Jagiellonia – Piast 0:2 (koniec) | Korona – Lech P. 0:3 (koniec) | Pogoń – Lechia 1:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Śląsk – ŁKS 4:0 (koniec) | Arka – Wisła K. 0:0 (koniec)
Cracovia – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Legia 2:0 (koniec)
Jagiellonia Białystok
0:2 (0:1)
Piast Gliwice
Niedziela 14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Białystok • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Piast Gliwice zasłużenie zwyciężył w Białymstoku! Dzięki tej wygranej, a także porażce Legii z Górnikiem, zawodnicy Waldemara Fornalika zmniejszyli stratę do lidera z dziesięciu punktów do siedmiu. Dziękuję za uwagę! (19:59:37)

90+1
    Dwie minuty dłużej potrwa spotkanie w Białymstoku.

90
    Zablokowane uderzenie Czerwińskiego z kilkunastu metrów.

89
    Jagiellonia broni się niemal całym zespołem na własnej połowie. Piast ma ochotę na strzelenie jeszcze jednego gola.

87
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Maciej Makuszewski, na boisku pojawia się Martin Košťál.

86
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Sebastian Milewski, na boisku pojawia się Tiago Alves.
    85. Tom HATELEY - 0:2

85
    Gol dla Piasta!
    TOM HATELEY równie bezbłędny jak Parzyszek i gliwiczanie prowadzą już dwiema bramkami!
    84. Tomasz Jodłowiec (PIA)

84
    Spóźniona interwencja Tiru we własnym polu karnym! Jodłowiec sfaulowany i arbiter dyktuje kolejny rzut karny!

83
    Białostoczanie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska.

82
    W ostatnich minutach zdecydowanie lepiej spisują się przyjezdni. Jagiellonia nie gra już z taką energią, jak na początku drugiej połowy spotkania.

80
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Piotr Parzyszek, na boisku pojawia się Dominik Steczyk.

79
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jakov Puljic, na boisku pojawia się Tomáš Přikryl.

79
    Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Jesus Balleste Imaz, na boisku pojawia się Karol Struski.

Gole: 24. Parzyszek (kar.), 85. Hateley (kar.)

Kartki:   23. Arsenić (JAG), 45. Borysiuk (JAG), 67. Tiru (JAG) – 35. J. Czerwiński (PIA)   73. Borysiuk (JAG)

Strzały celne: 4:5. Strzały niecelne: 8:2. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 1:1. Foule: 16:16.
    Jagiellonia Białystok: Węglarz – A. Kadlec, Runje, Tiru, Arsenić – Borysiuk, Romanczuk (C) – Makuszewski (87. Košťál), Imaz (79. Struski), Bida – Puljic (79. Přikryl).
    Zmiany: Gostomski – Szymanowicz, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski, Toporkiewicz, Košťál.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, Korun, J. Czerwiński (C), Kirkeskov – K. Vida, Hateley, Sokołowski, Milewski (86. Alves) – Parzyszek (80. Steczyk), Tuszyński (62. Jodłowiec).
    Zmiany: Szmatuła – Jodłowiec, Holúbek, Klupś, Huk, Rymaniak, Malarczyk, Alves, Steczyk.

Główny: Paweł Raczkowski
    Asystenci: M. Obukowicz, T. Niemirowski
    Techniczny: G. Kawałko
    VAR: Z. Dobrynin