Arka – Piast 0:0 (koniec) | Jagiellonia – Pogoń 2:3 (koniec) | Wisła K. – Cracovia 0:1 (koniec)
Wisła Kraków
0:1 (0:0)
Cracovia
Niedziela 29.09.2019, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Wszystko jasne! Przez najbliższy czas w Krakowie rządzić będzie Cracovia, która pokonała dziś Wisłę Kraków 1:0. Tak naprawdę to "Biała Gwiazda" przegrała na własne życzenie. Pamiętamy przecież, po jakiej sytuacji padł gol. (19:27:36)

90+5

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Vukan Savičevič (Wisła Kraków).

90+2
    Tymczasem z trybun słyszymy głośne "Jazda, jazda, jazda – Biała Gwiazda". Kibice próbują zmobilizować gospodarzy.

90+1
    Przez pięć minut można zdobyć jedną, dwie, a może i nawet trzy bramki. Ale raczej nie w takim spotkaniu, jak to.

90
    Rozpoczyna się doliczony czas gry. Sędzia Lasyk dorzucił jeszcze pięć minut.

89
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Vullnet Basha, na boisku pojawia się Przemysław Zdybowicz.

87
    Wydaje się, że Cracovia nie wypuści tego prowadzenia. Teraz "Pasy" będą jeszcze egzekwować rzut wolny. Może być bardzo ciekawie.

86
    Wiele wskazuje na to, że Dytiatjew nabawił się jakiegoś urazu.

85
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Ołeksij Dytiatjew, na boisku pojawia się Michał Helik.
    84. Derby Krakowa - wymiar kibicowski.

82
    Ładnie zaatakowali teraz zawodnicy Cracovii, lecz ostatecznie absolutnie nic z tego nie wynikło.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Emmanuel Kumah.

80
    Ostatnie dziesięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Niech nareszcie rozpęta się prawdziwa "Święta Wojna"!

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 33 000 widzów.

78
    Duże wyzwanie dla Wisły w aspekcie mentalnym. "Biała Gwiazda" ma już bardzo mało czasu, by się podnieść.

77
    Strzały: 6-6
    Strzały celne: 2-1

76
    Wisła próbuje przyspieszyć. Bardzo ciekawe, co z tego wyniknie.

Mateusz

Gole: 73. Hanca

Kartki:   10. Sadlok (WIS), 43. Klemenz (WIS), 90+4. Savičevič (WIS) – 43. Siplak (CRA), 51. van Amersfoort (CRA)

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok – Chuca (81. Kumah), Savičevič, Basha (89. Zdybowicz), Michał Mak – Wojtkowski, Paweł Brożek (72. Drzazga).
    Zmiany: Lis – Szota, Boguski, Buksa, Silva, Grabowski, Szot, Zdybowicz, Kumah, Drzazga.

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Dytiatjew (85. Helik), Rapa – Hanca, Gol, Lusiusz – van Amersfoort (59. F. Piszczek), R. Lopes, Wdowiak (46. Vestenicky).
    Zmiany: Hrosso – Ferraresso, Pestka, Helik, Rakoczy, Cecarić, Vestenicky, Dimun, F. Piszczek.

Sędziowie: Piotr Lasyk

Widownia: 33 000