Toruń – Lech II P. 2:4 (koniec) | Stal Rz. – Stal S. W. 2:1 (koniec) | Resovia – Skra 2:0 (koniec)
GKS K. – Legionovia 3:1 (koniec) | Bytovia – Błękitni 1:0 (koniec) | Polkowice – Pogoń Sdl. 1:1 (koniec)
Widzew – Garbarnia 1:1 (koniec)
Resovia
2:0 (1:0)
Skra Częstochowa
Sobota 14.09.2019, 16:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • 2. Liga • 9. kolejka

Zasłużona wygrana drużyny z Rzeszowa: zdecydowana przewaga w posiadaniu piłki, strzałach, akcjach ofensywnych jak i – uwaga – spalonych. Skra wraca na Loretańską bez chociażby punktu.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, miłego wieczoru! (18:02:16)

90+4

90+4
    Zawodnicy z Rzeszowa nie spieszą się, spokojny, długi atak pozycyjny.

90+3
    Skra gra długimi piłkami co kończy się stratami daleko od bramki gospodarzy,

90+2
    Nerwowe akcje Skry nic nie przynoszą, piłka w rękach Daniela.

90+1
    Niecelny strzał na bramkę Skry.

90
    Sędzia dolicza jeszcze 4 minuty.

90
    Dziubiński przegrał pojedynek sam na sam z Biegańskim!

89
    Skra została zepchnięta na własną połowę boiska.

87
    Czas leci, a Resovia nadal prowadzi. Jeszcze 3 minuty i punkty zostaną w Rzeszowie.

86
    Spalony – to najczęściej powtarzane słowo przeze mnie w dzisiejszym komentarzu. I to spalony po stronie drużyny z Rzeszowa.

85
    Nieudane rozegranie stałego fragmentu gry. Od bramki rozpoczyna bramkarz gości.

84
    Będzie rzut rożny dla miejscowych.

84
    Na boisku długo leżał zawodnik gospodarzy, wstał o własnych siłach.

82
    Bardzo mocny strzał nad bramką Krykuna z 10 metrów!

81
    Niecelny strzał zawodnika gości zza pola karnego.

80
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Geniec, na boisku pojawia się Twardowski.

77
    Mieliśmy pojedynek sam na sam zawodnika Resovii z bramkarzem gości – górą Biegański!

76
    Skra w długim ataku pozycyjnym, bez zagrożenia dla bramki Daniela.

75
    Niecelny strzał Wolnego na bramkę Resovii.

73
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Feret, na boisku pojawia się Hajduk.

71
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Pavlas.

70
    Obuchowski dośrodkował wprost w ręce Daniela.

69
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Kaliniec, na boisku pojawia się Dziubiński.

67
    Resovia korzysta na długich wrzutach z autu, znów mieliśmy spore zamieszanie przed bramką Skry, po chwili strzał Adamskiego głową niecelny.

66
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Andrzejczak.
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Gerega, na boisku pojawia się Obuchowski.

65
    Resovia nadal w ataku, kolejne szanse dla gospodarzy.

63
    Gol dla Resovii!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ADAMSKI.

Holik leżąc wybijał piłkę i przy okazji skosił przeciwnika.

60
    Żółtą kartkę otrzymuje Holik (Skra Częstochowa).

60
    Rzut karny dla Resovii!

59
    Długi wrzut w pole karne gości, spore zamieszanie i górą wychodzą z tego zawodnicy Skry.

58

57
    I kolejny faul w ataku gospodarzy, niemalże w tym samym miejscu.

Faul w ataku zawodnika gospodarzy.

56
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedojad, na boisku pojawia się Wolny.

54
    Bardzo niedany strzał Noconia z dwudziestu metrów, piłka wyszła na aut...

54
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Świderski, na boisku pojawia się Adamski.

53
    Sam poszkodowany wykonał rzut wolny, dośrodkowanie zbyt mocne. Od bramki rozpoczyna bramkarz Skry.

52
    Radulj faulowany na połowie przeciwnika, będzie dośrodkowanie w pole karne z 40 metrów.

51
    Rzut wolny dla Skry, z dwudziestu metrów po ziemi piłkę uderza Nocoń – pewna interwencja Daniela.

50
    Rzut wolny dla gości i nietypowa sytuacja – trzech zawodników Resovii zderzyło się w polu karnym walcząc o piłkę. Ostatecznie – na raty – wybili ją poza pole karne.

49
    Skra cały czas w ataku pozycyjnym.

48
    Dośrodkowanie Niedojada wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

47
    W ataku pozycyjnym goście.

46
    Niecelny strzał Napory z 20 metrów.

46

Zaraz rozpoczniemy drugą połowę – w obu zespołach bez zmian.

Zdecydowana przewaga, wręcz dominacja Resovii i zasłużone prowadzenie 1:0. Na drugą połowę zapraszam za 15 minut.

45+2

45+1
    Skra w ataku pozycyjnym.

45
    Stały fragment gry z narożnika boiska: dośrodkowanie i niecelny strzał zawodnika gospodarzy.

44
    Rzut wolny dla gospodarzy: dośrodkowanie w pole karne i piłkę na raty starał się złapać Biegański– złapał ją już za linią końcową boiska. Rzut rożny dla Resovii.

43
    Niepilnowany Radulj dostał podanie na 14 metrze: przyjął piłkę i uderzył, niestety dla Resovii w środek bramki, gdzie dobrze ustawiony był Biegański.

42
    Jedna z niewielu akcji gości zakończona zbyt mocnym dośrodkowaniem w pole karne.

41
    Krykun fauluje Naporę na linii środkowej boiska.

40
    Spalony i z 16 metra długim wykopem grę wznawia bramkarz gości Biegański.

39
    Tempo gry znacznie spadło, gospodarze rozgrywają powoli piłkę na własnej połowie.

38
    Duże zamieszanie w polu karnym gości po długim wrzucie piłki z autu – obronną ręką wychodzą z niego zawodnicy Skry.

37
    Resovia utrzymuje się z piłką na połowie Skry.

36
    Daniel piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu w pole karne poza jego obręb.

35
    Rzut wolny dla Skry, do bramki prawie 30 metrów: dośrodkowanie Noconia, zawodnik gospodarzy wybija piłkę na rzut rożny.

34
    Żółtą kartkę otrzymuje Domoń (Resovia).

32
    Skra próbuje gry długimi podaniami – niecelnie.

30
    Skra w ataku pozycyjnym od dobrej minuty, piłka rozgrywana głównie na własnej połowie.

28
    Niecelny strzał Niedojada (Skra).

27
    Cały czas w ataku gospodarze, posiadanie piłki szacuję nawet na 70%-30%.

26
    Błaszkiewicz przejął niecelne podanie kierowane do Świderskiego, mało brakło a straciłby piłkę we własnym polu karnym – popełnił błąd wypuszczając za bardzo do przodu futbolówkę, zawodnik "Sovii" nie zdołał przejąć piłki.

25
    Skra przez chwilę gra w dziesiątkę, jeden z jej zawodników potrzebuje pomocy medycznej.

24
    Faul w ataku gospodarzy. Skra rozpocznie od rzutu wolnego z własnej połowy.

23
    Po dośrodkowaniu w pole karne gości poszkodowany w pojedynku powietrznym został Świderski – zawodnik gospodarzy po chwili sam jednak wstał, bez pomocy medycznej.

21
    Jedna z niewielu akcji gości zakończona faulem w ataku.

20
    Strzelcem bramki ZALEPA.

Gospodarze cały czas atakowali i dopięli swego!

19
    Po rzucie rożnym niecelny strzał zawodnika Resovii z 13 metrów.

18
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny.

17
    Pierwsza groźniejsza akcja Skry, dośrodkowanie w pole karne i interwencja zawodnika gospodarzy.

16
    Pierwszy kwadrans gry za nami i brak zagrożenia ze strony gości dla bramki Daniela: gospodarze cały czas dominują.

Spotkanie sędziuje Patryk Gryckiewicz (Toruń).

13

13
    Mocny strzał z dystansu zawodnika Resovii, Biegański broniąc "wypluł" piłkę przed siebie, trafiła ona pod nogi Krykuna który z pięciu metrów fatalnie spudłował!

12
    Gospodarze cały czas w ataku, dobry atak pozycyjny, dośrodkowanie Mikulca i mocny strzał głową Fereta – tuż nad poprzeczką!

11
    Kontratak Resovii, trzech na trzech: Radulj zdecydował się na indywidualne rozwianie, zbiegł z lewej strony do środka i uderzył – zbyt lekko by pokonać bramkarza gości.

Nocoń niepotrzebnie dyskutował z sędzią, gdyby nie to kartki by nie było.

9
    Żółtą kartkę otrzymuje Nocoń (Skra Częstochowa).

8
    Najpierw Biegański piąstkował piłkę poza pole karne, następnie jeden z obrońców Skry przeciął podanie w obręb pola karnego. Po chwili dośrodkowanie w pole karne Genieca kompletnie nieudane.

7
    Rzut rożny wywalczony przez Resovię.

6

5
    Niecelny strzał Świderskiego (Resovia).

Skład wyjściowy gospodarzy:

Resovia: Daniel – Mikulec, Kubowicz, Domoń, Kaliniec, Radujl, Krykun, Geniec, Zalepa, Świderski, Feret

2
    Poszkodowanym był Niedojad.

1
    Pierwsza minuta i już jeden z zawodników Skry po faulu przeciwnika potrzebuje pomocy medycznej.

1

Dzień Dobry! Do rozpoczęcia spotkania pozostały niecałe 3 minuty. Zaraz po starcie podamy składy obu zespołów.

Przed nami spotkanie 9 kolejki 2 ligi: w Rzeszowie Resovia podejmie Skrę Częstochowa.

Resovia bardzo udanie rozpoczęła rozgrywki: była nawet na podium,natomiast przez porażkę w ostatniej kolejce z Górnikiem Łęczna spadła na 6 miejsce w tabeli – ma obecnie tylko 2 punkty straty do lidera. Klub z Rzeszowa jest zdecydowanym faworytem tego spotkania.

Skra Częstochowa to – niestety dla klubu z Częstochowy – przeciwny biegun w tabeli. Zaledwie osiem punktów (6 mniej od Resovii) i dopiero 14 miejsce, tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dobry występ i zwycięstwo trzy tygodnie temu z Widzewem było drobnym prognostykiem, jednak dwa tygodnie temu Skra przegrała z GKS-em Katowice, a tydzień temu tylko zremisowała z bardzo słabą w tym sezonie Stalą Stalowa Wola. Tylko dobra, taktyczna gra pozwoli w moim odczuciu na zdobycie choćby punktu przez Skrę.

W poprzednim sezonie w dwumeczu górą była Resovia: najpierw wygrała na wyjeździe 0:2, by u siebie zremisować 2:2. Jakim wynikiem zakończy się kolejne spotkanie tych drużyn? Na relację zapraszamy już od godziny 16:00.