Valencia – Eibar 1:0 (koniec) | Getafe – Real Madryt 0:3 (koniec) | Atletico – Levante 2:1 (koniec)
RCD Espanyol – FC Barcelona 2:2 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
2:2 (1:0)
FC Barcelona
Sobota 04.01.2020, 21:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 19

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Sobotni wieczór przyniesie derby Barcelony! W stolicy Katalonii Espanyol na własnym terenie podejmie mistrza kraju. Szykują się naprawdę ciekawe zawody!

RDC Espanyol:

Gospodarze w tym sezonie spisują się bardzo źle. Co prawda w Lidze Europy awansowali do 1/16 finału, ale na krajowym podwórku w osiemnastu meczach uzbierali zaledwie 10 punktów. Przed tygodniem przegrali z sąsiadem z tabeli, Leganes, 0:2.
    Miejscowi wierzą w sprawienie niespodzianki:

FC Barcelona:

Przyjezdni przeciwnie – są liderem La Liga, jednak ich przewaga nie jest imponująca. Barca nie punktuje tak wysoko, jak w poprzednich sezonach i jej wyścig z Realem Madryt (i grupą pościgową) szykuje się interesująco. Przed świąteczną przerwą goście pokonali Alaves 4:1.
    Przyjezdni wspominają swoje najładniejsze gole strzelone lokalnemu rywalowi:

Obsada sędziowska:

Główny: Carlos Del Cerro
    Asystenci: Juan Yuste, Abrahamn Alvarez
    Techniczny: Jose Pardeiro.

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Pełne zestawienie:

RCD Espanyol Barcelona: D. López – Javi López, Espinosa, Naldo, Vilà – V. Gómez, Roca, David López, Darder – Melendo, Calleri.
    Rezerwowi: Prieto – Pedrosa, Lluis López, Campuzano, Vargas, Iturraspe, Lej.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Lenglet, Piqué, Alba – Rakitić, Busquets, F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann.
    Rezerwowi: Peña – Arturo Vidal, Fati, Umtiti, C. Pérez, Firpo, N. Semedo.

1

2
    Kiks Rakiticia, ale piłka szybko wróciła w posiadanie przyjezdnych.

3
    Ruszył pod pole karne rywali Leo Messi, ale gęsto ustawieni byli defensorzy Espanyolu i powstrzymali Argentyńczyka.

5
    Alba ucierpiał w starciu z Lopezem na własnej połowie boiska, na szczęście wszystko jest już z nim w porządku.

7
    Jak na razie bardzo spokojny początek derbowego starcia. Przy piłce znajdują się goście, ale daleko od pola karnego rywali.

8
    Zbyt mocne zagranie de Jonga do Roberto. Zawodnik Barcy nie zdołał zatrzymać futbolówki i od bramki rozpocznie Lopez.

9
    Dośrodkowanie w pole karne przyjezdnych, ale Bernardo Espinosa bardzo niecelnie uderzał głową.

10
    Roberto zablokowany na prawym skrzydle. Rzut rożny dla mistrzów Hiszpanii.

12
    Dobre wyjście golkipera Espanyolu po dośrodkowaniu ze skrzydła.

13
    Spóźniona interwencja Gerarda Pique w środku pola i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

15
    Kwadrans gry na Estadi Cornella-El Prat już za nami! Póki co niewiele dzieje się na murawie. Miejmy nadzieję, że kolejne minuty przyniosą dużo więcej emocji!

17
    Griezmann przewracany na wysokości linii środkowej boiska. Rzut wolny dla Barcy.

18
    Niedokładne odegranie Suareza do jednego z kolegów i piłka opuściła plac gry.

20
    Przez chwilę na dłużej utrzymali się przy piłce miejscowi, ale już wszystko wróciło do normy.

21
    Ostre wejście Griezmanna. Nie trafił w piłkę Francuz, ale udało mu się uniknąć indywidualnego upomnienia.

23
    Gol dla Espanyolu!
    Gospodarze obejmują prowadzenie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową golkipera Barcy pokonał DAVID LOPEZ!

24
    Trwa jeszcze konsultacja z wozem VAR. Czyżby był spalony?

25
    Nie ma spalonego, jest gol dla Espanyolu i gramy dalej!

26
    Dryblował Messi w polu karnym rywali, ale ostatecznie uderzył zbyt lekko, aby pokonać golkipera Espanyolu!

29
    Kolejne nieudane wykończenie akcji przez Blaugranę. Naprawdę słabo wyglądają jak na razie zawodnicy Ernesto Valverde.

31
    Ponownie bardzo dobrze w defensywie gospodarze. Skutecznie bronią dostępu do własnej bramki zawodnicy Espanyolu.

33
    Roberto nie opanował piłki po zagraniu od Griezmanna. Z kontratakiem ruszają gospodarze.

34
    W środku pola wymieniają się podaniami gospodarze. A kibice wiwatują każde udane zagranie.

36
    Spóźniona interwencja Javiego Lopeza na prawym skrzydle i arbiter po raz pierwszy sięga po kartkę.

38
    Bardzo topornie gra Duma Katalonii. Z przebiegu meczu ciężko uwierzyć, że to goście są liderem La Liga, a miejscowi zajmują ostatnie miejsce.

39
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Barcy i miejscowi będą wykonywać rzut rożny.

41
    Wreszcie dobra okazja gości! Miękka centra Roberto, głowa uderzył Messi, ale prosto w dobrze ustawionego golkipera Espanyolu!

42
    Słupek chroni Espanyol przed utratą gola po świetnym uderzeniu Luisa Suareza!

43
    Rzut wolny dla przyjezdnych. Uderzał Messi, ale pewnie interweniował Diego Lopez.

45
    Zamieszanie w polu karnym przyjezdnych po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, ale ostatecznie piłka została wybita.

45+1
    Jedną minutę doliczył arbiter!

45+2

Początek był niemrawy, ale późniejsza część pierwszej połowy już dużo ciekawsza! Espanyol objął prowadzenie, a rywale dopiero wtedy zaczęli się ożywiać. Zobaczymy, czy ostatnia drużyna La Ligi zdoła zatrzymać lidera. Za kwadrans wracamy na drugą odsłonę, zostańcie z nami!
    Pachnie niespodzianką!

46

46
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Ivan Rakitić, na boisku pojawia się Arturo Vidal.

47
    Suarez ustrzelony przez jednego z kolegów. Od bramki rozpocznie Espanyol.

49
    Nie podnosi się z murawy Calleri. Długo zwlekali z wybiciem futbolówki w geście fair-play zawodnicy FC Barcelony.

50
    Gol dla Barcelony!
    Goście doprowadzają do wyrównania! Centra w pole karne na szósty metr do uciekającego defensorom LUISA SUAREZA. Urugwajczyk umiejętnie dostawił nogę i umieścił piłkę w bramce!

52
    Ucierpiał w starciu z rywalem Suarez i mamy przerwę w grze.

54
    Strzelec wyrównującego gola będzie musiał na moment opuścić plac gry.

55
    Vidal w ostatniej chwili wyprzedzony przez jednego z rywali po dośrodkowaniu Suareza. Korner dla Barcy.

56
    Zamieszanie w polu karnym Espanyolu, ale ostatecznie arbiter przerwał grę, bo dopatrzył się ofsajdu.

58
    Miejscowi wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

59
    Piętnaście minut drugiej połowy wystarczyło, aby mistrzowie Hiszpanii odrobili straty i wyszli na prowadzenie! Efektowna asysta Suareza i ARTURO VIDAL głową pokonał Lopeza!

61
    Spokojnie wymieniają się teraz podaniami w środkowej strefie boiska zawodnicy Ernesto Valverde.

62
    Roca faulował na własnej połowie boiska i arbiter po raz drugi w tym pojedynku sięgnął po kartkę.

62
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi Víctor Gómez, na boisku pojawia się Matías Vargas.

65
    Powinno być 3:1! Znakomita akcja Leo Messiego zakończona zagraniem do Suareza, jednak tez przegrał pojedynek z golkiperem rywali!

66
    Taktyczny faul de Jonga na Vargasie i arbiter słusznie decyduje się na upomnienie.

67
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi David López, na boisku pojawia się Ander Iturraspe.

69
    Faulował w ataku Suarez. Od rzutu wolnego na własnej połowie Espanyol.

70
    Zbyt wysokie zagranie w pole karne gości i pewnie wyłapał piłkę Neto.

71
    Nieco mniej ciekawy fragment meczu obecnie obserwujemy. Oby końcówce znów przyniosła wiele emocji!

73
    Napierają przyjezdni. Goście chcą podwyższyć prowadzenie, aby jak najszybciej rozstrzygnąć losy derbowego pojedynku.

74
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol Barcelona: z boiska schodzi Oscar Melendo, na boisku pojawia się Wu Lej.

75
    I robi się ciekawie! Stracił piłkę na własnej połowie de Jong, a następnie sfaulował rywala. Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla byłego zawodnika Ajaxu!

76
    Miękka centra z rzutu wolnego, ale wybijają piłkę defensorzy Barcy.

77
    Było blisko! Fantastyczna interwencja Neto po strzale głową Leja!

79
    Długo utrzymują się przy piłce miejscowi. Po czerwonej kartce dla de Jonga scenariusz gry wyraźnie uległ zmianie.

80
    Zmiana w drużynie FC Barcelona: z boiska schodzi Antoine Griezmann, na boisku pojawia się Nélson Semedo.

81
    Indywidualny zryw Suareza zakończony strzałem jedynie w boczną siatkę.

82
    Niedokładnie w ofensywie Javi Lopez, ale błyskawicznie odzyskali futbolówkę miejscowi.

84
    Rzut wolny w środku pola wywalczyli przyjezdni. Cenny czas zyskują mistrzowie Hiszpanii.

84
    Dobrze w defensywie Pique po dośrodkowaniu Vargasa. Korner dla Espanyolu.

86
    Niepotrzebny faul Calleriego na połowie rywali. Znów uciekają sekundy gospodarzom.

87
    Mogło być po meczu! W dogodnej sytuacji znalazł się Suarez, próbował przelobować golkipera rywali, ale ten zachował czujność i doskoczył do piłki!

88
    Dopięli swego gospodarze! Zagranie w pole karne do WU LEJA, który płaskim strzałem w kierunku dłuższego słupka doprowadził do wyrównania!

89
    Kolejna znakomita okazja gospodarzy! Calleri ruszył na bramkę rywali, ale naciskany przez Pique oddał niecelne uderzenie!

90
    O cztery minuty dłużej potrwają derby Barcelony!

90+1
    Bez problemów wyłapał piłkę Neto po strzale z dystansu jednego z rywali.

90+2
    Dalekie zagranie do Leja, jednak reprezentant Chin przegrał pojedynek z jednym z obrońców Barcelony.

90+3
    Faulowany Leo Messi gdzieś na wysokości czterdziestego metra. To może być jednak z ostatnich akcji w tym meczu.

90+4
    A teraz rzut wolny będą mieli przyjezdni! Ponad trzydzieści metrów od bramki strzeżonej przez Neto.

90+5
    Zdecydowanie zbyt mocno dośrodkowywał Roca.

Faule: 17:11.

Długo rozkręcał się ten mecz, ale ostatecznie ani na jego poziom, ani przede wszystkim na emocje nie możemy narzekać! Espanyol prowadził, później przegrywał, ale w końcówce, gdyż już grał w przewadze, doprowadził do wyrównania. Dziękuję za uwagę! (22:55:08)
    Remis w starciu lidera z ostatnią drużyną w tabeli!

Gole: 23. David López, 88. Lej – 50. L. Suárez, 59. Arturo Vidal

Kartki:   36. Javi López (ESB), 62. Roca (ESB) – 66. F. de Jong (BAR)   75. F. de Jong (BAR)

Strzały celne: 3:7. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:1. Foule: 17:11.
    RCD Espanyol Barcelona: D. López – Javi López, Espinosa, Naldo, Vilà – V. Gómez (62. Vargas), Roca, David López (67. Iturraspe), Darder – Melendo (74. Lej), Calleri.
    Zmiany: Prieto – Pedrosa, Lluis López, Campuzano, Vargas, Iturraspe, Lej.

FC Barcelona: Neto – Roberto, Lenglet, Piqué, Alba – Rakitić (46. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong – Messi, L. Suárez, Griezmann (80. N. Semedo).
    Zmiany: Peña – Arturo Vidal, Fati, Umtiti, C. Pérez, Firpo, N. Semedo.

Techniczny: Jose Pardeiro