Legia – Nyiregyhaza Spartacus 3:1 (koniec) | ŁKS – Zoria 0:1 (koniec) | Cracovia – Partizan 1:1 (koniec)
Wisła K. – FK Sileks 1:1 (koniec) | Wisła Pł. – Slovan 0:3 (koniec) | Górnik Z. – AS Trencin 3:1 (koniec)
Piast – Łudogorec 2:0 (koniec) | Legia – FK Vozdovac 1:0 (koniec) | Lech P. – Astra 0:0 (koniec)
Korona – Olimpik 0:2 (koniec) | Teplice – Śląsk 2:1 (koniec)
FK Teplice
2:1 (0:0)
Śląsk Wrocław
Środa 22.01.2020, 16:00 • Na Stínadlech, Teplice • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 14:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Przed Śląskiem Wrocław pierwszy sparing podczas zgrupowania na Cyprze. Rywalem będzie czeski zespół FK Teplice.

- Treningi to ważna rzecz, ale mecze są najistotniejszym elementem tego, co się robi. Przed nami dobry, ciekawy sparing, który pomoże nam ocenić, w jakim miejscu jesteśmy. Będziemy szukać alternatyw – mówi Paweł Barylski, asystent szkoleniowca Śląska, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

FK Teplice jest jedenastą siłą najwyższej czeskiej klasy rozgrywkowej. To całkiem solidny zespół. Piłkarzy wrocławskiego klubu czeka zatem interesujący sprawdzian formy.

Zachęcamy do śledzenia naszej relacji z tego spotkania. Ruszamy o g. 16:00. Do usłyszenia!

1

1
    Ruszamy! Dzisiejsze spotkanie rozpoczął Śląsk Wrocław. Bardzo ciekawe, co przyniesie ten sparing.

2
    Czeski zespół szybko ruszył do atakowania. Na posterunku był jednak Putnocky.

3
    Póki co poczynania obu ekip są dość chaotyczne.

5
    Wrocławianie ruszyli w okolice pola karnego przeciwników, lecz absolutnie nic z tego nie wynikło. Dobra postawa obrony.

6
    Całkiem niezłego tempa nabrał ten mecz towarzyski.

7
    Teraz mieliśmy dośrodkowanie w pole karne Czechów. Niedokładne.

8
    Putnocky bez problemu wybronił uderzenie Knapika.

9
    Czesi na pewno są rozochoceni i śmiało atakują. Śląsk powinien podejść trochę wyżej.

10
    Zawodnicy FC Teplice potrafią utrzymywać się przy piłce. Teraz próbują delikatnie rozszerzyć grę.

11
    Rywale Śląska są dość agresywni, wobec czego polski zespół nie bardzo ma możliwość rozgrywania akcji.

13
    Zrobiło się groźnie. Czeski golkiper minął się z piłką, ale wyręczyli go defensorzy.

14
    Wysoko podeszli Czesi. Finalnie jednak nie zdołali przeprowadzić składnego ataku.

15
    Kolejny w tym spotkaniu rzut rożny dla drużyny wrocławskiego Śląska.

16
    Sfaulowany został jeden z zawodników ekipy z Teplic.

17
    Lepsze wrażenie wywołują Czesi. Grają roztropniejszy futbol, lecz nie przynosi im to poważniejszych korzyści.

18
    Generalnie póki co brakuje większych zagrożeń. Są kąsania, ale to za mało, zdecydowanie za mało.

19
    Bez najmniejszego kłopotu wyłapał teraz piłkę Putnocky.

20
    Ekipa z Teplic znów znalazła się z piłką w okolicach pola karnego Śląska, aczkolwiek nie zdołała zagrozić.

21
    I mamy rzut wolny dla FK Teplice. Za moment może być groźnie. Będzie dośrodkowanie w pole karne.

22
    A jednak nic ciekawego z tego nie wynikło. Na spalonym jeden z Czechów.

23
    W dalszym ciągu nie mamy zbyt wielu konkretów. Czekamy na rozwój sytuacji.

25
    Na tablicy wyników wciąż 0:0. Tymczasem kolejny rzut rożny egzekwować będzie Śląsk.

26
    Celny strzał zaaplikował teraz Gąska. Z problemami interweniował Grigar.

28
    Zawodnik z Teplic oddał bardzo niecelny strzał z dystansu.

29
    Pich próbował zaskoczyć z dystansu. Niestety dla Śląska była to niecelna próba. Sporo strzałów w ostatnich minutach.

30
    Pół godziny gry już za nami, a wynik ani drgnie.

31
    Na pozycji spalonej złapany został napastnik FK Teplice.

32
    Jeden z zawodników FK Teplice potrzebuje pomocy medycznej. Mamy więc przerwę.

33
    Shejbal opuścił boisko. Na razie nie wiadomo, czy będzie zdolny do tego, by powrócić do rywalizacji.

35
    Zdecydowanie najlepsza sytuacja Śląska. Chybił jednak Pich.

36
    I mamy zmianę w ekipie FK Teplice. Wiemy już, że Shejbal pozostanie na ławce rezerwowych.

37
    Tymczasem mogło być groźnie, jednak ostatecznie Putnocky pewnie złapał piłkę.

39
    Coraz mocniej napierają wrocławianie! Najpierw był celny strzał, a teraz ostemplowali słupek!

40
    Podrażnieni Czesi. Wywalczyli korner, który koniec końców nie przyniósł im żadnych korzyści.

42
    Zivulić faulowany przez jednego z przeciwników. Sędzia natychmiast przerwał grę.

43
    Kolejna nieudana akcja wrocławskiego Śląska. Za mocne podanie do Musondy.

44
    Rzut wolny dla FK Teplice. Tuż za polem karnym.

45

Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Śląsk stworzył trochę sytuacji, ale żadna z nich nie została zwieńczona trafieniem.

46

46
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Gąska, na boisku pojawia się Płacheta.
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Bargier, na boisku pojawia się Samiec-Talar.

48
    Mocno rozpoczęli zawodnicy z Czech. Zrobiło się groźnie pod bramką Śląska.

50
    Gol dla Teplic!
    Mamy otwarcie wyniku. Na prowadzenie wychodzą Czesi. Trafił ALOIS HYCKA.
    50. Alois Hyčka (TEP) - 1:0

51
    W polu karnym FK Teplice faulowany jeden z zawodników Śląska. Mamy jedenastkę!

52
    Gol dla Śląska!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI..
    52. Krzysztof Maczynski (SLA) - 1:1

53
    Błyskawiczna odpowiedź polskiego zespołu. Wracamy do stanu początkowego – remis!

54
    Dość ciekawie zrobiło się teraz na boisku. Atakują zarówno jedni, jak i drudzy.

55
    Tempo nieco siadło. Nie dzieje się już tak dużo, jak bezpośrednio po przerwie.

58
    Momenty mniej intensywnej rywalizacji. Czekamy na kolejne konkrety.

59
    Niezła akcja Śląska Wrocław. Ostatecznie jednak przyjezdni nie wpakowali piłki do siatki.
    60. Tak Śląsk trenuje na Cyprze.

61
    Około pół godziny do zakończenia tego spotkania. Na tablicy wyników utrzymuje się remis 1:1.

62
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Zivulic, na boisku pojawia się Chrapek.

62
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Łabojko.

63
    Piłka wróciła w posiadanie Putnockiego.

64
    Strzelcem bramki MARECEK.
    64. Lukáš Mareček (TEP) - 2:1

65
    Po rzucie rożnym głową przymierzył Pawelec. Absolutnie nic z tego nie wynikło.

66
    Po tej bramce Czesi złapali troszkę wiatru w żagle. Wyglądają pewniej niźli wcześniej.

67
    Rzut wolny na wysokości pola karnego dla Śląska Wrocław.

69
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Pich, na boisku pojawia się Bargiel.

70
    Za około dwadzieścia minut już wszystko będzie jasne. Czy Śląsk przegra ten mecz kontrolny?

72
    Szykuje się kolejna zmiana. Tym razem po stronie FK Teplice.

73
    Z boiskiem pożegnał się Trubac.

74
    Obok bramki Śląska Wrocław uderzył teraz Hycka.

75
    Tymczasem do wejścia na murawę gotowi są Bergier i Boruń.

76
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Musonda, na boisku pojawia się Bergier.

76
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Dankowski, na boisku pojawia się Boruń.

77
    Wrocławianie starają się wykorzystać Płachetę. Zagrywają do niego sporo piłek, lecz na niewiele się to zdaje.

78
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Puerto, na boisku pojawia się Celeban.

81
    Przyspieszyli teraz wrocławianie i zdołali wywalczyć wznowienie od rzutu wolnego.

82
    Obecnie nie mamy zbyt wielu emocji. Nadal na prowadzeniu w tym spotkaniu znajdują się "Szklarze".

83
    Śląsk niby atakuje, ale robi to trochę bez pomysłu. Brakuje jakości w poczynaniach ekipy z Polski.

84
    I wkraczamy w decydującą fazę tego spotkania. Już za kilka chwil wszystko będzie jasne.

86
    Kolejną skuteczną interwencję zanotował na swoim koncie Putnocky. Zatrzymał Kucerę.

87
    Tymczasem na oddanie strzału zdecydował się Samiec-Talar. Na posterunku był jednak golkiper. Jest korner dla WKS-u.

89
    Faulowany był teraz Płacheta. Widać, że Śląsk zaczyna się spieszyć. To ostatnie minuty, by doprowadzić do remisu.

90
    Jeden z zawodników Śląska złapany w pułapkę ofsajdową.

90+1

To już wszystko na dziś. Śląsk Wrocław nie zagrał tragicznie, ale mimo to przegrywa z FK Teplice 1:2. (17:50:12)