Wisła Pł. – Pogoń 2:3 (koniec) | Piast – Zagłębie L. 2:0 (koniec) | Legia – ŁKS 3:1 (koniec)
Piast Gliwice
2:0 (1:0)
Zagłębie Lubin
Niedziela 09.02.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Gliwice • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

O meczu:

Na drugi niedzielny mecz PKO Ekstraklasy przenosimy się do Gliwic. Na Stadionie Miejskim mistrzowie Polski zmierzą się z Zagłębiem Lubin.

Piast Gliwice:

Gospodarze tego pojedynku przerwę zimową spędzili na siódmym miejscu. Mistrzowie Polski nie mają jednak dużej przewagi nad dolną "ósemką" tabeli. Ponadto, gliwiczanie w poprzednich pięciu meczach PKO Ekstraklasy wygrali zaledwie raz, a przegrali cztery.
    Kilka słów od trenera Piasta:

Zagłębie Lubin:

W dolnej części tabeli znajdują się właśnie przyjezdni. Lubinianie plasują się na dziesiątej lokacie, a do swoich niedzielnych rywali tracą trzy "oczka". Zagłębie w ostatnim meczu przed przerwą zimową pokonała Legię Warszawa 2:1.

Start spotkania:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Pełne zestawienie:

Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – Félix, Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek, Tuszyński.
    Rezerwowi: Szmatuła – Badia, Borkała, Holúbek, Huk, Jodłowiec, Konczkowski, Mokwa, Stanek.

Zagłębie Lubin: Forenc (C) – Chodyna, Kopacz, Oko, Balić – Tosik, Slisz – Tajti, Starzyński, Bohar – Białek.
    Rezerwowi: Hładun – Bogacz, Jończy, Nowak, Poręba, Sirk, Soszyński, Żyra.

1

2
    Pierwszy strzał na bramkę w tym meczu. Zza pola karnego uderzał Patryk Sokołowski, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

3
    Daleki wykop piłki Placha, ale futbolówka nie trafiła do żądnego z jego kolegów.

4
    Spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska zawodnicy Waldemara Fornalika. Rywale póki co nie stosują zbyt wysokiego pressingu.

5
    Wrzutka Rymaniaka, po której dobrym piąstkowaniem popisał się Forenc.

7
    Zdecydowanie częściej przy piłce w pierwszych minutach spotkania znajdują się miejscowi. Goście póki co nie potrafią na dłużej utrzymać się przy futbolówce.

8
    Mocny strzał Tuszyńskiego z okolic dwudziestego metra, ale bardzo ofiarnie zablokował go skutecznie jeden z obrońców.

9
    Tuszyński faulowany w środkowym sektorze boiska przez Tosika. Arbiter słusznie podyktował rzut wolny dla mistrzów Polski.

10
    Oko wybija piłkę na aut po dośrodkowaniu w pole karne Zagłębia z prawego skrzydła.

11
    Nieudane uderzenie Kirkeskova zza pola karnego. W dalszym ciągu utrzymują się przy piłce gliwiczanie.

11
    Z dystansu uderzał Felix, ale i jemu wyraźnie zabrakło skuteczności. Od bramki wznawia grę Forenc.

12
    Uciekła piłka Tuszyńskiemu w szesnastce rywali, ale napastnik Piasta zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

13
    Bohar powalony na murawę przez Kirkeskova przy wyprowadzaniu kontrataku. Żółta kartka dla zawodnika Piasta za faul taktyczny.

14
    Starzyński na pograniczu faulu przejął piłkę na połowie rywali. Chwilę później od autu wznawiali grę przyjezdni.

16
    Parzyszek upada w polu karnym rywali i arbiter wskazuje na jedenasty metr!
    Wyraźnie podcinany Parzyszek:

17
    Gol dla Piasta!
    Obejmują prowadzenie gospodarze! Pewnie wykorzystał rzut karny JORGE FELIX i Piast prowadzi 1:0!
    1:0 - JORGE FELIX

19
    Niepotrzebne przewinienie Starzyńskiego i żółta kartka dla zawodnika Zagłębia.

21
    Od autu na własnej połowie przyjezdni.

22
    Ostro w starciu z Chodyną ucierpiał Tuszyński. Rzut wolny dla Piasta z lewej strony boiska.

24
    Scenariusz gry nie ulega zmianie. W dalszym ciągu wyraźnie przeważają miejscowi.

25
    Spóźniona interwencja Balicia nieopodal własnego pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Zagłębia i rzut wolny dla rywali.

27
    Dłużej utrzymują się teraz przy piłce przyjezdni, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

28
    Ciut za mocne zagranie Felixa do Tuszyńskiego, który został uprzedzony na linii pola karnego przez Forenca!

29
    Ładna akcja gości. Dośrodkowaniu z lewego skrzydła na głowę Białka, który jednak posłał piłkę ponad poprzeczką.

31
    Przeszło trzydzieści minut gry za nami. Jak na razie zasłużenie Piast prowadzi z Zagłębiem 1:0.

33
    Zbyt długo zastanawiał się, co zrobić z piłką w polu karnym rywali Parzyszek. Nie zdołał oddać strzału, a oprócz tego faulował.

34
    Tuż przed linią pola karnego powalony na murawę Felix! Będzie groźnie pod bramką Zagłębia.

35
    Jeszcze żółtą kartką za swoje przewinienie upomniany Tosik.

36
    Dodatkowo za dyskusje upomniany został jeszcze Oko.

36
    Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Hateley i niewiele brakowało, a umieściłby piłkę pod poprzeczką!
    Ładny strzał Hateleya:

38
    W dalszym ciągu wyraźnie przeważają gliwiczanie. Gospodarze nie schodzą z połowy rywali.

39
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Zagłębia i pewnie wyłapał piłkę Forenc.

41
    Efektowna próba Parzyszka, jednak interweniował Forenc. Ponadto arbiter odgwizdał ofsajd.

42
    Faulowany Felix w środku pola. Nie spieszą się ze wznowieniem gry z rzutu wolnego gospodarze.

43
    Ruszyli z akcją "Miedziowi", jednak w porę powstrzymany został Tosik. Chwilę później kolejny rzut wolny w środkowej strefie boiska dla gospodarzy.

44
    Znakomita interwencja Koruna, który w ostatniej chwili ubiegł we własnym polu karnym Starzyńskiego.

45
    Groźny kontratak gospodarzy zakończony jednak minimalnie niecelnym uderzeniem Felixa.

45+1
    Minutę doliczył arbiter Tymczasem faulowany na 20. metrze był Slisz. Ostatnia okazja Zagłębia przed zejściem do szatni.

45+2
    Bezpośrednie uderzenie Starzyńskiego, ale prosto w mur.

45+2

Do przerwy Piast Gliwice prowadzi z Zagłębiem Lubin 1:0! Mistrzowie Polski częściej utrzymują się przy piłce i groźniej atakują. Gola zdobyli jednak po rzucie karnym, słusznie odgwizdanym za faul na Parzyszku. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!
    Gliwiczanie bliżej końcowego triumfu:

46

46
    Bez zmian w wyjściowych składach wyszły na drugą połowę obydwa zespoły.

47
    Zza pola karnego uderzał Hateley, ale piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Forenca.

49
    Tosik sfaulowany przez Parzyszka na 25. metrze. Można spodziewać się uderzenia na bramkę Piasta.

50
    Lepsze już uderzenie Starzyńskiego, ale ładnie obronił strzał Plach. Dobitkę Balicia należy przemilczeć.

51
    Strzał Sokołowskiego, ale w sam środek bramki. Spokojnie wyłapał piłkę Forenc.

53
    Lubinianie wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

54
    Długo utrzymują się przy piłce przyjezdni, ale to wszystko dzieje się zbyt daleko od pola karnego Piasta.

55
    Tuszyński nie opanował piłki po trudnym zagraniu od Milewskiego. Mogli więcej wyciągnąć z tej akcji gliwiczanie.

57
    Jak na razie druga połowa spotkania nie porywa. Mało dzieje się pod bramką jednego lub drugiego zespołu.

58
    Strzał Białka z linii pola karnego zablokowany. Będą jeszcze mieli wrzut z autu przyjezdni.

59
    Skutecznie przerwał akcję rywali Slisz, ale lubinianie nie zdołali wybić piłki specjalnie daleko. Utrudniają im życie wysoko ustawieni rywale.

60
    Najlepsza jak na razie okazja gości! Zagranie w pole karne do Bohara, który jednak posłał piłkę obok słupka!
    Nieudana próba Bohara:

61
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Matyas Tajti, na boisku pojawia się Rok Sirk.

62
    W środku pola faulował Chodyna i arbiter po raz kolejny sięgnął po kartkę.

64
    Długa piłka w pole karne rywali do Milewskiego, jednak ten nie zdołał jej utrzymać w boisku. Od bramki rozpocznie Forenc.

65
    Zbyt mocna centra Kirkesova z lewej flanki i Balić wybił piłkę poza pole karne.

66
    Ucierpiał Balić w starciu z Rymaniakiem, na szczęście bardzo szybko doszedł do siebie.

68
    Ożywili się w ostatnich minutach gliwiczanie. Niewiele wskazuje na to, że mogliby wypuścić zwycięstwo z rąk, Zagłębie ma dziś niewiele do zaoferowania.

69
    Podciął Tuszyński Bohara w środku pola. Po krótkim namyśle arbiter odgwizdał przewinienie.

71
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Gerard Badia.

72
    Kolejne zbyt mocne zagranie w szesnsatkę Zagłębia. Forenc rozpoczyna z piątego metra.

73
    Białek źle przyjmował piłkę w polu karnym Piasta i futbolówkę zdążył wybić jeden z defensorów.

74
    Świetna indywidualna akcja Rymaniaka zakończona strzałem z ostrego kąta w dobrze ustawionego Forenca!

76
    Przekombinowali w szesnastce rywali gliwiczanie. Kolejna akcja, w której mogli zrobić więcej mistrzowie Polski.

77
    4112 widzów ogląda mecz w Gliwicach prosto z trybun.

78
    Podwyższają prowadzenie gospodarze! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego z kilku metrów piłkę do bramki skierował JAKUB CZERWIŃSKI!
    2:0 - JAKUB CZERWIŃSKI

79
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Jakub Tosik, na boisku pojawia się Łukasz Poręba.

81
    Ładnie do strzału z woleja złożył się Balić, ale czujnie interweniował przy jego strzale Plach.

83
    Późno przebudzili się lubinianie, ale wygląda na to, że zamierzają tu jeszcze powalczyć o choćby honorowe trafienie.

84
    To powinno być 3:0! Podanie do niepilnowanego na dziesiątym metrze Felixa, jednak strzelec pierwszego gola tym razem fatalnie spudłował!

85
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Olaf Nowak.

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Jorge Félix, na boisku pojawia się Tomasz Jodłowiec.

87
    Od razu po wejściu na murawę okazję do strzelenia bramki miał Jodłowiec! Wypatrzył go świetnie Kirkeskov, jednak strzał "Jodły" wybronił Forenc!

88
    Jeszcze jeden korner dla gliwiczan. Tu już nic złego nie może stać się zawodnikom Waldemara Fornalika, którzy zdominowali przebieg wydarzeń na boisku.

90
    Nieudane wykończenie akcji przez lubinian i od bramki wznawia grę golkiper Piasta.

90+1
    O trzy minuty przedłużony został pojedynek w Gliwicach!

90+2
    Kirkeskov wybił piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Balicia z lewej strony.

90+3
    Ostatnie sekundy tego meczu. Przy piłce Zagłębie, ale raczej bez perspektywy na przeprowadzenie ciekawszej akcji.

Faule: 14:21.

Bardzo dobry mecz mistrzów Polski! Gliwiczanie przeważali na przestrzeni całego meczu i zasłużenie pokonali Zagłębie Lubin 2:0. Piast ma w tym momencie 34 punkty i utrzymał się na szóstej lokacie w tabeli. Dziękuję za uwagę! (16:56:20)
    Zły powrót po zimowej przerwie zanotowali "Miedziowi":

Gole: 17. Félix (kar.), 78. J. Czerwiński

Kartki:   13. Kirkeskov (PIA) – 19. Starzyński (ZAG), 25. Balić (ZAG), 35. Tosik (ZAG), 36. Oko (ZAG), 62. Chodyna (ZAG)

Strzały celne: 5:2. Strzały niecelne: 10:5. Rzuty rożne: 5:1. Spalone: 1:0. Foule: 14:21.
    Piast Gliwice: Plach – Rymaniak, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – Félix (86. Jodłowiec), Hateley, Sokołowski, Milewski – Parzyszek (71. Badia), Tuszyński.
    Zmiany: Szmatuła – Badia, Borkała, Holúbek, Huk, Jodłowiec, Konczkowski, Mokwa, Stanek.

Zagłębie Lubin: Forenc (C) – Chodyna, Kopacz, Oko, Balić – Tosik (79. Poręba), Slisz – Tajti (61. Sirk), Starzyński (85. Nowak), Bohar – Białek.
    Zmiany: Hładun – Bogacz, Jończy, Nowak, Poręba, Sirk, Soszyński, Żyra.

AVAR: Marcin Borkowski