Armenia – Bośnia i Herc. 4:2 (koniec) | Gruzja – Dania 0:0 (koniec) | Szwajcaria – Gibraltar 4:0 (koniec)
Rumunia – Malta 1:0 (koniec) | Hiszpania – Wyspy Owcze 4:0 (koniec) | Szwecja – Norwegia 1:1 (koniec)
Finlandia – Włochy 1:2 (koniec) | Grecja – Liechtenstein 1:1 (koniec)
Finlandia
1:2 (0:0)
Włochy
Niedziela 08.09.2019, 20:45 • Tampere Stadion, Tampere • Eliminacje Mistrzostw Europy • Grupa J

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

O meczu:

W Tampere dojdzie do jednego z ciekawszych niedzielnych eliminacji Euro 2020. W hicie grupy J Finlandia podejmie Włochy.

Finlandia:

Gospodarze radzą sobie nadspodziewanie dobrze. Po pięciu kolejkach mają dwanaście punktów i zajmują drugie miejsce. W czwartek Finowie pokonali Grecję 1:0.

Włochy:

Jeszcze lepiej radzą sobie Włosi. Mistrzowie świata z 2006 roku wygrali we wszystkich dotychczasowych pięciu meczach. W czwartek wygrali w Armenii 3:1.
    "Jesteśmy tu żeby wygrać" - zapowiadał przed meczem Roberto Mancini, selekcjoner reprezentacji Włoch:

W Finlandii będą sędziować Szkoci:

Sędzia główny: Bobby Madden
    Asystenci: Francis Connor, David Roome
    Sędzia techniczny: John Beaton

Bezpośrednie mecze:

Obie ekipy mierzyły się już ze sobą w pierwszej kolejce. We włoskim Udine swoją wyższość udowodnili gospodarze. Włosi wygrali 2:0 po bramkach zdobytych przez Nicolo Barellę oraz Moise Keana.

Start spotkania:

Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Za niespełna godzinę zaczynamy!

Finlandia:
    Hradecky – Granlund, Toivio, Arajuuri, Vaisanen, Uronen – Lod, Schuller, Kamara, Lappalainen – Pukki

Rezerwowi:
    Jaakkola, Joronen – Forsell, Jensen, Karjalainen, Kauko, Pirinen, Raitala, Skrabb, Soiri, Tuominen, Vaisanen

Włochy:
    Donnarumma – Izzo, Bonucci, Acerbi, Emerson – Sensi, Jorginho, Barella – Chiesa, immobile, Pellegrini

Rezerwowi:
    Meret, Sirigu – Belotti, Bernardeschi, D'Ambrosio, El Shaarawy, Florenzi, Grifo, Lasagna, Mancini, Romagnoli, Tonali

Sędzia techniczny: John Beaton.
    Kibice powoli zapełniają stadion:

1

2
    Na spalonym złapany Pellegrini. Od rzutu wolnego na własnej połowie Finowie.

3
    Odpowiadają gospodarze, ale Lappalainen skutecznie zostaje powstrzymany przez rywali

4
    Bardzo dobra okazja miejscowych, ale strzał Toivio z ostrego kąta minimalnie ponad poprzeczką!

6
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Sensiego zostaje zablokowany.
    6. Joona Toivio (FIN)

7
    Jakiegoś urazu doznał Emerson i mamy przerwę w grze.

8
    Błyskawiczna zmiana wymuszona urazem. Florenzi zastępuje Emersona.

9
    Kolejny ofsajd Włochów. Tym razem na spalonym złapany został Immobile.

11
    W natarciu Włosi. Przyjezdni chcą przejąć kontrolę nad spotkaniem i zmusić rywali do defensywy.

13
    Dośrodkowanie Pellegriniego zablokowane, ale jeszcze rzut rożny wykonywać będą zawodnicy Roberto Manciniego.

15
    Pierwszy kwadrans gry za nami. Częściej przy piłce znajdują się Włosi, ale to Finlandia miała groźniejszą okazję na strzelenia gola.

16
    Chiesa zbyt ostro walczy o piłkę i arbiter dyktuje rzut wolny dla rywali

18
    Rzut wolny dla Finlandii. Do piłki podszedł Lod, ale piłka po jego dośrodkowaniu została przejęta przez rywali.

20
    Centra w szesnastkę gospodarze, ale w porę powstrzymany został Pellegrini.

22
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Arbitrowi podpadł Jorginho.

24
    Zamieszaniu w polu karnym Finlandii. Ostatecznie akcja przyjezdnych zostaje zakończona niecelnym uderzeniem. Od bramki rozpocznie Hradecky.

24
    Ładna akcja Finów. Kamara przejął piłkę na trzydziestym metrze i ruszył do przodu, ale jego strzał został zablokowany.

25
    Gospodarze wznawiają grę od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

27
    Najlepsza okazja Włochów! Pięknie do strzału z półwoleja na siedemnastym metrze złożył się Sensi, ale równie efektownie jego strzał obronił Hradecky! Korner dla Italii.

28
    Barella uderzał zza pola karnego zewnętrzną częścią stopy, ale po raz kolejny pewnie interweniuje golkiper fińskiej reprezentacji.

30
    Finowie zamknięci we własnym polu karnym. Coraz mocniej napierają przyjezdni.

31
    Ależ niewiele brakowało! Idealne dogranie na dziesiąty metr, ale Immobile tylko delikatnie trącił piłkę głową i strzelił niecelnie.

33
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. Bardzo długo wymieniają się podaniami przyjezdni. Teraz wycofali piłkę do bramkarza.
    33. Ciro Immobile (ITA)

34
    Niedokładnie w ofensywie przyjezdni i rywale otrzymują piłkę za darmo.

36
    Przed momentem uderzał Sensi, ale piłka trafiła w jednego z obrońców Suomi.

37
    Próbował ruszyć na bramkę rywali Pukki, ale czujnie zatrzymali go defensorzy reprezentacji Włoch.

38
    Nieprzepisowe zagranie Lappalainena i do rzutu wolnego wznowią grę Włosi.

39
    Kolejny stały fragment gry dla przyjezdnych. Tym razem po przewinieniu Schullera.

41
    Niespełna cztery minuty do końca pierwszej połowy spotkania. Może jednak doliczyć coś arbiter ze względu na przerwę związaną z urazem Emersona.

42
    Rzut rożny dla Włochów, ale skutecznie bronią się rywale.

43
    Minimalnie niecelnie uderzał przed momentem Sensi! Przeważają Włosi, ale w dalszym ciągu są nieskuteczni!

44
    Hradecky ponownie broni swoją drużynę przed utratą bramki, tym razem po strzale Chiesy z bliska!
    44. Federico Chiesa (ITA)

45
    O dwie minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1
    Rzut wolny dla Finów nieopodal pola karnego rywali. Dośrodkowywał Lod, ale pewnie przechwycił futbolówkę Donnarumma.

45+3

Wyraźnie przeważają Włosi, ale w Tampere do przerwy bez bramek. Duża w tym zasługa golkipera reprezentacji Finlandii, który niejednokrotnie popisywał się świetnymi interwencjami. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

47
    Żaden z selekcjonerów nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

49
    Lod faulował i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

50
    Kolejny rzut wolny dla Włochów. Tym razem przepisy naruszył Vaisanen.

52
    Lappalainen ładnie szarżował na włoską bramkę, ale ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

53
    Gra wygląda podobnie jak w pierwszej połowie. Przez długi czas utrzymują się przy piłce Włosi chcąc uśpić swoich rywali.

55
    Atak Włochów przerwany przez arbitra, który dopatrzył się przewinienia Sensiego.

57
    Spóźniona interwencja Schullera i Fin zostaje upomniany żółtą kartką.

58
    Gospodarze bezbłędnie radzą sobie w wybiciem futbolówki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

59
    Gol dla Włoch!
    Przebijają się w końcu przez fiński mur goście! Chiesa dośrodkowywał z prawego skrzydła, a z szóstego metra strzałem głową piłkę w samo okienko skierowął CIRO IMMOBILE!
    59. Ciro Immobile (ITA) - 0:1

61
    Około trzydziestu minut mają na odrobienie strat miejscowi. Trzeba przyznać, ze Włosi w pełni zasłużyli na tego gola.

63
    Nieczysty wślizg Immobile i od rzutu wolnego rozpoczną reprezentanci Finlandii.

64
    Niedokładnie w ataku Lappalainen. Na pewno będą próbować Finowie, ale będzie im ciężko doprowadzić do remisu.

66
    Kolejna akcja Finów zakończona niepowodzeniem. Jeden z obrońców reprezentacji Włoch faulowany przez Kamarę.

68
    Dośrodkowanie Loda, ale bez większych problemów przechwytują piłkę przyjezdni.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Goście po zdobyciu bramki nieco się cofnęli.

71
    Sensi fauluje w obrębie własnego pola karnego i arbiter wskazuje na jedenasty metr! Znakomita okazja dla Finów na wyrównanie!
    71.

71
    Jeszcze żółta kartka dla golkipera włoskiej drużyny, Donnarummy.

72
    Gol dla Finlandii!
    Gospodarze doprowadzają do wyrównania! Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się TEEMU PUKKI! Mocny strzał w sam środek bramki.
    72. Teemu Pukki (FIN) - 1:1

73
    Zmiana w reprezentacji Włoch. Za Chiesę na murawie pojawia się Bernardeschi.

74
    Coraz więcej indywidualnych napomnień. Tym razem kartkę ogląda Arajuuri.

74
    Zmiana w reprezentacji Finlandii: z boiska schodzi Lassi Lappalainen, na boisku pojawia się Jasse Tuominen.

75
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Bernardeschi, ale piłka w minimalnej odległości mija słupek bramki Finlandii!

76
    Zmiana w reprezentacji Włoch: z boiska schodzi Ciro Immobile, na boisku pojawia się Andrea Belotti.

78
    Coś niesamowitego! Teraz to Włosi będą wykonywać rzut karny! Piłkę ręką we własnej szesnastce zagrał Vaisanen.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Sauli Väisänen (Finlandia).
    79. Sauli Väisänen (FIN)

79
    Nie myli się z jedenastu metrów JORGINHO i Włosi powracają na prowadzenie! Wyczuł jego intencje Hradecky, ale nie zdołał sięgnąć piłki.
    79. Jorginho (ITA) - 1:2

81
    Belotti mógł rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa, ale fenomenalną paradą popisał się Hradecky!

82
    Zmiana w reprezentacji Finlandii: z boiska schodzi Albin Granlund, na boisku pojawia się Pyry Soiri.

84
    Z kolejnym atakiem ruszali Włosi, ale na spalonym złapany został Pellegrini.

85
    Gdyby Finlandia wywalczyła choćby remis, jej bohaterem z całą pewnością byłby Hradecky! Golkiper znów świetnie interweniował po strzale Belottiego!

86
    Na strzał z dystansu zdecydował się Pellegrini, ale piłka poszybowała bardzo wysoko ponad bramką rywali.

87
    Ostatnia zmiana w reprezentacji Finlandii: z boiska schodzi Rasmus Schüller, na boisku pojawia się Joni Kauko.

89
    Za moment ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Wszystko wskazuje na to, że przyjezdni wrócą do Włoch z kompletem punktów.

90
    O cztery minuty przedłużone zostały nadzieje fińskich fanów!

90+1
    Rzut wolny dla Finlandii po faulu Belottiego, ale Włosi pewnie radzą sobie z wybiciem piłki po dośrodkowaniu.

90+3
    Jeszcze faul Kauko i kolejna żółta kartka.

Jeden z bohaterów dzisiejszego meczu:

Koniec ciekawego meczu w Tampere! Finowie walczyli dzielnie, ale nie zdołali choćby zremisować w Włochami, którzy dzięki zwycięstwu są już niemal pewni awansu na Euro 2020. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na naszym portalu! (22:41:16)

Gole: 72. Pukki (kar.) – 59. Immobile, 79. Jorginho (kar.)

Kartki:   57. Schüller (FIN), 74. Arajuuri (FIN), 79. Väisänen (FIN), 90+3. Kauko (FIN) – 22. Jorginho (ITA), 71. G. Donnarumma (ITA)

Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 2:4. Spalone: 0:5. Foule: 16:14.
    Finlandia: Hrádecký – Granlund (82. Soiri), Toivio, Arajuuri, Väisänen, Uronen – Lod, Schüller (87. Kauko), Kamara, Lappalainen (74. Tuominen) – Pukki.
    Zmiany: Joronen, Jaakkola – L. Väisänen, Forsell, Jensen, Soiri, Karjalainen, Pirinen, Skrabb, Kauko, Tuominen, Raitala.

Włochy: G. Donnarumma – Izzo, Bonucci (C), Acerbi, Emerson (8. Florenzi) – Sensi, Jorginho, Barella – Chiesa (73. Bernardeschi), Immobile (76. Belotti), Lorenzo Pellegrini.
    Zmiany: Meret, Sirigu – Tonali, Belotti, D'Ambrosio, Bernardeschi, Grifo, A. Romagnoli, Lasagna, Florenzi, El Shaarawy, Mancini.