Kanada – Francja 5:2 (kon.) | Szwecja – Austria 9:1 (kon.) | Finlandia – Dania 3:1 (kon.)
Czechy – Łotwa 6:3 (kon.)
koniec
Finlandia
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Dania
czwartek 16.05.2019, 20:15 • Steel Arena • Mistrzostwa Świata • Grupa A
     
    Koniec meczu. (22:27:13)
     
    58:29
    Kara dla Finlandia (Eetu Luostarinen – 2 min., przeszkadzanie).
    51:07 Harri Pesonen (FIN) - 3:1
     
    51:07
    Bramka dla Finlandii!
    Strzelcem bramki HARRI PESONEN. Asysta Kaapo Kakko, Atte Ohtamaa.
    49:25
     
    42:52
    Kara dla Dania (Oliver Lauridsen – 2 min., trzymanie).
     
    40:01
    Trzecia tercja rozpoczęta.
     
    40:00
    Druga tercja skończona.
     
    38:34
    Kara dla Finlandia (Sakari Manninen – 2 min., trzymanie).
    34:19 Sakari Manninen (FIN) - 2:1
     
    34:19
    Bramka dla Finlandii!
    Strzelcem bramki SAKARI MANNINEN. Asysta Toni Rajala, Mikko Lehtonen.
     
    30:35
    Kara dla Finlandia (Petteri Lindbohm – 2 min., spowodowanie upadku przeciwnika).
    25:49 Kaapo Kakko (FIN) - 1:1
     
    25:49
    Bramka dla Finlandii!
    Strzelcem bramki KAAPO KAKKO. Asysta Mikko Lehtonen.
    21:49 Morten Madsen (DEN) - 0:1
     
    21:49
    Bramka dla Danii!
    Strzelcem bramki MORTEN MADSEN. Asysta Nicklas Jensen, Markus Lauridsen.
     
    20:24
    Kara dla Finlandia (Miika Koivisto – 2 min., zahaczanie).
     
    20:01
    Druga tercja rozpoczęta.
     
    20:00
    Pierwsza tercja skończona.
     
    14:28
    Kara dla Dania (Oliver Lauridsen – 2 min., niebezpieczna gra wysoko uniesionym kijem).
     
    09:05
    Kara dla Finlandia (Toni Rajala – 2 min., uderzanie).
     
    08:57
    Kara dla Dania (Markus Lauridsen – 2 min., uderzanie).
    06:40
     
    00:01
    Mecz się właśnie rozpoczął.
     
    Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:15.
    Bramki i asysty: 26. Kakko (Lehtonen), 35. Manninen (Rajala, Lehtonen), 52. Pesonen (Kakko, Ohtamaa) – 22. Madsen (Nicklas Jensen, M. Lauridsen)


    Finlandia: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.
    Dania: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Madsen, Storm – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – From, Poulsen, Jakobsen – Olesen.

    Sędziowie: Bjork, Gofman – Hancock, Kaderli

    Widzów: 4 812