6:1 (3:1)
Gatta Active Zduńska Wola
Wtorek 14.05.2019, 19:00FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 25

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Serdecznie zapraszam Państwa na relację z meczu kończącego 25. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Na Arenie Gliwice miejscowy Piast podejmę Gattę Active Zduńska Wola.

Obie ekipy niewiele mogą już zdziałać w bieżącej kampanii. Zwycięzca tego pojedynku zachowa jeszcze matematyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca. Wydaje się jednak, że Piast z Gattą ostatecznie powalczą między sobą o to, kto zajmie piątą, a kto szóstą lokatę na koniec tego sezonu.

Obie ekipy mierzyły się niedawno w półfinale Pucharu Polski. Z dwumeczu zwycięsko wyszedł Piast, który jednak w finałowym starciu uległ Rekordowi.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Przekonajcie się śledząc naszą relację!

Protokół meczowy:

Piast Gliwice:
    Rozmus – Bugański, Gutierrez, Omylak, M. Grzywa, Franz, Dewucki, Grecz, Douglas, Szadurski

Gatta Active Zduńska Wola:
    Słowiński, Casillas – Dregier, Stanisławski, Olczak, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Pautiak

Sędzia I: Sławomir Steczko
    Sędzia II: Mariusz Krupa
    Sędzia III: Wojciech Curyło
    Sędzia czasowy: Szymon Wiercioch.

1

1
    Uderzenie Olczaka z prawego skrzydła, ale ponad poprzeczką bramki Piasta.

2
    Błąd przyjezdnych w rozegraniu akcji i do autu rozpoczną gliwiczanie.

3
    Omylak uderzał z lewej flanki, ale piłka ociera jedynie o boczną siatkę.

3
    Niewiele brakowało, a padłby gol dla Piasta, ale jakimś cudem po strzale Franza zatrzymał piłkę Casillas!

4
    Stracili piłkę na własnej połowie zduńskowolanie, ale błąd kolegów dobrym wyjściem z bramki naprawił golkiper Gatty.

4
    Indywidualnie Krawczyk na prawej stronie, ale ostatecznie jego akcja zakończyła się niecelnym uderzeniem.

5
    Zablokowane uderzenie Grzywy i od rzutu rożnego grę wznowią miejscowi.

5
    Seria rzutów rożnych dla Piasta.

6
    Zbyt lekkie uderzenie ze skrzydła i spokojnie łapie piłkę Rozmus.

7
    Szadurski faulował szarżującego Olczaka i arbiter słusznie sięga po kartkę.

7
    Strzał Milewskiego minimalnie obok bramki! Jeszcze rzut rożny mają goście.

7
    Gol dla Gatty Active!
    Przyjezdni obejmują prowadzenie! Strzałem z ostrego kąta Rozmusa pokonał MATEUSZ OLCZAK!

7
    Gol dla Piasta!
    Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy! Znakomitym uderzeniem z dystansu popisał się DOUGLAS NEUTZLING!

8
    Szybki kontratak gości, ale Pautiak kończy go niecelnym uderzeniem.

9
    Dewucki faulowany niedaleko pola karnego rywali.

10
    Faule: 4-2.

11
    Kolejne nieudane uderzenie na bramkę Piasta Gliwice i rozpoczyna grę Rozmus.

12
    Gliwiczanie obejmują prowadzenie! Koronkowa akcja zakończona celnym, płaskim strzałem SEBASTIANA SZADURSKIEGO!

12
    Obiecująco zapowiadała się kolejna akcja gliwiczan, ale ostatecznie zdołali się wybronić przyjezdni.

13
    Z linii pola karnego uderzał Sobalczyk, ale trafił prosto w dobrze ustawionego golkipera rywali!

14
    Zduńskowolanie długo wymieniali podania na połowie rywali, ale ostatecznie to wszystko zakończyło się zbyt wysokim uderzeniem.

15
    Przerwa na życzenie szkoleniowca Piasta, Klaudiusza Hirscha.

15
    Podwyższają prowadzenie miejscowi! Tym razem do bramki rywali trafił PRZEMYSŁAW DEWUCKI!

16
    Przyjezdni od autu na wysokości pola karnego rywali.

17
    Olczak faulowany i to jest piąte przewinienie Piasta. Dodatkowo żółtą kartkę za dyskusje obejrzał Dewucki.

18
    Długo wymieniają podania gliwiczanie. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

19
    Próbują jeszcze przycisnąć w końcówce goście. Jeśli wywalczą rzut wolny, będą wykonywać przedłużony rzut karny.

20

Do przerwy Piast prowadzi z Gattą 3:1. Goście jako pierwsi tracili do bramki rywali, ale błyskawicznie utracili prowadzenie, a później wyraźnie oddali inicjatywę gliwiczanom. Na druga odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

21

21
    Nieudane wyjście Casillasa, ale jeden z jego kolegów głową wybija piłkę zmierzającą do siatki!

22
    Huknął z dystansu Marciniak po przejęciu piłki na połowie rywali, ale udanie interweniował Rozmus.

24
    Taktyczny faul Michała Szymczaka i arbiter sięga po kartkę.

24
    Drugie przewinienie zduńskowolan po zmianie stron. Jak na razie bez faulu w drugiej połowie Piast.

25
    Znakomicie interweniuje Rozmus i tylko rzut rożny dla Gatty!

26
    Kolejna bramka dla gospodarzy! Udany przechwyt zanotował DOUGLAS NEUTZLING, który następnie z większej odległości pokonał Casillasa!

28
    Próbują jakoś odpowiedzieć na trafienia rywali zduńskowolanie, ale na ten moment mają kłopot z przedostaniem się pod bramkę rywali.

28
    Świetne zagranie Szadurskiego do RAFAŁA FRANZA, który bez kłopotów pakuje piłkę do bramki!

30
    Na grę z lotnym golkiperem decydują się zduńskowolanie. Dziesięć minut do końca efektywnego czasu gry.

30
    Zablokowane uderzenie Marciniaka, ale w dalszym ciągu napierają przyjezdni.

32
    Rzut wolny dla Gatty z okolic dwunastego metra.

33
    Utrzymują się przy piłce na połowie rywali zduńskowolanie, ale brakuje im wykończenia.

34
    PRZEMYSŁAW DEWUCKI przechwycił piłkę na połowie rywali i spokojnie wszedł z nią do pustej bramki!

35
    Na hali w Gliwicach doszło do awarii zegara. Mamy przymusową przerwę.

35
    Gramy dalej!

36
    Kolejna wyśmienita interwencja Rozmusa i wynik nie ulega zmianie!

38
    O czas poprosił szkoleniowiec Piasta Gliwice.

38
    Rozklepali defensywę rywali gliwiczanie, ale z bliska ponad bramkę uderzył Bugański!

39
    Rozpoczęła się przedostatnia minuta tego pojedynku. Przy piłce znajdują się gospodarze.

40
    Przechwycili futbolówkę zduńskowolanie, ale rywale skutecznie bronią dostępu do własnej bramki.

40

Dobiegło końca spotkanie w Gliwicach! Druga połowa jeszcze bardziej pod dyktando Piasta, który ostatecznie zwycięża 6:1. Dziękuję za uwagę! (20:42:20)

Gole: 7. Douglas, 12. Szadurski, 15. Dewucki, 26. Douglas, 28. Franz, 34. Dewucki – 7. Olczak

Kartki:   7. Szadurski (PIA), 17. Dewucki (PIA) – 24. Szymczak (ZDW)

Casillas (Słowiński) – Dregier, Stanisławski, Olczak, Milewski, Krawczyk, Sobalczyk, Marciniak, Klaus, Szymczak, Pautiak

Sędzia czasowy: Szymon Wiercioch