Cracovia – Pogoń 2:0 (koniec) | Lech P. – Zagłębie L. 1:2 (koniec)
Cracovia
2:0 (0:0)
Pogoń Szczecin
Piątek 25.10.2019, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • 13. kolejka

Trwa 13. kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy Małopolski, gdzie Cracovia zmierzy się z Pogonią Szczecin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Emocji zabraknąć nie powinno!
    Rozkład gier w tej kolejce.

Póki co Cracovia prezentowała się z dość dobrej strony. Do tej pory ekipa ze stolicy Małopolski zapisała na swoim koncie sześć zwycięstw, dwa remisy i cztery porażki. Te wyniki sprawiły, że aktualnie Cracovia jest piątą siłą zmagań o tytuł mistrza Polski.

Pogoń Szczecin jest natomiast liderem ekstraklasowego zestawienia. "Portowcy" mają w swym dorobku siedem zwycięstw, trzy remisy, a także dwie porażki. Ogółem zainkasowali 24 "oczka". Cracovia ma o cztery punkty mniej.
    W Krakowie pełna mobilizacja.

Śledźcie naszą relację z tego spotkania! Ruszamy kilka chwil przed godziną 18:00.

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Helik, Rapa – R. Lopes, Lusiusz, Gol, van Amersfoort, Vestenicky – F. Piszczek.

Rezerwowi: Hrosso – Ferraresso, Pestka, Dimun, Cecarić, Supryn, Strózik.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia, D. Dąbrowski – Kozulj, Kowalczyk, Hostikka – Buksa, Spiridonović.

Rezerwowi: Bursztyn – Łasicki, Stec, Guarrotxena, Podstawski, Kozłowski, Listkowski, Frączczak, Manias..
    Jasny cel Pogoni!

1

1
    Ruszamy z dzisiejszym meczem w stolicy Małopolski! Mierzą się dwie dobrze dysponowane w tym sezonie drużyny. Będzie się działo!

2
    Pogoń na pewno zrobi wszystko, by wywieźć z Krakowa komplet punktów. Można być też pewnym, że gospodarze będą bardzo mocno się stawiać.

3
    Na trybunach bardzo dużo kibiców. Są co prawda wolne miejsca, ale śmiało można stwierdzić, że frekwencja dziś dopisała. Zgromadzeni widzowie prowadzą głośny doping.

4
    Pierwsza doskonała sytuacja Lopeza! A nie, nie, i tak gola by nie było, bo sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Właściwy werdykt, bez dwóch zdań.

5
    Dobra pogoda w Krakowie. Nie jest za chłodno, nie jest też za ciepło. To są warunki, które sprzyjają piłkarzom.

6
    Siplak z centrostrzałem, który poszybował w światło bramki strzeżonej przez golkipera gości.

7
    Cracovia na spokojnie. Teraz gospodarze wymieniają się precyzyjnymi podaniami na własnej części boiska. Pogoń próbuje stosować pressing.

8
    Wyśmienita atmosfera panuje na trybunach krakowskiego stadionu. Doping niesie się po widowni.

9
    Teraz inicjatywa trafiła w posiadanie zespołu ze Szczecina. I to właśnie goście wymieniają spokojne podania.

10
    Początek spotkania całkiem dynamiczny. Przed chwilą niezłą akcję wyprowadzili szczecinianie, ale nie zdołali wykończyć jej celnym strzałem.

11
    Pogoń znów w ataku. Szuka szansy na zaskoczenie defensywy Cracovii.

12
    Teraz zrobiło się dosyć gorąco! Kowalczyk oddał kąśliwe uderzenie, ale nie było ono na tyle dobre, by zaskoczyć bramkarza.

13
    Jedni i drudzy są mocno zainteresowani tym, by wysforować się na prowadzenie. Żywy, interesujący i dynamiczny początek meczu!

14
    Teraz tempo nieco siadło, ale jesteśmy wręcz przekonani, że to tylko chwilowe.

15
    Kwadrans gry już za nami. Póki co mamy bezbramkowy remis, ale wiele wskazuje na to, że długo taki stan rzeczy nie będzie się utrzymywać.

16
    Tymczasem faulowany był Hostikka. Ładnie zachował się gracz Pogoni. Powalczył do końca.

17
    Kolejne niebezpieczne natarcie gości ze Szczecina. Ostatecznie jednak nie doszło do celnego uderzenia. W porę połapali się w tym wszystkim gospodarze.

18
    Ciekawie. Bardzo ciekawie rozwija się to spotkanie. Przewidywaliśmy emocje i już je mamy. Oby tak do końca!

19
    Wyznaczone przepisy przekroczył teraz Gol.

20
    Dąbrowski celował w bramkę. Była to ciekawa próba, ale niezbyt dobrze wykonana. Piłka poszybowała ponad bramką.

21
    Spiridonović ładnie przełożył sobie piłkę, a następnie oddał uderzenie, które zostało zablokowane. Rzut rożny dla Pogoni!

22
    Cracovia miała wymarzoną okazję do kontrataku, ale za bardzo pospieszył się Rapa.
    23. Spory staż trenera Probierza.

24
    Ależ tam zakotłowało się w polu karnym Pogoni. Stipica pokazywał sędziemu, że był faulowany, ale pan Paweł Gil miał inne zdanie.

25
    Dwadzieścia minut do zakończenia pierwszej połowy. Aktualnie mamy sporo walki w okolicach środka boiska, mniej akcji.

26
    Nieco aktywniejsi są obecnie szczecinianie. Cracovia chyba nastawia się bardziej na kontrataki.

28
    Rzut wolny dla ekipy z Krakowa. Pewnie pójdzie centra w pole karne.

29
    Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni, ale koniec końców absolutnie nic z tego nie wynikło.

30
    Ostatni kwadrans gry przed przerwą w dzisiejszym spotkaniu. Bardzo ciekawe, czy jeszcze w pierwszej partii padnie jakaś bramka.

31
    Posiadanie piłki: 44-56%.

32
    Tuż przed polem karnym rywala upadł Kozulj. Zawodnik Pogoni spojrzał na sędziego, ale ten nawet nie drgnął. Słuszna decyzja Pawła Gila, nie było faulu.

33
    Gorąco na murawie, gorąco na trybunach. Lusiusz sfaulował Kowalczyka. Zawodnicy Pogoni pokazują, że doszło do uderzenia łokciem.

34
    Powtórki pokazują, że był tam kontakt, ale żadnej premedytacji nie zauważyliśmy. Sędzia odgwizdał przewinienie.

35
    Wyrównane spotkanie w Krakowie. Mało okazji do objęcia prowadzenia czy to przez jedną, czy też drugą drużynę, na co nie wskazywał początek.

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin).

36
    Walki tutaj nie brakuje, ale przydałoby się zdecydowanie więcej konkretów. Za dużo piłkarskich szachów, za mało odważnych decyzji.

37
    Rapa za mocno się pospieszył. To już drugi albo trzeci raz w tym spotkaniu, kiedy ten zawodnik robi coś kompletnie nieudanie.
    38. Ekstraklasa... ;)

39
    Żółtą kartkę otrzymuje Janusz Gol (Cracovia).

40
    Siódma żółta kartka dla Gola w tym sezonie.

41
    Około pięć minut do zakończenia pierwszej partii tego starcia. Teraz rzut wolny egzekwują zawodnicy szczecińskiej Pogoni.

42
    Buksa szukał dośrodkowania od Matyi, ale ostatecznie nie zdołał sięgnąć futbolówki. Inicjatywa wróciła na konto przeciwników.

43
    I znów zrobiło się trochę cieplej w okolicach bramki Pogoni. Jablonsky strącił piłkę w kierunku siatki, ale tam na posterunku był Stipica.

44
    Żółtą kartkę otrzymuje Adam Buksa (Pogoń Szczecin).

45
    Spiridonović trafił w słupek! Niewiele zabrakło, a padłby gol!
    45. Było gorąco!

45
    Sędzia dorzucił jeszcze 60 sekund.

45+1

Po pierwszej partii mamy bezbramkowy remis. Zdarzały się lepsze i gorsze sytuacje z obu stron, ale ostatecznie żadna z ekip nie zdołała otworzyć wyniku spotkania.

46

47
    Pora na drugie 45 minut rywalizacji w ramach tego spotkania. W trakcie przerwy nie doszło do żadnych roszad personalnych.

49
    Sporo nieczystych interwencji z obu stron. Dużo pracy ma sędzia Gil.

50
    Bez wątpienia nie jest łatwo prowadzić tego typu pojedynki. To typowy mecz walki, gdzie zarówno jedni, jak i drudzy marzą o komplecie punktów i nikt nie zamierza odpuścić.

52
    Rzuty rożne: 2:2.

53
    Teraz korner będzie egzekwować Cracovia. Za moment może być bardzo ciekawie!

54
    Ostatecznie jednak rzut rożny nie przyniósł "Pasom" żadnych korzyści. Inicjatywa wróciła w posiadanie szczecińskiej Pogoni.

55
    Dziesięć minut drugiej partii za nami. Kopanina.

57
    Akcja "Portowców" została przerwana, bo na pozycji spalonej złapany został Kozulj. Na ofsajdzie przebywał też Kowalczyk.

58
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki CORNEL RAPA. Lopes doskonale dośrodkował do Rapy, co zostało przez niego znakomicie wykorzystane. Mamy otwarcie wyniku!
    58. Cornel RAPA - 1:0

59
    Ten gol powinien zrobić dobrze dzisiejszemu meczowi w Krakowie. Miejmy nadzieję, że kolejne minuty dostarczą nam więcej sportowych wrażeń.

60
    Godzina gry już za nami. Przed chwilą znów zaatakowali krakowianie, jednak tym razem nie zdołali oddać strzału.

63
    Buksa oddał mocne uderzenie, które, zdaje się, zmierzało w światło bramki, ale na przeszkodzie stanął jeden z rywali. Strzał zablokowany.

63
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Santeri Hostikka, na boisku pojawia się Marcin Listkowski.

64
    I znów przedzierają się do ataku szczecinianie.

65
    Strzały: 11-9
    Strzały celne: 3-1

66
    "Portowcy" nieźle natarli, ale ostatecznie udało im się wywalczyć tylko rzut rożny, który nie przyniósł żadnych korzyści.

67
    "Pasy" uspokajają teraz swoje poczynania. Pogoń natomiast gra dość dynamiczne, ale i chaotycznie.

68
    Żółtą kartkę otrzymuje Filip Piszczek (Cracovia).

68
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Tomas Vestenicky, na boisku pojawia się Diego Ferraresso.

69
    Wciąż nie brakuje piłkarskich szachów. Lepiej spisują się gospodarze. W Pogoni mało składnych akcji.

70
    Za około dwadzieścia minut już absolutnie wszystko będzie jasne. Bardzo ciekawe, czy Cracovia zdoła utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu.

71
    Strzelcem bramki RAFAEL LOPES. Kapitalne uderzenie pod poprzeczkę. Stipica nawet nie drgnął. Mocny cios gospodarzy, Pogoń w bardzo dużych tarapatach!
    71. Rafael LOPES - 2:0

72
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zvonimir Kozulj, na boisku pojawia się Adam Frączczak.

74
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin).

75
    Mocno komplikuje się sytuacja gości ze Szczecina! Bartkowski dokonał nieprzemyślanego zagrania, co skutkuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką!

76
    Wiele wskazuje na to, że dziś skończy się dobra wyjazdowa passa Pogoni Szczecin. nie dość, że "Portowcy" przegrywają, to jeszcze są osłabieni.

76
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adam Buksa, na boisku pojawia się David Stec.

78
    I raz jeszcze chcieli zaatakować szczecinianie, ale absolutnie nic z tego nie wynikło.

79
    Pesković już się nie spieszy. Ale tego należało się spodziewać. Gospodarze będą teraz bardzo mocno szanować czas.

80
    Ostatnie dziesięć minut plus ewentualny doliczony czas gry. Cracovia może pokonać lidera PKO Ekstraklasy.

81
    Spiridonović nieźle mierzył, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. Nie pomylił się jednak znacznie!

82
    Jeżeli taki wynik utrzyma się do końca, to Cracovia awansuje w tabeli na drugie miejsce. Jest więc o co walczyć!

84
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 8 764 widzów.

85
    Cracovia absolutnie nie musi się spieszyć i w ogóle o tym nie myśli.

86
    Spiridonović z kompletnie nieudanym strzałem.

87
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Rafael Lopes, na boisku pojawia się Sebastian Strózik.

88
    Lopes miał jakieś problemy zdrowotne. Boisko opuszczał w asyście medyków, co zdecydowanie nie jest dobrą informacją dla kibiców Cracovii.
    Ciekawostka.

90
    90. minuta meczu. Do narożnika boiska podąża Siplak. Za moment będziemy mieli dośrodkowanie.

90+1
    Sędzia dorzucił nam jeszcze cztery minuty.

90+2
    Potężnie uderzył teraz Matynia, ale jego próba została zablokowana.

90+3
    Końcówka dzisiejszego meczu w stolicy Małopolski. Za moment będzie już wszystko absolutnie jasne. Jeszcze rzut wolny dla Pogoni.

90+4
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Pelle van Amersfoort, na boisku pojawia się Mateusz Supryn.

90+5
    Jeszcze gramy.

90+5

Koniec, koniec, koniec! Cracovia bije lidera i inkasuje kolejne zwycięstwo w tym sezonie, dzięki czemu notuje awans w tabeli na drugie miejsce. To nie był wielki mecz, w wykonaniu jednych i drugich, ale trochę tych emocji mimo wszystko mieliśmy. (19:55:05)
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Mateusz

Gole: 58. Rapa, 71. R. Lopes

Kartki:   39. Gol (CRA), 68. F. Piszczek (CRA) – 35. Bartkowski (POG), 44. Buksa (POG)   74. Bartkowski (POG)

Cracovia: Pesković – Siplak, D. Jablonský, Helik, Rapa – R. Lopes (87. Strózik), Lusiusz, Gol, van Amersfoort (90+4. Supryn), Vestenicky (68. Ferraresso) – F. Piszczek.
    Zmiany: Hrosso – Ferraresso, Pestka, Dimun, Cecarić, Supryn, Strózik.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia, D. Dąbrowski – Kozulj (72. Frączczak), Kowalczyk, Hostikka (63. Listkowski) – Buksa (76. Stec), Spiridonović.
    Zmiany: Bursztyn – Łasicki, Stec, Guarrotxena, Podstawski, Kozłowski, Listkowski, Frączczak, Manias.

Sędziowie: Paweł Gil

Widownia: 8 764