Arka – Piast 0:0 (koniec) | Jagiellonia – Pogoń 2:3 (koniec) | Wisła K. – Cracovia 0:1 (koniec)
Wisła Kraków
0:1 (0:0)
Cracovia
Niedziela 29.09.2019, 17:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Wszystko jasne! Przez najbliższy czas w Krakowie rządzić będzie Cracovia, która pokonała dziś Wisłę Kraków 1:0. Tak naprawdę to "Biała Gwiazda" przegrała na własne życzenie. Pamiętamy przecież, po jakiej sytuacji padł gol. (19:27:36)

90+5

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Vukan Savičevič (Wisła Kraków).

90+2
    Tymczasem z trybun słyszymy głośne "Jazda, jazda, jazda – Biała Gwiazda". Kibice próbują zmobilizować gospodarzy.

90+1
    Przez pięć minut można zdobyć jedną, dwie, a może i nawet trzy bramki. Ale raczej nie w takim spotkaniu, jak to.

90
    Rozpoczyna się doliczony czas gry. Sędzia Lasyk dorzucił jeszcze pięć minut.

89
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Vullnet Basha, na boisku pojawia się Przemysław Zdybowicz.

87
    Wydaje się, że Cracovia nie wypuści tego prowadzenia. Teraz "Pasy" będą jeszcze egzekwować rzut wolny. Może być bardzo ciekawie.

86
    Wiele wskazuje na to, że Dytiatjew nabawił się jakiegoś urazu.

85
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Ołeksij Dytiatjew, na boisku pojawia się Michał Helik.
    84. Derby Krakowa - wymiar kibicowski.

82
    Ładnie zaatakowali teraz zawodnicy Cracovii, lecz ostatecznie absolutnie nic z tego nie wynikło.

81
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Chuca, na boisku pojawia się Emmanuel Kumah.

80
    Ostatnie dziesięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Niech nareszcie rozpęta się prawdziwa "Święta Wojna"!

79
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 33 000 widzów.

78
    Duże wyzwanie dla Wisły w aspekcie mentalnym. "Biała Gwiazda" ma już bardzo mało czasu, by się podnieść.

77
    Strzały: 6-6
    Strzały celne: 2-1

76
    Wisła próbuje przyspieszyć. Bardzo ciekawe, co z tego wyniknie.

75
    Około kwadrans do ostatniego gwizdka sędziego Lasyka. Coś nam się wydaje, że zaczyna się prawdziwa "Święta Wojna"!
    73. Sergiu HANCA - 0:1

73
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki SERGIU HANCA. Ależ fatalnie pomylił się teraz Savićević! Wystawił piłkę rywalowi, który bez problemu to wykorzystał. Kapitalne uderzenie zaaplikował Hanca!

72
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Paweł Brożek, na boisku pojawia się Krzysztof Drzazga.

71
    W prestiżowych starciach tak to czasem bywa, że dostajemy zupełnie coś innego niż oczekiwaliśmy.

70
    Za około dwadzieścia minut już absolutnie wszystko będzie jasne. Wciąż wierzymy, że nareszcie coś tutaj drgnie, bo jak na razie jest bardzo mizernie.

68
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda.
    67. Oprawa kibiców Wisły.

66
    Nie wygląda to najlepiej. Trudno będzie którejś z drużyn o zainkasowanie gola. Każdy kryje swego.

65
    Wracamy na połowę Cracovii. Goście trochę zwolnili i próbują uspokoić swe poczynania. Dużo, bardzo dużo chaosu.

64
    Janicki blokował przeciwnika i zdaniem Lasyka, faulował.

62
    Głośno dopingują teraz kibice Cracovii. Nie ma ani chwili zwątpienia w "Białą Gwiazdę".

61
    Brakuje błysku w poczynaniach obu ekip...

60
    Godzina gry już minęła, a wynik ani drgnie... Strzałów celnych też brakuje. Słaba ta "Święta Wojna".

59
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Pelle van Amersfoort, na boisku pojawia się Filip Piszczek.

57
    Strzały: 5-4
    Strzały celne: 1-0

56
    Wiele wskazuje na to, że rozpoczyna się okres gry, w którym będziemy świadkami ciekawszych ataków niż w premierowej partii.

55
    Świetnie ruszyli z akcją zawodnicy Cracovii, lecz nic z tego ostatecznie nie wynikło. Robią nam się przestrzenie.

54
    Faule: 12-15.

53
    Sporo przerw w dzisiejszym spotkaniu. To na pewno wybija z rytmu i ani gospodarze, ani goście nie czują stuprocentowego komfortu.

52
    Van Amersfoort groźnie zaatakował przeciwnika. Nadal jesteśmy świadkami gry na pograniczu fair play.

51
    Żółtą kartkę otrzymuje Pelle van Amersfoort (Cracovia).

50
    Pięć minut drugiej partii już za nami. Obraz rywalizacji zbytnio się nie zmienił.

48
    Już mamy potwierdzenie. Powodem zmiany Wdowiaka jest kontuzja.

47
    Szkoleniowiec gospodarzy nie dokonał żadnych roszad. Trener gości zdecydował się natomiast na jedną korektę. Na boisku nie ma już Wdowiaka, który mógł nabawić się jakiegoś urazu.

46
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Mateusz Wdowiak, na boisku pojawia się Tomas Vestenicky.

46

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Krakowie już za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis. Ani gospodarze, ani goście nie zasłużyli na bramkę. Emocji na lekarstwo. Oby druga partia przyniosła nam więcej wrażeń!

45+2

45+1
    Sędzia dorzucił do pierwszej partii dwie minuty.

45
    Bardzo energicznie przy linii bocznej prezentuje się trener Probierz. Nieustannie udziela wskazówek swoim podopiecznym.

44
    Sędzia Piotr Lasyk musiał wyciągnąć konsekwencje i upomnieć zawodników. Trzeba chłodzić te głowy, które gotują się coraz mocniej.

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Michal Siplak (Cracovia).

43
    Żółtą kartkę otrzymuje Lukas Klemenz (Wisła Kraków).

42
    I mamy przepychankę w narożniku boiska. Sędzia wkroczył do akcji!

41
    Zablokowane uderzenie jednego z Wiślaków. Skutecznie interweniował Siplak.

40
    Decydujący fragment pierwszej połowy. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

39
    Wciąż bez rewelacji. Brakuje nawet płynności. Nie ma też wyróżniających się zawodników. Wszystko jest bardzo przeciętne.

37
    Sadlok zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne rywala, które było kompletnie nieudane. Futbolówka opuściła boisko.

36
    Jeden strzał w światło bramki przez ponad pół godziny gry. To chyba mówi samo za siebie i nie wymaga żadnego komentarza...

35
    Strzały: 3-2

33
    Wdowiak leży na murawie i ponownie potrzebuje pomocy medycznej.

32
    Lopes zdecydował się na oddanie strzału, lecz nie trafił w światło bramki. Próbę należy jednak pochwalić. Zapobiegawczo rzucił się Buchalik.

31
    Jeżeli ktoś liczył na fajerwerki, to na razie odczuwa z pewnością duży niedosyt. Golkiperzy są praktycznie bezrobotni.

30
    Kwadrans do zakończenia pierwszej partii. Wciąż żadna z drużyn nie może się rozkręcić.

29
    Faule: 8-6.

27
    Dytiatjew postanowił nie ryzykować i wybił piłkę na rzut rożny.

26
    Tymczasem zaatakowała Wisła. Gospodarzom udało się wywalczyć rzut wolny z okolic pola karnego. Może być ciekawie!

25
    Za około dwadzieścia minut premierowa partia dzisiejszego meczu w stolicy Małopolski zostanie zakończona. Wciąż mamy bezbramkowy remis.

24
    Cracovia zaczyna przeważać. Wisła trochę stłamszona i wycofana w okolice własnego pola karnego.

23
    Bardzo ładne wyjście z bramki w wykonaniu Buchalika. Pokazał, że potrafi wyczuć intencje przeciwników. Zagrożenie oddalone.

22
    Czekamy na jakiekolwiek konkrety. Póki co ubogo w interesujące ataki. Niewiele wynika z poczynań obu ekip...

21
    Posiadanie piłki: 59-41%.

20
    "Wisła to jest potęga, Wisła na najlepsza jest" – niesie się teraz po trybunach.

19
    Utrzymuje się bezbramkowy remis. Teraz nacierać próbuje drużyna Cracovii. Szczelna jest natomiast defensywa krakowskiej Wisły.

18
    Na trybunach czuć atmosferę "Świętej Wojny", a na boisku już niekoniecznie. Dość powolne konstruowanie akcji przez obie ekipy.

17
    Wiślacy są zmuszani do ryzykownego grania. Przed chwilą zdołali wyprowadzić atak, lecz nic imponującego z tego nie wynikło.

16
    Gospodarze operują futbolówką na własnej części boiska. Nudniejszy fragment spotkania.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. Lekką przewagę w ofensywie ma Wisła Kraków.
    13. Show kibiców Cracovii.

12
    Początek spotkania bez większej historii. Zapamiętamy z niego jedynie brzydkie faule.

11
    Na razie ani goście, ani gospodarze nie są rozluźnieni. Widać nerwowe ruchy, widać brak jakości, na którą czekamy.

10
    Żółtą kartkę otrzymuje Maciej Sadlok (Wisła Kraków).

9
    Sadlok popełnił przewinienie. Atmosfera z minuty na minutę staje się coraz bardziej napięta. Hanca leży na murawie.

8
    Savićević próbował oszukać golkipera Cracovii, jednak jego uderzenie było zdecydowanie za lekkie.

7
    Wisła spokojnie wymienia się podaniami. Być może gospodarze chcą nieco uśpić czujność przeciwników.

6
    Janicki, przebitka w pole karne i... broni Pesković.

5
    Piąta minuta meczu. Póki co mamy typowe piłkarskie szachy. Ani jedni, ani drudzy nie podejmują większego ryzyka.

4
    Trzeba się spodziewać, że tutaj absolutnie nikt nikomu nie będzie odpuszczać. Przed momentem doszło do kolejnego faulu. Przewinili gospodarze.

3
    Cracovia egzekwowała rzut wolny, lecz nie przyniosło jej to żadnych korzyści. Inicjatywa trafiła na konto rywali.

2
    Wdowiak upadł na murawę, jednak szybko się z niej podniósł. Już od początku widać, że zarówno jedni, jak i drudzy nie będą przebierać w środkach.

2
    Na trybunach oczywiście komplet publiczności. To było wiadome już kilka godzin przed spotkaniem. Wspaniała atmosfera!

1
    Ruszamy z dzisiejszym meczem, który elektryzuje każdego sympatyka piłki nożnej z Krakowa. Zanosi się na świetne widowisko!

1

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok – Chuca, Savičevič, Basha, Michał Mak – Wojtkowski, Paweł Brożek.

Rezerwowi: Lis – Szota, Boguski, Buksa, Silva, Grabowski, Szot, Zdybowicz, Kumah.

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Dytiatjew, Rapa – Hanca, Gol, Lusiusz – van Amersfoort, R. Lopes, Wdowiak.

Rezerwowi: Hrosso – Ferraresso, Pestka, Helik, Rakoczy, Cecarić, Vestenicky, Dimun, F. Piszczek..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Do usłyszenia!
    Czy dziś w Cracovii też będą panować tak dobre nastroje?
    Spotkanie obejrzy komplet widzów.

Sobotnie mecze dostarczyły nam niemałej porcji wrażeń. Sporo działo się zarówno w Warszawie, jak i Zabrzu. Wielu emocji spodziewamy się również po meczu Wisły z Cracovią. Wiadomo, że zarówno jedni, jak i drudzy chcą być najlepszą ekipą stolicy Małopolski.

Wisła Kraków jest obecnie dopiero jedenastą siłą ekstraklasowych zmagań. Do tej pory "Biała Gwiazda" zapisała na swoim koncie trzy zwycięstwa, dwa remisy oraz cztery porażki. Cracovia z kolei w ligowym zestawieniu plasuje się na miejscu szóstym. Dorobek "Pasów" to pięć triumfów, jeden remis oraz trzy porażki.

Trwa dziesiąta kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się z lokalnym rywalem – Cracovią. Zanosi się zatem na bardzo gorący pojedynek.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Mateusz

Gole: 73. Hanca

Kartki:   10. Sadlok (WIS), 43. Klemenz (WIS), 90+4. Savičevič (WIS) – 43. Siplak (CRA), 51. van Amersfoort (CRA)

Wisła Kraków: Buchalik – Klemenz, Wasilewski, Janicki, Sadlok – Chuca (81. Kumah), Savičevič, Basha (89. Zdybowicz), Michał Mak – Wojtkowski, Paweł Brożek (72. Drzazga).
    Zmiany: Lis – Szota, Boguski, Buksa, Silva, Grabowski, Szot, Zdybowicz, Kumah, Drzazga.

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Dytiatjew (85. Helik), Rapa – Hanca, Gol, Lusiusz – van Amersfoort (59. F. Piszczek), R. Lopes, Wdowiak (46. Vestenicky).
    Zmiany: Hrosso – Ferraresso, Pestka, Helik, Rakoczy, Cecarić, Vestenicky, Dimun, F. Piszczek.

Sędziowie: Piotr Lasyk

Widownia: 33 000