Arka – Górnik Z. 1:0 (koniec) | Korona – Jagiellonia 0:2 (koniec)
Korona Kielce
0:2 (0:1)
Jagiellonia Białystok
Piątek 30.08.2019, 20:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 7. kolejka

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (22:28:49)

Jagiellonia pewnie wygrywa w Kielcach z Koroną, choć nie zagrała wielkiego spotkania. Dziś na bezbarwnie grających kielczan to w zupełności wystarczyło. Nie stworzyli sobie żadnej groźnej okazji bramkowej ani
    nie oddali choćby jednego celnego strzału.

90+4

90+3
    Jagiellonia rozgrywa piłkę na swojej połowie, nie widać za bardzo pressingu ze strony kielczan.

90+1
    Trzy minuty doliczone przez arbitra.

90
    Zmiana w Jagiellonii Białystok: z boiska schodzi Bartosz Bida, na boisku pojawia się Ognjen Mudrinski.

88
    Rzut wolny na prawej stronie boiska dla gości. Ponownie mamy spokojne rozegranie stałego fragmentu gry.

86
    Akcja prawą stroną Korony. Lioi zagrywa w pole karne go Radina, ten przyblokowany przez obrońcę nie jest w stanie opanować futbolówki.

85
    Od rzutu wolnego na swojej połowie wznawia grę Jagiellonia. Nie wydaje się by wynik miałby się tu zmienić.

83
    Pospisil pocelował z dalszej odległości, piłka poleciała nieznacznie ponad bramką.

82
    Lioi upomniany żółtą kartką. Próbując przejąć piłkę na wślizgu faulował obrońcę Jagiellonii.

80
    Krótko rozegrany korner, następnie wrzutka, która chwyta Sokół. potem golkiper Korony wybija niedokładnie piłkę do przodu.

79
    Płaskie uderzenie z prawej strony pola karnego Klimali, piłka po obcierce od obrońcy wychodzi poza boisko.

78
    Niewiele ciekawego dzieje się w ostatnim czasie na boisku w Kielcach. Miejscowi nie wyglądają na drużynę, która byłaby w stanie odrobić straty. Wciąż są bez celnego strzału.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 5201 widzów.

75
    Zmiana w Jagiellonii Białystok: z boiska schodzi Martin Košťál, na boisku pojawia się Patryk Klimala.

74
    Gra wznowiona, Kostal poza boiskiem z medykami. Przy piłce obecnie znajduje się Jagiellonia.

73
    Przerwa w grze jakiegoś urazu nabawił się Kostal. Być może potrzebna będzie zmiana.

Jarosław Kowalski

Gole: 43. Runje, 58. Imaz

Kartki:   61. Radin (KRN), 82. Lioi (KRN)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 0:2. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 2:2. Foule: 15:19.
    Korona Kielce: Sokół – Spychała, Kovacević, Márquez, Gardawski – Gnjatić (57. Lioi), Żubrowski, Skrzecz (46. Radin), Cebula – Pućko, Pačinda (46. Papadopulos).
    Zmiany: Kozioł – Tzimopoulos, Dziwniel, Radin, Zalazar, Djuranović, Papadopulos, Żyro, Lioi.

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme – Camára (60. Poletanović), Pospisil, Imaz, Romanczuk, Košťál (75. Klimala) – Bida (90. Mudrinski).
    Zmiany: Sandomierski – Mudrinski, Klimala, Savković, Poletanović, Horin, Nawrocki, Struski, Kwiecień.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock)