Puszcza – Garbarnia 3:2 (koniec) | Stomil – Stal M. 2:5 (koniec) | Termalica – Warta 1:0 (koniec)
GKS K. – Bytovia 1:2 (koniec) | Chrobry – Podbeskidzie 1:1 (koniec) | Odra O. – ŁKS 3:3 (koniec)
Jastrzębie – Sandecja 5:0 (koniec) | Raków – Wigry 1:2 (koniec)
GKS Katowice
1:2 (1:1)
MKS Bytovia Bytów
Sobota 18.05.2019, 17:30 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 34

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:35:54)

Kosmos. Wróciły wspomnienia sprzed lat, kiedy rozstrzygnięcia na zapleczu Lotto Ekstraklasy zapadały wskutek goli bramkarzy. Andrzej Witan zapewnił Bytovii Bytów zwycięstwo 2:1 w ostatniej doliczonej minucie, ale komplet punktów nic nie dał drużynie z Pomorza. Zdecydował natomiast o spadku z ligi katowiczan. Filmowa historia. Podsumowanie sezonu, jakiego nie można było się spodziewać.

90+7

90+7
    Gol dla Bytovii!
    Strzelcem bramki ANDRZEJ WITAN.

Nie do wiary! Andrzej Witan, tak, to bramkarz Bytovii Bytów, skierował piłkę do siatki katowiczan po dośrodkowaniu Filipa Burkhardta i zdecydował o spadku zespołu z Górnego Śląska. Filmowa historia bez szczęśliwego zakończenia dla zespołu z Pomorza. Załamani wszyscy po ostatnim gwizdku.

90+5
    Jeszcze jedna żółta kartka. Dla Wojciecha Lisowskiego.

90+2
    Odsłaniają się przyjezdni, dlatego mogli strzelić gola z kontrataku katowiczanie. Nie wykorzystał szansy Bartosz Śpiączka i jeszcze będzie gorąco w ostatnich minutach doliczonych.

90
    Pięć minut doliczonych przez sędziego.

89
    Krzysztof Bąk dostał żółtą kartkę za faul na Bartoszu Śpiączce.

88
    Przestrzelił również Jakub Habusta. Za moment dowiemy się, o ile minut sędzia przedłuży batalię o utrzymanie w Katowicach.

87
    Bytovia nie potrafiła po raz drugi w tym spotkaniu przymierzyć z rzutu wolnego do bramki. Tym razem niecelna próba z dogodnej pozycji.

85
    Po pojawieniu się na murawie Kacper Tabiś wywalczył stały fragment dla swojego zespołu. Chwila oddechu dla defensywy z Katowic przed ostatnimi minutami spotkania.

83
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Puchacz, na boisku pojawia się Tabiś.

80
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Moneta, na boisku pojawia się Hiszpański.

78
    Musi postawić wszystko na jedną kartę Bytovia Bytów. Nie ma już innego rozwiązania.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Rzonca, na boisku pojawia się Habusta.

76
    Zbyt agresywny atak Radka Dejmka i jest żółta kartka.

74
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Wolski, na boisku pojawia się Hebel.

72
    Powinni mieć do siebie pretensje gospodarze, a przede wszystkim David Anon, który nie potrafił dobrze rozprowadzić kontrataku, w którym GKS Katowice miał przewagę liczebną.

70
    20 minut nadziei na utrzymanie Bytovii Bytów. W naszym serwisie można również obserwować wydarzenia z Częstochowy, gdzie prowadzą wciąż 1:0 Wigry.

69
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Jaroch, na boisku pojawia się Kwietniewski.

Gole: 32. Rzonca – 30. Burkhardt, 90+7. Witan

Kartki:   29. Jędrych (KAT), 38. Śpiączka (KAT), 68. Błąd (KAT), 76. Dejmek (KAT), 90+5. Lisowski (KAT) – 10. Bardanca (BTW), 13. Duda (BTW), 38. Wilczyński (BTW), 89. Bąk (BTW)

GKS Katowice: Baran – Lisowski, Jędrych, Dejmek, Wawrzyniak, Poczobut, Rzonca (76. Habusta), Błąd, Anon, Puchacz (83. Tabiś), Woźniak (64. Śpiączka).

Zmiany: Pawełek – Remisz, Łyszczarz, Piesio, Tabiś, Śpiączka, Habusta.

MKS Bytovia Bytów: Witan – Kuzdra, Bąk, Bardanca, Wilczyński, Duda, Wolski (74. Hebel), Jaroch (69. Kwietniewski), Burkhardt, Moneta (80. Hiszpański), Kuzimski.

Zmiany: Oszmaniec – Kamiński, Dampc, Hiszpański, Kwietniewski, Swędrowski, Hebel.

Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź)