GI Malepszy – Piast 0:3 (koniec)
GI Malepszy Arth Soft Leszno
0:3 (0:1)
Piast Gliwice
Poniedziałek 16.12.2019, 20:00 • Hala Trapez, Leszno • FOGO Futsal Ekstraklasa • 12. kolejka

Trzy punkty jadą do Gliwic, choć wynik nie oddaje tego co działo się na parkiecie, szczególnie w drugiej połowie! Spotkanie wyraźnie zaostrzyło się z upływem minut! Podrażnieni gracze GI Malepszy Futsal Leszno rzucili się do szaleńczego ataku, jednak brakowało im skuteczności. Świetnymi interwencjami popisywał się bramkarz Piasta, Michał Widuch. To był zdecydowanie jego mecz!
    Mówiąc o pozycji bramkarza, warto także pochwalić golkipera z Leszna – Długosza, który kilka razy ratował swoją drużynę! W ostatnich minutach meczu gospodarze zdecydowali się wprowadzić lotnego bramkarza, by powalczyć o remis. Błędy Kruszyńskiego, który wystąpił w tej roli sprawiły, że plan zawiódł. (21:56:51)

40
    Ostatnia próba gospodarzy – nieskuteczna.

40
    Kruszyński ograny przed polem karnym Piasta. Kolejny strzał na pustą bramkę.

40
    Grzywa dalekim strzałem chciał zaskoczyć bramkarza Leszczynian jednak ten zdążył wrócić.

39
    Kruszyński w polu karnym przepuszcza piłkę, myśląc, że któryś z kolegów zamyka akcję za jego plecami. Pomylił się, a piłka wyszła na aut.

39
    Mimo straty bramki trwa ofensywa gospodarzy! Pada strzał za strzałem.

38
    Przejęcie piłki, szybki zwód, który zmylił lotnego bramkarza i celny strzał na pustą bramkę.

37
    Kruszyński w roli lotnego bramkarza!

37
    Ponownie Niedźwiedzki. Widuch wyciągnął się jak struna i złapał piłkę w ręce.

37
    Najpierw Niedźwiedzki trafia w bramkarza, który odbija piłkę. Dopada do niej Witek futsalówka przeszła nad poprzeczką!

36
    Witek obok słupka. Ofensywa GI Malepszy Futsal Leszno trwa!

35
    Czwarty faul. Bardzo ostre wejście, dwiema nogami w Soleckiego, który rozpoczynał kontrę Piasta.

35
    Kolejna szansa gospodarzy! Strzał Wojciechowskiego, który dopadł do bezpańskiej piłki, w ostatniej chwili przerywa Romero.

34
    Bartnicki popisuje się kapitalnym rajdem. Rozpoczął jeszcze w swoim karnym, a zakończył niedaleko bramki gości.