Resovia – Legionovia 3:0 (koniec) | Garbarnia – Stal S. W. 1:3 (koniec) | Gryf – Skra 2:1 (koniec)
GKS K. – Lech II P. 2:0 (koniec) | Widzew – Polkowice 1:0 (koniec)
GKS Katowice
2:0 (0:0)
Lech II Poznań
Sobota 28.09.2019, 18:00 • Stadion Miejski, Katowice • 2. Liga • 11. kolejka

Po zmaganiach Pucharu Polski gdzie GKS Katowice wygrał w karnych z Wartą Poznań wracamy na ligowe boiska. Już za kilka godzin pierwszy gwizdek na stadionie przy ul.Bukowej w Katowicach. GKS Katowice który walczy o miejsce premiowane awansem do 1 ligi będzie mierzył się z rezerwami poznańskiego Lecha. Drużyna z Katowic chce podtrzymać serię 5 meczów bez porażki ale Lech II Poznań również potrafi zaskoczyć. Początek spotkania o godzinie 18:00. Zapraszamy

Już za 40 minut obie jedenastki wraz z trójką sędziowską pojawią się na murawie stadionu w Katowicach. Warto wspomnieć że to pierwszy mecz z dzisiejszego można powiedzieć dwu meczu. Już za niedługo GKS Katowice zagra z rezerwami Kolejorza, a o godzinie 20:00 w Zabrzu mecz Górnika Zabrze z pierwszym składem Lecha Poznań. Dla niewtajemniczonych informuje że kibice drużyny z Katowic są zaprzyjaźnieni z kibicami zabrzańskiego Górnika.

W ostatnim spotkaniu rezerwy Lecha na swoim stadionie we Wronkach podejmowały Widzew Łódź. Lepsi okazali się zawodnicy gości wygrywając mecz 2:1. Bramkę dla poznaniaków zdobył z rzutu karnego Filip Marchwiński

Drużyna z Katowic podchodzi do dzisiejszego meczu w bardzo dobrych nastrojach. Po serii zwycięstw w lidze oraz wyeliminowaniu Warty Poznań z Pucharu Polski przyszedł czas na kolejne starcie w rozgrywkach 2 ligi. Faworytami spotkania są gospodarze jednak wszystko zweryfikuje boisko.

Składy obu drużyn :
    GKS K.: Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Woźniak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd, Kiebzak – Rogalski.
    Lech II P.: Szymański – Jacenko, Białczyk, Tupaj, Smajdor, Kryg, Klupś, Szymczak, Niewiadomski, Andrzejewski, Pawlicki

Obie jedenastki już na murawie. Gospodarze na żółto a goście w białych trykotach

1

2
    Gospodarze od razu w doskonałej akcji. Rogala znalazł się na dobrej pozycji do strzału jednak na drodze stanął obrońca Lecha. Pierwszy rożny dla GKS

4
    Jak na razie GKS Katowice rozgrywają piłkę na połowie gości. Widać że od początku meczu chcą zagrozić bramkę Lecha

5
    Kolejna dobra sytuacja w wykonaniu gospodarzy, lecz podczas ataku ucierpiał jeden z zawodników Lecha II Poznań. Rzut wolny dla gości

8
    Pierwsza okazja dla gości jednak wrzutki Smajdora nie znalazł żaden z kolegów. Gospodarze wybijają na rzut rożny

9
    Katowiczanie bezpiecznie wybijają kolejny raz piłkę na rzut rożny.

10
    Teraz było groźnie pod bramką GKS. Tam blisko Szymczak był zdobycia bramki jednak lepszy okazał się Mrozek.

12
    Znowu akcja dla gości, jednak w walce bark w bark Tupaj dotknął piłki ręką. Gospodarze od bramki

13
    Szansa dla gospodarzy. Jednak po samotnym rajdzie Błąda, piłka wybita na rzut rożny

14
    Teraz bliski zdobycia bramki był zawodnik GKS Katowice – Arkadiusz Woźniak , jednak Szymański wspaniale obronił strzał głową.

17
    Gra się trochę uspokoiła. Zawodnicy z Poznania spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie.

21
    Akcja dla gospodarzy. Wszystko wyglądało pięknie, jednak podczas ostatniego podania nie dogadali się zawodnicy GKS Katowice i wynik nadal bezbramkowy

23
    Kolejny błąd w ataku GKS Katowice, i piłkę od bramki zacznie Szymański

25
    Teraz akcja za akcją. Na początku doskonale rozgrywali piłkę zawodnicy Lecha jednak przejęcie obrony i kontratak GKS-u. Jednak piłka uderzona w obrońcę Lecha.

28
    Groźnie pod bramką GKS Katowice. Ładny rajd z piłką Klupsia jednak nie celnie Pawlicki i od bramki zacznie Mrozek.

31
    Gospodarze chcą atakiem pozycyjnym zagrozić bramce Lecha, jednak mają mało miejsca na murawie żeby zaatakować.

33
    Teraz kolejna szansa dla GKS-u. Piłka dobrze wrzucona w pole karne jednak rywale wybijają na aut..

35
    Niecelna teraz wrzutka w pole karne Lecha i Woźniak nie miał jak wykończyć akcji. Nadal 0:0

38
    Próba zagrożenia bramce GKS-u. Klupś wrzucał w pole karne, jednak Mrozek pewnie łapie piłkę.

39
    Lekkie zamieszanie przy bramce Lecha, jednak wrzuconą piłkę przez Błąda pewnie łapie Szymański

43
    Próba kontrataku zespołu z Katowic jednak Jacenko wślizgiem wybija piłkę na aut

45+0

Sędzia Damian Gawęcki z Kielc zaprasza obie jedenastki do szatni. Jak na razie oglądamy dosyć wyrównane spotkanie w Katowicach. Najgroźniejszą sytuacją w pierwszej popisał się Woźniak jednak wynik bezbramkowy. Za 15 minut wracamy na Stadion przy ul.Bukowej

Już obie jedenastki na murawie. Za moment początek 2 połowy spotkania.

46

46
    Drugą część spotkania rozpoczęli katowiczanie. W obu ekipach bez zmian

47
    Pierwsza okazja po przerwie, jednak Kiebzak za bardzo sobie wysunął piłkę i grę rozpocznie Szymański

50
    Za mocno wrzucona piłka i Woźniak miał problemy ze skierowaniem jej do siatki. Bramkarz Lecha zacznie od bramki

51
    Gospodarze wymieniają mnóstwo podań w środkowej części boiska, jednak gdy piłka dochodzi do pola karnego Lecha to wtedy pojawiają się problemy.

54
    Teraz okazja dla GKS-u. Michalski znalazł się na czystej pozycji przed strzałem jednak piłkę zatrzymał Tupaj. Dobić próbował Kiebzak, ale bardzo niecelnie

60
    Dobrze wrzutkę przyjął Rogalski, już wymierzał strzał jednak sędzia zatrzymuje grę po zagraniu ręką.

62
    Bliski otwarcia wyniku był zawodnik rezerw Lecha – Tymoteusz Klupś jednak uderzył wysoko nad poprzeczką.

63
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Urynowicz.

66
    Kombinują bez zdecydowania zawodnicy GKS-u Katowice i w wyniku wywalczyli rzut rożny

67
    Czerwona kartka dla zawodnika gospodarzy. Zagapili się obrońcy GKS-u i atak Lecha musiał przerwać Michalski. Od 67 minuty zawodnicy z Katowic muszą sobie radzić w 10

70
    Słaba wrzutka z rzutu wolnego Lecha II Poznań i Mrozek doskonale radzi sobie z takimi piłkami.

72
    Dośrodkowanie Klupsia w pole karne jednak piłka przechodzi przez całe pole karne zawodników Rafała Góraka.

73
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Smajdor, na boisku pojawia się Kaczmarek.

74
    Strzał Rogali w środek bramki i pewnie łapie Szymański

74
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Jacenko, na boisku pojawia się Bartkowiak.

75
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Strzelcem bramki WOŹNIAK.
    Osłabiona od 6 minut GIEKSA wychodzi na prowadzenie. Na doskonałej pozycji znalazł się Woźniak i doskonale kończy akcję. GKS prowadzi 1:0

78
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Wojciechowski.

79
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Tabiś.

80
    Żółta kartka dla Bartkowiaka za symulowanie faulu

80

Strzelcem bramki URYNOWICZ
    Doskonały rajd z piłką Urynowicz finiszuje umieszczeniem piłki w siatce. GKS Katowice na doskonałej drodze do kolejnych 3 punktów

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Tabiś (GKS Katowice).

82
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Pawlicki, na boisku pojawia się Janiak.

84
    Bardzo niecelnie próbował zmniejszyć straty Janiak.

85
    Zmiana w drużynie Lech II Poznań: z boiska schodzi Klupś, na boisku pojawia się Karbownik.

88
    Tupaj fauluje Tabisia i szybko zaczyna grę

89
    Kolejny raz faulują zawodnicy Lecha. Już za chwilę na boisku pojawi się Grychtolik w składzie GKS Katowice

89
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Kiebzak, na boisku pojawia się Grychtolik

90
    Sędzia doliczył 4 minuty

90+1
    Żółtą kartkę otrzymuje Karbownik (Lech II Poznań).

90+3
    Spokojnie rozgrywają piłkę zawodnicy GKS-u. Widocznie czekają na ostatni gwizdek sędziego

90+4

Pewne zwycięstwo gospodarzy. Czerwona kartka ich wcale nie osłabiła a zmotywowała. Zespół z Katowic może dopisać sobie kolejne 3 punkty, a drużyna Lecha będzie musiała trzymać kciuki za kolegów z pierwszej drużyny w meczu z Górnikiem Zabrze. (20:00:42)