Jagiellonia – Wisła Pł. 2:2 (koniec) | Zagłębie L. – Lech P. 3:3 (koniec) | Pogoń – Cracovia 1:0 (koniec)
Pogoń Szczecin
1:0 (0:0)
Cracovia
Sobota 06.06.2020, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 28. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

To już jest koniec! Pogoń Szczecin, po niezbyt emocjonującym meczu, pokonuje ekipę Cracovii. To nie było wielkie widowisko, powiedzmy sobie to szczerze. (21:57:57)

90+7

90+4
    Heli nieprzyjemnie nadepnął na nogę Drygasa. To musiało poskutkować drugą żółtą kartką.

90+4
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Michał Helik (Cracovia).

90+3
    Jeszcze próbuje Cracovia, jeszcze szuka jakiejś szansy na przechytrzenie przeciwnika.

90+1
    Wydaje się, że tutaj już nic się nie zmieni. Wszystko wskazuje na to, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Pogoni.

90
    Doliczony czas gry dobiegł już końca. Sędzia Marciniak dorzuca jeszcze cztery minuty.

89
    Słabo dośrodkował teraz Vestenicky.

88
    Cracovia z jeszcze jedną akcją. Była tam silna wrzutka w pole karne przeciwników, ale Pogoń bardzo czujnie.

85
    Końcówka spotkania. Już niebawem absolutnie wszystko będzie jasne.

84
    Tymczasem żółtą kartkę obejrzał szkoleniowiec Pogoni Szczecin Kosta Runjaic.

83
    Strzał Drygasa z nieprzygotowanej piłki. Trochę bezmyślnie oddał to uderzenie. Mógł poczekać albo podać.

82
    Strzały: 11-10.
    Strzały celne: 2-3.

80
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Florian Loshaj, na boisku pojawia się Sebastian Strózik.

79
    Lopes próbował z ostrego kąta, ale nie trafił do siatki rywali.

77
    Ależ niewiele teraz zabrakło. Piłka przeleciała tuż obok bramki strzeżonej przez Peskovicia.

76
    Żółtą kartkę otrzymuje Florian Loshaj (Cracovia).

76
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Maciej Żurawski.

75
    Vestenicky postanowił oddać strzał z dystansu, ale zdecydowanie przestrzelił. Słaba próba, cóż tu więcej dodawać.

74
    Cracovia wywalczyła rzut rożny. Ciekawe czy coś z tego wyniknie.

72
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Janusz Gol, na boisku pojawia się Milan Dimun.

71
    Posiadanie piłki: 47-53%.

70
    20 minut do końca tego spotkania. Teraz bardzo ładnie zaatakowała Cracovia, ale w porę dobrze zachował się Stipica.

68
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Michalis Manias, na boisku pojawia się Hubert Turski.

67
    I kolejna akcja Pogoni, ale tym razem nie udało się przechytrzyć defensywy rywala. Spalony.

65
    Strzały: 8-7.
    64. Kamil DRYGAS - 1:0

64
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KAMIL DRYGAS. Gospodarze zagrali ładną, płynną akcję i obejmują prowadzenie po trafieniu Drygasa. Pewnie wpakował futbolówkę do pustej bramki!

63
    Choć trzeba przyznać, że obecnie zawodnicy obu ekip nie grają już tak ostro jak podczas premierowej partii.

62
    Za dużo się tutaj nie zmienia. Wciąż czekamy na premierowego gola. Obraz rywalizacji zbliżony do tego z pierwszej połowy.

61
    Około dwa kwadranse do końca.

60
    Pogoń na pewno została mocno postraszona. Gospodarze mieli sporo szczęścia, że ten gol nie został uznany.

58
    Analizujemy powtórki i trzeba przyznać, że ten spalony Jablonsky'ego był wręcz niezauważalny.

57
    Trafienie Cracovii zostało anulowane, bo po powtórkach sędziowie dopatrzyli się ofsajdu.

56
    Nie ma bramki!

55
    Jeszcze mamy analizę VAR!

54
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Hubert Matynia, na boisku pojawia się Kamil Drygas.
    53. Nieuznana bramka.

53
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki DAVID JABLONSKÝ. Bardzo duże zamieszanie w polu karnym Pogoni Szczecin. Ostatecznie przyjezdnym udało się skierować futbolówkę do siatki.

EDIT: Bramka nie została uznana. Spalony!

52
    Teraz próbuje nacierać Cracovia. Robi się groźnie.

51
    Nadal zarówno jedni, jak i drudzy próbują atakować, lecz niewiele z tego wynika.

50
    Pięć minut drugiej połowy już za nami. Obraz rywalizacji jakoś radykalnie się nie zmienił.

48
    Dynamiczna akcja "Portowców". Dobrze przeprowadzony atak, lecz koniec końców nic z niego nie wyszło. Zabrakło wykończenia.

47
    Teraz troszeczkę chaosu z jednej i drugiej strony.

46
    Rozpoczynamy drugą odsłonę dzisiejszego starcia w Szczecinie. Warto odnotować, że w trakcie przerwy nie doszło do żadnych roszad.

46

Sędzia nie dorzucił do regulaminowego czasu gry w ramach pierwszej połowy ani jednej minuty. Czas na przerwę. Mamy nadzieję, że druga partia będzie zdecydowanie ciekawsza. Póki co poziom emocji – delikatnie mówiąc – nie zachwycił.

45

44
    I jeszcze jeden korner dla ekipy z Krakowa. Poszła centra w pole karne, ale ponownie dobrze spisał się tam Stipica.

43
    Ależ ładnie przymierzył teraz Lopes! Stipica świetnie się wyciągnął, dzięki czemu odnotował skuteczną interwencję. Rzut rożny.
    42. Cóż... Pewnie obie ekipy już zapomniały, jak smakuje zwycięstwo.

41
    Pogoń znów rzuca się do ataku, lecz niewiele z tego wynika. Dość dobrze broni się teraz Cracovia.

40
    Niezłe dośrodkowanie w pole karne Cracovii. Koniec końców jednak żaden z zawodników Pogoni nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki.

39
    Obydwa zespoły strzelają ostatnio niewiele bramek. Ewidentnie jest co poprawiać. Widać to zresztą również po dzisiejszym meczu.

37
    Wydaje się, że statystyki mówią wiele na temat przebiegu tej pierwszej połowy. Niby są jakieś ataki, niby są starania, ale brakuje dobrego wykończenia.

36
    Strzały: 7-3
    Strzały celne: 1-0

35
    Nunes centrował w pole karne, gdzie uderzenie głową zdołał oddać Kowalczyk. Nie był to zbyt dobry strzał. Piłka poszybowała dość wysoko ponad poprzeczką.

34
    W ostatnich chwilach Pogoń nieco przygasła. Odważniej zaczęła natomiast zachowywać się Cracovia.

33
    Faule: 6-9.

33
    Napisaliśmy to chyba w niewłaściwym czasie. Kolejne przewinienie.

32
    Tempo rywalizacji wciąż jest całkiem wysokie. Teraz nawet zawodnicy obu ekip zaczęli grać nieco łagodniej.

31
    Dwa kwadranse meczu w Szczecinie już za nami. Wciąż czekamy na premierowe trafienie. Bardzo ciekawe, czy któraś z ekip pokusi się o gola jeszcze przed przerwą.

30
    Trudny strzał z dystansu oddał Fiolić. Z pewnością mocniej zabiły serca szczecinian.

29
    Dziwnie ogląda się te ekstraklasowe zmagania przy pustych trybunach. Na szczęście już niebawem się to zmieni.

28
    Nie brakuje, oj nie brakuje tych mocnych wejść. Straszna kopanina dzisiaj w Szczecinie.

27
    Stipica pomógł swoim obrońcom. Dobre zachowanie golkipera Pogoni. Pewnie wyszedł z bramki i wybił futbolówkę. Nic dodać, nic ująć.

26
    Ale piłkarze wciąż się nie oszczędzają. Nadal nie brakuje gry na granicy faulu.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko 20 minut. Dość szybko mija nam dziś czas.

24
    Czekamy na rozwój wydarzeń. Przydałoby się tutaj jakieś trafienie. To mogłoby bardzo pozytywnie wpłynąć na dalsze losy tego spotkania.

23
    Matynia do samego końca czekał na błąd Rapy. Ten jednak zachował zimną krew we własnym polu karnym i nie pozwolił rywalowi na celne uderzenie.

22
    Posiadanie piłki: 44-56%.

22
    Kolejna pewna interwencja w wykonaniu Stipicy. Nie pozostawił najmniejszych złudzeń.

21
    Żółtą kartkę otrzymuje Michalis Manias (Pogoń Szczecin).

20
    Trochę za dużo chaosu z jednej, jak i drugiej strony. Piłkarze obu ekip powinni troszeczkę uspokoić swe poczynania.

18
    Na szczęście kapitan "Portowców" pozbierał się już z murawy i jest w stanie kontynuować swój udział w dzisiejszym spotkaniu.

17
    Kowalczyk siedzi na murawie. Niezbędna jest przerwa. Jego problemy to efekt starcia z jednym z rywali.

16
    Dość sporo pracy ma obecnie sędzia Szymon Marciniak. Zawodnicy obu zespołów prezentują bojowe nastawienia i często faulują.

15
    Przestrzelił teraz Hostikka. Mógł zrobić to zdecydowanie lepiej.

14
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin).

14
    Nunes oddał uderzenie, ale golkiper nie miał większych problemów ze skuteczną interwencją.

13
    Żółtą kartkę otrzymuje Michał Helik (Cracovia).
    12. Podkładanie dopingu podczas transmisji nie zawsze jest idealne...

11
    Ależ pudło z sześciu, może siedmiu metrów! Kompletnie rozczarował Jablonsky.

10
    Cracovia jakby poddenerwowana tym coraz częstszym atakowaniem przez przeciwników. Goście teraz podkręcili tempo i wywalczyli korner.

9
    Słaby strzał jednego z zawodników Pogoni, choć sytuacja była naprawdę groźna.

8
    "Portowcy" wywalczyli pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny. Bardzo ciekawe, co z tego wyniknie. Dośrodkowywać będzie Matynia.

7
    A teraz szczecinianie spokojnie operują podaniami. Nie spieszą się z wyprowadzeniem kolejnej akcji. Może chcą nieco uśpić czujność rywali.

6
    I kolejna próba Pogoni. Śmiało można napisać, że od pierwszych minut to oni sprawują się lepiej. Są znacznie aktywniejsi.

5
    Pięć minut za nami. Trzeba przyznać, że początek tego meczu jest dość interesujący. Atakują zarówno jedni, jak i drudzy.

4
    A teraz próbowała Cracovia. Uderzał Jablonský, ale piłka nie zmierzyła w światło bramki.

3
    Pogoń zaczęła bardzo odważnie. Cracovia od samego początku musi skupić się na szczelnym bronieniu dostępu do własnego pola karnego.

2
    Szczecinianie szybko ruszyli do atakowania. Teraz szukał szansy na oddanie strzału Manias, ale nic z tego nie wynikło.

1
    Sędzia Szymon Marciniak rozpoczął dzisiejsze spotkanie w Szczecinie. Mamy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

1

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Nunes – Podstawski, Listkowski, Hostikka, Matynia, Kowalczyk – Manias.
    Rezerwowi: Bursztyn – Cibicki, Frączczak, Turski, Żurawski, Stec, D. Dąbrowski, Triantafyllopoulos, Drygas.

Cracovia: Pesković – Pestka, D. Jablonský, Helik, Rapa – Gol – Fiolić, van Amersfoort, Loshaj, Rodrigues de Souza – R. Lopes.
    Rezerwowi: Hrosso – Dimun, Lusiusz, Rakoczy, Dytiatjew, Strózik, Ferraresso, Pik, Vestenicky..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji. Startujemy kilka chwil przed godziną 20:00. Bądźcie z nami, do usłyszenia!

Z pewnością obie drużyny zrobią wszystko, by przełamać niezbyt dobrą passę. Komu się to uda? Czas pokaże. Emocji zabraknąć nie powinno.

Pogoń Szczecin ma delikatnie gorszy bilans. Na koncie "Portowców" widnieje 41 "oczek". Z tym wynikiem szczecinianie zajmują w tabeli szóste miejsce. Im też ostatnio się nie wiodło.

Cracovia do tej pory wywalczyła 42 punkty. Dzięki temu dorobkowi plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Trzeba jednak podkreślić, że ostatnie mecze kompletnie nie poszły po myśli "Pasów". Krakowianie notowali porażkę za porażką.

Trwa 28. kolejka PKO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń zmierzy się z Cracovią. Początek rywalizacji został zaplanowany na godzinę 20:00.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Mateusz

Gole: 64. Drygas – 53. D. Jablonský

Kartki:   14. Listkowski (POG), 21. Manias (POG) – 13. Helik (CRA), 76. Loshaj (CRA)   90+4. Helik (CRA)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 11:13. Strzały niecelne: 2:4. Rzuty rożne: 6:10. Spalone: 1:1. Foule: 15:16.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Malec, Nunes – Podstawski, Listkowski, Hostikka, Matynia (54. Drygas), Kowalczyk (76. Żurawski) – Manias (68. Turski).
    Zmiany: Bursztyn – Cibicki, Frączczak, Turski, Żurawski, Stec, D. Dąbrowski, Triantafyllopoulos, Drygas.

Cracovia: Pesković – Pestka, D. Jablonský, Helik, Rapa – Gol (72. Dimun) – Fiolić, van Amersfoort, Loshaj (80. Strózik), Rodrigues de Souza – R. Lopes.
    Zmiany: Hrosso – Dimun, Lusiusz, Rakoczy, Dytiatjew, Strózik, Ferraresso, Pik, Vestenicky.

Sędziowie: Szymon Marciniak