPŁAWSKI. Co za akcja gospodarzy! Kilka podań wymienili Popławski i Budniak, ten pierwszy dostał piłkę sam na sam z Foltynem i technicznym uderzeniem zdobywa pierwszą bramkę dla Rekordu!

10:29
    Jeszcze raz próbował Janovsky, ale wyciągnął się Foltyn i złapał piłkę.

09:34
    Szarża Kędry lewą stroną, uderzenie na dalszy słupek, ale kozłująca piłka wylatuje za linię końcową.

08:49
    Żółtą kartką za faul ukarany Dudek. Leży na parkiecie Wojciechowski, będzie potrzebował pomocy medycznej.

08:22
    O czas poprosił trener Andrzej Szłapa. Ma prawo być zawiedziony tym, jak prezentują się jego podopieczni.

06:54
    Szansę miał Janovsky, ale uderzył w środek bramki strzeżonej przez Foltyna.

04:43
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki MOROZOV. Teraz wykorzystał okazję Ukrainiec! Dostał piłkę przed polem karnym, obrócił się i pewnym strzałem pokonał Kałużę!

04:05
    Mogło być 3:0! Sam na sam wyszedł Morozov, ale powstrzymał go przeciwnik. Kiedy Morozov domagał się odgwizdania faulu, do piłki dopadł Victor Andrade, ale nie zdołał zdobyć drugiej bramki!

03:55
    Strzelcem bramki VICTOR. I szybka druga bramka! Victor Andrade wykorzystał sytuację i mocnym uderzeniem na dalszy słupek podwyższa wynik na 2-0!

03:26
    Strzelcem bramki SERGIO SOLANO. Dobre rozegranie stałego fragmentu gry i Hiszpan pewnie zdobywa bramkę!

03:15
    Kontratak Acany i strzał Foglii zablokowany!

01:44
    Pierwsza okazja Orła, ale Solano nieczysto trafił w piłkę.

00:39
    Janovsky dostał piłkę na prawą stronę i uderzył, ale niecelnie.

00:28
    Bondar wyszedł sam na sam z Foltynem, pierwszy strzał obronił bramkarz Orła, a dobitka poleciała w boczną siatkę.

00:01

Składy na to spotkanie oraz obsada sędziowska:

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża, Nawrat – Surmiak, Dudek, Gąsior, Popławski, Budniak, Alex Viana, Łasak, Iwanek, Bondar, Marek, Kubik, Janovsky

Sędzia I: Kamil Grzębowski
    Sędzia II: Marcin Muszyński
    Sędzia III: Grzegorz Wiercioch
    Sędzia czasowy: Piotr Koloczek.

Drużyny te mierzyły się już dwukrotnie w tym sezonie – oba mecze wygrał Rekord, u siebie na hali 6-1, na wyjeździe 5-1. Jakim wynikiem zakończy się dzisiejsze spotkanie? Przekonamy się wieczorem, a już teraz zapraszamy na relację na naszym portalu. Startujemy o 20:00!

Goście dalej liczą się w walce o brązowy medal, zajmując obecnie czwarte miejsce w tabeli. Jeśli wygrają z Rekordem, zrównają się punktami z trzecim Clearexem. Beniaminek z Jelcza-Laskowic pozytywnie zaskakuje w tym sezonie, ale ostatnio gra w kratkę. Na pewno będą chcieli ustabilizować formę i urwać Rekordowi punkty po raz pierwszy w tym sezonie.

Gospodarze to świeżo upieczony Mistrz Polski – w zeszły weekend zapewnili sobie złote medale, wygrywają 3-2 z Clearexem Chorzów. Teraz więc mogą nieco bardziej poeksperymentować ze składem i taktyką, ale nie powinniśmy się spodziewać, że odpuszczą ostatnie trzy mecze, które im zostały.

W poniedziałkowy wieczór Rekord Bielsko-Biała podejmie na własnej hali Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Spotkanie to odbędzie się w ramach 25. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Maria Wyrzykowska

Gole: 11. Popławski, 13. Bondar, 19. Budniak, 27. Popławski, 29. Marek – 4. Solano, 4. Victor, 5. Morozov

Kartki:   9. Dudek (BIE), 29. Viana (BIE) – 18. Barbosa (JLA)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn, Charrier – Walty, Sergio Solano, Pastars, Morozov, Allyson, Nuno Barbosa, Wojciechowski, Kędra, Victor, Foglia

Sędzia czasowy: Piotr Koloczek