Śląsk – Raków 1:1 (koniec) | Pogoń – Zagłębie L. 0:3 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:3 (0:3)
Zagłębie Lubin
Piątek 29.05.2020, 20:30 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Czas na drugi mecz PKO Ekstraklasy po przerwie! Podczas tej relacji śledzić będziemy starcie Pogoni Szczecin z Zagłębiem Lubin. Początek rywalizacji o godzinie 20:30.

Dziś zagramy bez kibiców. Niedługo jednak fani ponownie wejdą na trybuny. Od 19 czerwca widownie stadionów będą mogły być zapełniane do 25 proc. całkowitej pojemności.

Pogoń Szczecin jest obecnie szóstą siłą ekstraklasowych zmagań – do tej pory ekipa ta zainkasowała 41 punktów. Jeżeli chodzi o Zagłębie Lubin, to ten zespół plasuje się w tabeli na 11. miejscu. Dorobek „Miedziowych” wynosi 33 „oczka”.

Trudno stwierdzić, w jakiej formie będą piłkarze obu ekip po tej długiej przerwie. Bez wątpienia w PKO Ekstraklasie mogą pojawić się liczne niespodzianki. Tutaj faworytem jest Pogoń, ale Zagłębia na pewno nie można przekreślać.
    Tak trenowali szczecinianie.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Ruszamy około godziny 20:00. Do usłyszenia!

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Matynia – D. Dąbrowski, Listkowski, Kowalczyk, Hostikka – Cibicki, Frączczak.

Rezerwowi: Bursztyn – Stec, Żurawski, Nunes, Podstawski, Drygas, Wędrychowski, Turski, Manias.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Baszkirow, Starzyński, Dražić, Żivec – Bohar, Białek.

Rezerwowi: Forenc – Poręba, Sirk, Tajti, Pakulski, Szysz, Tosik, Jończy, Chodyna.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski.
    Ważne informacje dot. zdrowia.

1

1
    Ruszamy z dzisiejszym meczem w Szczecinie! Na trybunach oczywiście pusto.

2
    Gospodarze grają dziś w granatowo-bordowych strojach, natomiast przyjezdni mają na sobie miedziowe komplety.

3
    Ładnie przyspieszyli teraz lubinianie, ale Stipica nie dał się zaskoczyć. Pewna interwencja golkipera Pogoni.

4
    Na razie nieco lepsze wrażenie sprawiają lubinianie. Pogoń trochę zagubiona.

5
    O, teraz bardzo ładnie zaatakowali gospodarze! Cibicki szukał szczęścia, jednak dobrze spisała się defensywa rywala.

6
    Kolejna akcja Pogoni, ale absolutnie nic z tego nie wynikło.

7
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki DEJAN DRAŽIĆ. To musiało się tak skończyć! Zawodnik "Miedziowych" rewelacyjnie wbiegł w pole karne, zwiódł rywali, a następnie ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki. Nic dodać, nic ująć.
    7. Dejan DRAŽIĆ - 0:1

8
    Trzeba przyznać, że błyskawicznie rozpoczęło nam się strzelanie w tym spotkaniu. Bardzo ciekawe, co dalej!

9
    Cibicki ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ale Hładun sparował futbolówkę. Bardzo czujna interwencja bramkarza Zagłębia.

10
    Od pierwszego gwizdka sędziego minęło już dziesięć minut. Na razie oglądamy naprawdę niezłe spotkanie.

11
    I znów próbuje podkręcać tempo lubińskie Zagłębie.

13
    Tymczasem faulowany był Frzączczak. Kolejny rzut wolny dla zespołu Pogoni Szczecin.

14
    Zagłębie przechwyciło futbolówkę i miało ochotę na szybką kontrę, ale nic z tego. Dobry powrót piłkarzy Pogoni.

15
    Jeden z zawodników Zagłębia przyłapany na spalonym.

16
    Listkowski centrował w pole karne, ale niecelnie. Kilka chwil później słabo, obok bramki uderzył Dąbrowski.

18
    Widać, że obie ekipy są bojowo nastawione. Tutaj absolutnie nikt nie będzie chciał odpuścić.

19
    Mocna centra w pole karne Zagłębia, jednak znów nic z tego nie wynikło. Niedokładne dośrodkowanie.

20
    Posiadanie piłki: 61-39%.

21
    Szczecinianie teraz spokojnie wymieniają podania na własnej części boiska. Chyba chcą delikatnie uśpić czujność przeciwnika.

22
    Trochę niedokładności po jednej i drugiej stronie. Tempo rywalizacji nieco nam siadło.

24
    Rzut wolny dla Pogoni Szczecin. Kowalczyk dośrodkowywał w pole karne, gdzie odnalazł się Frączczak, który trafił w słupek!

25
    20 minut do końca pierwszej połowy. Zagłębie prowadzi, a przed chwilą mogło zdobyć drugiego gola. Dzieje się w Szczecinie!

26
    Lubinianie coraz mocniej naciskają. Drugi gol dla gości wisi w powietrzu.

27
    Strzelcem bramki DAMJAN BOHAR. Ależ wspaniale przymierzył teraz Bohar. Stipica w zasadzie nie miał nic do powiedzenia. Miał ograniczoną widoczność, więc niewiele mógł zrobić.
    27. Damjan BOHAR - 0:2

28
    Jeszcze jest sprawdzanie powtórek. Sędzia Kwiatkowski weryfikuje, czy Białek nie zagrał ręką.

29
    Gdzieś tam może kontakt piłki z ręką był, ale mimo to sędzia Kwiatkowski uznaje, że do przekroczenia przepisów nie doszło. Trafienie zaliczone!

30
    30. minuta spotkania. Na tablicy wyników rezultat korzystny dla Zagłębia.

31
    Tymczasem na pozycji spalonej znalazł się Bohar. Zdecydowanie pospieszył się strzelec drugiego gola.

32
    Warto odnotować, że kibice Pogoni wykupili komplet wirtualnych biletów na to spotkanie. W ten sposób wspomogli szczeciński klub w trudnej sytuacji.
    33. A to ciekawe...

34
    I teraz spokojna wymiana podań gospodarzy na własnej części boiska.

35
    Pogoń próbuje coś stworzyć, lecz niewiele z tego wynika. Przeciwnicy dobrze organizują się teraz w obszarze własnego pola karnego.

36
    Kompletnie nieudane uderzenie Cibickiego.

37
    I kolejne przyspieszenie szczecinian, lecz lubinianie nie dają się nabrać. Dobrze grają teraz piłkarze Zagłębia.

38
    A jednak znalazł trochę wolnego miejsca i uderzył Dąbrowski! Niezła próba, choć piłka nie zmierzyła w światło bramki.

40
    Końcówka pierwszej połowy. Wiele wskazuje na to, że do przerwy Zagłębie będzie prowadzić 2:0.

41
    Znowu zabrakło szczęścia! Tym razem słupek bramki rywali obił Dąbrowski.

42
    Strzelcem bramki BARTOSZ BIAŁEK. Z zimną krwią wpakował piłkę do siatki. Nic dodać, nic ująć. Kapitalne uderzenie. Obrona ucięła drzemkę.
    42. Bartosz BIAŁEK - 0:3

43
    Obrona Pogoni jest dziś dziurawa niczym szwajcarski ser. Szczecińscy defensorzy dostaną burę w szatni, oj dostaną.

44
    Ten mecz jeszcze trwa i Pogoń może się podnieść. Choć sytuacja jest co najmniej trudna.

45
    Minuta dorzucona do pierwszej połowy.

45+1

Premierowa odsłona dzisiejszego meczu w Szczecinie już za nami. Póki co w pełni zasłużenie prowadzi ekipa z Lubina.

46

46
    Pan Tomasz Kwiatkowski wznowił rywalizację. Jesteśmy bardzo ciekawi, ja Pogoń Szczecin zachowa się po tej kompletnie zepsutej pierwszej połowie.

47
    Nie ma co ukrywać, na razie Pogoń Szczecin jest na deskach. Czy zdoła się podnieść? Trudno stwierdzić. Może być bardzo ciężko.

48
    Szczecinianie będą teraz egzekwować rzut wolny. Zobaczymy, co ciekawego wymyślą.

49
    Matynia centrował w pole karne, ale Malec nie sięgnął futbolówki.

50
    Pięć minut drugiej partii już za nami. Wydaje się, że szczecinianie wyglądają lepiej niż w pierwszej połowie.

51
    Starzyński dośrodkowywał w pole karne, jednak absolutnie żaden z jego partnerów nie zdołał dopaść do piłki. Dobrze spisała się defensywa rywali.

52
    Gospodarze egzekwowali korner, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści.

55
    Tempo znów siadło. Teraz obraz rywalizacji jest bardzo zbliżony do tego, który oglądaliśmy w pierwszej połowie.
    56. Kilka migawek z tego meczu.

57
    Znów zaatakowało Zagłębie. Tym razem jednak bardzo czujnie spisała się defensywa przeciwników.

58
    Widać, że Zagłębie jest mocno rozochocone. Przed momentem goście oddali kolejny strzał, ale tym razem na posterunku był Malec.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin).

60
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adam Frączczak, na boisku pojawia się Hubert Turski.

61
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

62
    Kombinują, oj kombinują szczecinianie. Muszą główkować, by w jakiś nieoczywisty sposób spróbować zaskoczyć defensywę rywala.

62
    Żółtą kartkę otrzymuje Ľubomír Guldan (Zagłębie Lubin).

64
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Santeri Hostikka, na boisku pojawia się David Stec.

65
    Niespełna pół godziny do końca spotkania. Wynik ani drgnie.

66
    Trudno ogląda się spotkania bez udziału publiczności. Na szczęście od 19 czerwca będzie to wyglądać nieco inaczej.

67
    Tymczasem zablokowany został Drazić. Kilka chwil później niecelne uderzenie oddał Zivec.

68
    Chyba troszeczkę za pewnie poczuli się teraz lubinianie. Nie wykorzystali kapitalnej akcji!

70
    I jeszcze teraz przewinienie Białka. Nieładnie zachował się zawodnik Zagłębia Lubin.

71
    Całkiem sensownie przymierzył z rzutu wolnego Cibicki. Ostatecznie jednak piłka poszybowała ponad bramką strzeżoną przez Hładuna.

72
    Jeżeli piłkarze Pogoni nie chcą tego przegrać 0:3, to muszą się odkrywać. Podejmują ryzyko, choć na razie nie jest to zbyt owocne dla nich.

73
    I kolejna akcja Pogoni! To było bardzo ciekawe. Z ostrego kąta uderzał jeden z "Portowców", ale to nie mogło się udać. Sam pomysł na atak trzeba jednak pochwalić.

75
    Zivec postawił na siłę. To nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Piłka poszybowała ponad poprzeczką.

76
    Zwykle w tym momencie informowaliśmy o liczbie widzów na trybunach. Dziś, z oczywistych względów, takiego komunikatu nie podamy.

77
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Sasa Żivec, na boisku pojawia się Patryk Szysz.

78
    Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Nie zanosi się na żadne trzęsienie ziemi.

80
    Dziesięć minut do końca. Wciąż 0:3.

81
    I znów pomylił się Cibicki. To absolutnie nie jest jego dzień. Ma na swoim koncie już sporo chybień.

82
    Tutaj nie ma absolutnie żadnych złudzeń. Zagłębie w pełni zasługuje na wygranie tego spotkania.

85
    Absolutna końcówka tego meczu. Emocje już praktycznie opadły.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Dejan Dražić (Zagłębie Lubin).

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Dejan Dražić, na boisku pojawia się Jakub Tosik.

87
    Ani jedni, ani drudzy nie kwapią się do tego, by atakować.

88
    Trzeba przyznać, że Zagłębie mogło dziś zdobyć jeszcze więcej bramek. Taki wymiar kary dla Pogoni można uznać za niski.

90
    Trzy minuty dorzucone do regulaminowego czasu gry.

90
    Zmiana w drużynie Zagłębie Lubin: z boiska schodzi Filip Starzyński, na boisku pojawia się Dawid Pakulski.

90+1
    Z problemami interweniował teraz Hładun. Pewnie nieco mocniej zabiło jego serce.

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin).

90+4

Druga połowa nie przyniosła żadnych trafień. Mecz kończy się w pełni zasłużonym triumfem Zagłębia Lubin 3:0. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia! (22:25:19)

Mateusz

Gole: 7. Dražić, 27. Bohar, 42. Białek

Kartki:   59. Kopacz (ZAG), 62. Guldan (ZAG), 86. Dražić (ZAG), 90+3. Czerwiński (ZAG)

Posiadanie piłki: 54 % : 36 %.
    Strzały celne: 22:14. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 10:3. Spalone: 0:3. Foule: 9:17.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Matynia – D. Dąbrowski (61. Drygas), Listkowski, Kowalczyk, Hostikka (64. Stec) – Cibicki, Frączczak (60. Turski).
    Zmiany: Bursztyn – Stec, Żurawski, Nunes, Podstawski, Drygas, Wędrychowski, Turski, Manias.

Zagłębie Lubin: Hładun – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Baszkirow, Starzyński (90. Pakulski), Dražić (86. Tosik), Żivec (77. Szysz) – Bohar, Białek.
    Zmiany: Forenc – Poręba, Sirk, Tajti, Pakulski, Szysz, Tosik, Jończy, Chodyna.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski